Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 07.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ето как мъжете гледат бебета - 2нови  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано13.03.12 13:18



Ако темата за "хвърленото" на леда бебе ме развесели (не случката, темата

), една статия в днешния "24 часа" ме шокира. Нали се сещате за случая с починалата родилка Надежда Узунова, който ожесточено се коментираше и тук - днес чета, че нейният мъж бил дал съгласие живото им дете, на 2 години и нещо, да бъде осиновено. Вярно, не от непознати, а от някакви братовчеди. И понеже родителите на майката също искали да го осиновят, се оформило нещо като спор.

Детето е живяло с него, докато майката е била жива (не казвам "отглеждал го е", щото не е сигурно) повече от две години.
Да му се не види, това нормално ли е? Ясно, че не е лесно да се гледа дете, ама от кумова срама поне. Нищо, че е мъж. Има баби, има платени бавачки... Може да не съм права, но съгласието за осиновяване някак си ми звучи като "през някъде ми е за това дете".
Или няма смисъл да го плащаме данъка кумова срама?

Редактирано от MupaM на 13.03.12 13:30.



Тема Re: Ето как мъжете гледат бебета - 2нови [re: MupaM]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано13.03.12 13:33



Или няма смисъл да го плащаме данъка кумова срама?

Естествено, че няма. Ако поради тази причина ще си гледа детето, по-добре да не го гледа. Следващото ниво е просто от чувство за дълг. То е по-доброто, но пак е зле положението. Другото вече си е любов. Понякога от любов може да се съгласи да го даде за осиновяване, ако мисли, че така ще е по-добре.

Иначе тоя човек може още да е в траур и да не си дава реална сметка какво прави. Определено има нужда от консултация. Не се взимат такива важни решения, когато ти е разбутана психиката и емоциите и си претърпял тежка загуба и на жена, и на дете, и на цялата ти представа за бъдещето.

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 13.03.12 13:33.



Тема Re: Ето как мъжете гледат бебета - 2нови [re: Doctor Who]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано13.03.12 14:04



Аз под "кумова срама" всъщност имах предвид чувство за дълг - съгласна съм, че ако е само за пред хората, няма смисъл.



Тема Re: Ето как мъжете гледат бебета - 2нови [re: Doctor Who]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано13.03.12 14:35



Иначе тоя човек може още да е в траур и да не си дава реална сметка какво прави. И аз това си помислих първо. Мъжете са по-крайни и може би му е дошло нещо от рода на "ебал съм го и живота, не ща нищо да правя, ще лягам да мра". Не че го оправдавам, но понякога на човек му идва в повече.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Ето как мъжете гледат бебета - 2нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано13.03.12 15:16



А мъжете са създания психически крехки.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Ето как мъжете гледат бебета - 2 [re: paзбиpaм]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано13.03.12 15:45



Да, а има и нещо друго. Като че ли мъжете обичат децата по някакъв начин взаимосвързано с жената, която ги е родила. Може и да греша, ама някакви такива наблюдения имам. И като я няма жената...

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Ето как мъжете гледат бебета - 2 [re: MupaM]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано13.03.12 15:51



..нормално е, човек изживява криза и освен това един мъж да гледа сам дете е трудно, пък и не всеки става за родител , това че от егоизъм повечто правят деца и не мислят ..не ги прави изобщо родители, а само създатели или продължители на рода ...



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Re: Ето как мъжете гледат бебета - 2 [re: MupaM]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано13.03.12 19:49



Е, какви са тея определения на полова основа? Ми аз пък познавам изключително отговорни бащи и същевременно изключително безотговорни майки.

Моята майка е акушерка и ако ви разкажа за какви безотговорни майки съм чувал, лошо ще ви стане.

------------------------------------------



Тема Re: Ето как мъжете гледат бебета - 2нови [re: MupaM]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано13.03.12 21:41



не мога да си представя да гледам едно дете 2 год и после да го дам за осиновяване при първа възможност. Но аз съм жена и майка. Мъжете са лайна. Баща ми също е искал да даде сестра ми в детски дом, но майка ми не е пожелала. И той я напуснал (но не заради това де). Ако беше умряла първата му работа гаранция щеше да е да се отърве от нас и да си бега да си гледа кефа.
Това са мъже бе хора, смешно е да ги ползвате за майки. Ползвайте ги за мъжките работи, за това дето ги бива., Ако ги не бива за нищо - Марш, не ми трябваш
и край.




Тема Re: Ето как мъжете гледат бебета - 2нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано13.03.12 21:43



е айде сега, едно дете има, колко в повече може да му дойде. Вместо да си го пази и гледа като писано яйце понеже е последната частица от жена му той тръгнал да го разкарва.
Освен пък наистина тотално да се е умпомрачил покрай тази нелепа смърт....





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.