Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 07.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Правилно ли е да се отмъщаванови  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.04.12 10:56



Странна тема предвид днешния празник, но хората сме си същите идиоти и на празници и в делници така че си е винаги актуална.
Сигурно не е християнско да се отмъщава предвид библейската препоръка да си обърнеш и др буза.
Но аз съм мислещ човек и правя това, което преценя със собствената си глава за правилно (а тя предполагам ми е дадена от Бог именно с цел да я ползвам).
Говорейки за отмъщение нямам предвид да направиш нещо лошо с цел да е лошо, а по-скоро да дадеш урок, който евентуално (ако имаш човек насреща) ще промени въпросния в положителна посока.
Лично моята логика ми казва, че е малодушно и лузърско като ти направят беля да махнеш с ръка и да се направиш че не си забелязал или че си забравил.
Също така е лузърско да обезумееш от яд и да изпаднеш в истерия обиждайки и обвинявайки в кво ли не без никакво основание и обосновка.
Има си интелигентни начини да покажеш на човек, че е сбъркал - така че следващия път като понечи да стори същото ще му светне червената лампичка и ще го спре.




Тема Re: Правилно ли е да се отмъщаванови [re: jensen-110062]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано15.04.12 11:27



Абе Махатма Ганди е казал "око за око и светът ще ослепее", ама според мен ако някой се опитва да те прави на маймуна, не е грях да го сложиш на мястото му.

Обаче за някакви кокошкарски истории е тъпо да отмъщаваш. Както вика чичо ми Славчо - "ич не трябва да ти гърми, брат".

Предполагам не си чувала за Кевин Митник, но той е признат за най-големия хакер на света и са го хванали точно така. Нали той е бил много умен и полицията не можела да го хване дълги години, обаче той влязъл в компютъра на някакъв японец и тоя японец е приел това като лична обида. И след това месеци наред е хвърлил неимоверни усилия, но го е хванал преди полицията.



------------------------------------------



Тема Re:данови [re: jensen-110062]  
Автор Dem Satan verfallen (Wehrmacht )
Публикувано15.04.12 14:08



Отмъщението пречиства дyшата.

Sie sagen: Du bist dem Satan verfallen


Тема Re: Правилно ли е да се отмъщаванови [re: jensen-110062]  
Автор Obstinacy ()
Публикувано15.04.12 15:45



Аз искам да се изкажа по темата като ти отговоря, че дори да си помисля да сторя някому зло, Бог винаги ме изпреварва. Не знам защо така се получава. Тълкувам го, че много ме обича и съм му важна. И си мисля, че съм права да си мисля така.



Тема Re: Правилно ли е да се отмъщаванови [re: Obstinacy]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.04.12 17:26



И при мен става точно така. Всъщност никога не ми се налага да си връщам, защото преди това някой или нещо друго така си му го връща, че чак ме става жал за горкия човечец и си го пращам да пасе по живо по здраво.
Но тук ставаше дума по скоро за даването на урок, което пак си е вид наказание - малко ли е да те гризе съвестта. А на мен май много ми се удава да ги мъча по този начин




Тема Re: Правилно ли е да се отмъщаванови [re: jensen-110062]  
Автор ellynora (пристрастен)
Публикувано15.04.12 17:33



Това не трябва да те спира да направиш най-доброто и правилното в случая и да чакаш само божието наказание. Има случаи, в които когато не отвръщаш със същото простаците те смятат не за добре възпитан, какъвто си, а за наивник и глупак, какъвто не си.



Тема Re: Правилно ли е да се отмъщаванови [re: ellynora]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано15.04.12 19:15



тук лека е да спре да ти пука кой за какъв те мисли



Тема Re: Правилно ли е да се отмъщаванови [re: jensen-110062]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано15.04.12 19:16



Йенсен, хората въобще не се променят, а само се озлобяват.

Игнор е най-доброто - така поне ти не се товариш



Тема Re: Правилно ли е да се отмъщаванови [re: jensen-110062]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.04.12 19:33



Аз не съм привърженик на подаването на другата буза, но и не мога да си представя какво точно е да отмъщаваш. Някак не мога да се сетя кой ще ме ядоса толкова дългосрочно, че да хабя време и енергия да измислям отмъщения. Просто им тегля една в повечето случаи и отмъщавам с безразличие.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Правилно ли е да се отмъщаванови [re: Virgo]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано15.04.12 20:22



Е да, пренебрежението е по-лошо и от омразата, ама има една граница, която ако другият човек я премине, няма как да го игнорираш.

------------------------------------------




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.