Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 07.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Какво да учат децата ни?нови [re: Milley]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано02.02.12 10:27



Ти ги научи да учат и да работят, пък ... после живота ще ги намести. А, ако са много добри - сами ще се наместят.



Тема Re: Какво да учат децата ни?нови [re: Kapинka]  
Автор Milley ()
Публикувано02.02.12 11:43



Благодаря ви за мненията.
Дъщеря ми е в 9-ти клас, профил "История". Набляга се в гимназията доста на английския и мисля, че добре ги обучават. А от тази учебна година учат и руски. Тя не е очарована, но аз все повтарям, че още един чужд език, независимо какъв, е от полза.
На този етап й е щукнала идеята да кандидатства в НАТФИЗ, обаче ... как да кажа - не мисля, че има артистични заложби, ама там иска. Тази идея може и да отпадне след година-две примерно, но се опасявам, че, ако прегърне тая идея още по-силно, няма да се старае достатъчно в училище.
Ако пък от друга страна приемем хипотетично, че я приемат, как ще се реализира на практика?
Тези неща ме вълнуват, но смятам, че много деца на тази възраст не са ориентирани и нещата ще се наредят от само себе си.
Но не трябва да изостават в учението - това е най-важното на този етап.

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Много авторитарно и плосконови [re: Milley]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано02.02.12 12:54



човек си вади прехраната от това, което му е интересно с най-голямо удоволствие. Това се насочва и детето





Тема Re: Какво да учат децата ни?нови [re: Milley]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано02.02.12 12:55



остави я да се пробва - може пък да има такива заложби, но да се срамува да ги покаже. Не бъди толкова песимистична и крайна



Тема Re: Какво да учат децата ни?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано02.02.12 13:35



С това съм съгласна.

Пълна промяна, изискваща пълна преквалификация. Освен всичко друго, не са много доходоносните професии, с които можеш да се занимаваш след 6-12 месечна реквалификация. А и има една група на "вечните студенти", които завършват едно, поработват, след някоя година завършват друго, пак поработват, след това курсове, курсове... Не мога да ти извадя точни цифри, но тук постоянно се коментира, че прекалено много хора не си работят по специалността. Това, че практически всеки пълнолетен има някаква специалност отнякъде, също има роля.

***
Як си, пич!


Тема Re: Какво да учат децата ни?нови [re: Doctor Who]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано02.02.12 13:36



Да не се засегна от жичкаджия и шивачка?

***
Як си, пич!


Тема Re: Какво да учат децата ни?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано02.02.12 14:01



Стига, бре, ПИ, 18 години едно и също правя и грам скука не усещам!!





Тема Re: Много авторитарно и плосконови [re: Virgo]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано02.02.12 14:03



аз викам да му кажем само да си избере и никой да не слуша




Тема Re: Какво да учат децата ни?нови [re: Фтицa]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано02.02.12 14:37



Ох

Забрави

..rude & not ginger...


Тема Re: Какво да учат децата ни?нови [re: Milley]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано02.02.12 14:48



Надявам се, не си й казала "Маме, ти нямаш заложби за това" при условие, че няма как да го знаеш, ако ти самата не си професионалист и не си я гледала на сцена, понеже това в реалния живот не се проявява особено.
Не е никак трудно да я мотивираш да учи именно възползвайки се от това й желание като кажеш така - записвам те на актьорско (предполагам това иска да кандидатства, защото там има доста специалности), ще ти го плащам, ще се готвиш, но не искам училището да страда от това и ще имаш резервен вариант, понеже понякога се налага да се кандидатства два-три пъти, за да те вземат, а през това трябва да учиш нещо.

И сега личният ми съвет - хубаво е да тръгне колкото може по-рано. 9-ти клас е идеално - да ходи година, две в някоя школа, а последната година в школата към НАТФИЗ (ако тогава още я има

), която поне сега се води от Гюрова, подготвят се материали и т.н. Ако сте от София, е доста лесно да се запише на школа - има множество такива. Ако сте от друг по-малък град отива в театъра и пита кой се занимава с частни уроци или готви за там.

И друго нещо - със сигурност ще й е полезно да тръгне. За много неща. Освен това няма как да знае наистина дали го иска, докато не ходи известно време, не излезе на сцена, не усети самия процес и как се чувства в него. Така че щом има това като идея, задължително трябва да отиде.

Реализацията е различна. Познавам хора, които са завършили НАТФИЗ, а работят в частния бизнес, изкарват добри пари. Правят се промоции, реклами, частни уроци. Сега се снимат сериали, с които също се изкарват добри пари. В театъра заплатите са зле, но повечето си докарват и от други места или им помагат в семейството - все пак тя ще има съпруг евентуално, за мъжете актьори е по-сложно положението, защото и семейство трябва да издържат.

..rude & not ginger...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.