Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:06 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Командировка при познати, роднини!!!  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано14.07.12 20:57



Този балкански феномен не мога да го разбера. Два пъти ми се е случвало да ми се обадят приятели че искат да изкарат 4-5 дневната си командировка у нас. Първия път се хванах, но втория отказах. Незнам как може при положение че фирмата ти плаща нощувка, да се изтърсиш в дома на някого.

Сто пъти предпочитам на хотел, дори и да не става въпрос за командировка.



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: _belladonna_]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано14.07.12 22:06



Права си! Колко години трябва да минат, за да се отървем от тези лоши навици!

Може би най-трудното е да кажеш не?



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: _belladonna_]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.07.12 03:55



+ 1
Спал съм у приятели. Но съвсем спонтанно, след купон или приятна удължила се вечер.
Но другото...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: _belladonna_]  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано15.07.12 09:43



И ако имат приятел с хотелче/квартира - прибират си паричките.
Навлеците - вън, ако искат да останем приятели.

(*ред.)
Йо маха... йо масо



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.07.12 10:28



Не могат да ги приберат, ако нямат фактура. А кой ще ти издаде фактура, ако не си му платил?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: _belladonna_]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.07.12 10:42



Вижда ми се шантаво, при положение, че квартирни пари се плащат само срещу фактура, ама може би си намират фалшиви фактури. Ако е за ден-два, как да е, но цяла седмица... Иначе няма лошо да съчетаеш командировката с това да се видиш роднините си, ама без да им дотягаш.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано15.07.12 12:03



Точно в България могат да ти издадат фактура като стой та гледай за услуга, която не са ти извършили. Само трябва да сте приятели.

(*ред.)
Йо маха... йо масо



Тема Не пиши глупостинови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано15.07.12 15:38



кой е тоя лудия да се бута с данъци за приятелство. Отдавна свърши тоя филм. И да ти кажа честно не съветвам никой да си взема ей тъй фактури, щото после големи разправии има



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: _belladonna_]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано15.07.12 15:44



Аз отдавна съм отбила тоя наплив за олинклузив у нас. Когато ходя някъде отсядам на хотел. Много рядко оставам да спя в сестра ми в София и то само, ако е за една вечер, но обикновено предпочитам хотела, защото не ми е удобно да я притеснявам.
Преди години едни новороднини от едно малко градче се опитаха да ми се натресат с болното си от вирусна пневмония дете, докато бях 5-ти месец бременна и тогава показах колко отрова мога да плювна за пет минути.
Никъде по света никой не спи по хората, само защото са му роднини или приятели. С новите цени на хотели, които и като количество са внушително вече всеки да си прави сметката.
Директно им казваш - нямам възможност и точка. Ако ти се разсърдят - значи не са ти приятели





Тема Re: Не пиши глупостинови [re: Virgo]  
Автор КотеИграчка (ританка)
Публикувано15.07.12 16:18



Като не си плащаш така или иначе истинския размер на данъците, плюс/минус 100 лв веднъж на 6 месеца нищо не са.

(*ред.)
Превъзходно!



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: _belladonna_]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано15.07.12 16:58



Може би готвиш много вкусно или си добър гид?





Тема Re: Не пиши глупостинови [re: КотеИграчка]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано15.07.12 18:08



абе с новите изисквания и размера на сегашния данък нещо май се поизмениха тенденциите само да ти кажа. Пък и особено с проверките за произход на средствата вече не е толкова лесно



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Brezichka]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано15.07.12 18:12



И това да е повод да се изтресеш на някого?



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Аааааанови [re: paзбиpaм]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано15.07.12 19:06



ако ше ми готвите и шетате и ше ме развеждате и аз да се натреса на някоя бре





Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Brezichka]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано15.07.12 19:12



Как не се сетихме?! Красивата госпожа е виновна

Да капне малко беладона в питието , пък белким се откаже, ако не се отрови, кандидат-гостите



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано15.07.12 20:14



Издават ти фактура за престоя на друг клиент, който не си е поискал такава.

..rude & not ginger...



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Фиши]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано15.07.12 20:16



Причината, поради която толкова искат да са у нас е, че не искали да остават сами в хотела!!! И много искали да ме видят. Просто има такива хора...не виждат нищо необичайно в това щом са в съответния град да изнамерят някой любим съученик или далечен роднина. Никъде го няма това по света. Ама научих се да казвам -не





Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: _belladonna_]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано15.07.12 20:27



Че те в какъв хотел отсядат?!? Обикновено има и други гости



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Virgo]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано15.07.12 20:50



Има, но не стоят с тях до посред нощите.

Гостите са си гости- непознати. Но не ги забавляват, изслушват проблемите и т.н.



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Doctor Who]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.07.12 21:15



Дори така да е. Защо да не скрие този приход, а да го покаже? Ако хич не е издавал фактури и е на загуба, става, ама напоследък малко хора рискуват да стоят дълго на загуба.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: _belladonna_]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано15.07.12 21:27



Е че кво пречи да дойдат, да се видите, да побъбрите и ... кой откъде, ти в легълцето си, те - в хотела

Или пък да те поканят на заведение, че да почерпят ...
Ич не го разбирам това дебелоочие



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано15.07.12 22:20



Еми, сигурно щото ще му платят нещо все пак за услугата.



..rude & not ginger...


Тема Абе да взема да ти дойда и аз на гостинови [re: _belladonna_]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано15.07.12 23:24







Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.12 04:37



Хехе, та как кой - всеки, на който плати ДДС-то по стойността на фактурата и малко отгоре. Вярно, така няма да си прибере цялата сума, но и наполовина пак е келепир. Десет лева са си десет лева. Па като имаш предвид колко търговци не отчитат реалните си обороти, ако са приятели и нищо нема да плати.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Не пиши глупостинови [re: КотеИграчка]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.12 04:39



Именно. Па някой лев от стойноста на фактурата да дръпне от тариката това си е чиста далавера.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Doctor Who]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.12 04:41



Именно. А винаги има такива.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.12 04:46



Мисля, че тя имаше предвид друго - така или иначе вече деклариран оборот (например чукната, но не прибрана от клиента касова бележка, съответно надлежно прибрана от търговеца за подобни случаи). Бил съм свидетел на такива неща на бензиностанция преди години. Бая фактури се изфактурираха на разни шофьори, дето трябваше да оправдават разходи...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.12 04:51



Да, но само след изрични настоявания от тяхна страна. Иначе пак си ги гледай, па си се прибери в хотела и си гледай и душа, и лягането, и спането, и събуждането. Па и други неща, ако ти е до тях...



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: _belladonna_]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.12 05:00



Кофти, че понякога на много хора им се налага престой в друг град по лични (и то не забавни) причини, а доходите им са такива, че хотела направо ги събаря.
За тия случаи позицията ми е доста разколебана.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Stefan Pan]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано16.07.12 09:12



Абсолютно. Имам братовчедка, която живее в София. Та те имат стая, наречена "приемна".

Щото постоянно има някой роднина от провинцията, който най-често е на лечение в столицата.



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Brezichka]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.12 11:29



Не е много смешно. Освен ако не е с някоя алтруистична или ориенталска нагласа, или просто отворена към комунални преживявания, положението на братовчедка ти е кошмарно.
Но няма еднозначен отговор за тия ситуации. Щото въпроса не опира само до нагласи и манталитет, а и до най-обиконовена проява на човещина и готовност да помогнеш.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Brezichka]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.12 11:31



И още нещо - гадно е да с наказан по тоя начин за това, че си софиянец. От всики градове в страната, там го отнасят най-много по тая линия. По съвсем обективни причини.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Stefan Pan]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано16.07.12 12:49



Но няма еднозначен отговор за тия ситуации. Щото въпроса не опира само до нагласи и манталитет, а и до най-обикновена проява на човещина и готовност да помогнеш.

Точно!

Макар в повечето случаи да е проява на нашия си, селяндурски манталитет - да се натрисаш на роднини и познати по всяко време, че и без предупреждение, а пък те, от своя страна, най-комплексарски да си зарязват работата и да хукват да ти слагат софри, че да не се чуе, че са негостоприемни. Ей тва никога не съм го разбирала. Иначе си е нормално да дадеш подслон, да нахраниш, ако имаш желание и възможност.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Stefan Pan]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано16.07.12 13:02



Смешното е названието на стаята, не другото. Именно затова емотиконката я сложих точно след думата "приемна".
Разбира се, че няма да откаже подслон на родителите си или сестра си, примерно.



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: _belladonna_]  
Автор 3aek (aμέ&#)
Публикувано16.07.12 14:01



Има хора (роднини), които се сърдят ако си в града им и предпочетеш да не отседнеш у тях.



Тема Има,нови [re: 3aek]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано16.07.12 14:31



да. Аз самата имам такива - много близки роднини са ми - две самотни жени, които нямат собствен живот и се "хранят" с живота на другите, майката вече е покойница. Много ми се сърдят, когато не ида у тях, обаче аз се чувствам ужасно в тяхна компания, веднага се нахвърлят с хиляди строго лични, според мен, въпроси, вперват в мен два чифта гладни и жадни очи и много си личи очакването да чуят, че имам някакъв проблем, нещо негативно. Направо после съм като оглозгана, въпреки, че не съм луда да им разправям лични неща.

Е, как да ходя там? То си е чисто мъчение!

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Brezichka]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано16.07.12 15:24



аз мисля, че тук не става въпрос за хора, на които наистина държиш. И аз никога не бих отказала на хора, които ми е приятно да виждам и нямам нищо против да стоят колкото искат у нас. Става въпрос за онези, които се възползват от приятелството



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Virgo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.12 16:34



E то това не са приятели.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Не пиши глупостинови [re: Virgo]  
Автор Nu Crema (тъмен шоколад)
Публикувано18.07.12 23:25



Никакви разправии няма - плащаш си ДДСто по фактурата и примерно малко отгоре, дават ти фактура с касов бон (дори от регистриран в НАП апарат) и всички са щастливи. Така хотел за 75 лева за нощ, става хотел за 30 лева примерно, а останалите са бонус от командировката... (представи си как там, където работя фактурките идват все от един и същи хотел ... съвсем истински при това).

ммм, сладко като шоколад...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: _belladonna_]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано19.07.12 11:38



Подозирам, че е просто балканщинка... аз имах по-фрапиращ случай, с братовчедка ми, която директно реши, че може да се пренесе да живее при мене. Искала да изкара едно лято тука, да съм й намерила работа, колкото да научи езика... теглих й един словесен шут, та после се оплаква от мене на майки, баби, дядовци и на когото още се сетите.
Аз съм канила приятели да остават при мен, но онези, които са искали просто да разгледат страната - без да имаме съгласувани планове - винаги са ми искали съвет къде да резервират, а не дали мога да ги "приютя", т.е., съвсем цивилизован подход.
И аз предпочитам възможно повече независимост. Неудобно ми е дори ако трябва да оставам при роднини - наложило ми се е за не повече от две нощи, а през останалото време, когато исках пълно спокойствие, си бях запазила хотел, в родния си град.





Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Virgo]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано19.07.12 11:43



Ако ти се разсърдят - значи не са ти приятели
Абсолютно.





Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: _belladonna_]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано22.07.12 23:07



Ужас. Не бих ги пуснала в къщи.







Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: _belladonna_]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано24.07.12 12:03



за да спестят пари някои хора стигат и до такива излагации и унижения.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Stefan Pan]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано30.07.12 10:56



ами софиянци сами се преебаха със издърпването на всичко що може в софия.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: zaphod]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано30.07.12 11:09



Е, това да не е ново?! До '89-та единственото учреждение (извинявам се за думата) извън София с ранг на министерство беше СО"Океански риболов". Институтът по океаните беше във Варна (може и сега да си е), а Институтът по морето в...София





Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: zaphod]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано03.08.12 17:51



Не са го издърпали те. Политика. Ако навремето бяха избрали Търново, нямаше да го има тоя проблем, щото немаше да има накъде да расте.

А около София поле широко...
А сега тая глупост на тиквеника за разпиляване на министерствата из страната... Неам думи за нея.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Stefan Pan]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано09.08.12 08:06



разбира се софиянци е събирателно, не са били всички на един акъл, но повечето бяха точно на този - ние сме столичани, при нас трябва да са най-новите и модерни неща и т.н. да ама "селените" и те искат нови и модерни неща, и като не може планината при мохамед....
с една дума преебахте се сами, не мога да ви жаля. дянков се опитва да ви спаси с тая идея за децентрализацията, но вие и на това се дърпате. заслужавате си всичко дето ви се стовари на главата, но все пак е добре дянков да успее, не за да ви е по-лек живота, а защото днес със атомните бомби е твърде неразумно да се ползват централизирани структури.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: zaphod]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано13.08.12 07:13



Хехе, това е тема, дето може да се дъвче до безкрай.
Все пак столицата на една държава за това е столица, защото правителството и централната власт са позиционирани в нея. Колкото и магистрали да построи Боце и колкото и да се точи на лентите на гимнастичките, да имаш работа в две министерства и едното да е във Видин, а другото в Бургас, пак няма да може да я свършиш за един ден. Дори и да е работа за по един час. За разходите няма да говорим...
Има други, много по-меки и по-ефективни механизми за съживяване на даден район, но тая глупост не е сред тях.
Едно уточнение - пиша ти като човек, който понастоящем отново живее в родния градец и той не е София.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Stefan Pan]  
Автор ФишPиб (Емарципанена)
Публикувано13.08.12 12:22



E, моля те, кажи ми едно нещо, което е необходимо сам да занесещ и да те видят лично в министерството?



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: ФишPиб]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано13.08.12 13:53



И аз това се чудех. Досега само веднъж съм ходила лично в едно министерство и то по служебна работа.
Вторият път, когато пак трябваше да имам вземане-даване с МВнР, ми оказаха съдействие по прибирането на лежщоболния ми баща от чужбина, но контахтувахме само по телефон и електронна поща. Та и аз не знам какво точно вършат гражданите лично в министерствата.



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Stefan Pan]  
Автор Лaмa ()
Публикувано13.08.12 17:43



В Холандия инстанциите не са ли разпределени между Амстердам и Хага? Не съм много сигурна де. На мен идеята не ми се струва лоша, въпреки че е малко отчаяна. Какво имаш предвид конкретно под "ефективни механизми", че ми стана любопитно, аз се чудех наскоро как може да се постигне икономическата децентрализация.



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Лaмa]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано13.08.12 20:02



честно казано във века на интернет може да е и в нищото





Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Virgo]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано14.08.12 07:35



На теория може, но на практика я се опитай да си вземеш удостоверение за липса на задължения по интернет (не да подадеш заявление, а да вземеш), да подадеш ОКД-5 или декларация за намаляване на авансовите вноски по ЗКПО (нищо, че на нея пише, че може). Та, то може, ама трябва да има работещо електронно правителство, а не само пожелателно такова.


Между другото, като минаваш към София в командировка, свирни да почерпя за онези болнични, дето също нямаше как да ги подам по електронен път.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Virgo]  
Автор Лaмa ()
Публикувано14.08.12 16:58



Това всъщност не говори в полза на идеята за развиване на региона, или?



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: ФишPиб]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.08.12 22:55



Добре де, образно казано беше - министерство.
Така или иначе, преместването е абсолтно излишен разход, ама абсолютно.
Както казах, има много други методи за въздействие, които са много по-ефективни.
Ако си говорим за вдигане на самочувствието на подтиснати провинциални градове със затихващи жизнени функции, това е друг въпрос.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Brezichka]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.08.12 22:57



Да, и още нещо се сетих, докато четях еб - като нямат толкова работа гражданите в министерствата, защо тогава са ви притрябвали толкова много?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Лaмa]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.08.12 23:30



Данъчни облекчения например.
Не съм поглеждал политиката за регионите, но имам чувството, че там ще има доста интересни неща.
А относно двете столици на Холандия, там положението е доста забатачено.
Мислех, че в единия град е парламента, а в другия правителството, или парламент и правителство в единия, а в другия - краля...
Както и да е, сега погледнах и се оказа, че "столицата Амстердам", както е записано в най-новата им конституция, за да станело "явно, че Амстердам е столица" и както го учели децата в училище и го чувствали самите холандци, на практика никога не е бил столица, освен за две години в началото на 19-ти век. Там само стават коронациите и кралските сватби, но краля, барабар със правителство, парламент, върховен съд и чуждестранни посолства си поминуват в Хага.
При всяко положение, централните институции не са пръснати из страната, при все, че гъстотата на магистралите там е незнам-колко-кратно по-голяма от тази в България.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Stefan Pan]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано15.08.12 08:41



На мен лично нищо не ми трябва, обаче като жител на град, който ще приюти туризма, трябва да защитя преместването, изхождайки от мисълта, че може би това ще позволи да се осигури работа на някой и друг пловдивчанин с по-дебели връзки.



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Stefan Pan]  
Автор Лaмa ()
Публикувано15.08.12 13:36



Да, верно, че имаше данъчни облекчения за текстилната промишленост в северо-западна БГ и имаше като че ли ефект, доста фабрики направиха там.

По принцип не съм фен на местенето на съществуващи структури, независимо дали са държавни или някаква индустрия. Винаги има потърпевши, които или трябва да се местят, или си губят работата - разделени семейства, изтощително пътуване, стрес, какво ли не. В моя бранш се случва често, затова дълбоко мразя даже това опиране на нощ в гръкляна.

В Германия местенето от Бон в Берлин е било немимуемо, освен това са 20 годишни стари истории, него го забравяме за момент. Министерствата са на едно място, но това, което правят много добре, е, че са разпръснали агенции, институти и съдебни инстанции из цялата страна. Това естествено не е единствената причина за липсата на икономически център, като цяло средата е много добра. Естествено местене без основателна причина се смята за неприемливо от социална гледна точка, но се основава нещо ново, се търси икономически заспал регион и се действа там. Има ефект, защото се активира инфраструктурата, строителни фирми, недвижими имоти, гастрономия, хотели, почват като цяло да влизат пари там, които си започват кръговрата.

Така че историята с българските министерства може да е изнасилена и отчаяна, повтарям се, но самия факт, че някой си е размърдал мозъка, ме кара да не я отхвърлям а приори.





Тема Гледай какво става!нови [re: Brezichka]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано16.08.12 16:12



По 200 са кандидатите за едно място в дирекция "Туризъм" към Министерството на икономиката, което от 1 септември отваря врати на ул. "Железарска" под тепетата.
Това съобщи зам.-кметът на Пловдив Димитър Кацарски, цитиран от "24 часа".



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Brezichka]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.08.12 16:22



И да остане без работа някой друг в София.


Ама нека им на софиянци, и без това са с най-ниската безработица, нали?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Гледай какво става!нови [re: Brezichka]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.08.12 16:23



Нда. И конкурса ще бъде изцяло демократичен и обективен.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Лaмa]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.08.12 16:26



Някой, за да си размърда мозъка, трябва да има мозък.


В случая не става дума за наличие на такъв.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Stefan Pan]  
Автор ФишPиб (Емарципанена)
Публикувано16.08.12 16:50



Забелязала съм, че обикновено най-големите критикари нямат нито едно конструктивно предложение



Има голяма разлика м/у ТД на НАП (териториална дирекция на Нац.агенция по приходите) и самото МФ (министерството на финансите).
Няма нищо абсолютно в тази работа и бих желала да чуя поне един метод (стига да не е някаква ужасна тайна)
Да ти призная, аз като жител на малък провинциален град, имам по-богат духовен живот от поне половината столичани. Да наречеш Пловдив, Русе или Бургас провинциални градове със затихващи фунциии си е голямо изхвърляне
Централизацията е голямо зло, което ни преследва от соца още!



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Stefan Pan]  
Автор Лaмa ()
Публикувано16.08.12 20:57



Това вероятно е така





Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: ФишPиб]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано17.08.12 00:53



Централизацията е голямо зло от гледна точка на това, че изсмуква жизнеността на останалите части на страната. Никой не оспорва това.
Но да разхвърляш ЦЕНТРАЛНИТЕ власти из страната, защото електората ще ти ръкопляска радостно, понеже това толкова гали дълбоко комплексираната му на тема столица душа, си е направо престъпление.
Казах вече - на прима виста веднага ми идва на ума варианта с данъчните облекчения там, където естествените процеси не вършат работа.
Истината е, че Варна и Бургас са провинциални градове (и винаги ще си останат такива), но не и със затихващи жизнени функции, а точно обратното. Което е пример, че и без админитративни безумия може да стават нещата.
Русе се позакрепи покрай румънците, да видим колко ще удържи в напредъка...
Виж, Пловдив може би наистина трябва да бъде подпомогнат, но пак не и по тоя начин.

И друго вече го казах, но ще го повторя, за разлика от Мишел от Съпротивата - аз също съм жител на малък провициален град. Много малък, даже. Ако това има някакво значение по въпроса дали ЦЕНТРАЛНАТА власт трябва да бъде разпиляна за бокова и провинциална угодия или не.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Stefan Pan]  
Автор ФишPиб (Емарципанена)
Публикувано17.08.12 09:34



Добро утро


Ох, много смешно ми стана с твоята увереност за провинциалност на Варна и Бургас. Ами разбира се, че щом столицата е в София, всички други населени места ще са провинция.

Голяма джабала се вдига за 2 агенции и половина. ИАРА какво да прави в София? Тя защо е създадена?
А АМ какво пречи да е в Русе? Ти внос или износ правил ли си? За хората, чийто бизнес е свързан с това, управлението въобще не проблем.

Аз не съм фен на управляващите, но плюенето в захлас ми идва в повече.

Спирам, защото едва ли ще си променим мнението!
Хубав ден!



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: ФишPиб]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано17.08.12 15:59



Остъй, остъй. Щом съм звучал като плювач, значи нещо не е наред и при мен. (презирам плювачите)
И аз спирам, без да се отказвам от позицията си.



------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.