Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:09 27.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Еlvive или Elseve  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано26.04.12 23:30



Вие как мислите?Аз съм за Elvive,защото ми омръзна от ментета......



Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: morska valna]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано27.04.12 00:36



Пък аз не знам кое е Елвив. Или някаква игра на думи?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: morska valna]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано27.04.12 10:12



Не знам, аз се мия само със сапун и не разбирам от такива щуротии.

------------------------------------------



Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано27.04.12 11:40





За съжаление не е игра на думи,а реалност.За втори път се прибирам в отпуск в България и си купувам Елсев.И за втори път се оказва,че се ползвам всичко друго,но не и оригиналния продукт.Неудобно ми е и от факта,че освен сувенири не мога да купя друг вид подаръци на приятелите си извън Бг



Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: morska valna]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано27.04.12 12:22



Е ти шампоани ли искаш да им носиш от България?! Отнеси им направо и олио, брашно, сол, захар, пипер, 2 хляба, 2 лютеници, 1 майонеза, половинка сирене, 2 кутии цигари и 1 пакетче галета.

------------------------------------------



Тема Re:нови [re: morska valna]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано27.04.12 13:53



Нито единия. Единствените шампоани в България, от които съм доволна като резултат и ефект, са два - един зелена ябълка и един коприва. И двата са българско производство и бяха много евтини в големи опаковки. Но пък какъв ефект!
В България се пробутват ментета на известни марки. Тук усетих разликата в качеството.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: morska valna]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано27.04.12 15:27



Elvital in Germany, Elvive in the UK, Elseve in France and Vive in the USA

..rude & not ginger...



Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: morska valna]  
Автор ФилюCoфka (практичка_инфо)
Публикувано27.04.12 15:36



Нещо със зайче.

(*ред.)
Йо маха... йо масо



Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: morska valna]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано28.04.12 00:43



Аз ползвам това


И съм много доволна.

Като свърши (редувам ги), ползвам това:




Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: morska valna]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано28.04.12 07:26



Че съм неадекватна по темата вече стана ясно, ами барем да се образовам. Значи, Лореал продават тези два продукта и Елвив е някакъв от по-висок клас, пък нашите продават Елсев в опаковки от Елвив, така ли?



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано28.04.12 07:27



И на коя фирма са тези двата, защото и аз обичам едновремешната коприва, ама колкото пъти се опитам да си взема сега коприва, тя е като веро.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: morska valna]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано28.04.12 07:30



А аз съм за домашната маска с бадемово масло, стимулатор за коса на Икаров, жълтък и още нещо имаше, която оправя резултата от всякакви боклучави шампоани, налични в търговската мрежа.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re:нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано28.04.12 10:01



коприва



коприва

зелена ябълка

Невинаги скъпото е знак за качество. Особено пък в България що се отнася до вносни шампоани.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано28.04.12 10:30



Два кинта? Баси далаверата!

------------------------------------------



Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: morska valna]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано28.04.12 23:32



по принцип се оказа, че козметиката на бг пазара е в съответствие с цените тук и за това не е толкова на ниво. Защо и аз незнам

Аз лично от известно време ползвам



Много съм доволна от всичките им продукти



Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано30.04.12 01:55



Чак пък такива неща не

.....Ама миналата година с мен дойде и една приятелка.Искаше да си купи козметика от България.Какво бе разочарованието и когато разбра,че тук такава качествена няма.Освен това ми бяха дали мостра от марков парфюм.Оказа се,че ако искам оригинала ще трябва да го поръчам
"Замазах" грозните и сконфузни положения с разходки до Рилския манастир,Велико Търново и Трявна........



Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано30.04.12 08:55



и аз винаги съм се чудел на тая работа с опаковките, ама наистина в България - продуктите от същата марка са съвсем различни. Не съм си правил труда да видя дали изобщо е Европа е така. С някои неща - например - цигари - определено има разлика между европейските модели и американските.

П.П. Оная идея за лютеницата по-нагоре е много хубава, между другото, ама в Калифорния (например) е забранено да се внасят хранителни стоки.



Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: Koм]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.04.12 09:13



Просто при нас продават много ментета, щото няма контрол. И в една и съща фирма- тръгнат да правят нещо, в началото го правят добре, а после като почне да се купува, започват да спестяват цели етапи от производството. Мисля, че е нормално, защото тук вървят предимно евтини стоки.
А какво значи "внос на продукти"? При нас има някакви количества, които се смятат за лична употреба и не ги третират като внос.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано01.05.12 11:46



Точно тези за лично ползване са забранени. Не само от чужбина, но и от други щати. Ако имаш вода по лодката си - не те пускат в Калифорния.
Целта е да се предотврати внасянето на паразити и болести, които да навредят на селското стопанство. Калифорния произвежда 1/5 от селскостопанската продукция в света.





Тема Re:нови [re: Koм]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.05.12 20:27



Калифорния произвежда 1/5 от селскостопанската продукция в света.

Какво точно произвежда?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: Koм]  
Автор loverrock ()
Публикувано01.05.12 20:46



Това е странно, добрите ресторанти от къде купуват храна?

domino dancing


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор loverrock ()
Публикувано01.05.12 20:46



Има хубаво вино, наистина хубаво.

domino dancing


Тема ами, ние нямаме Елвивнови [re: morska valna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано01.05.12 20:56



и нямаме как да си купим! Аз от известно време ползвам професионална боя, както и балсами и шампоани от медицински марки! Елсев не ползвам отдавна, защото нещо ги развалиха...



Тема Re:нови [re: loverrock]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.05.12 23:14



Добре. Чакам да видя какво произвежда този щат, та да покрива 1/5 от световната селскостопанска индустрия!

Значи ако вземем цялата селскостопанска продукция в световен мащаб, ама цялата, всичко, и вземем 1/5 от всичко ... Това е благодарение на 1 щат в САЩ.
Ето за това искам подробности.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: Koм]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.05.12 23:17



Имам чувството, че нЕкои хора се побъркват. Ами, да затворят въобще границите тогава, щото то и хората пренасят болести. Или ви обливат с дезинфектант на влизане?

То не е смешно, всъщност.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.05.12 23:19



Благодаря! Ще взема да изпробвам копривата.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор loverrock ()
Публикувано01.05.12 23:26



Калифорния е приличен щат, ако знаеш какви щати има



domino dancing

Тема Re: ами, ние нямаме Елвивнови [re: parvaty]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано01.05.12 23:31



Медицинската козметика наистина е най-добра. Поне има гаранция, че това, което е на опаковката е и вътре.
Иначе никой като гледам не обърна внимание, че дали Елвив или Елсев, разликата е, че едното е за UK, а другото Лореал Париж и изобщо не става въпрос за Адидас или Адибас. И Елсев, и Елвив си имат и професионални продукти, и непрофесионални за масова употреба, а разликите в различните региони са по-скоро спрямо законодателството и приемането/отхвърлянето на определени съставки в някои страни.


..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 01.05.12 23:33.



Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано02.05.12 01:11



Стига де, все едно не знаеш - транснационалните компании произвеждат продуктите си в няколко вариации на качеството, в зависимост от пазара, на който ще продават. Така например Дау Егбъртс (кафето), за което знаех, че е любимо на чичо ми (от ходенето му в командировка) още преди да се появи на бг пазар, се оказа нищо особено. И когато попитах шефката тогава, имаща и магазин за кафе, цигари и сладки неща, тя ми обясни, че това е Дау Егбъртс за българския пазар, а "другото" не го зарежда, защото струва три пъти по-скъпо. Или нещо такова. Та тогава полуразбрах за категориите пазари и "качеството", свързано с тях на големите световни марки.... Нормално.
Та не говорим за ментета тук. Става дума за съвсем оригинални продукти на съвсем оригиналните им заводи, но предназначени за бедничкия и непретенциозен бг пазар.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано02.05.12 03:56



почти всичко:





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано02.05.12 04:01



В отговор на:

Това е благодарение на 1 щат в САЩ



Не се заблуждавай, ако се разглежда като отделна държава Калифорния е в 10 на световните икономики. По едно време беше в топ 5.

Климата е мек, почвата - богата, площта - голяма. Правят по 3 реколти - логично е.



Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано02.05.12 04:02



в щатите законодателството е прецедентно. Сигурен съм, че за тези мерки е имало прецедент, ама ме мързи да го търся.





Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: Stefan Pan]  
Автор ФилюCoфka (практичка_инфо)
Публикувано02.05.12 09:51



Бедничък да, непретенциозен - не.
Аз гледам да купувам полска козметика - повечето компании произвеждат там, а после го продават на 3х от цената на немарковата козметика. Често немарковата е и по-ефективна.

(*ред.)
Йо маха... йо масо



Тема Re:нови [re: Koм]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано02.05.12 14:23



Много е дълго и сега нямам време да 4ета цялото, цитирай ми пасажа, който потвърждава твърдението ти.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано02.05.12 19:06



аз се разрових малко - не знам дали съм го чул от някъде грешно или ситуацията се е променила, но сегашното положение е, че Калифорния е 5-я най-голям производител на селскостопанска продукция в света. И аз не намерих потвърждение, че произвеждат 5% от продукцията.
Не, че има някакво значение за темата де - но - това обяснява мерките, които вземат.





Тема Re:нови [re: Koм]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано02.05.12 23:52



Хехе, не залитай. В топ 5 не е била. Но в топ 8 да.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: ФилюCoфka]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано03.05.12 00:03



Не ти знам козметиката, но Пежо, например, третират бг пазара като от втори или трети клас. Тоест, пазар, на който някоя по-незабележима драскотина, която не би минала в Германия, например, се предлага тук, защото няма да направи впечатление.
От приятелки съм слушал няакви като истории, които са ми звучали малко митично, за известните марки прахове, дето като си ги купували от Турция били много хубаво изпирали и ухаели, пък, купени от тука - йок. Но, всъщност, има логика, дори и Турция явно е в по-висока категория пазари.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re:нови [re: Stefan Pan]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано03.05.12 09:50



беше - около 2000-та година по времето на .com балона.


Сега - нищо чудно пак да е.



Тема Re:нови [re: Koм]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано03.05.12 19:17



Бе и ти си прав, мож, не съм я следил къде се нанажда всяка година.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема това е много важно,нови [re: Doctor Who]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано03.05.12 23:03



което написа приемането/отхвърлянето на определени съставки в някои страни. - вече е доказано, че всичко, дето съдържа "парабен" е опасно (тук дори имаше тема е или не е канцерогенно), обаче за БГ продължават да продават продукти с метилпарабен - един от най-опасните парабени! ... та, да, продуктите за масова консумация са си ... боклуци!





Тема Re: Еlvive или Elseveнови [re: morska valna]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано04.05.12 14:12



аз ги използвам тези Австралийските /доколкото знам ментета от тях няма/


страшни са
аз съм с дълга коса и слагам една капка шампоан а това се пееееени и балсамите на същите са просто убиец

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they\'ll kill you.


Тема Re:нови [re: Koм]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.05.12 17:08



Тоест в линка, който си ми дал, не пише, че Калифорния е петия най-голям производител на селскостопанска продукция в света? Разбира се, че има значение - като пускаш гръмко твърдение, се очаква, че можеш да го докажеш. Иначе си е чиста лъжа. Както в тоя случай.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема ама ти не си в БГ,нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано05.05.12 01:19



сигурно... тук къде ги купуваш?



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано05.05.12 11:16



Уф, като почнете с гръмки думи....
ето ти линк:


In fact, California is the world's fifth largest supplier of food and agriculture commodities

Въобще - като пускаш гръмко твърдение, че някой лъже - се очаква, че можеш да го докажеш. Иначе си е чиста лъжа. Както в тоя случай.

Редактирано от Koм на 05.05.12 11:20.



Тема Re:нови [re: Koм]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано05.05.12 11:55



Ха-ха, изобщо не и се връзвай на тая. Тя по принцип си е дребнава и само се чуди с кой да се заяжда. И да и доказваш, и да не и доказваш, няма да излезеш на глава с нея.

Сега най-вероятно ще ти каже, че Уикипедията не е никакъв източник, защото всеки може да си пише каквото иска в нея, или ще си изсмуче нещо друго от пръстите, но в никакъв случай няма да каже, че си прав.

------------------------------------------



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор loverrock ()
Публикувано05.05.12 15:10



За храната не знам, но за виното, определено е най-доброто!
Франчулята да се гръмнат!

domino dancing


Тема Re: ама ти не си в БГ,нови [re: parvaty]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано05.05.12 15:23



То на днешно време и в интернет може да си ги купите ако Българското качество на тези продукти не ви харесва.
Знам малко глупаво е да си поръчваш шампоан и балсам онлаин ама много мои приятелки се оплакват от същото разликата в качеството.
за цените:
Елвив - 2.69 GBP
Гарние Фруктис - 1 GBP
Пантен - 2.86 GBP
Хърбал Есенсис 400гр. - 2 GBP

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they\'ll kill you.

Редактирано от Kumiko Yanaka на 05.05.12 15:29.



Тема Re:нови [re: Koм]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.05.12 19:11



Защо пък аз трябва да оборвам или доказвам чужди твърдения? Отговорност на самия автор е да може да докаже твърденията си. Ти пусна едно гръмко твърдение, после постна някакъв линк, който не го доказва, накрая се издразни, че поисках доказателство и пусна линк от Уикипедия.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.05.12 19:13



В случая ти си дребнавия и се чудиш с кой да се заядеш.

Искане на доказателство за нечие твърдение не е заяждане, ама твоя пост - е.
И с други се дракаш, ама много ти здраве.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: loverrock]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.05.12 19:14



По алкохолните въпроси няма да се изказвам - въздържател съм.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано05.05.12 19:43



то пък - като, че ли има някакво значение дали съм прав. Споменах интересен факт - голям праз дали Калифорния е на 5, 10 или 100 място, въпроса беше, че е забранено да се внасят храни.





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано05.05.12 19:47



не, бе - издразних се, че ме нарече лъжец. Ако искаш и от другаде ще ти пусна линк, ама не виждам наистина какво те грее на кое място е Калифорния - темата беше съвсем друга.





Тема Re:нови [re: Koм]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.05.12 23:28



Е, като метне някой такова твърдение, предизвиква интерес и е нормално да изглежда като лъжа, ако не може да бъде доказано.

Аз не взимам Уикипедия за крайна инстанция по никой въпрос, особено когато многократно съм чела откровени лъжи по въпроси, с които съм много добре запозната в детайли. Така че всеки може да си пише там, каквото му изнася, но поне ти даде някакъв източник, макар и такъв със съмнително качество.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано06.05.12 03:24



Целия свят ползва уикипедия - само на теб ти била съмнителна.

Това прилича на оная приказка за кривия...

Ей ти още един линк - UC (University of California) Davis:

Ако и те са ти съмнителни - свирни - ще ти дам и още.



Тема Re:нови [re: Koм]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.05.12 09:44



Welcome to Wikipedia,
the free encyclopedia that anyone can edit.


Да ти имам и достоверния източник!


Тук Уикито не е позволен източник например в писмени и устни разработки на университетско ниво.
Другия източник звучи по-достоверно.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано08.05.12 10:56



така ли? Къде не е позволен източник? В американските университети със сигурност е позволен.
Освен това - не виждам да има никакъв спор по въпросната статия в Уикипедия.





Тема Re:нови [re: Koм]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.05.12 20:39



Написах в тукашните не е позволено.

Ако сложиш линк от Уикипедия в източниците накрая, хем ще ти се смъкне оценката с много, хем източника няма да се зачете.

За американските университети не искам да коментирам как избират кои източници са позволени и кои не - тяхна си работа, ако искат и лични блогове да признават. Тук Уикипедията е в групата на "ненадеждните" и всеки студент научава това в самото начало на обучението си.

Стига вече по темата, че стана голям офтопик.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Koм]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано08.05.12 21:12



Абе човек, казах ти, че няма смисъл. Ако ще и Хари Труман да го потвърди, тя пак няма да се съгласи. Спорил съм с нея много пъти - няма никакъв смисъл. Във всички спорове тя се води единствено от огромното си его, което е едно нищо под налягане. Каквото и да и разправяш, тя винаги ще ти се противопоставя, докато не дойде един момент, в който освен да те обиди, друго не може да направи.

------------------------------------------



Тема Re:нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.05.12 22:54



Бре, че озлобеност.

Да не съм ти изяла вечерята нещо? Спорил бил той много пъти. Изръсваш глупост, оборват те 10 човека, включително и аз, а ти се цупиш. Недей така, уж си голям човек.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано08.05.12 23:46



Хапвай зеленчуци, но яж и месо от време на време, защото съдържа много протеини, желязо и други полезни вещества.

------------------------------------------




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.