Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:11 14.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: А кое ви прави уверени, че сте ...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.02.12 10:33



Ами тогава мило момиче, започни от там, откъдето си в момента:))...и нека това бъде друго начало и така ще преоткриеш и друга част от себе си:)
Знам, че положението ти е доста трудно...но карай ден за ден и нека всеки ден е ново малко начало.

Знам, че отстрани е най-лесно да се дават съвети, но както виждаш не те хвърлям в дълбоките прозрения и очаквания. Просто живей простичко и объркано даже:))...а то каквото си трябва да стане , ще стане:)

И по-често гушкай и гледай очите на малчо, каквото и да правиш си мисли само за него





Тема Re:нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.02.12 10:56



При някои може да е така, ама заради тях и другите ли да се подценяват?



Иначе самочувствието в общия случай се гради на вътрешно усещане и на външни стимули. Така както ако често чуваш покрай себе си, че си и умен, и красив, и талантлив, и кадърен, и си вършиш работата отлично, и желана компания, и добър приятел, и всичкото - да вземеш да цъкаш с език от криворазбрана скромност: "Неее, изобщо не съм, всички вие сте в грешка!", м?
По същия начин и с негативните оценки - ако постоянно чуваш, че си некадърен, грозен, бездарник, кофти човек, некомпетентен в работата ти, нежелана компания, и т.н., това неминуемо ще повлияе на самооценката ти.

Виртуалното пространство е изключение - там играят други правила и нормалния човек не се влияе толкова от това какво пишат за него разни случайни непознати някъде по земното кълбо. Не че и извън виртуала някой завистливец не може да те очерни, просто защото го е яд, че ти си, а той/тя не е, че ти имаш, а той/тя няма, че ти можеш, а той/тя не може ... Но това пак спада към подправките, не към основното ястие.

Иначе е грешно и да разчиташ само на другите да ти градят самочувствието. Човек трябва да познава себе си и възможностите си. Ако ти не си уверена, че си, че имаш, че можеш, другите трудно ще го видят, старателно скрито зад пластове себеподценяване.

По-добре малко повече самочувствие, отколкото малко по-малко. Защото тези няколко грама екстра може да ти дадат куража в точния момент, а недостига им, да те провали, когато не трябва.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано23.02.12 11:19



"Защото тези няколко грама екстра може да ти дадат куража в точния момент, а недостига им, да те провали, когато не трябва."
Дали куражът е по-важен, или предварителната подготовка, мотивирана от несигурност и страх - зависи.


Иначе по-добре няколко грама плюс или минус, отколкото няколко килограма.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано23.02.12 11:31



В отговор на:

По-добре малко повече самочувствие, отколкото малко по-малко.




Аз пък си мисля, че е по-добре обратното. Малко автокритика не би навредила. Пък който иска да види какво можеш или знаеш - рано или късно ще го види, макар че за съжаление май "вирнатият нос" често е по-добър аргумент.



Тема Re:нови [re: MupaM]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.02.12 11:56



Ъъъммм, бих казала и двете са важни, но не искам да спекулирам кое е по-важно.



Ми аз затова и написах грама, а не килограма.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Asia.]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано23.02.12 12:44



В отговор на:

В отговор на:

По-добре малко повече самочувствие, отколкото малко по-малко.



Аз пък си мисля, че е по-добре обратното. Малко автокритика не би навредила. Пък който иска да види какво можеш или знаеш - рано или късно ще го види, макар че за съжаление май "вирнатият нос" често е по-добър аргумент.



А, аз си мисля, че трябва да се харесваш и уважаваш много, но не трябва да афишираш високата си самооценка пред другите хора, защото отстрани изглежда грозно и нелепо да си егоцентричен и високомерен. От друга страна скромността е много красиво качество. Скромността не означава да не се харесваш, а по-скоро да не натрапваш самочувствието си на другите.

------------------------------------------



Тема Re: А кое ви прави уверени, че сте ...нови [re: LlRA..]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.02.12 20:44



Като каза "малчо", та се сетих, че това е единствената област, в която имам страхотно самочувствие. Много готини дечица раждам.

И в случая дори нямам нужда от потвърждение, което пак ме води към мисълта, че всичко е в обичта.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: А кое ви прави уверени, че сте ...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано23.02.12 21:07



Да са ти живи и здрави и да печелят конкурси за мис и мистър.





Тема Re: А кое ви прави уверени, че сте ...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано23.02.12 23:07



Струва ми се ген, преди всичко. И в голяма степен родители и семейство.
Иначе околната среда би смачкала (и смачква) по нехубавите със по-слаб характер и заложена пасивност при въздействието на околната среда..

Имам пряко наблюдение. Една приятелка си е... аре стига сме евфемистичили - направо дебела. И хубава. Има си самочувствие, трезва самопреценка и страхотно ведро излъчване. В един момент спираш да виждаш, че е дебела.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re:нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.02.12 23:09



Аха, мога да се съглася частично с теб, че като афишираш високата си самооценка, някои хора ти се дразнят. По същия начин, както когато стане видно, че си по-добър от тях в нещо - пак ти се дразнят.


Тези проблеми отпадат обаче, ако се движиш сред хора, които също имат висока самооценка и знаят, че са добри в това, което правят. Те нямат нужда да стъпкват чуждото самочувствие, за да изглеждат по-малко жалки в собствените си очи.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.