Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:57 24.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Религиянови [re: Stefan Pan]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано12.03.12 22:21



Говоря за фалша на тия, които са се провъзгласили за духовни отци на хората, но сами те са по-големи грешници и от тези, на които трябва да бъдат духовни водачи...
Говоря и за фалша на всички, които демостративно чупят пръсти да се кръстят, а в живота са най-обикновени гадове...


Ами щом си атеист, грешните духовници и набожните лицемери просто не са твой проблем. Що се занимаваш да ги оценяваш? Не е като да са нашенските политици, дето фалшиви, та дрънкат, и все за сметка на твоя джоб и душевен комфорт. Религиозните гадове могат да бъдат голям проблем на почтените набожни хора от същата деноминация, защото ги огорчават и обезкуражават в повечето случаи. Поставят търпението и доверето им на голямо изпитание. Извън общността гадовете правят точно толкова лошо впечатление, колкото и всички останали гадове. И, ако не са откровени престъпници, с нищо не се различават от редовия леко поомърлян безбожник.



Докато имаме едни и същи фундаментални разбирания за добро и лошо, няма проблем.
Най-вероятно нямаме едни и същи фундаментални разбирания, но твоите не са ми проблем до степен да ги осъждам. Макар че, без вътрешно да стигна до осъждане, преценя ли, че е за твое добро, като нищо ще те попека на бавен огън.



Тема Re: Пу пу,нови [re: Stefan Pan]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано12.03.12 22:21



Абе вярата, ок, хубаво нещо, факт е, ама все си мисля, че нЕкой, демек Религиите с техните наместници, са вкарали поне някакъв ред и отговор на цялото това " житейско безмислие" и губене на време с "излишни въпроси", оттам и неподчинение и още по-голям хаос

...Та най-вече за благото и доволството на "разумните" дето проумели, че като не са нясно за какво иде реч, барем не позволят и на останалите да се разсейват излишно, а да се подчиняват и да си гледаме нашите землянски работи, щото народа много опърничав:).
А като награда за "неразсейването"...те ти традициите, нравите и обичаите.

Ся знам, че ще ми кажат , че пак говоря глупости...ама то не може само УМНИ у тая тема



Тема Re: Религиянови [re: Aлиca.]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано12.03.12 22:28



Ти си инквизиторка, знаех си.



Проблем са ми. Всички лицемери и лъжци, и измамници, и престъпници, и т.н. са проблем. Без значение дали религиозни или нерелигиозни...

Не се питвай да избягаш по тъча.
Лъжата, лицемерието, измамата, гадовщината... са винаги лъжа, лицемерие, измама, гадовщина.. Независимо какви са ти фундаменталните разбирания за добро и лошо.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Пу пу,нови [re: LlRA..]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано12.03.12 22:30



Бе как глупости, тоя път уцели.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Религиянови [re: Stefan Pan]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано12.03.12 23:01



Не ти бягам по тъча, ама ти не ме четеш като Библия, оттам започват първите ни фундаментални разминавания за добро и лошо.



Примерно, на мен "Всички лицемери и лъжци, и измамници, и престъпници, и т.н." не са ми проблем. Не ги допускам да ми станат проблем. Което не означава, че не изпадам в затруднения, неблагополучия, кофти настроения и т.н. от сблъсъка с гореизброените гадове. Но гледам на тях като на фитнес уреди - за тренировка. Потиш се, блъскаш се, мъчиш се с едно такова, хващаш мускулна треска, може и сухожилие да разтегнеш, и влакно да скъсаш, но го преодоляваш. Стане ли ти вътрешен проблем, затиснало те е.
На тебе харесва ли ти да ходиш затиснат под толкова тежести? Щото на мен не. Нямам 1000 години за губене на този свят, за да нося на гръб чуждите камъни през първите 500. С какво ще ти навреди лицемерът, лъжецът, измамникът, престъпникът, ако не му позволиш?



Тема Re: Религиянови [re: Aлиca.]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано13.03.12 07:46



Е тя нали каза- защото се опитват да ти налагат техните правила. Това е изнервящо.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Религиянови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.03.12 09:12



На тебе къде в твоето ежедневие някой религиозен се пробва да ти налага неговите си правила?
Дай примери.



Тема Re: Религиянови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано13.03.12 09:49





Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Религиянови [re: loverrock]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано13.03.12 11:49



като християнка са ме определили родителите ми
нямам никакво намерение да променям насоката им
не изпитвам все още нужда да ходя в църква.
и не обичам твърденията, че вярващите били живеели по християнските закони. наблюденията ми не показват такова нещо. по-скоро една част от тях много силно вярват, че бог ще им опрости греховете. и грешат, и се молят, молят...

спазвам традициите що се отнася т.н. външни ритуали дотолкова доколкото не ме ограничават или не ми налагат лишения, защото не съм вярваща в смисъла, за който тук се говори. например едни пости или 'тримирене' хич не са ми по вкуса:)
гледам че тук малко са се объркали християнските и езическите ритуали, но ние сме си народ на който дай му да празнува





Тема Re: Пу пу,нови [re: Stefan Pan]  
Автор loverrock ()
Публикувано13.03.12 14:16



Мене ме дразни, че се месят в светските дела.

domino dancing



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.