Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:53 03.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Как майка ми се провали  
Автор FilerO99 (fashogent)
Публикувано08.09.12 00:20



През 1981ва когато бях все още бебенце майка ми отказа да ми даде вода. Още помня как се подиграваше с мен...

Нека засега да прескочим ужасяващия физически и психически терор на който бях подложен през 80те години от майка ми. То не бяха побоища всяка седмица, скандали, разправии, смъртни заплахи...

Как се стигна до там тази престъпница да бъде прогонена от нас?Просто казах на баща ми, че майка ми ме пребива от бой. Казах го в нейно присъствие. Тя естествено като доказана лъжкиня отрече и даже имаше наглостта да ме попита пред него за да отрека!!

Аз веднага потвърдих думите си и баща ми каза на майка, че не са се разбирали тя да ме бие....

Тя отговори, че напуска къщата. Влезе в стаята където живеехме заедно в продължение на 15 години от 1978 до 1993та. Естествено и аз трябваше да влезна след малко за да легна да спя...и аз влезнах.Тя като ме чу да влизам стана от леглото си, нещо ме заплаши и ми взе част от дрехите които ми беше купила. Но аз на 15 години вече бях свободен човек и просто не можех да търпя повече терор!Така ми причерня пред очите, че мислих меко казано да й посегна.

Умишлено се изразявам много меко за да не предизвикам гнева на модераторките. Защото под посягане аз никога през живота си не съм имал предвид да отряза или спра агресия към мен, имал съм предвид физическото ликвидиране на нападателя или източника на заплахата....

...майка ми просто през последните 2 години от 91ва до 93та година си е нямала на представа в какви побоища съм бил замесен. И каква музика съм слушал. Примерно на 18ти февруари 1993та година размазах от бои един съученик с физически ръст около 190 см, при условие че аз самият тогава не бях повече от 160 см. Това приличаше на израелско нападение над араби.Няма да се впускам в подробности за това как му смених физиономията. Би било висша форма на простащина да се правиш на бияч в женски форум.

...колкото до музиката която оформя духа на детето и неговите емоции още от ранната есен на 1991ва слушах тежка и агресивна рок-музика. Като изключим агресивните композиции на Металика, Слеър и Содом, в текстовете ставаше въпрос за насилие, смърт на родители и истински воини...


И така майка ми напусна къщата на 9ти май 1993та година. По-късно през ноември същата година в телефонен разговор който и баща ми го чу тя каза, че малко ме била пребивала!. На какви мисли ме наведе това изречение няма да напиша...


От тогава не сме чували, не сме се виждали. Преди няколко месеца майка ми която отдавна живее в САЩ и е омъжена за американец, звъннала на една съседка и е казала, че ще изпрати много пари ако си завършва правото в СУ. Първоначално някой по веригата е излъгал, че става въпрос за 250 000 долара. Впоследствие разбрах, че сумата въобще не е била коментирана. И под много пари може да се разбират даже и 1000 долара. Но не на ден, а като еднократна награда за завършване на висшето ми образование...


Като човек водил цял живот борба за оцеляване аз започнах да смятам. Само кока-колата, цигарите и компенсанцията на заплатата дето няма да я получавам след като уча и не работя струват минимум 20 000 долара. Тоест това са само разходите, тук не говорим за печалба. Ако говорим за печалба би следвало майка ми да прати от Америка поне 40-50 000 долара, нали? И това забележете при положение, че максималният ми шанс да завършва право в СУ при тези казус-тестове които действащи топ-адвокати не могат да решат въобще, клонят по мои груби математически оценки около 18%.

Нека погледнем историческата аналогия. През 1988ма година майка ми обеща за всяка изкарана 6ца да ми дава по 5 лева награда. И аз изкарах 16 6ци в рамките на първия срок.

Вместо да си удържи на уговорката майка ми плати само 15 лева като каза, че имала предвид 6ци за срока, а не текущи оценки по време на срока...Тогава аз загубих всякаква вяра в честната й дума...

Естествено развалих си успеха защото от мен никога не бяха доволни. Майка ми ме биеше за оценка мн.добър 5+, а вие представяте ли си какво ми се случи когато на 4ти декември 1990та година аз се върнах с 4 двойки?Ами страшно е за разправяне!Само ще кажа едно нещо:

когато през януари 1998ма година влязох в казармата имах коса. Естествено наложи се да се подстрижа 0 номер. Какво беше изумлението ми когато си видях на черепа издатините от побоя на 4ти декември 90та които стояха още стояха на главата ми?

И сега в днешно време през 2012та година майка ми иска аз да зарежа работата си откъдето храня и себе си и баща ми и изплащам кредит от 2000 лева за да започна отново да уча?Е, не е ли малоумна?И то иска даде парите след като завършва, тоест изобщо не иска да финансира завършването ми.


А защо изобщо си прави труда да се обажда на съседката и да блъфира по такъв вулгарен начин?Отговор - за да се направи пред хората, че още й пука за мен и че иска да се грижи за мен. Няма такова нещо защото всичко е блъф. Когато някой иска да направи нещо особено добро на детето си той го прави. А не поставя условия.


Майка ми няма да получи от мен опрощение за греховете си никога.Докато тя е жива няма да приемам никакви пари от нея. И както винаги всякакво вслушване в нейните съвети води до тотална катастрофа. Това го твърдя аз, това го твърди и баща ми.







Тема мда [re: FilerO99]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано08.09.12 09:45



добре де, трябва ли да падаш до там да се валяш в лайна публично? първо лазиш в краката на някаква женска която не те иска, после щеше да се самоубиваш, и сега изкарваш на показ някакви вътресемейни гнусотии. че нямаш достойнство е ясно, поне пробвай да имитираш малко такова, гледай другите.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: мда [re: zaphod]  
Автор FilerO99 (fashogent)
Публикувано08.09.12 09:51



А като става дума за достойнство вземи прочети тази тема -



Тези гнусотии ги направиха определени жени, а не аз. Колкото до достойнството има вероятност от прехвърляне агресията към тях. И то точно както е описано в горният линк.



Тема Re: Как майка ми се провали [re: FilerO99]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано08.09.12 10:52



Много е лошо, че имате такива гадни отношения. Според мен тя няма лоши намерения към теб - просто подхода й е странен. Плюс това смятам, че в отношения родители-деца, особено при разделени родители е малко трудно да се изказва мнения.
Да не говорим, че си достатъчно голям вече да не зависиш от родителите си и да вземаш самостоятелни решения.

ПП Поизтрезня ли или пиеш от снощи без прекъсване?



Тема Re: Как майка ми се провали [re: virgo]  
Автор FilerO99 (fashogent)
Публикувано08.09.12 12:34



Не знам, всеки случай нейното отново няма да стане.

Изтрезнях. Аз по принцип като се напия ставам много готин и добър, но не изтрезняване ме хващат бесните.



Тема Re: Как майка ми се провали [re: FilerO99]  
Автор loverrock ()
Публикувано08.09.12 12:54



Хъм, това е странно. Какви хора са родителите на майка ти?

domino dancing


Тема Re: Как майка ми се провали [re: loverrock]  
Автор FilerO99 (fashogent)
Публикувано08.09.12 13:11



Майка ми беше много глупава и злобна. През началото на 80те работеше като секретарка на един супер строг комунист в Енергопроект.

Баща ми върл антикомунист, майстор-мебелист. Бог в професията си, пълен глупак в живота.



Тема Re: Как майка ми се провали [re: FilerO99]  
Автор loverrock ()
Публикувано08.09.12 15:13



Попитах за родителите на майка ти.

domino dancing


Тема Re: Как майка ми се провали [re: loverrock]  
Автор FilerO99 (fashogent)
Публикувано08.09.12 15:19



Попитах за родителите на майка ти.

Дядо ми беше мръсен сталинист. Така и никога не ми даде и една стотинка.

Баба ми не беше лош човек, но бе твърде глупава....



Тема Re: Как майка ми се провали [re: FilerO99]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано08.09.12 16:10



а майка ти едно дете ли е




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.