Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Stefan Pan]  
Автор Лaмa ()
Публикувано13.08.12 17:43



В Холандия инстанциите не са ли разпределени между Амстердам и Хага? Не съм много сигурна де. На мен идеята не ми се струва лоша, въпреки че е малко отчаяна. Какво имаш предвид конкретно под "ефективни механизми", че ми стана любопитно, аз се чудех наскоро как може да се постигне икономическата децентрализация.



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Лaмa]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано13.08.12 20:02



честно казано във века на интернет може да е и в нищото





Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Virgo]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано14.08.12 07:35



На теория може, но на практика я се опитай да си вземеш удостоверение за липса на задължения по интернет (не да подадеш заявление, а да вземеш), да подадеш ОКД-5 или декларация за намаляване на авансовите вноски по ЗКПО (нищо, че на нея пише, че може). Та, то може, ама трябва да има работещо електронно правителство, а не само пожелателно такова.


Между другото, като минаваш към София в командировка, свирни да почерпя за онези болнични, дето също нямаше как да ги подам по електронен път.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Virgo]  
Автор Лaмa ()
Публикувано14.08.12 16:58



Това всъщност не говори в полза на идеята за развиване на региона, или?



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: ФишPиб]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.08.12 22:55



Добре де, образно казано беше - министерство.
Така или иначе, преместването е абсолтно излишен разход, ама абсолютно.
Както казах, има много други методи за въздействие, които са много по-ефективни.
Ако си говорим за вдигане на самочувствието на подтиснати провинциални градове със затихващи жизнени функции, това е друг въпрос.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Brezichka]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.08.12 22:57



Да, и още нещо се сетих, докато четях еб - като нямат толкова работа гражданите в министерствата, защо тогава са ви притрябвали толкова много?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Лaмa]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.08.12 23:30



Данъчни облекчения например.
Не съм поглеждал политиката за регионите, но имам чувството, че там ще има доста интересни неща.
А относно двете столици на Холандия, там положението е доста забатачено.
Мислех, че в единия град е парламента, а в другия правителството, или парламент и правителство в единия, а в другия - краля...
Както и да е, сега погледнах и се оказа, че "столицата Амстердам", както е записано в най-новата им конституция, за да станело "явно, че Амстердам е столица" и както го учели децата в училище и го чувствали самите холандци, на практика никога не е бил столица, освен за две години в началото на 19-ти век. Там само стават коронациите и кралските сватби, но краля, барабар със правителство, парламент, върховен съд и чуждестранни посолства си поминуват в Хага.
При всяко положение, централните институции не са пръснати из страната, при все, че гъстотата на магистралите там е незнам-колко-кратно по-голяма от тази в България.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Stefan Pan]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано15.08.12 08:41



На мен лично нищо не ми трябва, обаче като жител на град, който ще приюти туризма, трябва да защитя преместването, изхождайки от мисълта, че може би това ще позволи да се осигури работа на някой и друг пловдивчанин с по-дебели връзки.



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Stefan Pan]  
Автор Лaмa ()
Публикувано15.08.12 13:36



Да, верно, че имаше данъчни облекчения за текстилната промишленост в северо-западна БГ и имаше като че ли ефект, доста фабрики направиха там.

По принцип не съм фен на местенето на съществуващи структури, независимо дали са държавни или някаква индустрия. Винаги има потърпевши, които или трябва да се местят, или си губят работата - разделени семейства, изтощително пътуване, стрес, какво ли не. В моя бранш се случва често, затова дълбоко мразя даже това опиране на нощ в гръкляна.

В Германия местенето от Бон в Берлин е било немимуемо, освен това са 20 годишни стари истории, него го забравяме за момент. Министерствата са на едно място, но това, което правят много добре, е, че са разпръснали агенции, институти и съдебни инстанции из цялата страна. Това естествено не е единствената причина за липсата на икономически център, като цяло средата е много добра. Естествено местене без основателна причина се смята за неприемливо от социална гледна точка, но се основава нещо ново, се търси икономически заспал регион и се действа там. Има ефект, защото се активира инфраструктурата, строителни фирми, недвижими имоти, гастрономия, хотели, почват като цяло да влизат пари там, които си започват кръговрата.

Така че историята с българските министерства може да е изнасилена и отчаяна, повтарям се, но самия факт, че някой си е размърдал мозъка, ме кара да не я отхвърлям а приори.





Тема Гледай какво става!нови [re: Brezichka]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано16.08.12 16:12



По 200 са кандидатите за едно място в дирекция "Туризъм" към Министерството на икономиката, което от 1 септември отваря врати на ул. "Железарска" под тепетата.
Това съобщи зам.-кметът на Пловдив Димитър Кацарски, цитиран от "24 часа".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.