Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 22.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема А кое ви прави уверени, че сте ...нови  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано22.02.12 10:22



... красиви, умни, добри...
Чета си темата на Милейдито, чета колко хубави са повечето от вас, пък колко са умни... От 7 години си чета в нета такива писания и от 7 години се срещам с някои от писателите. При някои разликата между самочувствието и реалността е огромна. Не се заяждам. Наистина ми се иска да знам кое ви дава това самочувствие, защото на мен определено ми липсва, пък това хич не е добре.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: А кое ви прави уверени, че сте ...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано22.02.12 10:28



Как кое, бе, Полуидиотова - природата.

Общоизвестно е, че човек има вродена склонност да се надценява и че сигурно 3/4+ от една извадка искрено смятат, че умът и способностите им са над средното в извадката. И в Уикито го пише - значи е вярно. За хубостта важи същото донякъде.

Ето - ти самата си казвала тук, помня, че е по-добре човек да има завишено самочувствие, отколкото занижено. Аз не споделям съвсем това мнение, но и според мнозина други завишеното самочувствие дава предимство пред заниженото и сигурно затова еволюционно са оцелели повече надценяващи се. Например щото не ги е страх да действат, зер могат си.



Тема Re: А кое ви прави уверени, че сте ...нови [re: MupaM]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано22.02.12 10:31



Знам, че искрено смятат, че са такива, но кое ги е направило такива не знам. И да, по-добре е да имаш самочувствие. Аз затова казах, че не се заяждам, а по-скоро завиждам.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: А кое ви прави уверени, че сте ...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор 3aek (без минало)
Публикувано22.02.12 10:34



Ха, това че са го написали, не значи непременно, че реално имат подобно самочувствие. Някои пишейки, че са дъ бест ъв дъ бест се опитват да затвърдят последното пред себе си, което повечето пъти е несполучливо и прикрива ниско самочувствие.



Тема Re: А кое ви прави уверени, че сте ...нови [re: 3aek]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано22.02.12 10:37



Съдейки по срещите си с някои хора от нета, по-скоро си мисля, че не си права. Имат си го самочувствието. Просто понякога нямат покритие или поне не в такава степен, в каквато е демонстрирано.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: А кое ви прави уверени, че сте ...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор 3aek (без минало)
Публикувано22.02.12 10:43



Знам ли... може и да не съм права. Но според мен човек, който истински харесва себе си, няма нужда да демонстрира прекомерно, просто защото е такъв, какъвто е и така си се харесва





Тема Re: А кое ви прави уверени, че сте ...нови [re: 3aek]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано22.02.12 10:46



А, ич не съм съгласна. Може и да има екземпляри, които се опасяват, че не са чак толкова прекрасни, и точно затова се стараят да убедят я себе си, я другите, но за мнозинството с умрели циганки съм убедена, че си вярват.



За да не демонстрираш прекомерно, е необходимо нещо повече от това, искрено да се харесваш. Необходимо е още да нямаш характер на фукльо или поне да имаш обективна преценка колко смешни изглеждат понякога фукльовците отстрани, и то - дори когато фукните имат някакво основание.

Послепис. Освен това е напълно възможно и да се надценяваш, без да се хвалиш при всеки повод.

Редактирано от MupaM на 22.02.12 16:26.



Тема Re: А кое ви прави уверени, че сте ...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано22.02.12 10:46



Тая тема е някаква шегаджийска, коментарите в нея не са сериозни.

------------------------------------------



Тема Re: А кое ви прави уверени, че сте ...нови [re: MupaM]  
Автор 3aek (без минало)
Публикувано22.02.12 10:49



Епа да си вярват. Ако наистина си вярват, увереността не може да не се долавя и от околните и това им е в полза в крайна сметка.



Тема Re: А кое ви прави уверени, че сте ...нови [re: 3aek]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано22.02.12 10:55



Е, те околните и преценка за наличието на самите качества се опитват да правят, не само на увереността.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.