Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:24 16.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Just us twoнови  
Автор loverrock ()
Публикувано14.02.12 23:18



Какво е мнението ви за двойките, които нямат деца, по техен избор?

domino dancing


Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано14.02.12 23:35



Всеки сам си избира как да живее, аз например, нямам желание, е, не че нямам желание, друга дума беше, не ми е приоритет!
Забравих да кажа че пича с който бях 4 години , каза че не иска деца!!! И това малко или много ми повлия...

Редактирано от ФAKЛИЧKA на 14.02.12 23:36.



Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.02.12 06:48



Очевидно инстинктът им за размножаване не е толкова силен. Това си е тяхна работа. По-добре е, ако не си готов да гледаш деца, да не се напъваш да го правиш.
Друг е въпросът, че смятам, че държавата трябва да стимулира с данъчни облекчения двойките, които имат деца, тъй като след време децата им ще плащат пенсиите на тези, които нямат.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Just us twoнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано15.02.12 07:10



Данъчните облекчения ще свършат работа, колкото и "детските".
Единственото що-годе смислено облекчение, мисля аз, е възможността майките да не са възрани за децата - тоест детски градини или аналогични места с гъвкаво работно време, вкл. почасово, и общодостъпни като брой места и цена.
А за двойките, нежелаещи да имат деца, мнението ми е като за двойките, които имат куче или карат мотори - няма лошо и тяхна си работа, важното е да са сигурни в избора си, щото като одъртееш достатъчно, връщане няма.

La Maritza c'est ma rivière...


Тема Re: Just us twoнови [re: MupaM]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.02.12 09:04



Не си права. Аз говоря за истински данъчни облекчения, с разпределяне на дохода на човек от семейството. 200-300 лв. на месец за едно семейство за си пари.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Just us twoнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано15.02.12 09:29



Пари са, обаче никое увеличение на дохода (чистия) с 10, 20 или 30 на сто не е съществен мотив за имане на още едно дете. Някои дори твърдят, че въобще увеличаването на дохода не увеличава раждаемостта, щот нали бедните страни така, пък богатият Север иначе...

Според мен е възможно решението за едно дете в повече да е мотивирано от увеличен доход, но не и от такова увеличение - то не води до качествена промяна на нищо, демек твърде малко е, за да е причина за подобно решение. А още повече, че като прави деца, човек очаква да има с какво да ги издържа не само за следващите няколко години (след които може да се окаже, че облекченията ще отпаднат), иначе казано - въобще не разчита на едните помощи и облекчения.
Даже и за прословутите цигани се съмнявам, че за всяко дете си правят сметката с колко ще им се увеличат помощите.

La Maritza c'est ma rivière...

Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор 3aek (без минало)
Публикувано15.02.12 09:33



Ами положително ми е мнението, въпрос на избор за това как да изживееш живота си. В крайна сметка детето не е самоцел, има безброй неща, които двамата могат да изживеят заедно, без дете. Друг е въпросът, че е по-вероятно някой от двойката по някое време да поиска дете.



Тема Re: Just us twoнови [re: MupaM]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.02.12 10:08



Да, с това съм съгласна. Няма да се вдигне раждаемостта с такива мерки, но ще има някаква социална справедливост за хората, които така или иначе са решили да отглеждат деца.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Just us twoнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано15.02.12 11:02



Значи не съм те разбрала.

Да, ама тея хора с децата са си направили децата вече - на държавата и е зор да стимулира ражданията, справедливостта чрез "награди" - облекчения в случая няма да промени нищо за обществото. Даже няма да мотивира въпросните деца като пораснат, да останат да работят тук. Самите семейства с деца пък не са бедстващи (ако са - за това е социалното подпомагане), така че и те нямат въпиюща нужда от тази точно социална справедливост.

La Maritza c'est ma rivière...

Тема Re: Just us twoнови [re: MupaM]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано15.02.12 11:59



Абе ако ти изръсят няколко хиляди евро помощ... раждаемостта ще се повлияе не, ами хоро ще заиграе. Тъпото обаче е, че циганската раждаемост ще достигне още по-огромни нива.

А, ти не обичаш кучета, а?

------------------------------------------




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.