Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:38 15.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Приемане и чуждо мнениенови [re: zaphod]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано20.02.12 11:53



Те толерастите дали имат власт, че да помагат?

Тия, дето изглеждат като истински толераси на власт, май са само привидни толерасти.

Редактирано от MupaM на 20.02.12 11:54.



Тема Re: Приемане и чуждо мнениенови [re: MupaM]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано20.02.12 12:04



е то всеки е привиден толераст, ако дам автомат на най-левия и миролюбив толераст, и почна да мъча пред него дечица, ще го използва рано или късно






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Приемане и чуждо мнениенови [re: Фтицa]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано20.02.12 13:34



виж сега понякога приемаш мнение, което е в разрез с твоите принципи, но със сигурност е по-добрия вариант за изпълнение

ето ти един пример от моята практика

хич не ти се плащат данъци и смяташ, че ББ е педераст, СД е идиот и незнам още кой е кретен. Това е твоето мнение.
Моето мнение е, че си си изкарал печалбата и не е редно да укриваш данъци и да осчетоводяваме фалшиви разходи.

Имаме две мнения и за приемащия чуждо мнение е по-добре да приеме моето, колкото и да не му харесва.

Та зависи за какво става въпрос. Ако говорим за празнодумстване .....



Тема Re: Приемане и чуждо мнениенови [re: Фтицa]  
Автор Kнaфн ()
Публикувано20.02.12 15:11



Ами имаш противоречие - широкоскроеността обикновено не вкарва в спор, дори напротив, има по- широка база за намиране на обща гледна точка. Единственото затруднение понякога е да се изразят нещата разбираемо за отсрещния. Това дето си описала като широкоскроен човек е всъщност точно обратното.





Тема Re: Приемане и чуждо мнениенови [re: Kнaфн]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано20.02.12 16:15



Аз това казвам, жена.
В действителност познавам толкова малко наистина широкоскроени хора, които просто вдигат рамене и продължават напред, ако срещнат неразбиране... Но наистина не разбирам - аз например си имам мнение за... за... суинга да речем. Кофти ми е, ама лично на мен, да правя такова нещо. Имам приятели, които го практикуват - ми няма да ги плюя, бия или беся - свивам рамене - ваша си работа и толкоз. Моите приятели също не се опитват да ме тикнат в многоъгълника, в партито, в... каквото там правят.
Но тук например някой идва и казва "аз съм суингър и съм много отворен, а вие сте патриархално настроени тъпоумни овце и не разбирате моята висшост." Е как да му свиеш рамене на такова нещо, като то просто си проси дебат по въпроса

А дебатът се превръща в плюене кой отворен, кой тесен и кой колко гънки има, че (не) разбира гледната точка.

С едно изречение - това са опити за обективизиране на принципа "колкото повече - толкова повече".

***
Ако звучи като субективно мнение - такова е и нямам намерение да доказвам обективност.

Редактирано от Фтицa на 20.02.12 16:17.



Тема Re: Приемане и чуждо мнениенови [re: Фтицa]  
Автор Kнaфн ()
Публикувано20.02.12 20:10



"... моята висшост.."



Всичко е субективно. А пък "бъди себе си и остави другите да са си други" е една доста добра гледна точка.



Тема Имаме!нови [re: MupaM]  
Автор Koм (стар клубар)
Публикувано20.02.12 21:10



Ние - толерастите - имаме огромна власт! Затова всички ксенофобчета реват на умряло.





Тема Re: Приемане и чуждо мнениенови [re: Фтицa]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано21.02.12 13:16



колкото повече се има за ширикоскроен толкова е по-тясно скроен







Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.