Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 14.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Доста стара статия  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано23.08.12 14:50





Докато търсех реалната сума осигуровки за МРЗ (знаете ли случайно каква е?), попаднах на тази статия отпреди 2 години. Потресох се с какъв замах женицата отсече, че всеки сам си избира кога да има дете и как майките източвали чуждите пари. И как говори за 700 лв, все едно са 7 - а тази сума в малките градове понякога се равнява на 3 заплати.
Идеята на солидарното внасяне не беше ли точно такава - "източване" на чуждите пари, когато имаш нужда, а после някой друг ще "източи" твоите, когато той има нужда?

(*ред.)
Превъзходно!

Редактирано от KoтeИгpaчka на 23.08.12 14:51.



Тема Re: Доста стара статия [re: KoтeИгpaчka]  
Автор ФишPиб (Емарципанена)
Публикувано23.08.12 16:19



МРЗ за коя година и за коя професия? Или за мининалния осигурителн праг питаш?


Това е едно мнение, можеш да се съгласиш или не с него.



Тема Re: Доста стара статиянови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано23.08.12 19:04



В същия сайт има и калкулатори и можеш да си сметнеш, каквото те интересува.

Иначе по темата са изписани тонове глупости и никой не може да ги спре



Тема Re: Доста стара статия [re: Virgo]  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано23.08.12 19:23



Мен ме интересува точната сума, защото искам да сключа фиктивен трудов договор за 2 месеца - трябва ми да знам колко трябва да се бръкна, защото ще плащам и личната, и шефската част.
Темата си беше иначе за статията. Авторката изглежда е носена на ръце откак се помни. На такива все някакви нещастници от някъде си им ограбват "личните" вноски за собствената си облага.

(*ред.)
Превъзходно!

Редактирано от KoтeИгpaчka на 23.08.12 19:25.



Тема зависи [re: KoтeИгpaчka]  
Автор юpaтa ()
Публикувано23.08.12 19:52



кода на икономическа дейност и съответния минимален осигурителен доход на длъжността в тази дейност



Тема Re: Доста стара статиянови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.08.12 18:57



290 лева е МРЗ сега. Тя е една за всички професии, но осигурителните прагове са различни.
Вноските за соц. осигуряване са определени в чл. 6 от Кодекса за соц. осигуряване и по моя сметка са общо за работника и работодателя между 26,2 и 26,9 на сто. Здравноосигурителните вноски са 8 на сто, или общо 34,2 до 34,9 на сто. Изчисляват се, знаеш вероятно, върху МОД, ако е по-висок от заплатата.

Колкото до статията, мнението ми е близко до това на авторката - майчинството не е оправдание за шмекерии. Шмекерията си е шмекерия, независимо дали ми била ограбвала личните вноски, или не.

Редактирано от MupaM на 24.08.12 19:47.



Тема Re: Доста стара статиянови [re: MupaM]  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано24.08.12 19:19



Не смятам, че е шмекерия, първо защото утре авторката е много вероятно да опре също до такива шмекерии или, ако не опре - къде се вре тогава? Второ - предпочитам аз да изшмекерувам с пари, които все ще внеса за максимум 5 години, отколкото шефката на ЗК или социалният министър да си купи ново "служебно" БМВ.

(*ред.)
Превъзходно!

Редактирано от KoтeИгpaчka на 24.08.12 19:20.



Тема Re: Доста стара статиянови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.08.12 19:58



Е, айде сега - не било шмекерия, щото утре можело и авторката да го направи. Ако го направи и тя, значи е шмекерка лицемерка.
Шмекеруването на дребно на осигурените въобще не изключва злоупотребите по високите постове. Нито се оправдава от тях, по мое мнение.

А какво мислиш за хората с "фалшиви" решения на ТЕЛК и инвалидни пенсии? И те, горките, поне някои, деца гледат, парите не стигат...



Редактирано от MupaM на 24.08.12 19:59.



Тема Re: Доста стара статиянови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор LookingForMySelf (търсеща)
Публикувано25.08.12 09:03



абе тия майки що не си таковат майката. Като искат деца да си берат грижата как ще си ги гледат. Раждат си за тях и само се чудят как да смъкнат неко лев от къде може, а после лъжат, че едва ли не за държавата раждали и затова тя им е длъжна. Като са майки какво - това явно не ги прави стойностни хора. Всички циганки са по-майки от тях щото имат повече деца. Айде стига са оправдавали шмекериите си с майчинството. Ако ще всички покрай мен да се изпретрепват от взаимно прецакване и да ме имат за глупава, че не го правя, пак няма да изневеря на себе си и да стана една от тези, които не понасям.
КотеИграчка, какво значи Имаш нужда? Май говориш за капризи, а те за повечето хора се бекрайни и незадоволими. Не сме безмозъчни животни да вървим след моментните си "нужди". Нуждите всеки трябва да си прецени според това, което може да си позволи. Това е моето мнение. Освен това не виждам какво общо има държавата с нуждата ми от дете. Ако много го искам и съм осъзнала и решила, че точно това ми е нуждата - да имам дете - никой не може да ме спре да го родя и да го отгледам ако ще да е и без една стотинка. Но аз като разумен човек си преценявам и сама решавам кое ще ми е нужда и кое не, в зависимост от положението и възможностите ми. И това са си лични решения, за които нямам право да държа държавата отговорна. А националния прираст е последното, което ме вълнува. НЕ ВЯРВАМ някоя да е раждала деца в името на всеобщото благо, сори, както и не вярвам някой да вярва на тази лъжа. Една от най-смешните лъжи, които съм чувала - направо звучи като виц. Чудя се що изобщо се коментира тази смехория.



Тема Re: Доста стара статиянови [re: LookingForMySelf]  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано25.08.12 09:40



Ти, за целия си живот, колко осигуровки и данъци ще внесеш? И, когато родиш и си вземеш майчинските, като пуснеш детето на ясла - ще спреш ли да внасяш, защото вече си изкарала майчинството и повече не смяташ да имаш деца?
Обясни ми, ако не можеш за момента да използваш парите, които вече си внесла, и парите, които ще продължиш да внасяш с години - какъв е смисълът на този солидарен принцип, който (уж) е основна характеристика на осигурителната система?

(*ред.)
Превъзходно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.