Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 18.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Възможно ли е приятелство след любовта  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано24.05.12 16:50



Установих, че всички мъже, в които съм била влюбена по-сериозно и с които съм се разделила по тяхно желание, но все още влюбена в тях, в последствие така се е случило, че изобщо не сме се срещали дори по улицата случайно, минали са много години и на практика съм ги забравила, в смисъл, че рядко се сещам за съществуването им и отдавна съм ги прежалила.
Зачудих се дали ако се видя с тях сега, след толкова години примерно на кафе има опасност старите чувства да се разпалят отново. Аз си мисля, че вероятността това да се случи клони към нула. Но си говорих с един от тези дето ми теглиха шута и дълго страдах по него по нета и той е на мнение, че ако се видим ще си пропомним миналото и пак ще стигнем до изходна позиция.
Гледам и в 7 часа разлика как ония дъртите след 30 години се срещат и още се обичат като преди и ми изглежда много измислено и пресилено.
На някои от вас случвали ли са и се подобни срещи със стари недоизживени любови и как са се развили нещата. Освен това възможно ли е след толкова години да се зароди искрено и чисто приятелство между тези бивши двойки, ОК ли е да има такова или като цяло е лоша идея дори да пробва човек и е най-добре всичко да остави в миналото и край.




Тема Re: Възможно ли е приятелство след любовта [re: jensen-110062]  
Автор ellynora (пристрастен)
Публикувано24.05.12 19:51



Аз се срещнах с една стара любов и чувствата ми си бяха същите.

Само обстоятелствата бяха променени. Иначе, нали се сещаш, бих си помечтала да се съберем отново и да изживеем недоизживяното.



Тема Re: Възможно ли е приятелство след любовта [re: jensen-110062]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано24.05.12 22:25



Не можеш да бъдеш просто приятел с бившата. Та как ще се гледате в очите, как ще си говорите приятелски... Сякаш нищо не е било.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Възможно ли е приятелство след любовта [re: jensen-110062]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано25.05.12 04:56



Приятелство, е силно казано. Нещо като "добри познати", защото все пак си знаем и гащите, като мирно споразумение, е достатъчно, според мен.

Всъщност, няма значение по чие желание сте се разделили. Недоизживяната любов и тя извехтява до някакъв момент.

Срещала съм се със стари любови, разбира се. Ако не ми е станал навремето неприятен, аз, като едно нормално коварно женище, винаги проверявам, защото съм длъжна, дали все още имам въздействие върху тях. Трябва да се чува понякога и дрънчене на скелети. И този човек е работил за спомени, все пак





Тема Re: Възможно ли е приятелство след любовта [re: mirror_]  
Автор ellynora (пристрастен)
Публикувано25.05.12 05:58



Но в повечето случаи недоизживяното си остава наистина недоизживяно. Не всяка връзка приключва при пълното й изчерпване и от двете страни, както твърде често се случва в брака. Но все пак е по-добре да си говорим за бъдещето с нови хора.

Всичко, което тепърва ти предстои да опознаеш си е голяма тръпка.



Тема Re: Възможно ли е приятелство след любовта [re: Stefan Pan]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано25.05.12 14:37



точно това е предизвикателството - аз съм сигурна, че го мога и вече му го показах. Идеята не е че все едно нищо не е било, а че сме го преодолели, надрастнали и сме си простили квото имаме там да си прощаваме. Всъщност той предложи да сме приятели и после май е размислил и е решил, че няма да стане. От разговорите ни в чата човек може да си направи извод, че го е страх да не се върнат предишните чувства, а вече и двамата сме семейни и няма никакъв шанс. Но пък теоретично има и друг вариант - да го страх да не му се лепна и да го скарам с жена му. Въпреки че няма никакви основания за това, защото не веднъж му казах, че нямам намерение да изневерявам на мъжа си и че колкото и да го харесвам времето на интимностите между нас отдавна е минало и сега можем да бъдем само приятели доколкото това е възможно между мъж и жена.
Опитах се да му направя демо на разбирането ми за приятелство, като му говорех като на приятелка, споделях разни нещица, които с гадже не можеш да споделиш примерно, защото ще ревнува и май такова приятелство не му допада особено. Поради ревност навремето ме заряза, май е адски ревнив.




Тема Re: Възможно ли е приятелство след любовта [re: ellynora]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано25.05.12 14:53



Но в повечето случаи недоизживяното си остава наистина недоизживяно.

така е. И за мен би било голямо предизвикателство ако хипотетично намерим с него начин да останем насаме и на спокойствие дали ще удържа фронта или ще се пробвам да изживея това, което навремето пропуснахме :) А аз обичам предизвикателствата, обичам да се пробвам до каква степен мога да разчитам на себе си както и мъжът ми да разчита на мен. За сега съм устояла ама то пък не е имало кой знае какви предизвикателства. Ще бъда адски доволна ако си докажа, че мога да се удържа, защото това ми е малко слаба страна, трудно си сдържам поривите






Тема Като каза недоизживяна любов [re: mirror_]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано25.05.12 16:56



как се изживява една любов?



Тема Re: Възможно ли е приятелство след любовта [re: jensen-110062]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано25.05.12 16:59



Честно казано не обичам въобще да се връщам назад. Първото ми гадже го срещам отвреме на време, защото просто така са обстоятелствата, че имаме някои допирни точки. Разговорите са ни супер общи и не мисля, че сме приятели вече. Просто сме едни добри познати. Аз лично нямам тръпка и нямам особено желание да контактувам с него.
Едва ли бих изпитала същото и към останалите трима дори и след сто години. След като сме се разделили е имало защо и няма смисъл да връщаш стари ленти. Има тук и сега. Предпочитам да се отдавам на сегашния си партньор без никакви спомени от миналото. Така е по-лесно и по-спокойно





Тема Re: Възможно ли е приятелство след любовта [re: jensen-110062]  
Автор 3aek (без минало)
Публикувано25.05.12 18:48



Хм, даже е задължително. Не мога да си представя да съм имала връзка с някого и после да се разминаваме. Не ми се е и случвало, оставаме си в добри отношения, но не прекалено приятелски. Просто сме мили един с друг без излишности.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.