Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Brezichka]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.12 11:29



Не е много смешно. Освен ако не е с някоя алтруистична или ориенталска нагласа, или просто отворена към комунални преживявания, положението на братовчедка ти е кошмарно.
Но няма еднозначен отговор за тия ситуации. Щото въпроса не опира само до нагласи и манталитет, а и до най-обиконовена проява на човещина и готовност да помогнеш.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Brezichka]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.12 11:31



И още нещо - гадно е да с наказан по тоя начин за това, че си софиянец. От всики градове в страната, там го отнасят най-много по тая линия. По съвсем обективни причини.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Stefan Pan]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано16.07.12 12:49



Но няма еднозначен отговор за тия ситуации. Щото въпроса не опира само до нагласи и манталитет, а и до най-обикновена проява на човещина и готовност да помогнеш.

Точно!

Макар в повечето случаи да е проява на нашия си, селяндурски манталитет - да се натрисаш на роднини и познати по всяко време, че и без предупреждение, а пък те, от своя страна, най-комплексарски да си зарязват работата и да хукват да ти слагат софри, че да не се чуе, че са негостоприемни. Ей тва никога не съм го разбирала. Иначе си е нормално да дадеш подслон, да нахраниш, ако имаш желание и възможност.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Stefan Pan]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано16.07.12 13:02



Смешното е названието на стаята, не другото. Именно затова емотиконката я сложих точно след думата "приемна".
Разбира се, че няма да откаже подслон на родителите си или сестра си, примерно.



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: _belladonna_]  
Автор 3aek (aμέ&#)
Публикувано16.07.12 14:01



Има хора (роднини), които се сърдят ако си в града им и предпочетеш да не отседнеш у тях.



Тема Има,нови [re: 3aek]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано16.07.12 14:31



да. Аз самата имам такива - много близки роднини са ми - две самотни жени, които нямат собствен живот и се "хранят" с живота на другите, майката вече е покойница. Много ми се сърдят, когато не ида у тях, обаче аз се чувствам ужасно в тяхна компания, веднага се нахвърлят с хиляди строго лични, според мен, въпроси, вперват в мен два чифта гладни и жадни очи и много си личи очакването да чуят, че имам някакъв проблем, нещо негативно. Направо после съм като оглозгана, въпреки, че не съм луда да им разправям лични неща.

Е, как да ходя там? То си е чисто мъчение!

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Brezichka]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано16.07.12 15:24



аз мисля, че тук не става въпрос за хора, на които наистина държиш. И аз никога не бих отказала на хора, които ми е приятно да виждам и нямам нищо против да стоят колкото искат у нас. Става въпрос за онези, които се възползват от приятелството



Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: Virgo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.07.12 16:34



E то това не са приятели.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Не пиши глупостинови [re: Virgo]  
Автор Nu Crema (тъмен шоколад)
Публикувано18.07.12 23:25



Никакви разправии няма - плащаш си ДДСто по фактурата и примерно малко отгоре, дават ти фактура с касов бон (дори от регистриран в НАП апарат) и всички са щастливи. Така хотел за 75 лева за нощ, става хотел за 30 лева примерно, а останалите са бонус от командировката... (представи си как там, където работя фактурките идват все от един и същи хотел ... съвсем истински при това).

ммм, сладко като шоколад...


Тема Re: Командировка при познати, роднини!!!нови [re: _belladonna_]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано19.07.12 11:38



Подозирам, че е просто балканщинка... аз имах по-фрапиращ случай, с братовчедка ми, която директно реши, че може да се пренесе да живее при мене. Искала да изкара едно лято тука, да съм й намерила работа, колкото да научи езика... теглих й един словесен шут, та после се оплаква от мене на майки, баби, дядовци и на когото още се сетите.
Аз съм канила приятели да остават при мен, но онези, които са искали просто да разгледат страната - без да имаме съгласувани планове - винаги са ми искали съвет къде да резервират, а не дали мога да ги "приютя", т.е., съвсем цивилизован подход.
И аз предпочитам възможно повече независимост. Неудобно ми е дори ако трябва да оставам при роднини - наложило ми се е за не повече от две нощи, а през останалото време, когато исках пълно спокойствие, си бях запазила хотел, в родния си град.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.