Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:03 15.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Въпрос относно външния вид.нови  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано30.04.12 21:55



Имах отношения по работа с една американка, която е родена в САЩ, но е живяла 7-8 години в България и говори български перфектно. Тя имаше много пари, имаше лаптоп последен модел, телефони, iPad-и, дрън-дрън, обаче изглеждаше много кофти. Носеше някакви анцузи на топчета, грозни дрехи, а и тя самата беше грозна, макар че беше готина по характер и научих изключително полезни неща от нея.

Аз от своя страна в момента нямам пари за такива скъпи лаптопи и глупости, но винаги съм си давал всичките пари за лачени обувки и скъпи дрехи. Мисля, че изглеждам доста добре.

Днес бях на работа. В момента моята работа е да мия прозорци в центъра на София. Дълго време наблюдавах хората, които минаваха отдолу. Аз бях с гуменки за 15 лева и панталон за 10 лева, произведен в Бангладеш. Това е поради простата причина, че ми свършиха парите за лачени обувки и волю-неволю започнах да нося гуменки за по 15 лева и панталони за същите пари.

Като гледах хората, те всички бяха лъскави, паркираха някакви скъпи коли, но в моите очи изглеждаха толкова нелепо... Всички бяха много важни, гледаха като ощипани госпожици, а аз бях толкова истински. И си зададох един въпрос, който си задавам често. Кое е правилно - да си като онези бележити американски бизнесмени, които имат милиарди, но живеят в някаква тъпа, долнопробна къща, струваща 30 000 долара и карат най-грозната кола на света, или да си с 5 лева в джоба, но да си изгладен, излъскан, напарфюмиран и красив?

Има ли смисъл от това лустро?

------------------------------------------



Тема Re: Въпрос относно външния вид.нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.04.12 22:29



Истината, както винаги, е по средата. Не бих ходила с анцуг на топчета, но и много рядко ми се иска да се облека официално. Човек може да изглежда добре и в дрехи за 50-100 лв. общо.
Това, което аз не понасям, са мърлявите хора, както и такива с тотално запуснати тела. Щото ако ще да си от горе до долу в Долче, Габана и вуйчо им, ако шкембето ти виси над марковите панталонки...

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Въпрос относно външния вид.нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано01.05.12 11:46



виж има облекло на място и облекло не на място.
Няма значение колко струва и колко е лъскаво, а въпроса е да е уместно, да подхожда на фигурата и възрастта.



Тема Re: Въпрос относно външния вид. [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано01.05.12 13:24



На мен въпросът ми е по-генерален. Не става въпрос за уместност на облеклото, или за крайно мърлявите хора. За тези неща спор няма.

Това, което се чудя е, има ли смисъл да изглеждаш изключително добре, при положение, че и да изглеждаш добре пак ще е същото.

Има ли смисъл да си купиш изискан автомобил, при положение, че и някакъв по-обикновен ще ти върши същата работа?.. Има ли смисъл всичко да е излъскано?

------------------------------------------



Тема Re: Въпрос относно външния вид.нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано01.05.12 13:59



Има смисъл, ако ти носи по-силно удоволствие, отколкото другото би ти носило удобство. Много зависи каква ти е целта и приоритета.

..rude & not ginger...



Тема Re: Въпрос относно външния вид.нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано01.05.12 14:36



Трябва да светиш отвътре. И в съчетание с интелигентната премереност в самооценката, дори и с гуменките за 15 лв. ще си бляскав.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Въпрос относно външния вид.нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор юpaтa ()
Публикувано01.05.12 14:41



не - не ти трябва да си лъскав нито по външнст, нито по притежавани неща. Ако някъде трябва да лъскаш, това е душата, ама като не са наясно как става, хората наблягат на другото дето се вижда с пусто човешко око алчно...



Тема Re: Въпрос относно външния вид.нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано01.05.12 14:42



Казана ти - уместност. За мияч на прозорци целият този бляскав начин на живот не е уместен.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Въпрос относно външния вид.нови [re: юpaтa]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано01.05.12 14:55



По принцип няма нищо лошо в това човек да е "натокан" (както е изразът). Важното е да му тича и да не е като подкован хамстер или по-популярният израз "на свинче - звънче".
А с душата външният вид има малко общо, но по принцип хората, които имат естетическо чувство, което си е определен вид една идея по-фина душевност, притежават вкус и по принцип се обличат добре. Но това се открива и в естетика в поведението им, начина на мислене, стила на чувстване дори. Ако не са в период на динайъл на всичко външно, случва се човек да мине през такъв бунт преди да открие докрай себе си.

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 01.05.12 14:56.



Тема Re: Въпрос относно външния вид. [re: юpaтa]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано01.05.12 15:07



Е да, но външното все пак идва от душата.

------------------------------------------




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.