Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:00 05.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Just us twoнови [re: Kapинka]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано16.02.12 10:57



Аз не съм склонна да осиновя дете!

1. Имаш ли вече биологично такова?
2. Защо не си склонна да осиновиш?

П.С. Аз се мотивирах за себе си, ти си наред, ако разбира се, желаеш да споделиш

.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема +1нови [re: Kapинka]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано16.02.12 11:29



За мен лично също осиновяването е заместител (сори, грозно звучи, но не намирам друга дума), а не вариант, равностоен на имане на рождени деца. Съответно - би имало място само при пълно изчерпване на всички други възможности.
Природа. И не, това не значи, че смятам за нормално да се отнасяш към вече осиновено дете по-различно, отколкото към рождено (ако някой пита).
Иначе се радвам на онези, които осиновяват деца. Разбирам обаче и тези, които се мъчат да имат рождено дете на всяка цена. Не разбирам онези, които не ги разбират. ;)

Много off тръгна темата, ама нищо, то така си става винаги.



La Maritza c'est ma rivière...

Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано16.02.12 11:31



Бе, не са баш друга; не че не са възможни поотделно, ама определено има връзка.

La Maritza c'est ma rivière...


Тема Re: +1нови [re: MupaM]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано16.02.12 11:34



Мира, няма да споря.
За мен дали ще ми излезе от матката, или ще го осиновя, няма значение.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън


Тема Re: +1нови [re: Poзмapия]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано16.02.12 11:36



То няма и място за спор, хората са различни и това е нормално.



La Maritza c'est ma rivière...

Тема Re: Just us twoнови [re: Kapинka]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.02.12 11:51



Има двойки, които поради здравословни причини не могат да имат деца!!!! Има, разбира се, но темата не е за тях. А и това дали нямат деца по желание или такава им е била съдбата, не променя факта, че когато се пенсионират, някой ще трябва да изкарва пенсията им, при сега съществуващата пенсионна система.
А и какво ще кажеш когато иде реч за някой достатъчно богат, че да не се налага бъдещите му евентуални деца да му плащат пенсията? Не приказно богат, но достатъчно, че да може да се издържа като се пенсионира. Независимо колко е богат, ако се е осигурявал, той ще получава пенсия плюс това богатство и пенсията ще я изкарват децата, които сега отглеждаме. Не моите или твоите, а всички деца. Те ще произвеждат брутен вътрешен продукт.
Всяка двойка има правото да реши за себе си иска или не да има деца.
А в много от случаите ОнзиОтГоре вече е решил.
Предполагам, че това е общ отговор по темата, а не е към мен, защото аз казвам същото.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: +1нови [re: MupaM]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано16.02.12 13:05



На мен още ми е рано за дечурлига, но с удоволствие бих гледал някое умно дете, та ако ще и да е чуждо... Само да не е от жена ми и някой друг.

------------------------------------------



Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано16.02.12 13:46



аз познавам няколко двойки които не желаят да имат деца и в България и тук

Освен това мога да кажа, че тяхните лични отношения и разбирателсто са на такова ниво .... много малко двойки с деца могат да се похвалят с подобни.
Мене ако ме питат точно такива хоря би трябвало да имат деца но не ме питат


Решението да имаш деца или не е твърде лично .... и аз не разбирам как някой хора могат да имат деца да ги отглеждат по определен начин и в разни семейства в които си е направо вредно за бъдещите им разбирания за такова ..... ама това си е пак моя гледна точка .

Освен това малката сестра на моичкият не иска нигога да има деца защото имала достатъчно племеници .... с гаджето и са се разбрали за сега не виждам да имат някакви проблеми. Тя пътува по света непрекъснато и ако има деца няма как да го прави. Съответно всички деца я обожават все искат да остават при нея или да правят каквото прави тя.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор WorldChamp ()
Публикувано16.02.12 14:18



Ясно. Ти си първата, която съм срещала с такава нагласа. Поради тази причина винаги съм мислела, че двойките, които твърдят, че не искат деца (пак казвам- никога не съм срещала такива), просто не могат да имат деца и не са склонни да осиновят. Затова винаги съм си мислела, че това е нещо, което просто казват, за да не ги занимават с въпроси.

*****
"Kind" is my middle name!" Jacob Black, "Breaking Dawn"


Тема Re: Just us twoнови [re: loverrock]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано16.02.12 16:43



За мен пък виждането "да нямаме деца" ми се вижда меко казано егоистично. Един вид няма да си развалям собствения кеф... е имам една такава позната, но за съжаление, когато реши, че децата са смисъла на живота се оказа, че не може да забременее, мъжа и пък я напусна защото се събра с друга жена, която е бременна от него...

Сложна история, но реална...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.