Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:46 22.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Приемане и чуждо мнениенови  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано20.02.12 00:56



Твърда тенденция широкоскроените хора да демонстрират своята широка скроеност и да обясняват на тясноскроените колко са тъпи.

Не е ли това някакво скрито очакване - Х приема всичко, но иска да го приемат; всеки, който не го приеме, не може да приеме нищо, различно от себе си. НО в този случай се получава, че Х не приема различно мнение, т.е. Х не приема всичко и няма право да изисква приемане на своята личност от другите.

Тогава не е ли по-добре демонстрирането на тясна кройка и възприемане на нещата "аз не приемам някои неща, ти също - имаме ли въобще проблем, освен различните си мнения?"

***
Ако звучи като субективно мнение - такова е и нямам намерение да доказвам обективност.

Редактирано от Фтицa на 20.02.12 00:57.



Тема Re: Приемане и чуждо мнениенови [re: Фтицa]  
Автор Koм (стар клубар)
Публикувано20.02.12 09:20



зависи какви неща не приемаш. Ако, например не приемаш аз да съм жив - тогава имаме огромен проблем.





Тема Re: Приемане и чуждо мнениенови [re: Фтицa]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано20.02.12 09:26



Приемам всякакви прошляци.

------------------------------------------



Тема Re: Приемане и чуждо мнениенови [re: Koм]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано20.02.12 09:29



Зависи и в какво се изразява неприемането - дали в обикновено възмущение, дали в опити за забрана и пречене, и така нататък...



Тема Re: Приемане и чуждо мнениенови [re: MupaM]  
Автор Koм (стар клубар)
Публикувано20.02.12 09:33



абе, аз съм широкоскроен човек - известен и авторитетен толераст, както знаеш (поне в дира), обаче - ако някой има проблеми с това, че съм жив - ще му счупя главата.





Тема Re: Приемане и чуждо мнениенови [re: Koм]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано20.02.12 09:37



Ееее, зависи какви са му проблемите, де.
Ако само тихо се ядосва и псува факта, че си се родил и не си умрял, защо да му я чупиш, остави го човека на мира с проблема му.



Тема Re: Приемане и чуждо мнениенови [re: MupaM]  
Автор Koм (стар клубар)
Публикувано20.02.12 09:39



бе, де да го знам докога ще е тих... не е ли по-добре да му я счупя - хем ще го отърва от проблема му?



Лигавя се, ако не е станало ясно, де.



Тема Re: Приемане и чуждо мнениенови [re: Фтицa]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано20.02.12 10:52



"приемане на чуждото мнение" е толерастка измишльотина, няма такова нещо. цивилизован човек може и трябва да се въздържи понякога от действия срещу някой с когото не е съгласен, просто в името на сработването и обединяването на силите, ако това може да мине за приемане на чуждо мнение значи ок. но да проявяваш търпимост просто заради толерастката идея че "другите също имат право на мнение", когато имаш пълната власт да наложиш своето, това вече е извращение като да шибаш мъжко дупе.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Приемане и чуждо мнениенови [re: zaphod]  
Автор Koм (стар клубар)
Публикувано20.02.12 10:55



А пък най-голямото извращение е да нямаш никаква власт да наложиш твоето мнение, ама да ревеш на умряло, че никой не иска да ти помогне да го направиш.





Тема Re: Приемане и чуждо мнение [re: Koм]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано20.02.12 11:49



ами токувиж някой толераст се трогнал и помогнал






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.