Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:33 03.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Какво бихте си помислили и как бихте...нови  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано14.04.12 19:53



реагирали в следната ситуация.
Човек, който ви е бил приятел дълги години, лека полека спира контактите си с вас в последните няколко години. Стига се до там, че ако вие не му се обадите той няма да се сети да го направи. Виждате се 1-2 пъти годишно, винаги по ваша инициатива, което на вас ви се струва по-скоро отбиване на номер от негова страна. Единственият път, когато той ви се е обадил в последната години е да намерите жилище на жена му, с която се развежда и няма къде да живее. Вие и намирате и повече не чувате от него. На вас ви писва все вие да му звъните и решавате, че сега е негов ред и край. След месеци мълчание от негова страна получавате покана за голямо семейно събитие, малко по малко от сватба, но малко по-официално и голямо от рожден ден - конформация на детето му.
Какво бихте си помислили и бихте ли отишли на събитието? Защо ви кани според вас?
Аз лично бих си помислила, че не го прави, защото наистина иска да ви види, а от една страна, защото знае, че съвсем ще ви разочарова, ако не го направи, а от друга - да получи скъп подарък, защото ви познава.
Коментирайте моля






Тема Re: Какво бихте си помислили и как бихте...нови [re: jensen-110062]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано14.04.12 20:27



Ох, не можах да разбера какво е конфирмация (не е кръщене, нали?)?. По филмите като че ли обличат децата в бяло. Както и да е.

Иди! Ако човек кани някого на такова събитие, мисля, че го смята за важен. А и какъв подарък (толкова изключителен или скъп) би направила на детето, че това да е единствената причина за поканата. Моял те, отчети културните различия, породили въпросите ми:)))



Тема Re: Какво бихте си помислили и как бихте...нови [re: jensen-110062]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано14.04.12 20:31



Това реална ситуация ли е, или измислена?

------------------------------------------



Тема Re: Какво бихте си помислили и как бихте...нови [re: jensen-110062]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано14.04.12 20:44



Зависи. Това, че е спрял да се обажда, може да означава , че са го налегнали проблеми. Но пък, ако получа покана за голямо семейно събитие, в никакъв случай не бих си помислила, че го прави с цел. Бих се зарадвала, че не ме е забравил и се е сетил за мен.



Тема Re: Какво бихте си помислили и как бихте...нови [re: Фиши]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано14.04.12 20:49



Конформация е като стане на 14 год и иска да потвърди, че ще остане в същата вяра, в която е било кръстено като бебе.
За приятел на мъжа ми става дума. Освен това няма да можем да идем и без това щото точно тогава, ще сме в Малта.
Просто се замислих върху случая.
Защо изобщо го кани като нормално никога не се интересува от него




Тема Re: Какво бихте си помислили и как бихте...нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано14.04.12 20:50



съвсем реална.
нереална ли ти изглежда?




Тема Re: Какво бихте си помислили и как бихте...нови [re: dama spatia]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано14.04.12 20:52



В случая не са го налегнали никакви проблеми, въпреки че всеки път като му се обади човек, се оправдава, че бил много зает. Чак пък толкова да е зает, че да не намери време да се обади на един от най-добрите си приятели от младини с който са били заедно нон стоп... не вярвам....




Тема Re: Какво бихте си помислили и как бихте...нови [re: jensen-110062]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано14.04.12 21:20



Ми бих отишъл на това, дето ме е поканил. Това, че се виждаш рядко с някого не означава, че не сте приятели. Аз не съм се виждал с най-добрия ми приятел по 1 година и освен това вече нямаме почти никакви общи познати. Виждаме се много рядко и всеки си има собствен живот, но въпреки това страшно много се уважаваме. Така че не е казано, че трябва да си пиеш кафето всяка сутрин с даден човек, за да сте в добри отношения.

------------------------------------------



Тема Re: Какво бихте си помислили и как бихте...нови [re: jensen-110062]  
Автор Koм (стар клубар)
Публикувано14.04.12 21:36



Щом човека е минал през развод - значи е нормално да се отдръпне от приятелите си. Развода е голямо събитие - човек трябва да свикне с нов начин на живот. Освен това - той вече е сингъл, докато вие сте двойка - още един повод да си няма много приказка с вас и наистина да е зает - свободните хора са по-заети от женените - това си е факт.
Факта, че ви кани на такова важно събитие показва, че не ви е забравил или отписал, а все още ви счита за приятели. Това за подаръка - надявам се да е някакъв майтап от твоя страна, щото иначе би било неприятна дребнавост.



Тема Re: Какво бихте си помислили и как бихте... [re: jensen-110062]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано14.04.12 21:58



Ааа, затова се казва съгласие. Много интересно ми стана.А какво се случва, когато детето не иска да е в тази вяра?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.