Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:00 28.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Психологическа чуденка  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано24.10.12 14:51



Имате ли проблем с вършене на домакинска работа в чуждо жилище? Щото аз, като не е мойто, първо не смея да бутна, да не засегна домакина, а също и защото не знам какви са порядките там. Особено ако става дума за мъж. В домовете на някои бивши гаджета, живеещи с родителите си, съм виждала такива безумия, че трудно мога да ги опиша - единият например си отглеждаше от около 2 години паяжини по ъглите на собствената стая.
Като съм само при жени, приятелки примерно, ми се струва някак по-нормално да чистя.
А пък ако е моя квартира, разбира се - прахосмукачката, кофата, парцала и т.н. Но на чуждо, мъжко място - е не мога.
Усещам, че ако квартирата на двойката, без да живеят нечии родители там, е наета от приятеля ми, а не от мен, ще имам затруднения да се взема в ръце и да почистя иначе общото жилище. Някак не го усещам като мое, а с такова поведение изглеждам мързел, какъвто всъщност не съм.

***
ЖиТиЕй, мадафака!

Редактирано от KoтeИгpaчka на 24.10.12 14:52.



Тема Re: Психологическа чуденканови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано24.10.12 15:40



Имам проблем, ама не е психологически, а възпитателен. Просто не искам да уча някого, че съм домашна помощница.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Психологическа чуденканови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано24.10.12 17:24



това честно не го схванах - ако не живея някъде и някой не ме е помолил за помощ не чистя. Ако някой (дай боже млад, красив и богат) ми наеме квартира да живеем заедно ще въведа ред за почистване без да се замислям кой плаща. Ако отида някъде с гадже няма да се чувствам длъжна да чистя и силно се надявам никой мъж да не ме покани само да почистя у тях



ПП Това с описването на реда и хигиената в отделните домове е много ниско. Всеки знае себе си и всеки си въвежда това, което му е приятно и удобно. Ако някой дойде у нас и ми каже, че му е чудно това или онова ще ми бъде много неприятно. Аз като ходя на гости обикновено се съсредоточавам върху хората, с които общувам, а не върху паяжини, черджета или други финтифлюшки, мебелировки или подобни. Плюс това познавам доста хора, които не са чак толкова претенциозни вд ома си и са страхотни като хора и обратния вариант - къща като от списание и характер като от боклука. Не че има зависимост, но не ми е критерий да гледам по това който и да било



Тема Re: Психологическа чуденканови [re: virgo]  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано24.10.12 18:01



Аз пък не обичам някой да не се е постарал за идването ми и да стоя на прашно и покрито с боклуци и мръсотия, освен това имам див страх от паяци (във връзка с паяжините). Ниско ми се вижда да отправиш покана и вместо да се спретнеш, на влизане да кажеш "Не се шашкай, става ли".
Трудно се шашкам от хаос, споко за всички притеснени - съвсем друга ми е реакцията. Просто когато виждам очеизбождащи боклуци и 2 пръста прах в нечия къща, и прахосмукачката оставена буквално в центъра на кухнята, получавам факсове, че копчето "включи" се опитва да ми каже нещо...



***
ЖиТиЕй, мадафака!

Тема Re: Психологическа чуденканови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано24.10.12 20:01



какви факсове пък ти?!?



Тема Re: Психологическа чуденканови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано24.10.12 21:13



Ти па, във всеки ли който ходиш чистиш и получаваш факсове, ми ела и в нас, че мен ме мързи много


Бившия ми с който бях 4 години, никога не съм чистила в тях, а е имало период в който почти съм живяла там, най много да съм мила чинии 3-4 пъти за 4 години.
А е имало много неща които ме дразнеха, но той живееш с мама и не ми пукаше, е, да, измивала съм кухненската мивка, ама то е за да ми е удобно на мен, онази виждаше после че е почистено, и следващия път я оставяше по мръсна, ич не ми пукаше, у нас си чистя и не давам да ми се цапа, кой където си живее да си му мисли



Тема Re: Психологическа чуденканови [re: Фakличka]  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано24.10.12 21:45



Изглежда ме тресе слугинско-антифеминистична треска.



***
ЖиТиЕй, мадафака!

Тема Re: Психологическа чуденканови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано24.10.12 21:53



не искам да уча някого, че съм домашна помощница.

...Значи ще те поканят само за секс.......



....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Психологическа чуденканови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано24.10.12 21:57



Преодолей я





Тема Re: Психологическа чуденканови [re: Apxaнгeл]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано24.10.12 22:38



е то оставаше да я поканиш да ти изчисти паяжините





Тема Re:ти пак ли се правиш на домакиня?нови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор FilerO99 (ФАШОГЕНТ)
Публикувано25.10.12 10:28



Ти никога не си била домакиня първо и второ никога не си имала истински нормален мъж до себе си за гадже.





Тема Re: Психологическа чуденканови [re: Фakличka]  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано25.10.12 11:38



Ми то с тези мамини момченца, дето ми е вързан късметЯ, няма да е най-удачното решение. Поне да не ги мързеше, пък то - единият се хвали с мързел, другият с простотия, третият с пиянство

Да живеят вибраторите

***
ЖиТиЕй, мадафака!

Тема Re: Психологическа чуденканови [re: Apxaнгeл]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано25.10.12 11:45



Именно. И за някоя и друга вечеря, например.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Психологическа чуденканови [re: Фakличka]  
Автор BambiBambina (*)
Публикувано25.10.12 15:26



никога не съм чистила в тях, а е имало период в който почти съм живяла там
E, това по-добре да не го беше казвала...





Тема Re: Психологическа чуденканови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор BambiBambina (*)
Публикувано25.10.12 15:31



На мен ми се е случвало гадже, с което съм излизала, да ме покани веднъж на гости, и поради факта, че ми бил сготвил вечеря /едни мизерни спагети с миди/, и то в час, в който вече припадах от глад, на другия ден ми каза "ето, ти ми беше на гости, сега ми помогни да изчистя".

Изсмях му се и го оставих да си чисти сам, докато аз четях книгата, която си носех. Най-интересното, в онзи случай бе, че терасата му бе някаква невероятна кочина, и когато го попитах няма ли да изчисти и нея, отговорът бе: "не ме интересува, не ми харесва да чистя тераси, не я смятам за част от жилището си". Този е и най-големият педант на тема "чистота", когото познавам. Впрочем, преди време, бях пускала тук негов снимков материал.

Иначе, когато съм на гости на приятели и знам, че им предстои да чистят, винаги предлагам да помогна, но ей така - като даденост, да ме включат в процеса, няма как да стане.

Редактирано от BambiBambina на 25.10.12 15:34.



Тема Re: Психологическа чуденканови [re: BambiBambina]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано25.10.12 15:33



Защо? Под живяла имам предвид преспиване, почти всяка вечер, и после всеки на работа или по задачки. Откъде накъде ще му чистя, маминка за какво му е?





Тема Re: Психологическа чуденканови [re: Фakличka]  
Автор BambiBambina (*)
Публикувано25.10.12 15:35



Без коментар.





Тема Re: Психологическа чуденканови [re: BambiBambina]  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано25.10.12 20:15



Е, то е в реда на нещата като си свинила на купон, да помогнеш после в разчистването. Но аз имах предвид по-немасови прояви, тип на 4 очи.

***
ЖиТиЕй, мадафака!



Тема Re: Психологическа чуденканови [re: BambiBambina]  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано25.10.12 20:22



Защо, бе, и аз така мисля - ако само преспивам и си измивам чиниите, какво повече искат от мен? Смисъл, фактът, че прекарвам в леглото на сина й 4 вечери в седмицата, и вечерям и закусвам там (и си почиствам после), сам по себе си нищо не значи. Хвърлям боклука на излизане и смятам, че съм изчерпала задълженията си към неговото семейство. Какво, да не съм длъжна да хващам прахосмукачката всеки ден и да бърша прах, все едно съм си вкъщи?

Чуденката е е, че дори да се нанеса там, пак не смятам, че чистенето на къщата на друга жена е мое задължение, дори да се ... със сина й. Идеята, че като съм се нанесла, съм там да сменя майка му, хич не ме привлича.

***
ЖиТиЕй, мадафака!



Тема Re: Психологическа чуденканови [re: BambiBambina]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано25.10.12 21:11



Не коментирай, но не разбирам какво точно те възмути


Ако живеем заедно, отделно от всеква паплач да, ще си чистя и оправям, както впрочем си го правя вкъщи от 100 години



Тема Re: Психологическа чуденканови [re: virgo]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано25.10.12 21:49



....бе ние мъжете сме способни да се направим на маймуни само и само да додрапаме до секс... Та за какви паяжини говориш... ? Девойката да дойде за вечеря и секс а паяжините ще махнем сами... Даже за да докараме добро впечатление може да направим едно пролетно почистване посред зима... :)
Един приятел така си чисти прозорците на -15 градуса... ама пуст мерак...



....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Психологическа чуденканови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано25.10.12 21:50



... тъй де.. :) Черпим и вечеря...

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема Re: Психологическа чуденканови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано26.10.12 13:11



ако мръсотията ме притеснява нищо не може да ме спре да я изчистя, ако ситуацията позволява и ако съм в настроение за чистене. Др вариант е да си тръгна и повече да не стъпя там. Ако ме питат Защо ще отговоря директно.
Изобщо не ти разбирам чуденката - прави това което искаш и ти идва отвътре. Прави го за себе си и точно колкото и както на теб ти се иска (ако е ОК и за останалите разбира се).

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Психологическа чуденканови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор kikimor (зеленолюспест)
Публикувано26.10.12 18:25



Ако случайно ми дойдеш на гости - моля, чувствай се като у дома си!



Много е трудно да откриеш черна котка в тъмна стая, особено когато котката я няма в стаята!

Тема Re: Психологическа чуденканови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор BambiBambina (*)
Публикувано29.10.12 11:41



Възпитани сме различно - лошо няма...





Тема пък...нови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор indra (macondo)
Публикувано29.10.12 17:44



....аз не разбрах къде е чуденката в така описаната нагласа към чистенето...



Тема Re: Психологическа чуденканови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано02.11.12 00:46



Зависи на какъв етап от отношенията сме.


Ако само наминавам и сме в началото на гаджосването - не пипам, или съвсем козметично - ще преместя нещо, което пречи..там книга, списание или дреболии..
Ако съм си оставила вече четката за зъби при него - обаче - да, може да почиствам без притеснения, но при всички положения ще попитам първо има ли претенции младежът, някакви специални места за специални неща, държи ли нещо да се пипа, а др. - не, какъв му е тертипът и т.н.



Тема Re: Психологическа чуденканови [re: impulce]  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано02.11.12 23:08



Ами ако живее с майка си?



***
ЖиТиЕй, мадафака!

Тема Re: Психологическа чуденканови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано03.11.12 19:00




Отдавна не съм имала гадже, което да живее с маминка, но...и да споделят една къща - все пак той има отделна стая, в която може да се пипне нещо, не?
Не съм имала гадже в боксониера, обаче, ако това е следващия вариант, на който ще ме подложиш.



Тема Re: Психологическа чуденканови [re: impulce]  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано03.11.12 21:24



Що пък това да е? Питането горе беше в смисъл "Ако има друга жена в къщата, трябва ли ти да я смениш тотално".
искам да живея в боксониера... или гарсониера. Мисля, че е перфектно жилище за сам човек.

***
ЖиТиЕй, мадафака!



Тема Re: Психологическа чуденканови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано04.11.12 09:45




Ако къщата си има домакиня - мисля, че е излишно да се натрапвам, две домакини в една кухня вече са много, казват запознати. Но пак зависи доколко сте близки - с младежът, с родителите му и т.н Ако сте - не виждам проблем да се предложи помощ след "семейна" вечеря или понякога - за изненада на титулярката - все пак и политика трябва да се прави.
Тотално сменяне не виждам как ще стане, освен, ако нямаш гадже с майка, която е зле здравословно и освен това сте на по - напреднал етап на отношенията, да речем.
Ммм, аз предпочитам по - широки пространства, по възможност - за сам човек по - удачно ми се вижда двустаен. Спалнята предпочитам да ми е отделно - лично и закътано пространство.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.