Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:08 09.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Какво би ви накарало да лишите детето синови [re: Beщицaтa]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано01.12.12 23:29



Не искам ама нали си наясно, че родителите не могат да си моделират децата по собствен вкус. Не могат от сприхав да го направя апатичен примерно.
А това, че някои хора съзнателно вървят против себе си е много тъпо, но аз освен да му обясня, че прави глупост, която е в негова вреда, на което той да ми отговори Да знам, какво друго според теб мога да направя?
Аз лично в повечето случаи разбирам защо детето ми реагира така, но не мога да му помогна, защото то е свръхчувствително и си действа според вътрешните импулси. А още по малко мога да го контролирам докато е сам на училище. Казала съм му да не бие децата, но не мога да седя все до гъза му и да му държа ръцете и краката.
Кажи ми какво да направя, на какво да НЕ правя съм се наслушала.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Какво би ви накарало да лишите детето синови [re: OldWitch]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано01.12.12 23:34



Има един канал TLC, по който дават различни предавания документално-реалити тип формати. Има за семейства с проблемни деца и как ги обучават и се променят нещата. Може да се разровиш - първо за да видиш какви деца има, какви проблеми има в семействата и най-вече - какви мерки се взимат и какво се случва в последствие.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Какво би ви накарало да лишите детето синови [re: Beщицaтa]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано01.12.12 23:35



То се е видело, че каквато помощ предложат ще я приемам да не кажат, че не искам да си помогна на детето. До сега все така съм правила и бая време ни загубиха. Ама няма да си мълча - като питат ще си кажа баш кво си мисля и ако не са ми помогнали ще кажа Не помогнахте, сори. А за усмхване да не говорим - като не понасям някой съм като буреносен облак - просто не ми е в природата да се усмихвам на хора, които ме дразнят.
Повярвай ми, по бесна съм отколкото ти се струва.
А съветите ти - като гледам добре ще се интегрираш тук ако наистина мислиш така и можеш сама да следваш съветите, които даваш. Аз не съм датчанка и ако да се усмихвам, когато съм бесна значи да се интегрирам значи никога няма да се интегрирам.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Какво би ви накарало да лишите детето синови [re: OldWitch]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано01.12.12 23:43






- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Какво би ви накарало да лишите детето синови [re: OldWitch]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано01.12.12 23:58



Не съм компетентна. Чисто по човешки те изслушвам и се опитвам да помогна както мога. Ако считаш, че ти губя времето, можеш да не ми отговаряш и да не ме четеш.



Сума ти майки са се старали във възпитанието на децата си и повечето не са успяли да постигнат каквото и да е. Но това е твоето дете и ти трябва да продължаваш да го възпитаваш, дори когато ти се струва, че няма смисъл, и трябва да му даваш личен пример.

Сигурно си му открила тайната, че този който бие другите, останалите хора го намират за слаб, но му я повтаряй често. Предложи ли му да пробва със словесен двубой. Истински силните могат да удрят с думи, но това не са обидите, обиждат пак само слабите. Тренирай го да побеждава с думи.

И виж какво може да се направи по отношение на записването му на айкидо. Баща му да го води. Може да ходите и цялото семейство. Вероятно има часове, които ще са ти удобни, ако не - да ги води бащата. Ако не може след работа - събото-неделно. В краен случай, помоли някоя майка да води нейното и твоето дете.

Ние не се учим и възпитаваме само от родителите си, но и от всяка ситуация и от всички окръжаващи ни.



Тема Re: Какво би ви накарало да лишите детето синови [re: OldWitch]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано02.12.12 00:09



Ходихме на някакво мероприятие с една позната. На излизане се оказва, че колата е "завързана", появява се катаджия и обяснява, че е паркирала неправилно. Макар че ситуацията беше спорна, познатата ми се усмихна на катаджията, започна да му обяснява как сме бързали, колко съжалява, че е паркирала неправилно, че той е напълно прав да я глоби, човек трябва съвестно да си гледа работата, добре, че има хора като него. И той я пусна без да я глоби. Тогава видях, силата на усмивката и любезността.

Винаги, когато следвам съветите, които съм ти дала, съм имала положителни резултати. Нищо не ти пречи, ако се сетиш в някоя ситуация за тях да ги изпробваш.

Дай си сметка, че социалните не искат да ти тровят живота и да ти губят времето, те искат детето ти да е добре. Ти искаш същото. Помогни им да ти помогнат. Никой досега не успява да ти помогне, защото ти не му помагаш да ти помогне.



Тема Re: Какво би ви накарало да лишите детето синови [re: Beщицaтa]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано02.12.12 01:30



да ти кажа вече и аз не знам кой какво иска. Но наистина се усещам като жертва на луди.
То не е само да искаш да си вършиш работата съвестно, ами и да я вършиш с акъл.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Какво би ви накарало да лишите детето синови [re: Amelia Pond]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано02.12.12 01:30



знам, гледала съм ги

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Какво би ви накарало да лишите детето синови [re: Amelia Pond]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано02.12.12 01:36



всеки си мисли, че може да учи другите докато сам не се сблъска с проблема. Тогава разбира колко е жалък и безпомощен и обикновено спира да поучава



иначе добра е статийката, съгласна съм като цяло с нея

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.

Тема аз понякоганови [re: Amelia Pond]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано02.12.12 01:38



много често всъщност като ми се разпищят че тоя бие оня и аз нямам никаква представа кой е почнал и кой е виновен и кво е станало изобщо им казвам:
Пребиите се, избийте се, не ме интересувате.
И се затварям в офиса. Да видиш как намират начин сами да се разберат като видят че единственият им шанс за помощ е загубен.



Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.