Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:45 20.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Отново за "тоалетната" тема  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано29.08.12 23:05



Здравейте хора.Много отдавна не съм влизала тук.
След водени напоследък разговори с мъже и момчета колко много са отвратени от женския род,когато става въпрос за хигиенни навици и след тази вечер,реших,че може би тук е едно от местата да се повдигне такъв въпрос.
Много е неприятна темата и се надявам,че тук няма такива жени,които в някои определени дни в месеца и когато им се наложи просто хващат с две ръце превръзката/тампона и го изхвърлят ей така,където падне в горичката зад палатката.
Кажете,че вие не правите така и че наблягате на тези неща във възпитанието на дъщерите ви.


Мина тук една злодейка...


Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: zlodeika]  
Автор Filer099 (ЗЪЛ ДУХ )
Публикувано29.08.12 23:07



Имал съм само 10 сексуални връзки и в нито един случай жените не са имали проблем с хигиената.

По принцип на физическо ниво българката е много чиста жена.

You think you can destroy (me)? You\\\'d better think again I am eternal terror



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Filer099]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано29.08.12 23:26



Не си ме разбрал.Имах предвид ,че хигиенни навици включва и къде и как си изхвърляш хигиенния боклук.
Иначе хубаво изказване.


Мина тук една злодейка...


Тема Да, ненови [re: zlodeika]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано29.08.12 23:59



правя така, което за мен е нещо естествено и смятам, че би трябвало да е за всяка жена, но не се оказва така.

Ако взема да разправям за луксозната тоалетна в офиса ни, където най-ниското образование беше висше, бакалавърска степен ... ще ви се додрайфа. Дъщеря нямам, но се наложи да възпитавам снаха си.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: zlodeika]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.08.12 06:12



Казвам - не правя така. Дъщеря поне засега нямам.

Впрочем колкото е отвратително да видиш метната някъде си употребявана дамска превръзка, толкова е и отвратително да видиш, с извинение, ла*но не на място, или плюнка на тротоара, или да подушиш миризма на урина на улицата, а тези неща ги правят и мъже, еле последното е почти изключително характерно за тях, така че въпросните мъже и момчета няма нужда да се превземат по отношение на "женския род" и хигиената му - мъжете, изглежда, като цяло са даже по-големи простаци и мърльовци. Евентуално могат да зарежат мърлявото гадже, което са хванали, ако прави така. "Като цяло", казвам, защото разликите са повече индивидуални, отколкото родови, като всички разлики.

А, няма да забравя едно изказване на мой познат, при това с нелоши хигиенни навици - "Аз съм мъж и мога да не се къпя и по два месеца, не е като при жените". Подтекстът не беше според мен, че на мъжа му е позволено да вони на кочина, а че той просто няма такава нужда от къпане. Мъжете, някои поне, някак си свързват нуждата от хигиенни мерки и лошите хигиенни навици основно с месечния цикъл и изхвърлените дамски превръзки, а те не се изчерпват с това.

Редактирано от MupaM на 30.08.12 06:25.



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: zlodeika]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано30.08.12 07:54



Здрасти

естествено, че не правя така. Естествено, че като порасне още малко дъщеричка ще й обясня къде и как се хвърлят тези работи. Особено мразя някой да хвърля такива неща в тоалетната. Знаете как се запушват и какви бели стават след това.

Иначе съм съгласна много с Мира. Много са ми противни мъже с ниска хигиена, които смятат, че им е позволено само защото са мъже. Все пак аз като една истинска дева имам нещо налудничаво с темата чистота и хигиената ми е като фетиш. Не мога да си легна с някой с мръсни уши, нокти, с неподстриган врат или пък недай боже храчещ по улиците - па нека си е красавец





Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: zlodeika]  
Автор ФишPиб (Емарципанена)
Публикувано30.08.12 09:02



надраска нещо и офейка?


Много се радвам да те мерна!

Определено темата с личната хигиена ще остане непреходна! Мога като майка на дъщеря, чийто цикъл е дошъл още на 10-годишна възраст, да кажа, че никога у дома не са разбирали какво се случва. Дискретно и без натрапване.



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: zlodeika]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано30.08.12 10:22



И още нещо гнусно - под прозореца ми се събират майки с дечица. Не мога да разбера защо някои майки просто оставят мръсните памперси там, където са ги сменили - на площадката.

Аз минавам събирам там какви ли не боклуци - шишета от минерална вода, опаковки от чипс, чаши от кафе и ГАДНИ МРЪСНИ ПАМПЕРСИ. Толкова ли е трудно да имат една торбичка в детската количка, в която да слагат боклука и просто да го хвърлят в контейнерите като минават покрай тях!



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: zlodeika]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.08.12 12:19



Да добавим и пикаенето върху седалката на тоалетната чиния, щото ги било гнус да седнат на седалка, използвана от друг. Гнус ги е и да вдигнат седалката, ама не ги е гнус да я опикаят.


Забравих и космите из банята след къпане.
Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 30.08.12 13:56.



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Brezichka]  
Автор ФишPиб (Емарципанена)
Публикувано30.08.12 12:40



Берьозке, защо не метнеш един имейл на РИОКОЗ и на Общината (все ще има отдел, който отговаря за чистотата), ако можеш снимай майките, обикновено едни и същи дремят на определени места, дори и на местен тв канал се обади.

Малко различно от чистотата, но в Бургас има няколко улици, които трябва да преградят с 2-метрова ограда. Едва ли се има нова Стефка К., която да може да я прехвърли. Пешеходците пресичат като луди, където им попадне. Едва ли познаваш Бургас, но има едно място, където освен,че пресичат, много често има блъснати пешеходци с тежки последствия, защото колите бързат да се изнесат от кръстовището. Та, там сега дежурят от мотоотделението "Сигма" и дебнат. Като каже нарушителят,че няма лична карта и хоп!50 кинта за карта и 50 за неправилно пресичане. Надявам се това бързо да възпита бързащите из целия град.



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Virgo]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано30.08.12 13:04



Е какво, да си гълтаме храчките ли? ...Тая тема започва да ме кефи.



------------------------------------------



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор ФишPиб (Емарципанена)
Публикувано30.08.12 13:06



Ще си ги плюеш на салфетчица и в кошчето! Като сополите!

Ааааааааааааааааа.....



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: ФишPиб]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано30.08.12 13:28



Добра идея, не се бях сещал за това.



------------------------------------------



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано30.08.12 14:29



а ние нямаме ли храчки?
ако ти се изплюя, докато си вървим по улицата ще ти е готино ли?



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: virgo]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано30.08.12 15:22



Ми няма да ми е готино, но все пак не може да се мери с един аршин за мъжете и жените. Мъжете и жените си имат различни роли в обществото.

Примерно за мен е страшно грозно жена да не си бръсне краката, но пък намирам за напълно нормално мъжете да имат косми по краката и ръцете. Също така смятам, че е нормално един мъж да псува, но е много грозно жена да псува... е може и жена да псува като се ядоса, но доста по-малко и по-умерено.

Обаче пък жените например могат да си лакират ноктите, могат да носят и рокли и панталони, а мъжете не могат. Просто нещата си се балансират по естествен начин и няма място за някаква изкуствена равнопоставеност между половете, която някои жени искат.

Естествено нали не казвам, че мъжете трябва да са грубияни, простаци и нечистоплътници. Мъжете трябва да са възпитани, интелигентни и чисти, но винаги ще има някои неща, които са позволени за мъжете, а за жените не са... както и обратното.

Пък и като искаш равнопоставеност, ела да пробиеш един таван с перфоратор, който тежи колкото теб и ти ръси гипс, бетон и стъклена вата върху лицето, пък ще те видим дали няма да плюеш после.



------------------------------------------



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: zlodeika]  
Автор Лaмa ()
Публикувано30.08.12 16:19



Аз те помня, въпреки това



Никога не съм виждала превръзка или тампон в тоалетна някъде, затова не вярвам да е чак такова масово явление. Веднъж бях в един бар в България и се връщам ядосана от тоалетната и се оплаквам на всеослушание "И сапун нямаше, и на пода имаше кръв - ужас!". Едно от момчетата на бара, което познавах, отговори "И какво ни говори това - някой е убил сапуна!"

Това, което ми прави впечатление напоследък са супер издокарани и добре изглеждащи млади момичета, които не си мият ръцете или само про форма си ги накапват с вода - без сапун. Вече на никого не подавам ръка, баста!



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор ФишPиб (Емарципанена)
Публикувано30.08.12 16:20



Oх, да ти кажа светът е вече различно място. Ти представяш ли си да се ожениш за Станка Златева? И да я ядосаш? И как ще те тръшне на килима, представяш ли си? Макар да ми изглежда много мила и кротка, но все пак републиканските ни шампионки по хвърляне на диск, чук, джудо са се задомили и едва ли са викали мъжете си, за да метнат килимите за тупане



Познавам хирурзи, които ходят на маникюр, спортисти, които се обезкосмяват (виждал ли си плувец вълмясал?).
На 20- годишна възраст работех в завод, където вдигах 20 пъти на смяна едни барабани с кабели около 55 кила (моето лично беше 50) на метър над земята и поне 5-6 пъти избутвах 200-килограмови барабани с жила (само меден кабел) по машините. И мога да извървя няколко километра с 12-сантови токчета, пък

Но да знаеш, че не съм боркиня за равни права.



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Лaмa ()
Публикувано30.08.12 16:20



Няма да чета такъв дълъг отговор, с който ми защитаваш храченето по улиците! Гнусно е и туйто, повръща ми се! Не го разбирам, никога не ми се е храчело, що за дивотия





Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: ФишPиб]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано30.08.12 16:58



Охохо, 200 кила мед... По 10 лева на кило - 2 бона за 15 минути. Да отнесеш 5 такива - 10 000... Чакай, че се размечтах нещо.



------------------------------------------



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Лaмa]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано30.08.12 17:01



Е гнусно е, ама от време на време човек трябва да си се изхрачи на свобода. Нищо няма да ти стане.



------------------------------------------



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Filer099]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано30.08.12 17:07



Ей, веднъж добро да кажеш за българката!





Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор ФишPиб (Емарципанена)
Публикувано30.08.12 17:09



Абе, това е през

1985-та.
Ти ако влезеш в бившия партиен дом, сега Съд - Район, Окръжен и Административен, да видиш по парапетите и полилеите колко мед има, ще получиш гърч



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Лaмa]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано30.08.12 17:13



Е чак пък и ръка няма да подаваш. То от тоя мръсен свят да излезеш чист е все едно от басейн да излезеш сух.

Ти само като стоиш около някой клошар, в носа ти влизат молекули от застоялата му урина и другите гадости по него. Така че не е нужно да се вманиачаваш толкова много, защото няма измъкване от смрадта на този свят.

------------------------------------------



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: ФишPиб]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано30.08.12 17:21



Съмнявам се парапет да е направен от мед, защото медта е прекалено мека, пък и се окислява много бързо. Сигурно са от бронз или месинг... Които ги взимат на 5 лв./кг. в пунктовете за вторичните суровини, така че пак ми вършат работа.



------------------------------------------



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор ФишPиб (Емарципанена)
Публикувано30.08.12 17:28



Точно патинирано е. Нали се сещаш, че преди 40 години Партията (с гл.буква щото беше единствена) не жалеше пари за такива представителни институции. Не се точи, няма как да се открадне))) Само един генерален ремонт може да го направи)))



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: ФишPиб]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано30.08.12 17:41



"Ние не да крадем бе, чичо, ние да помогнем."



------------------------------------------



Тема Тази теманови [re: zlodeika]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано30.08.12 17:53



за мене е напълно абсурдна. Струва ми се безумие дори да отговарям, така че няма да го направя. Само мога да кажа, че българките са в пъти по-чистоплътни и чисти - СЪЩО и по отношение на това къде изхвърлят каквито и да било отпадъци, отколкото италианките. А за рускините какви ужасии съм чувала... дори не желая да се сещам.





Тема Re: Тази теманови [re: BambiBambina]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано30.08.12 22:53



Дори не те и карам да отговаряш


Слушай,объркала си се нещо.Не правя сравнение между българки,рускини и каквито и да са други и дори и не искам да знам какви ужасии си чувала за рускините.
Мисълта ми беше, че е добре да си говорим за това.Току виж чула/прочела някоя личност,която има нужда от напътствия.ок? Наистина,това беше основния мотив.


Мина тук една злодейка...


Тема Вие пъкнови [re: Virgo]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано30.08.12 22:55



какво се закачихте за това храчене


Колко често виждаш храчещи мъже на улицата?


Мина тук една злодейка...


Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано30.08.12 22:58



Прибави и непускането на водата след....




Мина тук една злодейка...


Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: zlodeika]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано30.08.12 23:00



...аз се радвам, че като безумен късметлия все попадам на майки и дъщери , които не спадат към упоменатата от теб група.. :) Иначе съм чувал че в разни банки и учреждения, където всички са вишисти имало подобни гледки в кошчетата на тоалетните... ама нали не работя в банка..



....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Лaмa]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано30.08.12 23:02



Ей,здрасти


Масово явление е по къмпинги,където тоалетните са малко кът,малко на брой,далеч или други причини,които са съвсем друга тема за разговор,но това не е оправдание.


Мина тук една злодейка...


Тема хах,данови [re: ФишPиб]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано30.08.12 23:13



ще остане непреходна,защото е важна.
Общо взето съм съгласна и с даващия и с взимащия, че някои неща ще си останат чисто женски.
И аз се радвам да те мерна.


Мина тук една злодейка...


Тема Re: Вие пъкнови [re: zlodeika]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано31.08.12 00:50



достатъчен ми е и един да ми се доповръща





Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: zlodeika]  
Автор Лaмa ()
Публикувано31.08.12 09:55



E, за къмпинги не говорим, това е съвсем друг свят, там важат други правила.

Представи си универсален магазин с голяма чиста тоалетна, където са наели трима човека само да ти отварят вратата на тоалетната. И идва едно малко маце, облечено модно, с причесчица и дори една от тези килнати шапки, Гримиранко, бих казала дори добре, не като за детски рожден ден. Минава покрай чешмата, пуска я леко и прокарва отдолу ръчиците, колкото да се разпише. Това се случва прекалено често, затова го споменавам. По всички плоскости в тоалетните има толкова много зарази, епидемии започват така, какво ли не. Супер простичко е да си измиеш ръцете с хубавия парфюмиран сапун, който хората са сложили там специално за това.



Тема Re: Тази теманови [re: BambiBambina]  
Автор Лaмa ()
Публикувано31.08.12 12:38



Е, за италианките чух, че не си взимали всеки ден подробен душ, а 2-3 пъти седмично, през останалото време само хигиенизирали горещите зони. Не ми се струва чак толкова отвратително. По принцип в нашата култура са типични ежедневните душове, но това не е най-здравословното за кожата. Или имаш предвид други неща?





Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Лaмa]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано31.08.12 12:56





Много бързо му е щракал мозъкът на бармана. Духовит отговор!

Редактирано от Brezichka на 02.09.12 19:44.



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Brezichka]  
Автор Лaмa ()
Публикувано31.08.12 13:12



Амммм... не мисля, че си искала да постнеш това





Тема Re: Тази теманови [re: Лaмa]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано31.08.12 15:57



По принцип в нашата култура са типични ежедневните душове, но това не е най-здравословното за кожата.
Зависи. Ако постоянно се обливаш с гореща вода, определено не е здравословно.





Тема Re: Тази теманови [re: BambiBambina]  
Автор Лaмa ()
Публикувано31.08.12 18:37



Да ама пък е по-забавно





Тема Мълчи, самонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано31.08.12 23:32



да не подхващаме темата, че ...

Ако изредя какво ме вбесява непрекъснато, ще ме обявите за маниачка № 1 Винаги съм казвала, че при съжителство с друг човек/хора не ми е проблем общуването и близкото им присъствие, а битово-хигиенните им навици. Затова за мен моделът за щастливо семейство е да се живее в къщи-близнаци. Казах.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Brezichka]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано31.08.12 23:35



Толкова ли е трудно да имат една торбичка в детската количка, в която да слагат боклука и просто да го хвърлят в контейнерите като минават покрай тях!

Явно е много трудно. Доста хора са много глупави и непредвидливи, не искат изобщо да мислят, искат само да потребяват и потребяват.

Аз затова искам торбичките да ги направят по 5 лв., да видим тогава дали ще се развяват навсякъде и няма ли да се научат да си предвиждат по 1-2 в чантата.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Лaмa]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано31.08.12 23:42



Никога не съм виждала превръзка или тампон в тоалетна някъде, затова не вярвам да е чак такова масово явление.

Айде, бе! Ламич, ти си голяма късметлийка, ако е вярно.

Оня ден съм в един офис на Ай Ен Джи, където тоалетната е много готина, обаче е обща за мъже и жени, иначе много добре направена, има си и преддверие, абе всичко. И кво мислите? Кошът пълен с окървавена тоалетна хартия, ама много късове, все едно всички дами от офиса са в цикъл. И това тоалетна, която се ползва и от мъже! Ами не мога да го разбера това. Накъсах чиста хартия и наслагах отгоре, за да прикрия резила.
А това с миенето на ръцете е самата истина, да.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано31.08.12 23:45



Пък и като искаш равнопоставеност, ела да пробиеш един таван с перфоратор, който тежи колкото теб и ти ръси гипс, бетон и стъклена вата върху лицето, пък ще те видим дали няма да плюеш после.

Че тя ти се гипсо-бетонирала плюнката, бе човек!

Ако заплюеш някого, току-виж си му причинил телесна повреда. Майтапа настрана, при такива дейности слагай маска. И да не е специална противопрашна, проста еднократна медицинска маска пак върши по-добра работа от нищо.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Лaмa]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано31.08.12 23:47



Значи, си здрава.

Здравият и нормално хранещ се човек не отделя храчки.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Мълчи, самонови [re: paзбиpaм]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.09.12 07:46



Що да не я подхванеш темата. Тя затова е пусната, белким някой се познае и си вземе бележка. Аз изобщо не изключвам възможността да правя неща, които от други хора се смятат за нехигиенични.
Между другото, тук споменаха миенето на ръце само с вода. Вода, вода, пак е нещо. Ами нЕкои мъже като си мислят, че изобщо няма нужда. Щото си е техния другар, нали, и здрависването с него не се приема за нехигиенично.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Мълчи, самонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Лaмa ()
Публикувано01.09.12 08:59



Аха, това





Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: paзбиpaм]  
Автор Лaмa ()
Публикувано01.09.12 09:03



Ами може би не съм се задълбавала толкова над коша

Но пък и тоалетната хартия в коша??? Защо? Тя изчезва безследно в тоалентната и я забравя човек, няма нужда да се оставя за спомен и поздрав за следващи ползващи



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: paзбиpaм]  
Автор Двщия и взимщия (Истински.)
Публикувано01.09.12 20:55



Носил съм такива маски и мога да ти кажа, че са толкова гадни, неудобни и гнусни, че предпочитам да си дишам гипс на спокойствие.

------------------------------------------



Тема Re: Тази теманови [re: Лaмa]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано02.09.12 02:57



На мен ми е по-забавно, след като се изкъпя чудно, да редувам гореща с напълно студена вода. И го правя от 8-годишна възраст.





Тема Re: Тази теманови [re: BambiBambina]  
Автор Лaмa ()
Публикувано02.09.12 14:35



Това е супер за кръвообращението и против стрии, но все още изсушава кожата





Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Лaмa]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано02.09.12 19:45



Аха, объркала съм се.



Тема Re: Тази теманови [re: Лaмa]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано03.09.12 01:13



Вярно е, имам много суха кожа на тялото, но ползвам един чуден лосион за тяло, и освен, че я подхранва и хидратира, има много нежен и дълготраен аромат. Още не съм минала половината туба, а вече мисля да си взимам още един, и жалко, че не го предлагат в по-голяма разфасовка.



Тема Re: Мълчи, самонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано03.09.12 08:35



аз не, че не си мия ръцете, ама ако се замислиш - оная ми работа е по-чиста от ръцете със сигурност.





Тема Re: Мълчи, самонови [re: Koм]  
Автор Лaмa ()
Публикувано03.09.12 10:41



Така е, но ръцете ти не стават по-чисти от това, че се ръкуваш с нея





Тема Re: Мълчи, самонови [re: Koм]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано03.09.12 11:45



Ами, ако без да искаш се опръскаш?



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Дъвкитенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Pия (неописуема)
Публикувано04.09.12 10:22



Много е гнусно лятно време да вървя и крака ми да залепне.Бавно отлепям подметката си от земята и там се точи и разтяга нечия дъвка


Оф,само като си го помисля
Центъра на града където живея е осеян с някакви черни петна като асфалт.Скоро разбрах,че това са изплюти дъвки. Що за хора са тези,които вървят и просто си плюят дъвките където им попадне



Тема Re: Дъвкитенови [re: Pия]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.09.12 11:43



Това е гадно, да. Но инак дъвките са си един хигиеничен, макар и не толкова естетичен навик.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Дъвкитенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор ФишPиб (Емарципанена)
Публикувано04.09.12 12:55



Според легендата депутат от местното управление на Сингапур, отивайки на работа с метро, ставайки от седалката установява, че има залепена дъвка. До такава степен се вбесява, че инициира забраната на продажбата им в страната (1992). Огромните количества се изкупват на безценица от Австралия.
Е, има и по-логично обяснение:
Сингапур няма намерение да отменя забраната за продажба на дъвки, която властите наложиха през 1992 г., съобщи парламентарният секретар на министерството на националното развитие Мохамад Малики Осман, цитиран от ДПА и Ройтерс.

Строгата мярка беше наложена, за да се реши проблемът с изхвърляните масово на публични места дъвки. Жителите на Сингапур имаха неприятния навик да си лепят дъвките по маси, столове, дори върху сензорите за вратите на пътническите влакове, с което предизвикваха обърквания в железопътния транспорт. Властите прецениха, че чистенето на дъвките е прекалено трудно и скъпоструващо.

"Усилията ни да създадем чиста и зелена среда, в която да може да се живее приятно, са ни спечелили много повече международно одобрение, в сравнение с критиките, предизвикани от забраната", заяви Осман в отговор на критики срещу драконовската мярка.

През 2004 г. Сингапур ограничи забраната, като позволи продажбата на дъвки за медицински цели. Всякакви други дъвки са включени в митническите списъци като стока, забранена за внос, уточнява БТА







Тема Re: Дъвкитенови [re: Pия]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано04.09.12 13:18



Що за хора - вероятно същите, които си мятат и хартиите от баничките по улицата, храчат и пр. Демек разни. ;)
Това не знам дали ще те успокои (тип "значи не е толкова страшно"), или ще те обезсърчи (тип "значи няма оправия"), но и в Холандия и на други места в Западна Европа се оказа, че го имат същия проблем с дъвките.

Редактирано от MupaM на 04.09.12 13:20.



Тема Re: Дъвкитенови [re: MupaM]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.09.12 16:49



Дори и в ... ЗАБЕЛЕЖЕТЕ ... Швейцария, асфалтът им беше осеян с бели петна от дъвки. Направо не повЕрвАх, ама го видях с очите си.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Дъвкитенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано04.09.12 18:14



Сигурно на това място е минала преди това група туристи.


Дори и подпийнали, швейцарците си събираха и най-малките боклуци от пикник в гората. Нямаше следа от човешко присъствие, след като "вдигнаха платната". Мисля си, че няма по-чиста и подредена държава в Европа от Швейцария. Може би и в Австрия е така, но там не съм била.



Тема Re: Дъвкитенови [re: Asia.]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.09.12 18:21



Едва ли. Градчето не беше туристическо. Знам, че са безумни чистофайници швейцарците, затова дадох примера, защото бях изненадана. А дъвките си бяха бели, а не сиви, защото нямаше какво да ги изцапа.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Дъвкитенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано04.09.12 19:16



Из какви закътани селца там съм виждала туристи...
Как съм си мечтала българските села /пък и градове/ да заприличат поне мъничко на тяхните или поне на тукашните. Подредени дворчета, чистота, никакъв прахоляк, пък и там има домашни животни.



Тема Re: Дъвкитенови [re: Asia.]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Истински.)
Публикувано04.09.12 20:51



То всеки иска да е подредено и чисто, но и това си има недостатъци. Ако се намираш на такова място и не си поддържаш собствения дом, околните ще ти държат сметка, което е ужасно.

------------------------------------------



Тема Re: Дъвкитенови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано05.09.12 15:32



"То всеки иска да е подредено и чисто, но и това си има недостатъци." - не се сещам за нито един. Какво пречи да поддържаш в добър вид собствения си дом? Не ми казвай само "липса на време".





Тема Re: Мълчи, самонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано05.09.12 19:38



Бърша се в тениската.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Дъвкитенови [re: Asia.]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Истински.)
Публикувано06.09.12 10:45



Ми някой може да го мързи. Никой няма право да ти държи сметка какво правиш със собствения си дом.

------------------------------------------



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Лaмa]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано06.09.12 18:42



Искам ти кажа, че точно това понякога ме кара изобщо да пропусна чешмата, ако тоалетната е мръсен, гаден кенеф (с извинение).


Представата колко ръце са пипали крановете, при положение, че преди това са пипали други неща, в чиято чистота няма как да бъда сигурен, а за моя поне знам със сигурност, че е мит сутринта... Със сигурност е по-чист от крановете на чешмата.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Лaмa]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано06.09.12 19:05



Да, бе, аз правих специално подробно изследване на коша щото.

Ми просто ми се наби в очи, пък и имах в ръка и една бъркалка за кафе, неволно стискана от стрес - бях на изпит, която трябваше да пусна там и как да не видя?
Тя изчезва безследно в тоалетната и я забравя човек, няма нужда да се оставя за спомен и поздрав за следващи ползващи
Е така, ама тези си я бяха оставили. Да бяха на септична яма, разбирам, но говорим за хубав офис.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Мълчи, самонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано06.09.12 19:07



Тя затова е пусната, белким някой се познае и си вземе бележка

Белким, ама тц! Хората са склонни, дори когато са анонимни, да не се припознаят в описаното. Тъй, че пак ще го прочетат тези, които не правят така.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Да,нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано06.09.12 19:11



никой няма право, но само ако си единственият живеещ наоколо.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: paзбиpaм]  
Автор Лaмa ()
Публикувано06.09.12 19:35



Да, аз имах предвид, че по принцип не ме кефи да гледам тоалетна хартия изобщо

Нито червена, нито кафява, нито какъвто и да било цвят, гнусно е и не виждам причина да е в кошчето. Критиката беше към това, а не към случката, че си се загледала в кошчето, моля

В Германия в тоалетните има една кутия с хигиенни торбички на стената за опаковане на нелицеприятен материал плюс много често виси учтиво напомняне за какво са торбичките. Има ефект, може би това е решението. Не говоря за тоалетни в алтернативни барове, които по принцип са в апокалиптично състояние и по-добре да не виждаш, пипаш и вдишваш нищо, а след 2 сутринта по-добре да ходиш с такъв гащеризон като на тези от филма "Зараза" Там гледам, ако се наложи, да прехвърчам транзитно и никога да не се задълбочавам нито над кошчетата, нито над мивките, това имах предвид, не че ти нещо им правиш лабораторни изследвания



Тема Re: Да,нови [re: paзбиpaм]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Истински.)
Публикувано06.09.12 19:35



Е то по тая логика който не си е изрязал ноктите в Белене ли да го пращаме?

------------------------------------------



Тема Re: Мълчи, самонови [re: paзбиpaм]  
Автор Лaмa ()
Публикувано06.09.12 19:36



Напротив, ако напишете нещо, което аз правя не както трябва и никога не съм подозирала, съм готова да си взема бележка и да работя над себе си!

Наскоро разбрах примерно, че някои хора имат проблем с това да си заключваш колелото на оградата им, затова вече гледам само на стълбове





Тема Re: Мълчи, самонови [re: Лaмa]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано06.09.12 22:41



Те такива хора най-често с всичко имат проблем.



А за тоалетната хартия - най-после съмишленик, ура! Аз съм твърда фенка на изхвърлянето и в тоалетната, по описаните от теб причини - айде, гледането ще го преживееш, ми чистенето на коша и изхвърлянето... Тая хартия би трябвало да е пригодена да се разпада във вода. [почесвам се замислено]
В блока, където живеех преди и където живее майка ми обаче периодично възникват мърмореници заради кого от блока се е запушило нещо си - канализацията, де (сграда на петдесет и няколко години, кво няма да се запушва), затова вкъщи беше наложено вето върху хвърлянето на хартия в тоалетната, да ни е мирна главата. Интересно обаче, че и в заведения съм виждала надписи "не хвърляйте хартия в тоалетната". Последния път беше в центъра на Варна.



Тема Re: Мълчи, самонови [re: MupaM]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.09.12 23:24



И в Гърция имаше такива надписи, за да не се замърсявало морето, защото отходните води, нали... Ама то първо има пречиствателни станции и второ- това е целулоза все пак, а не радиоактивен елемент. Пък и като не отиде във водата, отива в депото за отпадъци, все не изчезва. Разсъждавам си просто кое е по-малкото зло.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Мълчи, самонови [re: Stefan Pan]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано07.09.12 00:06



Е, все пак е похвално, че не го правиш в пердето.:)




Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Лaмa]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано07.09.12 10:20



В Германия в тоалетните има една кутия с хигиенни торбички на стената за опаковане на нелицеприятен материал

Във въпросната тоалетна СЪЩО имаше, представи си!



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Веченови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано07.09.12 10:21



говориш глупости.

Говорим за спазване на някакви норми, при положение, че живееш в общност от какъвто и да било вид.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Мълчи, самонови [re: Лaмa]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано07.09.12 10:30



някои хора имат проблем с това да си заключваш колелото на оградата им

Мира е написала по въпроса.

Ще им я събориш безценната собственост, ще я увредиш нещо.
То българинът собственик да не е на нещо, ужас! Спомням си когато синът ми беше на 2-3 г., как се разхождахме из един градски квартал, където къщите са с градинки, някои много красиви и детето се качи на една ограда, която беше от здрави метални решетки на циментова база и то стъпи та, хвана се за пръчките, за да гледа цветята. Че като излезе една бясна дърта вещица, че като се разкрещя какво търсело това дете там ... Викам й: "Гледа красивите Ви цветя, госпожо, радва им се", обаче оная продължава да се пени и малкият се изплаши и разплака.
Друг случай: вървим си семейно с мъжа и детето през една гора, минаваме по горска пътечка и до нея една доста занемарена къща, но явно живееха хора. Излезе един ненормалник с въздушна пушка и се разкрещя, че не можело оттам да минаваме, че му били върнали тая гора и била негова. Аз го попитах откъде личи това, надписи ли има или си я е оградил и оня взе да стреля по нас, ако щете вярвайте!

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: paзбиpaм]  
Автор Лaмa ()
Публикувано07.09.12 10:33



Kaкво, арогантно ли прозвучах



Ми... ако и това не помага, ми се изчерпаха идеите вече



Тема Re: Веченови [re: paзбиpaм]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Истински.)
Публикувано07.09.12 10:33



Не са глупости бе, честна дума ти разправям.

------------------------------------------



Тема Re: Мълчи, самонови [re: paзбиpaм]  
Автор Лaмa ()
Публикувано07.09.12 10:35



оня взе да стреля по нас, ако щете вярвайте!



Ужасно! На мен засега само са ми рязали гумите, явно леко съм се отървала



Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Stefan Pan]  
Автор Лaмa ()
Публикувано07.09.12 10:38



Кенеф лоша дума ли е



Психо като мен веднага ще те разбере, аз и в най-лъскавата тоалетна пипам всичко със салфетка. Говорех за течен сапун, разбира се, никога не бих пипнала калъп, но мисля, че и други хора са на това мнение, защото не съм виждала скоро. Имаше един период, в който си носех сапун и салфетки винаги със себе си, едни такива малки сапунчета. Сега обаче на повечето места има, та разтвор за дезинфекция на ръце е достатъчен, такъв малък за дамска чанта



Тема Re: Мълчи, самонови [re: MupaM]  
Автор Лaмa ()
Публикувано07.09.12 10:41



Това е някаква масова психоза, баба ми също си мисли, че тоалетната хартия запушва канализацията. Естествено, че се разгражда!





Тема Re: Мълчи, самонови [re: PipilotaV.]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано07.09.12 16:29





В пердето само след секс.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Лaмa]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано07.09.12 16:33





Е ти наистина психясваш. Лекинко само.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Мълчи, самонови [re: Koм]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано07.09.12 16:35



И да, майка ми ме е учила като ходя до тоалетна, да не си опикавам ръцете.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Мълчи, самонови [re: Лaмa]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано07.09.12 16:36




А, ако са омаслени нещо, поне пръстите да позабършеш...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Stefan Pan]  
Автор Лaмa ()
Публикувано07.09.12 17:00



Аз мисля, че е симпатично





Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: Лaмa]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано07.09.12 20:44





Със салфетчиците направо разби сърцето ми.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Мълчи, самонови [re: Лaмa]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано08.09.12 12:31



Разгражда се, но там, където има силно налягане и постоянно движение на водата в канализацията. Примерно по блоковете. В къща нещата съвсем не стоят така. И тоалетната хартия наистина запушва канализацията. Т.е. като изкопаеш двора, за да си намериш запушването и като изринеш амнайсе кофи с "цветя и рози", тутакси свикваш да ползваш кошче и ... да предупреждаваш апартаментските си гости, че то не е там от простотия, а от жизнено-важна необходимост.





Тема Re: Мълчи, самонови [re: pravil_nick]  
Автор Лaмa ()
Публикувано09.09.12 13:49



Обяснението е прието, взета е бележка. Както обещах





Тема Re: Мълчи, самонови [re: Stefan Pan]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано10.09.12 13:45



Тук обикновено си ги бършат в покривките за маси, или пък в дрехите... Салфетките /1 евро за пакет в супермаркета/ са смятани за лукс...





Тема Re: Мълчи, самонови [re: BambiBambina]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано10.09.12 23:27



Къде е това тук, че ми стана интересно.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Не,нови [re: Лaмa]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано10.09.12 23:32



бе, ти пък

, как ще е арогантно! Просто исках да кажа, че на простотията и липсата на елементарна култура наличието на каквито и да било улеснения не помагат.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Отново за "тоалетната" теманови [re: zlodeika]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано11.09.12 02:33



ето ме и мен - не правя така
и дъщеря ми не прави - гарантирам


тя е един от най-загрижените за чистото бъдеще на планетата ни човек, който познавам.
изводът е, че съм добър учител:)
нахвалих се



Тема Re: Мълчи, самонови [re: Stefan Pan]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано11.09.12 12:40



Има предвид Италия. Многократно е писала, че вече живее в Милано. Забележително е усърдието и във всяка тема в дира да напише нещо против Италия и жителите и.

Еденични случаи, по-скоро изключения, ги представя като нещо нормално за тази страна. Не мога да си представя как може човек да живее години в страна, чиито жители така много мрази!



Тема Както виждам,нови [re: Asia.]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано11.09.12 22:57



отново ти харесва тази роля... да отговаряш вместо другиго.
Фактът, че коментираш по подобен начин, не говори добре за тебе, не знам дали го осъзнаваш.


Какви са хората тук, знаеш вероятно по-добре от мен. И те не могат да стъпят на малкия пръст на българите. И това знаеш.
О, да, от две години живея в Милано, но при последния ни словесен сблъсък с теб бях все още в Бергамо. За разлика от теб, мен не ме вълнува ти в коя точка на Ботуша се намираш.
Остани си със здраве, макар че едва ли ще промениш клюкарския си маниер.



Тема Re: Мълчи, самонови [re: Stefan Pan]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано11.09.12 22:59



Живяла съм в Бергамо и в Милано, следователно говоря за най-развитите части на Ломбардия. Не мога изобщо да си представя какво е от Рим на юг, тъй като все още не съм ходила.
Италия е вероятно най-богатата страна в света - от където и да го погледнеш, но не мога да кажа същото за манталитета и маниерите на тези хора.

Имам късмета да работя в компания, в която има присъствие от почти 40 националности.



Тема Re: Мълчи, самонови [re: BambiBambina]  
Автор Лaмa ()
Публикувано12.09.12 09:58



Изключително добри впечатления имам от хората от Милано, поведението им и работата с тях.





Тема Re: Мълчи, самонови [re: Лaмa]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано12.09.12 13:22



Аз също. За колегите си и моята среда мога да кажа само прекрасни неща.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.