Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 01.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Е как да не съм ядосана...?нови  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано06.03.12 13:21



На "любимите ми" даскали и врътки в школото?



Считайте темата, като продължение на оная от Клуба на разведените наскоро.

Ето пресен пример от преди 15 минути и разговор със зам. директорката.
Значи случката е следната:

Още на прословутата родителска среща ни казаха, че в съботата /дето мина/ в 10 ч. сутринта, който от родителите желае, да пусне детето си, защото ще ги водят на музея "Земята и хората". Да си носели по 2 билета и 2 лева за вход.
Чудесно, казахме си, хем ще се разнообрази, хем ще понаучи нещо-там да гледа камъни, кристали, да се образова.

По едно време детето ми се обажда от въпросният музей-"Мамо, ама тук няма камъни има булченски рокли, а сега след като ги разгледахме сме в кафенето и искам да те помоля да си купя едни соленки и сок...струват 2 лева, но всички си купиха докато чакаме учителката и учителя да си изпият кафето."
Разреших и, но и се замислих аджеба, какво става-булченски рокли вместо кристали /те били зад някакви паравани прибрани/, учителите си пият кафето, децата юруш на магазинчето.
Когато баща и отиде да я прибере от училището след мероприятието, попитал какви са тези работи?...зам. директорката му казала, че наистина били се изненадали за тия рокли, но иначе водели ги по някаква програма, където посещенията за децата ще са безплатни...но като преведели парите по програмата з акоято били кандидатствали и като ги одобрели ще връщат парите, не се знаело кога, но щяло да е до края на тази учебна година...

Днес имаха друго посещение-До "Природонаучния музей", много се зарадвах друг да я заведе, щото аз не съм му почитател:), тамън да види ония прашни препарирани страшни мечки, насекоми и пр. гадинки...знам, децата обичат такива неща.
Преди малко ми се обажда от музея и ми казва: "Мамо, казаха ни, че в събота и другият вторник пак ще идваме тук. Днес гледахме само едни буболечки, но нали ще ме пуснеш и в събота и после във вторник пак, защото най-много исках да видя препарираните животни, а не ни водиха."

Попитах я какво прави сега там, а тя ми казва, че са в магазина на музея и учителката им казала да си купят ако нещо им харесва и нашата ме врънка за някакви боклучки. Категорично и забраних да купува каквото и да било и и казах да ми даде да си поговоря със зам. директорката дето е с тях.

Питам я, какво е това ходене по 100 пъти в един и същи музей?...всеки път ли да плащат по 2 лева,+билети?...отговори ми:

"Ами да, плащат, но като ни одобрят по програмата и ни преведат парите ще им ги върнем и на децата тези 2 лева, които дават всеки път."

Хубаво-рекох, а защо не си правите програмата, когато вече имате парите налице?...и какви са тия ходеници по няколко пъти там?..ето сега сте били, разглеждайте го,прибирайте се и това е.

Отговор: Ама ние имаме програма-днес имаме урок за насекомите, следващият път за кристалите, после за животните...

Паднах, казах и че за мен това е изнудване, защото малката сега ми реве да ходи и в събота, защото инжекцията на интереса и зарибяването вече и е вкарана...обаче номерът им няма да мине!!!

Онази ми се прави на майка Тереза:
"Ама щом нямате пари за да и дадете, аз ще платя за нея...

Малейййй, като ми кипна и я питам, не разбира ли, че не става дума за парите, а за принципа, че дори предварително родителите не сме информирани за тази програма, впоследствие разбирам за това и то половината истина и то на час по лъжичка!!!!...и я подхванах:

- А какво правят сега децата в магазина на музея?...вие там сте да си уреждате клиенти на търговията им или да ги учите?

Отсреща-хъката, мъката...станали са царе да ти говорят уж спокойно, сякаш си ку-ку...но не ми се слушаха повече глупости, заявих и, че моето дете повече няма да посещава тия мероприятия, защото неприятното чувство вече е насадено! По музеите ще си я водим с баща и! Точка!

п.с. Когато беше в първи клас, например се разшумолих, та и от тогава съм им крива, защото в голямото междучасие учителката ги водеше до едно магазинче отсреща с/у училището децата да си купували сладолед и там който каквото иска. Питах я , приятелка ли и е тази продавачка там или получава комисионна от продажбите та ги влачи през улицата да пазаруват, с което комплексират другите деца, които нямат всеки ден възможности да си купуват

Абе нЕма начин да ме накара никой да си променя мнението за тази банда по училищата докато продължават да се държат неадекватно...па нека аз съм кривата

п.с 2 После ще ви разкажа какво станало вчера в часа по пеене...ама в друг пост, че темата дълга стана...не знаех да се смея ли , да плача ли като разбрах какво се е случило

Редактирано от LlRA.. на 06.03.12 13:39.



Тема Re: Е как да не съм ядосана...?нови [re: LlRA..]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано06.03.12 13:46



Аз нямам дечурлига, ама докато бях ученик изобщо не е имало никакви проблеми с учителите. Като са ни водели по такива места, винаги всичко си беше много добре организирано. Водили са ни на екскурзии, на театри, на кина и на какво ли още не.

------------------------------------------



Тема Re: Е как да не съм ядосана...?нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано06.03.12 14:09



Е, когато и аз бях ученичка също беше така:)))..имаше и безплатни готини кръжоци и т.н. Сега на род. срещи се съревновават кой да влезе по първи да си направи рекламата за платените занимания по спортове разни там, нар. танци, рисуване и всякакви други измишльотини...естествено аз вдигнах джабала първо да се проведе род. среща, а след това ония ми ти външни фирми да влизат...и да ги слуша, който иска.

Сега обаче е по-различно...и "зеленото им училище" например струва 250лв. минимум за 3-4 дни там:))/не че бих я пуснала де/

Като ти се народят ще видиш

.



Тема Re: Е как да не съм ядосана...?нови [re: LlRA..]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано06.03.12 14:21



Каквото и да е, дори да имаш пълно право от принципна гледна точка, да ти кажа кофти е да си дете на такъв родител. От личен опит - имах съученичка, на която така техните звъняха, говореха директно с учители... отнема от самостойността на детето, от автономността му дори в очите на учителите, не само на съучениците, от уважението към него. А на него самото какво му е, като другите деца си ходят, дават 3 пъти по 2 лева, ама се забавляват, нормално им минава деня, купят си нещо от магазинчето и се прибират усмихнати. Какво им пука на тях учителката в комбина ли била с музея или некомпетентно решила да си провежда уроците без да предупреди... хич не им пука на децата за това. Пука им как ще си изкарат. И с право. А това е по-ценно от принципа и няма нищо общо с това дали ще излезеш или не ти "кривата", има общо с това как се чувства детето ти и как би се чувствало по-добре.

..rude & not ginger...



Тема Re: Е как да не съм ядосана...?нови [re: LlRA..]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано06.03.12 14:23



Зеленото училище е много полезно. То е крачка към автономност, както и социализация. Изобщо не е почивка или забавление, а необходим етап от развитието.

..rude & not ginger...



Тема Re: Е как да не съм ядосана...?нови [re: Doctor Who]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано06.03.12 14:32



Забрави...щяло да бъде във Велинград, обясняват ни колко звезден бил хотела и т.н. ТЦ!...не става:)

Няма да забравя онова Зелено училище на децата от някакво престижно училище, дето някои от тях бяха и с бодигардове...и какво, докато се усетят, едно от децата се удави в басейна на суперзвездния им хотел...та, направо "тръпна" от кеф да си поверя детето на даскалите и Зеленото им училище:))))



Така и на Витоша ги водиха уж за училище за ски-еднодневно в 2 клас...баща и попита да отидел и той и да си плати-НЕ МОЖЕЛО!...ами като не можело, забравете да пусна и детето!...много важни бре:)...и какво, върнаха приятелчето на нашата със счупена ръка...ами мерси!
като стане над 15-16г. тогава по бива сам ада иде някъде и то само ако има учителско присъствие!



Тема Re: Е как да не съм ядосана...?нови [re: Doctor Who]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано06.03.12 14:36



Ето така обаче се създава -изпълнителен полезен електорат!

...и затова сме на тоя хал...от мълчащи родители и объркани деца!

Затова и онея си правят каквото искат!

Затова няма и да има тук никога държава и нация, а просто територия на объркаността и безнадежността!



Тема Re: Е как да не съм ядосана...?нови [re: LlRA..]  
Автор ДжинЛуизаФинч (Скаут)
Публикувано06.03.12 14:38



Учителите нямат право да извеждат децата извън училище, без да си подписала съответната декларация-съгласие. И в нашето училище валят предложения за клубове по интереси, финансирани по европейски проекти, но за целта всичко минава по надлежния ред.

И да, преди да получат въпросното финансиране, трябва да се набере нужния брой желаещи деца за конкретна дисциплина. Някой пак си измисля дейности.

Иначе съм категорично ЗА децата да се водят в музей, театър, опера, балет. Също смятам, че една гръмка и прибързана реакция от страна на родител, може да накара детето му да се чувства адски неудобно и изолирано. По този повод винаги, когато се налага да отида в училището и да разговарям с учители - уведомявам децата ми, за да са наясно и да могат да реагират адекватно, ако някой се обърне към тях и каже 'Майка ти днес така и така...".

\\\"В живота, за разлика от шахмата, не всяка дама е царица.\\\"


Тема Re: Е как да не съм ядосана...?нови [re: LlRA..]  
Автор ДжинЛуизаФинч (Скаут)
Публикувано06.03.12 14:41



Не говориш сериозно - да махнеш "похлупака" на 15-16 годишна възраст. Детето има нужда и от контакт с деца на неговата или близка до неговата възраст. Важно е да се научи да общува и да се вписва дори в по-различна от обичайната за него среда.

Злополука при ски получават и най-опитните скиори.

\\\"В живота, за разлика от шахмата, не всяка дама е царица.\\\"


Тема Re: Е как да не съм ядосана...? [re: ДжинЛуизаФинч]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано06.03.12 14:46



Че защо да е под похлупак?...нали си играе с връстници в градинката?...нали каним деца и у нас да се занимават?...ходи на уроци по рисуване, нали ходим на гости, посрещаме гости, ходим и по театри, изложби, разходки и екскурзии и почивки семейно. Не расте във вакуум:))...какво му трябва повече на едно дете да кажем до 14-15 годишна възраст?

Но да поверя детето на някакви си даскали, когато е на 9 години - забрави

...те отдавна са загубили доверието ми...НЕЕДНОКРАТНО!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.