Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 08.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Ей, аман от това "зависи"нови [re: MupaM]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано07.06.12 12:47



Малко е гадничко, ама ти как мислиш, че трябваше да постъпят родителите ти? На него са му дали жилище, на теб също - можеш да живееш с тях, и дори да си помагате с разходи и с всичко (ако разбира се са нормални и разбрани хора).
Помисли и от гледна точна на брат си - на него му се налага да е самостоятелен защото има гадже, няма как да го доведе при родителите ти. А и няма как апартамент да си купи или сигурно и наем не може да си плаща.
Очакват, че ти ако си намериш гадже той ще ти предложи същото. И мисля, че е съвсем нормално да е така. Освен това ти най-вероятно ще наследиш техния апартамент. Мисля, че родителите ти са постъпили много разумно и не са ощетили ни едно от децата си




Тема Купи нови батериинови [re: изpyдчи]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано07.06.12 12:48



Купи нови батерии, че звучиш напрегнато.





Тема Re: Ей, аман от това "зависи"нови [re: jensen-110062]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано07.06.12 12:51



Ми да бяха дали сумата на дъщерята, за да си купи жилище, а да приютят сина.



Същото важи и за моите родители; а как трябвало да постъпят - ми те си решават как да постъпят, ама е обидно, най-малкото. Апартаментът на брат ми се даваше под наем, докато той учеше. Щом не им трябва наемът, с половината от него всеки от нас двамата можеше да си наеме жилище, като доплаща, ако случайно е необходимо. Щеше да е справедливо.
Кво значи "не може да плаща" - нали работи, а и не би се наложило при този вариант да плаща цял наем. И аз не можех да плащам цял наем в началото, и кво?
Нищо, аз не се оплаквам, имах, макар и след години, възможност да изтегля кредит и да си купя жилище. Мъничко.

Редактирано от MupaM на 07.06.12 13:01.



Тема Re: Живот с родителитенови [re: 3aek]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано07.06.12 13:03



а на мен изобщо ми беше забранено да водя мъже в нас (то и приятелки не можеше доста дълго време - всякакви гости бяха забранени). Един път даже бех викнала един да ми погледне компа, че имах проблем с него и майка ми като чу побесне - не ми разреши. Аз обаче още повече побеснях и вдигнах скандал след който тя се изнесе да спи в другия апартамент, който беше предоставила сестра ми. За мен поведението и ми беше необяснимо при положение, че не и бях казала, че този с компа ми е гадже. Но вещицата май е надушила. Така и не разбрах постъпката и, защото ако си беше останала в нас щехме да си свършим с компа и пичът да си тръгне по живо по здраво без да се е случило нищо. А тя така само ни даде шанс да се изчукаме






Тема Re: Ей, аман от това "зависи"нови [re: MupaM]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано07.06.12 13:07



много са сложни тези отношение и по правило хората се чувстват прецакани каквото и да стане. Аз затова съм си взела решение за себе си - далеч от майка ми, да дава всичките си недвижими имоти на сестра ми - аз не искам нищо от нея. И няма да ме е яд, защото аз нямам нужда от тези неща, а сестра ми по-скоро има. Всичко ще е спараведливо от моята гледна точка. намерила съм начин да си имам си дом, повече не ми трябват - няма как да ги отнеса в гроба така или иначе.




Тема Re: Ей, аман от това "зависи"нови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано09.06.12 20:07



абе те много се сбират от дир-а, ама много малко оревават така дир-а



Тема Re: Ей, аман от това "зависи"нови [re: jensen-110062]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано09.06.12 20:07



честно казано си има и предимства и недостатъци - въпроса е кое е повече





Тема Re: Живот с родителитенови [re: jensen-110062]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано11.06.12 00:35



Ae НИКИИИИИИ


Две отделни къщи не е живеене заедно!
И нашата къща е залепена с тази на комшиите, но със сигурност не живеем заедно с тях. Ти будалкаш ли се с нас, или просто даваш на късо.. ?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Живот с родителитенови [re: Stefan Pan]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано12.06.12 10:12



а живеене заедно ли е ако едното семейство живее в едната стая, а другото в другата. Щото реално не е живеене заедно, само дето си делят кухнята и кенефа.
Тук има нещо като апартаменти, демек влизаш през една врата и вътре има примерно 5 стаи, 1 баня и една малко по-големичка кухня. И в този апартамент живеят по 1 човек в стая - студент примерно. Абе горния пример само дето са 5 стаи, а не 2 и всяка стая се заключва. Тия студенти делят банята и кухнята. Заедно ли живеят според теб или не? И делят ли си домакинството или не предвид, че ползват една кухня ама всеки си готви само за него си и си яде сам.
Проблемът е, че никъде в темата не е пояснено какво значи живеене заедно. За едни е едно, за други е други - друго. Помисли малко и ще осъзнаеш, че съм права.
Давам ти и друг пример. В БГ предполагам ако 2 семейства живеят така като нас - в 2 отделни къщи, но в един двор - ами те най-вероятно ще си живеят заедно, защото най-вероятно, най-малкото ще се хранят заедно, непрекъснато ще се прескача от едната в др къща за нещо, а децата най-вероятно ще живеят на двете места. Моите деца поне като са баба им дядо им тук непрекъснато транслират между нас и тях. По двора се засичаме, пием си често всички бирата в 11 часа и питието или винцето преди вечеря. Но си готвим и ядем отделно. Това ако беше в БГ като знам тамошните традиции двете семейства така ще се омешат, че от самосебе си ще се получи Айде днеска вие праите яденето и ядем у вас, утре у нас. И така ще се омеша домакинството и човек наистина ще има усещане, че двете семейства живеят заедно въпреки че са в отделни къщи.
Схващаш ли или още да да обяснявам? И това не е философстване, а аз наистина не разбирам вие какво точно имате предвид под живеене заедно поради причните изпъкнати по-горе.
Да не говорим, че свеки може да живее на др край на света и пак да се меси и да контролира много неща в семейството ти и да имаш чувство, че единственият начин да се отървеш от нея е да пукне.




Тема Re: Живот с родителитенови [re: jensen-110062]  
Автор изpyдчи (студенокръвно)
Публикувано12.06.12 11:20



Ето аз какво разбирам под живеене заедно:
Делите общ дом в една сграда и има хора, твои близки, природени или придадени, с които трябва да се съобразяваш постоянно за ползване на помещения, уреди и вещи, които са по един брой, а всички живеещи там ги ползват и си пречат един на друг с това ползване. Съобразяване кого и как каниш по 2 причини - първо, че хората, с които се съобразяваш, не са през 2 етажа, а са в съседната стая и ви дели панелна стена със звукоизолиращите качества на хартия от 80 грама квадрата; второ, че тези хора не можеш да ги изгониш и обикновено и ти самият изпитваш затруднения да се изнесеш.
Делене на 2 декара тревна площ не е живеене заедно, но делене на кухня, хол и тоалетна е.
Още нещо - викаш нямало значение дали те слушат от долния етаж комшиите или от другата стая майка ти. Как да няма значение, бе, жена?! Това е майка ти, излязла си от нея, мила ти е насрания задник и сега да те слуша как правиш секс - аз го приемам за проява на доста лош вкус подобно "свободомислие" точно в днешно време. Нали не се свираме 3 поколения върху рогозки в една одая, все пак.

(*ред.)
Йо маха... йо масо

Редактирано от изpyдчи на 12.06.12 11:25.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.