Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:35 05.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Just us two  
Автор loverrock ()
Публикувано14.02.12 23:18



Какво е мнението ви за двойките, които нямат деца, по техен избор?

domino dancing


Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано14.02.12 23:35



Всеки сам си избира как да живее, аз например, нямам желание, е, не че нямам желание, друга дума беше, не ми е приоритет!
Забравих да кажа че пича с който бях 4 години , каза че не иска деца!!! И това малко или много ми повлия...

Редактирано от ФAKЛИЧKA на 14.02.12 23:36.



Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.02.12 06:48



Очевидно инстинктът им за размножаване не е толкова силен. Това си е тяхна работа. По-добре е, ако не си готов да гледаш деца, да не се напъваш да го правиш.
Друг е въпросът, че смятам, че държавата трябва да стимулира с данъчни облекчения двойките, които имат деца, тъй като след време децата им ще плащат пенсиите на тези, които нямат.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Just us twoнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано15.02.12 07:10



Данъчните облекчения ще свършат работа, колкото и "детските".
Единственото що-годе смислено облекчение, мисля аз, е възможността майките да не са възрани за децата - тоест детски градини или аналогични места с гъвкаво работно време, вкл. почасово, и общодостъпни като брой места и цена.
А за двойките, нежелаещи да имат деца, мнението ми е като за двойките, които имат куче или карат мотори - няма лошо и тяхна си работа, важното е да са сигурни в избора си, щото като одъртееш достатъчно, връщане няма.

La Maritza c'est ma rivière...


Тема Re: Just us twoнови [re: MupaM]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.02.12 09:04



Не си права. Аз говоря за истински данъчни облекчения, с разпределяне на дохода на човек от семейството. 200-300 лв. на месец за едно семейство за си пари.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Just us twoнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано15.02.12 09:29



Пари са, обаче никое увеличение на дохода (чистия) с 10, 20 или 30 на сто не е съществен мотив за имане на още едно дете. Някои дори твърдят, че въобще увеличаването на дохода не увеличава раждаемостта, щот нали бедните страни така, пък богатият Север иначе...

Според мен е възможно решението за едно дете в повече да е мотивирано от увеличен доход, но не и от такова увеличение - то не води до качествена промяна на нищо, демек твърде малко е, за да е причина за подобно решение. А още повече, че като прави деца, човек очаква да има с какво да ги издържа не само за следващите няколко години (след които може да се окаже, че облекченията ще отпаднат), иначе казано - въобще не разчита на едните помощи и облекчения.
Даже и за прословутите цигани се съмнявам, че за всяко дете си правят сметката с колко ще им се увеличат помощите.

La Maritza c'est ma rivière...

Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор 3aek (без минало)
Публикувано15.02.12 09:33



Ами положително ми е мнението, въпрос на избор за това как да изживееш живота си. В крайна сметка детето не е самоцел, има безброй неща, които двамата могат да изживеят заедно, без дете. Друг е въпросът, че е по-вероятно някой от двойката по някое време да поиска дете.



Тема Re: Just us twoнови [re: MupaM]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.02.12 10:08



Да, с това съм съгласна. Няма да се вдигне раждаемостта с такива мерки, но ще има някаква социална справедливост за хората, които така или иначе са решили да отглеждат деца.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Just us twoнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано15.02.12 11:02



Значи не съм те разбрала.

Да, ама тея хора с децата са си направили децата вече - на държавата и е зор да стимулира ражданията, справедливостта чрез "награди" - облекчения в случая няма да промени нищо за обществото. Даже няма да мотивира въпросните деца като пораснат, да останат да работят тук. Самите семейства с деца пък не са бедстващи (ако са - за това е социалното подпомагане), така че и те нямат въпиюща нужда от тази точно социална справедливост.

La Maritza c'est ma rivière...

Тема Re: Just us twoнови [re: MupaM]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано15.02.12 11:59



Абе ако ти изръсят няколко хиляди евро помощ... раждаемостта ще се повлияе не, ами хоро ще заиграе. Тъпото обаче е, че циганската раждаемост ще достигне още по-огромни нива.

А, ти не обичаш кучета, а?

------------------------------------------



Тема Re: Just us twoнови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано15.02.12 12:42



Не, бе, обичам кучета, и мотори обичам, ама и двете не ги отглеждам, щото нямам условия и съм мързелива освен това.
Ако имах гараж, щях сигурно да си купя или мотопед, или ей такова:



Няколкото хиляди евра за всяко дете няма кой да ги изкара, че да има откъде да се ръсят.

La Maritza c'est ma rivière...

Тема Re: Just us twoнови [re: MupaM]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.02.12 13:35



Е, не, дай да не бъркаме социалното подпомагане с данъчните облекчения. Облекчението е държавата да не ти взима, а не да ти дава.
Как определяш въпиющата нужда? На мен едно такова облекчение ще ми даде глътка въздух. За някого може да не е въпиюща нужда, но за мен си е супер важно.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Just us twoнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано15.02.12 13:48



Че кой ги бърка?


Вопиющата нужда - според някакъв усреднен критерий на обществото, ясно, че общоважащо измерване няма.
За глътката въздух и за това, че 200-300 лева са пари, не споря, думата ми беше за какво има по-голям зор държавата.

La Maritza c'est ma rivière...

Тема Re: Just us twoнови [re: MupaM]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.02.12 14:00



Аз пък мисля, че на държавата и е важно аз да съм жива и здрава по-дълго, щото ме дои ежемесечно. Затова е редно, както човек се грижи за кравата си, така държавата малко да се погрижи за мен, за да може да ме дои по-дълго. Не за друго, ами в другия случай, ще трябва да ми плаща инвалидна пенсия или пък наследствена пенсия на децата ми.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Just us twoнови [re: MupaM]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано15.02.12 14:34



А-ха-ха-ха! Тая количка е ебаси забавната, но въпреки това бих заложил на

примерно.

------------------------------------------



Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.02.12 16:18



Щом е по техен избор би следвало да са си направили добре сметката и да са сигурни, че точно това искат. Какво може да ми е мнението - всеки си решава за себе си. Но според мен един ден като остареят много вероятно е да съжаляват. Освен това двойки, които нямат деца много по-бързо си омръзват така че не е добре за връзката.
Лично аз мисля, че основната причина да избереш да нямаш деца от някой е защото не го обичаш достатъчно или не си сигурен в него и затова не искаш да се обвързваш.
Познавам хора, които се грижат за много животни, но не искат да си имат деца. Това изобщо не го разбирам. Явно имат нужда да се грижат за някой, защо да не е дете. Може би пък отговорността им се вижда прекалено голяма, вие как мислите. Просто с животинки хем си задоволяваш нуждата да се грижиш за някой, хем не поемаш голяма отговорност. Но забелявзам прилика между конкретните хора, които имам предвид. Всичките са с огромно самочувствие, имат се за много важни, властни, злобни, не уважават хората и ги възприемат като смотани плебеи, които са там само да им служат, а когато спрат да им служат се освобождават от тях без да им мигне окото. Външно любезни и симпатични, но вътрешно гнили и лоши. Хората ги харесват, но никой не ги обича истински.

Говоря за двойки, които са решили принципно да нямат деца, а не да отложат раждането с няколко години. За тия вторите имам много добро мнение, защото по правило са умни хора, които се отнасят сериозно към сериозните неща, каквото е раждането на дете примерно.




Тема Re: Just us twoнови [re: jensen-110062]  
Автор loverrock ()
Публикувано15.02.12 16:39



Аз мисля, че хората имат различни нужди. Едни са готови на всичко, за да имат деца, други предпочитат да намерят любовта на живота си и децата не са приоритет. Има трети вид, те са си самодостатъчни, дори не искат връзка с друг човек.

domino dancing


Тема Re: Just us twoнови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано15.02.12 16:54



Това е моторна рикша, употребяват се от населението на някои земи (Южна Азия примерно) и само може да се съжалява, че ги няма и тук.

La Maritza c'est ma rivière...


Тема Re: Just us twoнови [re: MupaM]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано15.02.12 19:36



Да, ама тъпото е, че това сигурно вози по-некомфортно от Лада 1600. Най-готино возят Мерцедесите.

------------------------------------------



Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор WorldChamp ()
Публикувано15.02.12 20:20



Аз бих казала, че съм срещала и срещам невероятно много хора, но никога в живота си не съм срещала такава двойка, освен във филмите. Никога.

*****
"Kind" is my middle name!" Jacob Black, "Breaking Dawn"


Тема Re: Just us twoнови [re: WorldChamp]  
Автор loverrock ()
Публикувано15.02.12 20:43



И аз не съм, но явно има такива хора. Разгледах интервюта с тях, щастливи са. Интересното беше, че след дълги години брак, още могат да имат деца, но не желаят. Едно от жените е на 40г., омъжила се е на 21г. с условието, че не иска деца, още са заедно и се обичат.

domino dancing


Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.02.12 21:08



обикновено като намериш любовта на живота си следващата стъпка е да почнеш да си мечтаеш за деца от него. Поне личния ми опит това сочи




Тема Re: Just us twoнови [re: jensen-110062]  
Автор loverrock ()
Публикувано15.02.12 21:16



Не, това не е така. Любовта си е любов, децата са друга необходимост.

domino dancing


Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор WorldChamp ()
Публикувано15.02.12 21:37



Да, аз не отричам, че е възможно съществуването на такива хора. Просто докато не срещна такива, сякаш за мен са мит



*****
"Kind" is my middle name!" Jacob Black, "Breaking Dawn"

Тема Re: Just us twoнови [re: WorldChamp]  
Автор loverrock ()
Публикувано15.02.12 21:51



Наистина е странно. За мене децата не са приоритет, никога не са били.Но не бих поставяла условия на партньора



domino dancing

Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор WorldChamp ()
Публикувано15.02.12 21:56



Тоест, ако срещнеш партньор, който също не иска деца, ще си напълно ОК с това никога да нямаш деца?

*****
"Kind" is my middle name!" Jacob Black, "Breaking Dawn"


Тема Re: Just us twoнови [re: WorldChamp]  
Автор loverrock ()
Публикувано15.02.12 22:10



Аз имам партньор в момента, и за двамата не е приоритет. Не съм готова за това, може никога да не бъда, както дойде



domino dancing

Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор WorldChamp ()
Публикувано15.02.12 22:23



Е, едно е да не си готова, да не е приоритет, а друго е да си вържеш тръбите например.

*****
"Kind" is my middle name!" Jacob Black, "Breaking Dawn"


Тема Re: Just us twoнови [re: WorldChamp]  
Автор loverrock ()
Публикувано15.02.12 22:45



Не, това е противоестествено, както абортите!

domino dancing


Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор WorldChamp ()
Публикувано15.02.12 22:47



Аха. Значи ако случайно забременееш, ще запазиш детето, но за момента не планираш такова? Правилно ли разбрах?

*****
"Kind" is my middle name!" Jacob Black, "Breaking Dawn"


Тема Re: Just us twoнови [re: WorldChamp]  
Автор loverrock ()
Публикувано15.02.12 22:53



Няма как да стане случайно, имам висока сексуална култура

Но, ако стане чудо(не вярвам в чудеса, атеистка съм), ще си имам бебе

domino dancing

Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано15.02.12 23:22



Не го разбирам - честно! Все пак обаче не ги и съдя, всеки има право на избор! За мен най-ценното в живота на един човек са децата му! Ама мое си виждане, никого не ангажирам с него...



Тема Re: Just us twoнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор loverrock ()
Публикувано15.02.12 23:55



Не мисля така, много е ограничено.

domino dancing


Тема Re: Just us twoнови [re: WorldChamp]  
Автор 3aek (без минало)
Публикувано16.02.12 08:27



Аз пък познавам няколко такива двойки и са големи свежари. Университетски преподаватели, интелигентни, отворени, пътуващи по света хора.



Тема Re: Just us twoнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор 3aek (без минало)
Публикувано16.02.12 08:57



За мен най-ценното в живота на един човек са децата му

Това е така, но преди да има деца човек не го осъзнава и си му е супер. Едва като се пръкне мъникът и ти омекнат коленете при първата среща с него, осъзнаваш колко бледнее всяко друго усещане

Но преди това светът си е прекрасен и без дете



Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано16.02.12 09:21



Мисля, че не се обичат достатъчно.
В едногодишна връзка с приятеля ми, той категорично отказваше да имаме общо дете. понеже той вече си има две.
Та така, светофарът през тази една година светеше жълто, но на 14 февруари светна червено.
Въпреки доброто му отношение към мен, липсата на желание за общо дете доказа, че не ме обича.
Примерът от собствения ми опит е илюстрация на тезата ми, а не за да бъде коментиран сам по себе си.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън


Тема Re: Just us twoнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано16.02.12 10:44



Има двойки, които поради здравословни причини не могат да имат деца!!!!
И не ми казвай - да осиновят - щото това е много по-трудно да се решиш да го направиш, отколкото да останеш без деца!

А и какво ще кажеш когато иде реч за някой достатъчно богат, че да не се налага бъдещите му евентуални деца да му плащат пенсията? Не приказно богат, но достатъчно, че да може да се издържа като се пенсионира.

Всяка двойка има правото да реши за себе си иска или не да има деца.
А в много от случаите ОнзиОтГоре вече е решил.



Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано16.02.12 10:48



Аз познавам такава двойка. Повече от 10 години са заедно и нямам абсолютно никакви наблюдения и за най-малкия намек на омръзване между тях.



Тема Re: Just us twoнови [re: Kapинka]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано16.02.12 10:51



И не ми казвай - да осиновят - щото това е много по-трудно да се решиш да го направиш, отколкото да останеш без деца!

Не съм съгласна, Кари. Една жена много лесно осиновява дете. Обикновено съпротивата е от страна на мъжа.
Личен опит - един мъж преди две години се отказа от връзка с мен, поради презумпцията, че съм на повече години и не бих могла да му родя биологично, с неговия биологичен материал дете.
това не е така, защото той изобщо не стигна до истинска връзка с мен, та да правим опити и тогава да стане ясно, дали мога или не, да родя. Свърза се с жена, която роди от него.
Не знам дали се обичат. Не знам дали я обича заради самата нея или заради факта, че е била един вид инукабтор, износила неговото ДНК.

Майчиното чувство е заложено във всяка жена и осиновяването е лесен избор

.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема Re: Just us twoнови [re: Poзмapия]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано16.02.12 10:52



Аз не съм склонна да осиновя дете!

В края на краищата всеки тук отговаря според собствените си критерии и мисли.



Тема Re: Just us twoнови [re: Kapинka]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано16.02.12 10:57



Аз не съм склонна да осиновя дете!

1. Имаш ли вече биологично такова?
2. Защо не си склонна да осиновиш?

П.С. Аз се мотивирах за себе си, ти си наред, ако разбира се, желаеш да споделиш

.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема +1нови [re: Kapинka]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано16.02.12 11:29



За мен лично също осиновяването е заместител (сори, грозно звучи, но не намирам друга дума), а не вариант, равностоен на имане на рождени деца. Съответно - би имало място само при пълно изчерпване на всички други възможности.
Природа. И не, това не значи, че смятам за нормално да се отнасяш към вече осиновено дете по-различно, отколкото към рождено (ако някой пита).
Иначе се радвам на онези, които осиновяват деца. Разбирам обаче и тези, които се мъчат да имат рождено дете на всяка цена. Не разбирам онези, които не ги разбират. ;)

Много off тръгна темата, ама нищо, то така си става винаги.



La Maritza c'est ma rivière...

Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано16.02.12 11:31



Бе, не са баш друга; не че не са възможни поотделно, ама определено има връзка.

La Maritza c'est ma rivière...


Тема Re: +1нови [re: MupaM]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано16.02.12 11:34



Мира, няма да споря.
За мен дали ще ми излезе от матката, или ще го осиновя, няма значение.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън


Тема Re: +1нови [re: Poзмapия]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано16.02.12 11:36



То няма и място за спор, хората са различни и това е нормално.



La Maritza c'est ma rivière...

Тема Re: Just us twoнови [re: Kapинka]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.02.12 11:51



Има двойки, които поради здравословни причини не могат да имат деца!!!! Има, разбира се, но темата не е за тях. А и това дали нямат деца по желание или такава им е била съдбата, не променя факта, че когато се пенсионират, някой ще трябва да изкарва пенсията им, при сега съществуващата пенсионна система.
А и какво ще кажеш когато иде реч за някой достатъчно богат, че да не се налага бъдещите му евентуални деца да му плащат пенсията? Не приказно богат, но достатъчно, че да може да се издържа като се пенсионира. Независимо колко е богат, ако се е осигурявал, той ще получава пенсия плюс това богатство и пенсията ще я изкарват децата, които сега отглеждаме. Не моите или твоите, а всички деца. Те ще произвеждат брутен вътрешен продукт.
Всяка двойка има правото да реши за себе си иска или не да има деца.
А в много от случаите ОнзиОтГоре вече е решил.
Предполагам, че това е общ отговор по темата, а не е към мен, защото аз казвам същото.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: +1нови [re: MupaM]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано16.02.12 13:05



На мен още ми е рано за дечурлига, но с удоволствие бих гледал някое умно дете, та ако ще и да е чуждо... Само да не е от жена ми и някой друг.

------------------------------------------



Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано16.02.12 13:46



аз познавам няколко двойки които не желаят да имат деца и в България и тук

Освен това мога да кажа, че тяхните лични отношения и разбирателсто са на такова ниво .... много малко двойки с деца могат да се похвалят с подобни.
Мене ако ме питат точно такива хоря би трябвало да имат деца но не ме питат


Решението да имаш деца или не е твърде лично .... и аз не разбирам как някой хора могат да имат деца да ги отглеждат по определен начин и в разни семейства в които си е направо вредно за бъдещите им разбирания за такова ..... ама това си е пак моя гледна точка .

Освен това малката сестра на моичкият не иска нигога да има деца защото имала достатъчно племеници .... с гаджето и са се разбрали за сега не виждам да имат някакви проблеми. Тя пътува по света непрекъснато и ако има деца няма как да го прави. Съответно всички деца я обожават все искат да остават при нея или да правят каквото прави тя.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор WorldChamp ()
Публикувано16.02.12 14:18



Ясно. Ти си първата, която съм срещала с такава нагласа. Поради тази причина винаги съм мислела, че двойките, които твърдят, че не искат деца (пак казвам- никога не съм срещала такива), просто не могат да имат деца и не са склонни да осиновят. Затова винаги съм си мислела, че това е нещо, което просто казват, за да не ги занимават с въпроси.

*****
"Kind" is my middle name!" Jacob Black, "Breaking Dawn"


Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано16.02.12 16:43



За мен пък виждането "да нямаме деца" ми се вижда меко казано егоистично. Един вид няма да си развалям собствения кеф... е имам една такава позната, но за съжаление, когато реши, че децата са смисъла на живота се оказа, че не може да забременее, мъжа и пък я напусна защото се събра с друга жена, която е бременна от него...

Сложна история, но реална...



Тема Re: Just us twoнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано16.02.12 17:23



Всички хора са егоисти, Стрейнджи, принципно няма такъв, дето да е загрижен повече за чуждия интерес, отколкото за собствения. ;) Разликата е само доколко спазваме общоприетите правила тип "не вреди другиму".
Тук в този форум са изказвани и мнения, че желанието на сама жена да роди било егоистично. Сега пък почти обратното - и нямането на деца, но от двойка, се оказа егоистично.


А другото, за промяната на желанието, когато може вече да е неизпълнимо, е реална опасност, да. Но все пак всеки си знае сам най-добре.

La Maritza c'est ma rivière...

Тема Re: Just us twoнови [re: Poзмapия]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано16.02.12 17:42



1. Не
2. Защото вярвам, че ОнЗиОтГоре си знае работата



Тема Re: Just us twoнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано16.02.12 17:48



Извинявай, ако съм прозвучала рязка. Не бих искала да бъда прочетена така.

Ама нали за тази пенсия дето ще я получаваме всички след време от както работим си плащаме осигуровки? Нещо не мога да разбера защо някой друг да ми я изкарва. А това дали е наред социалната система е съвсем друга тема.

И да, последното - е общ отговор по темата.



Тема Re: Just us twoнови [re: Kapинka]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.02.12 20:45



Защото пенсионната ни система е такава. Пенсионният фонд по неведоми пътища зачезна в ранните години на демокрацията и оттогава насам всяко поколение изкарва пенсиите на родителите си, защото присто техните пари са похарчени за друго, а няма как да ги оставят без пенсии. Като прибавим и това, че масово се укриват осигуровки...
За нас има и индивидуални вноски, които отиват наистина по наша партида, но те са повече от два пъти по-малко от парите, които отиват в общия кюп и които отиват за сегашните пенсионери. Та, този проблем скоро няма да бъде решен.
И няма защо да се извиняваш.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано16.02.12 21:05



Техен избор.
И все пак е странно.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Just us twoнови [re: MupaM]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано16.02.12 22:24



не знам, за мен децата са естествен резултат от любов. Разбирам учене или кариера да ги отложат известно време. Ама ми се струва ненормално да не искаш изобщо деца. За всеки случай трябва да има много сериозна причина за това




Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано16.02.12 22:53




Не познавам такива.
Странно ми е малко - според мен е естественото развитие в едни отношения между двама, следващо стъпало.



Тема Re: Just us twoнови [re: MupaM]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано17.02.12 02:00



Всъщност не е съвсем така, майката (поне добрата) винаги би загърбила собствения си интерес в името на това детето и да е щастливо и добре, може би единствения пример как загърбваме собствения си егоизъм...



Тема Re: Just us twoнови [re: Poзмapия]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 11:10



Имаше тема тук или не знам къде точно беше за трите неща, които един мъж иска от жена си.
Попитах моя мъж да каже за себе си, кои са трите най-важни неща, които той лично иска от жена си. И той каза без да се замисли като ги степенува така :

1. Секс
2. Деца
3. .... третото изобщо не можа да го измисли. Опитах да му помогна като му подхвърлих топла манджа всяка вечер, изчистена къща, изгладени ризи, изгледани деца.... Но той беше категоричен, че всичко това и сам може да си го свърши и не би казал, че е фатално изискване към жена му.


Може би затова те е напуснал. Мъжете не искат просто да гледат деца, може и чужди. Те имат нужда от ТЯХНО СОБСТВЕНО дете, да продължат гените и рода си. А ние жените природно имаме нужда да се грижим за някой и затова не правим много разлика между наше и чуждо. Предполагам че в повечето семейства осиновили деца, мъжът е направил компромис заради жена си, защото я обича и иска да е щастлива, а не защото той самият е искал да се грижи за чуждо дете.
Аз лично преди да родя бях с малко мъжко мислене и въпреки че исках собствени деца мисълта за осиновяване тотално я отхвърлях. Сега като съм майка съм събудила жената в себе си и съм по-склонна към осиновяване. Всъщност мисля, че ако нямах собствени деца обезателно бих си осиновила поне едно.




Тема Re: Just us twoнови [re: WorldChamp]  
Автор loverrock ()
Публикувано17.02.12 11:12



Някои могат, но не искат



domino dancing

Тема Re: Just us twoнови [re: Kapинka]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 11:13



точно така и аз разсъждавах преди да родя. Казвах си, че щом Божията воля е да нямам значи така трябва да бъде и си мислех, че ако се противопоставя на волята Му той ще ме накаже по някакъв начин - примерно ще ме накара да съжаля, че съм осиновила.




Тема Re: Just us twoнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано17.02.12 11:13



Точно в този форум жени, желаещи да бъдат самотни майки, бяха наречени егоисти. И не бяха малко защитниците на тази теза.



Тема Re: +1нови [re: Poзмapия]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 11:29



и аз мисля, че няма значение.
Любовта към едно дете се заражда в процеса на гледането му. Когато животът на едно съвсем беззащитно същество зависи изцяло от теб и ти го знаеш и даваш всичко от себе си да го отгледаш, жертваш здраве, пари, собствени нужди..... няма никакво значние, че не е излязло от матката ти, защото любовта така или иначе ще се зароди естествено.
Освен това си мисля, че дори е възможно да обичаш чуждо дете повече от собствено ако се е случило така, че твоето е някакво идиотче гадно, а пък чуждото те обича, щади, помага и очевидно се грижи да ти е добре, а не да ти е бреме. Чуждите деца в този ред на мисли, ако са осиновени като по-големи често оценяват грижите, които получават, благодарни са и с добротата си те карат да ги обичаш. Докато твоето собствено може да си мисли, че всичко му е даденост и му се полага и то е длъжно да си го изисква и да те смуче егоистично и безогледно. Но и това си зависи много от природата на детето - е ги е - имам три, различни и трите и виждам как еднакво гледани деца имат съвсем различно отношение към мен.
Момичето ми е адски благодарно за всичко, никога не би засегнала човек с обидна дума, очевидно е че иска да се чувствам добре. Големият ми син също оценява подаръците ми и това, кеото правя за него. Вчера примерно ги водиха от училище да карат кънки на лед. И понеже беше ходил само веднъж с мен и беше пълен провал, метка се тръшка се че му е трудно и след 5 мин се отказа.... И аз реших че има нужда от помощ и да го изненадам на пързалката. Така и направих и добре че го направих, защото 4 възрастни просто няма как да помогнат на 20 деца с кънки и всичко останало. Добре че бях аз да му обуя кънките, да му сложа наколенки, да му обясня как да стъпва и да се пази и т.н. Детето си има нужда от насоки... Накрая като си тръгваха той ми каза: Благодаря ти мамо, че дойде да ми помогнеш.

А малкият ми син е едно типично мъжко егоистче. Не го интересува никой и нищо, как се чувстват хората, дали могат изобщо да му задоволят капризите. Не му пука и това е. В състояние е обаче да ти се мазни докато получи своето и после забравя за всичко. Не оценява това, което си направил за него и ако ти казва благодаря или хубава дума ти е ясно, че го прави за да се подмаже и за собствена изгода, а не защото наистина оценява това, което си направил за него. Но поне знае как да манипулира и е толкова сладък и чаровен и обичлив и невинен и те гушка и цунка и мекичък..., че просто няма как не го обичаш.




Тема Re: Just us twoнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 11:43



просто нашите осигуровки сега отиват за настоящите пенсионери. Естествено, че после нашите пенсии ще идват от нашите деца. Няма нищо нередно в това, просто такава е схемата. Тъпо е осигуровките, които сега плащаме да седят на влог докато се пенсионираме, щото до тогава инфлацията може да ги е стопила и след 30 год за не стигат за нищо. А за инфлацията няма кой да обвиним.




Тема Re: Just us twoнови [re: WorldChamp]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 11:48



всъщност точно ако кажат, че не искат деца ще започнат да ги занимават с въпроси Защо не искат и да ги убеждават колко било хубаво и че трябва да размислят. Ако кажат просто Имаме физиологичен проблем, тогава въпросите и отговорите няма да го решат, така че ще ти затворят устата завинаги






Тема Re: Just us twoнови [re: Kapинka]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 11:51



Дует Ритон са един пример. Като ги гледаш омръзнали ли са си. После ще ти кажа аз какво виждам




Тема Re: Just us twoнови [re: 3aek]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 11:54



хората често се преструват. Самата аз го правя като реша и то толкова сполучливо, че после като покажа истината, не ми вярват, защото лъжата е била по убедителна






Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 11:56



за теб кое е най-ценното в живота.
Иначе нещо ми се върти в главата, че дори според Библията децата са суета и едва ли не измислена ценност - хората нямат истинска нужда от тях - Бог е единственото от което всъщност имаме нужда. Но просто не го съзнаваме




Тема Re: Just us twoнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 11:58



А представи си си силно в влюбена в мъж, който ти е поставил условие, че да за бъде с теб трябва да се откажеш от деца, И ти си го направила заради него. Станали сте на по 40 и кусур и той изведнъж фрешава, че въпреки всичко иска да си продължи рода. Но понеже ти вече не можеш да му родиш деца те напуска и си намира фертилна, която му ги дава,
Няма ли да се почувстваш адски прецакана а? Самопрецакана от сляпата си любов. А този мъж дори не е искал да ти направи номер, просто с времето си е променил решението си, осъзнал е, че всъщност има нужда от деца




Тема Re: Just us twoнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 12:02



мда, абс съм съгласна




Тема Re: Just us twoнови [re: Asia.]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 12:05



не си спомням точно тази дискусия, но вярвам на това което казваш. Всъщност намирам тези хора за доста прости и ограничени, па кел файда, че не са егоисти според техните критерии.
За мен това са хора, на които животът им е вървял леко, кротко и безпроблемно, расли са като в саксия и просто не могат да се поставят на мястото на другия и да го разберат, защото са си останали ограничени в разбиранията




Тема Re: Just us twoнови [re: jensen-110062]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано17.02.12 12:05



Как така се получава, че във всяка тема за семейство и деца винаги се появява дядо боже от библията?



Тема Re: Just us twoнови [re: 3aek]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 12:06



да, трудно е да почувстваш нужда от нещо, което не си пробвал и не го разбираш. За мен тази нужда се появава едва когато почувстваш истинската любов. Или когато остарееш и осъзнаеш че всъчност наистина имаш нужда от деца, но умишлено си отхвърлял мисълта за тях от... може би глупост и егоизъм....


Редактирано от jensen-110062 на 17.02.12 12:08.



Тема Re: Just us twoнови [re: jensen-110062]  
Автор loverrock ()
Публикувано17.02.12 12:11



Не вярвам в Бог. Никой не казва, че не е хубаво да имаш деца, просто не е за всеки.

domino dancing


Тема Re: Just us twoнови [re: Asia.]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 12:13



знам ли, ама сигурно има причина....






Тема Re: Just us twoнови [re: jensen-110062]  
Автор loverrock ()
Публикувано17.02.12 12:14



Не всички жени имат майчински инстинкт, даже и като родят не се появява.

domino dancing


Тема Re: Just us twoнови [re: jensen-110062]  
Автор loverrock ()
Публикувано17.02.12 12:19



Разделих се с един мъж, защото той искаше да има дете, а аз не исках.Беше за негово добро.

domino dancing

Редактирано от loverrock на 17.02.12 12:25.



Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 12:21



знам, но това е изключение.
Те обикновено си вземат мъже с майчински инстинкт - и такива мъже явно има, ама не вярвам да са много






Тема Re: Just us twoнови [re: Poзмapия]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 12:23



това е логично и самата истина - мъж, който не обича една жена по правило и не иска дете от нея. Обратното - това, че е поискал дете от нея е вид доказателство за любовта му




Тема Re: Just us twoнови [re: jensen-110062]  
Автор loverrock ()
Публикувано17.02.12 12:26



Грешиш! Виж какво съм написала по-горе



domino dancing

Тема Re: Just us twoнови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 12:27



мда, обикновено такива жени, които показват прекрасни бавачески качевства и децата ги обожават всъщност явно не обичат деца толкова много колкото дават вид. Познавам такава, която прекрасно общува с деца, но всъщност едва ги търпи и чувства облекчение, когато и се махнат от главата. Самата тя казва, че не иска да има деца




Тема Re: Just us twoнови [re: Asia.]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано17.02.12 12:29



Ми нали Бог е навсякъде.





Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 12:31



мисля че ти грешиш, но дано не се окажа права точно в твоя случай поне




Тема Re: Just us twoнови [re: jensen-110062]  
Автор loverrock ()
Публикувано17.02.12 12:33



Онзи искаше дете, не вярвам, че е бил лудо влюбен в мене. Просто беше патриархално възпитан и е решил,че му е време.Оставих го, не мога да му дам, това което иска.

domino dancing


Тема Re: Just us twoнови [re: jensen-110062]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано17.02.12 12:35



Инфлация има, когато има пари, а няма производство. Точно затова, ако няма раждаемост и няма кой да работи, дори тези пари, които постъпват в индивидуалните ни партиди, ще се обезценят. Та, деца си трябват като цяло и държавата трябва да мисли по въпроса, а не да се почесват. По времето на Станишев поне бяха опитали да въведат някакви облекчения за деца, но колкото и смешни да бяха, премахнаха и тях. И друг път съм го казвала, но германската държава, в чиято хазна не съм внесла 1 лев данък, опрощава семестриалната такса на сина ми, защото са три деца. От българската не съм видяла нищо до този момент.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Just us twoнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 12:49



е то кел файда, че има много деца, ако всеки гледа да учи за икономист, адвокат и т.н. и никой не иска да бачка в производството. Е циганите колко деца имат и не могат да ги мобилизират да работят в производството. От друга страна проблемът е, че вече и няма нужда от прозиводство в БГ щото Китай произвеждат предостатъчно да задоволят нуждите на целия свят с евтини боклуци




Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 12:52



може и да е бил влюбен. А може просто да си е търсил жена да му роди деца - и такива случаи вярвам че има




Тема Re: Just us twoнови [re: jensen-110062]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано17.02.12 13:00



Хора които не искат деца не значи, че мразят децата .... много елементарно разсъждаваш.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Just us twoнови [re: Asia.]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано17.02.12 13:02



ами Ева е създадена от реброто на Адам .... и господ си знаел работата


Трябва народа да вярва в накоя религиозна "ала бала" обикновенно колкото по голяма глупост е, толкова по добре демонстира тяхната упоритост да и вярват.
И най важното никаво ИнВитро и други противоестествени работи, като наука и прогрес дай да му ударим една молитва

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Just us twoнови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано17.02.12 13:14



Да, ама не всички изкуствени работи са противоестествени, а само тези, които са от дявола.





Тема Re: Just us twoнови [re: MupaM]  
Автор loverrock ()
Публикувано17.02.12 13:18



Всичко е от Дявола



domino dancing

Тема Re: Just us twoнови [re: MupaM]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано17.02.12 13:21



хехехе нали



Аз се чудя на човечеството как може да сме толкова задръстени всичките ни проблеми и конфликти започват и свършват с религиите .... ако бяхме еволюирали достатъчно да ги бяхме премахнали и сега щяхме да сме на съвсем друго ниво.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Just us twoнови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор loverrock ()
Публикувано17.02.12 13:24



Аз съм корава атеистка, вярвам, че религиите ще разбият човечеството!

domino dancing


Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 13:30



зависи как ги разбираш и практикуваш. Мисля, че религията практикувана премерено и с акъл може да има само положително влияни върху човечеството. Най-малкото ще направи хората по добри, а това изобщо не е малко




Тема Re: Just us twoнови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 13:31



разбира мразя като търпя, понасям. Много ясно, че не можеш да мразиш дете




Тема Re: Just us twoнови [re: jensen-110062]  
Автор 3aek (без минало)
Публикувано17.02.12 13:47



Пък и не винаги е толкова важен майчинският инстинкт. Аз примерно нямам силен такъв. Приемем детето по-скоро като приятел, партньор в игрите, съмишленик. А семейството за мен е не толкова семейство в традиционния смисъл на думата, а една среда за споделяне и забавления.
Та не е нужно да си толкова майчински настроен, за да искаш и имаш дете





Тема Re: Just us twoнови [re: MupaM]  
Автор Давщия и взимщия (Добре познат.)
Публикувано17.02.12 13:58



В отговор на:

Ми нали Бог е навсякъде.



Не е навсякъде, на едно място е. Това, че творенията му са навсякъде е друг въпрос.

------------------------------------------



Тема Re: Just us twoнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано17.02.12 14:54



Бе аз да се извиня, че да не стават грешки!
В последно време всеки втори взе да се пали за щяло и не щяло, та .....



Извън темата и по темата за пенсиите - всички тръбят за нарастващата безработица сред младежите. И то трайна. Тогава? Кой ще ги внася, ако си останат повечето незапочнали изобщо работа?



Тема Re: Just us twoнови [re: jensen-110062]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано17.02.12 14:55



На Дует Ритон деца са им всичките песни. Тия дето са творци са малко по-друга категория. Те всеки ден "раждат" по нещо. Я картина, я модел, я песен и т.н.



Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано17.02.12 17:36



честно казано незнам

всеки си решава за себе си и ако това ги прави по-щастливи нека си живеят така....



Тема +1нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано17.02.12 17:40



Така си е - и за мен най-ценното ми е дъщеря ми. Всичко останало е толкова преходно .........



Тема Re: Just us twoнови [re: Poзмapия]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано17.02.12 17:42



ама ги ръсиш едни бисери понякога

не си ли се замисляла, че е наясно с ангажимента към децата и има и други причини да не иска от теб?

Според мен децата не са само плод на една любов.

Между другото дядо ми казваше, че първото дете било дете на любовта, а второто на сметката.





Тема Re: Just us twoнови [re: Kapинka]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано17.02.12 19:44



Аз офф да ти отговоря, че трайната безработица сред младежите почва от много неща, сред които е и вдигането на пенсионната възраст.

***
Ако звучи като субективно мнение - такова е и нямам намерение да доказвам обективност.


Тема Re: Just us twoнови [re: Kapинka]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 21:40



всеки си има деца различни от истинските в такъв случай. освен това много музиканти имат деца.
Не каза дали са си омръзнали




Тема Re: Just us twoнови [re: Давщия и взимщия]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 21:42



бегай бе, ти голем спец се извъди. Сега остава да ни кажеш къде се крие




Тема Re: Just us twoнови [re: Virgo]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.02.12 21:46



ама после я зарязал и забременил друга. Айде моля ти се, ясни са нещата




Тема Re: Just us twoнови [re: jensen-110062]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано20.02.12 09:31



От къде да знам? Аз не ги познавам тях.
Различна от дует Ритон е двойката съзнателно без деца, която познавам.



Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор СлънчоГлед (СаладоЛед)
Публикувано29.02.12 19:47



всеки има право на избор. щом са решили, че не искат тяхно си е правото, не ги съдя, не са ми неприятни..имам такива приятели...но ако се замисля ми се струва, че децата са най-естествения резултат от една любов/връзка...и тогава ми се струва малко странно да не го желаят...



Тема Re: Just us twoнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано01.03.12 09:32



във времената когато държавата се е казвала цар еди кой си, е било долу горе така, но днес тая логика е безпочвена.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано01.03.12 10:11



абе извращение си е, ама докато не решат да сивземат куче нямам против




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Just us twoнови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано01.03.12 10:21



като бях млад и аз го вярвах това, но явно нещата не са толкова прости. тенденцията за изчезване на класическите религии е очевидна, който си мисли че в българия има много атеисти заради социализма греши. но хората явно имат нужда от някаква компилирана мъдрост която да приемат за фундамент и върху нея да градят обществените правила, и опитите да се избегне това водят до по-тежки последици, отколкото самите религии.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Just us twoнови [re: zaphod]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано04.03.12 13:39



хахахахахахахахаха, готин си






Тема Re: Just us twoнови [re: zaphod]  
Автор 3aek (без минало)
Публикувано04.03.12 16:53



Що, ние първо си взехме куче и след това се решихме на дете





Тема Re: Just us twoнови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано05.03.12 09:17



хората имат нужда от религиите защото много често са безсилни и не зависи от тях. Ако не вярвам в Бог щях да съм 1. Ужасен човек, както повечето атеисти и невярващи в световната справедливост
2. Щеше да ме е страх да ме е страх от всичко, което може да ми се случи всеки момент




Тема Re: Just us twoнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано05.03.12 09:20



както каза zahod не е ли цар дето коли и беси просто няма кой. Защото държавата не съществува като разумен, мислещ и осъзнат субект. А управниците ни не веднъж са доказали, че им е грижа единствено за самите тях си - да се облагодетелстват, да градят имидж, да лекуват психични отклонения и т.под. всеки с болежката си.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.