Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:27 06.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Командировка при познати, роднини!!!  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано14.07.12 20:57



Този балкански феномен не мога да го разбера. Два пъти ми се е случвало да ми се обадят приятели че искат да изкарат 4-5 дневната си командировка у нас. Първия път се хванах, но втория отказах. Незнам как може при положение че фирмата ти плаща нощувка, да се изтърсиш в дома на някого.

Сто пъти предпочитам на хотел, дори и да не става въпрос за командировка.



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!! [re: _belladonna_]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано14.07.12 22:06



Права си! Колко години трябва да минат, за да се отървем от тези лоши навици!

Може би най-трудното е да кажеш не?



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!! [re: _belladonna_]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.12 03:55



+ 1
Спал съм у приятели. Но съвсем спонтанно, след купон или приятна удължила се вечер.
Но другото...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!! [re: _belladonna_]  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано15.07.12 09:43



И ако имат приятел с хотелче/квартира - прибират си паричките.
Навлеците - вън, ако искат да останем приятели.

(*ред.)
Йо маха... йо масо



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!! [re: KoтeИгpaчka]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.07.12 10:28



Не могат да ги приберат, ако нямат фактура. А кой ще ти издаде фактура, ако не си му платил?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!! [re: _belladonna_]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.07.12 10:42



Вижда ми се шантаво, при положение, че квартирни пари се плащат само срещу фактура, ама може би си намират фалшиви фактури. Ако е за ден-два, как да е, но цяла седмица... Иначе няма лошо да съчетаеш командировката с това да се видиш роднините си, ама без да им дотягаш.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!! [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано15.07.12 12:03



Точно в България могат да ти издадат фактура като стой та гледай за услуга, която не са ти извършили. Само трябва да сте приятели.

(*ред.)
Йо маха... йо масо



Тема Не пиши глупости [re: KoтeИгpaчka]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано15.07.12 15:38



кой е тоя лудия да се бута с данъци за приятелство. Отдавна свърши тоя филм. И да ти кажа честно не съветвам никой да си взема ей тъй фактури, щото после големи разправии има



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!! [re: _belladonna_]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано15.07.12 15:44



Аз отдавна съм отбила тоя наплив за олинклузив у нас. Когато ходя някъде отсядам на хотел. Много рядко оставам да спя в сестра ми в София и то само, ако е за една вечер, но обикновено предпочитам хотела, защото не ми е удобно да я притеснявам.
Преди години едни новороднини от едно малко градче се опитаха да ми се натресат с болното си от вирусна пневмония дете, докато бях 5-ти месец бременна и тогава показах колко отрова мога да плювна за пет минути.
Никъде по света никой не спи по хората, само защото са му роднини или приятели. С новите цени на хотели, които и като количество са внушително вече всеки да си прави сметката.
Директно им казваш - нямам възможност и точка. Ако ти се разсърдят - значи не са ти приятели





Тема Re: Не пиши глупости [re: Virgo]  
Автор КотеИграчка (ританка)
Публикувано15.07.12 16:18



Като не си плащаш така или иначе истинския размер на данъците, плюс/минус 100 лв веднъж на 6 месеца нищо не са.

(*ред.)
Превъзходно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.