Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:23 03.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Какво да учат децата ни?нови [re: Kapинka]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано03.02.12 21:20



Аз и Медицината си я харесвах, но майка ми се наложи! Така за 2 месеца се преориентирах в кандидатстването и от май месец, вместо да продължа с химия и биология почнах да чета по история... Литературата винаги си ми е вървяла, не беше особен проблем. По история темите сама си ги написах! Бях много горда от себе си!


Сега като ги гледам... не учат, само реват, че уж учат... разглезена работа!



Тема Re: Какво да учат децата ни?нови [re: Фтицa]  
Автор Nu Crema (тъмен шоколад)
Публикувано03.02.12 21:25



Представи си съм на 34 и на ничий гръб не лежа от момента, в който зъвърших средното си образование - т.е. от 19-годишна.

Имам две деца, все още в малките класове, но дори и сега ги оставям да учат, тренират, изпробват всичко, за да се намерят и да отсеят това, което искат.
И да подкрепям това, че ще учат каквото им щукне, и ще си лежат на техния гръб.
Ако са учили това, което аз съм насочила (натрапила) и са без работа, дали ще ми е по-добре?

ммм, сладко като шоколад...


Тема Re: Какво да учат децата ни?нови [re: Doctor Who]  
Автор Nu Crema (тъмен шоколад)
Публикувано03.02.12 21:26





ммм, сладко като шоколад...


Тема Re: Какво да учат децата ни?нови [re: Doctor Who]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано03.02.12 21:47



Не говоря на теб, а коментирам казаното от теб. Ако ти пречи, че коментирам - оправяй се.
Може да съм песимистка в твоите твърде розови очила, но в моите фотосоларни само показвам кофти варианта, който, както казах, е масовият случай, колкото и да не ти се ще. Успехът "каквото и да е, само да уча" наистина не е изключение. Ама тук търсим ли "каквото и да е"?
Жената си каза, че дъщеря й я влече актьорското майсторство. Чудесно! Детето има желание! Обаче защо майката пита какво ще се търси на трудовия пазар след 5 години, а желанието на детето, заедно с майчиното невярване, цъфва чак към средата на темата? Може би заради прекрасната 100%-това, по специалността и добре платена реализация на висшистите в страната?
Сори, че това не изглежда достатъчно розово за теб. Радвам се, че ти имаш реализация, дори само да разпръскваш цветен прашец и оптимизъм по клубовете - това също е чудесно! Но цветният прашец и оптимизмът няма да направят дипломиралия се дентална медицина зъболекар, вместо хамалин с вечно забавян надник; или топлоинженерката да си работи по специалността, вместо да изготвя справки за продадени екскурзии за 350 лв заплата.

Nu Crema - присъстващо автоматично-принципно-обиждащо-се изключение. Къде точно в моето мнение се видя, за да обясня за изключенията?

***
Як си, пич!


Тема Re: Какво да учат децата ни?нови [re: Фтицa]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано03.02.12 21:51



Пфффффффффффффф. Както казах - достатъчно е да си кажеш мнението един път.

..rude & not ginger...



Тема Re: Какво да учат децата ни?нови [re: Doctor Who]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано03.02.12 21:54



Не си ти човекът, който ще ми казва колко пъти да изказвам мнение.

***
Як си, пич!


Тема Re: Какво да учат децата ни?нови [re: Фтицa]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано03.02.12 22:00



Ау ау ау.

Малко е късно да защитаваш чест след подобни мнения.

..rude & not ginger...


Тема Re: Какво да учат децата ни?нови [re: Doctor Who]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано03.02.12 22:34



Като не ме кефят нечий мнения - оспорвам ги с моите. Казвам му "водене на дискусия". А ти ми казваш да млъкна? Женице, не разбираш ли, че не си ми авторитет, за да ми даваш наклон на кръста какво и кога да пиша. Недей да продължаваш "дискусията" с мен. Повтарям, защото не си разбрала - отговарям на мнението ти, не на теб, а твоите претенции не ме интересуват. Живей си с мнението, аз си имам моето.

Сега разбра ли достатъчно добре, за да спреш да пуфтиш като възмутена героиня от турска сапунка?

А, да - не защитавам честта си... която пък въобще не е твоя работа.

***
Як си, пич!

Редактирано от Фтицa на 03.02.12 22:35.



Тема Re: Какво да учат децата ни?нови [re: Фтицa]  
Автор Nu Crema (тъмен шоколад)
Публикувано03.02.12 22:36



На колко години си?
На чий гръб ще легнат децата, който са учили каквото им щукнало, а то не носи пари и те стоят без работа?


Ето на това ти отговорих... а в твоето мнение, слава Богу, не съм се видяла никъде. Не мисля, че моите 34 години са някакъв капитал, но поне съм с малко повече опит от посттийн и/или студентското общество.

Не мисля да си губя времето повече в тази точно дискусия.

ммм, сладко като шоколад...


Тема Re: Какво да учат децата ни?нови [re: Фтицa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.02.12 08:25



Хубаво, де. Не разбирам обаче какъв е проблемът да не работиш по специалността си и да сменяш професията. Аз смятам, че хората, на които им се работи и които имат акъл в главата, ще се справят добре навсякъде. Е, може да не станат биг босове, но ще се справят, а междувременно ще им е и интересно.

Най обичам да чета, ама не мога.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.