Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:29 18.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Колкото може повече или само колкото ни е нужнонови  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано27.12.11 22:48



Познавам хора, които в името на лукса и безсмисленото разхищение бачкат като гламави. Абе все бачкат, все изморени, все задлъжнели, все немат пари.... ама въпреки всичко си държат на лукса - готвят си кво им душа воли в огромни количества и после вместо да дадат остатъците на 2 те си кучета и 5 те си котки, изхвърлят храната, ама иначе за животинките са купили чували със суха храна, сушени хуйове и всевъзможни други глезотийки, в огромната им къща (има нема 400 квадрата) температурата е около 27 градуса сега зимата и като им жега не намаляват отоплението, а отварят прозорците, за децата играчки непрекъснато и то от най скъпите.... т.н. подобни простотии, които ако си ги спесят ще си спестят и бая пара, за която иначе яко бъхтят и могат да ползват освободеното от бачкане време за приятно прекарване, релакс, спорт и изобщо по-добро качество на живота.
Не ги разбирам тези хора, те като че ли не могат да си представят, че може да се живее по рационално и по качествено.
Лично аз гледам да си спестявам всичко неприятно и вредно за психическото ми и физическо здраве. Живея веднъж мамка му, защо трябва да ми гадно в името на снобарщината и разхищението.
Вие как разсъждавате по тематиката?




Тема Re: Колкото може повече или само колкото ни е нужнонови [re: jensen-110062]  
Автор World Champ ()
Публикувано27.12.11 22:54



сушени хуйове



*****
"Kind" is my middle name!" Jacob Black, "Breaking Dawn"

Тема Re: Колкото може повече или само колкото ни е нужнонови [re: jensen-110062]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано27.12.11 23:42



Грешката на твоите авери е, че бачкат нископродуктивна работа и затова нямат свободно време. Ако имаш акъл можеш да изкарваш купища пари с нищожни усилия и да си свободен през огромна част от времето си. Познавам такива хора.

Принципно е добре нещата да са рационални, ама това с пържолите и отоплението са дребни неща и няма голямо значение дали са рационални, или не. Шил съм си джапанките за 2 лева много пъти, за да не давам пари за нови и честно да ти кажа от това няма никаква файда. Важното е да се концентрираш над изкарването на повече мангизи, пък дали ще спестиш 2 лева, или няма да спестиш, е все тая. От такива дреболии няма прокопсия.

------------------------------------------



Тема Re: Колкото може повече или само колкото ни е нужнонови [re: jensen-110062]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано28.12.11 00:05



И аз така разсъждавам, ама свят голям, шашкъни много... Други мен ме смятат за шашкънка.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Колкото може повече или само колкото ни е нужнонови [re: jensen-110062]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано28.12.11 08:55



"Живея веднъж мамка му, защо трябва да ми гадно в името на снобарщината и разхищението."
Че теб кой те кара да разхищаваш?



"Ако имаш акъл можеш да изкарваш купища пари с нищожни усилия и да си свободен през огромна част от времето си. Познавам такива хора."
Да, ама повечето нямаме, това е номерът. Ако всички имахме тоя акъл, купищата пари на твоите познати щяха да се обезценят. Или по-скоро същите купища щяха да се разпределят поравно между всички нас.

Редактирано от Mиpa_M на 28.12.11 09:32.



Тема Re: Колкото може повече или само колкото ни е нужнонови [re: jensen-110062]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано28.12.11 09:20



Всяка коза за свой крак.

И аз харча понякога безразсъдно, но понякога съм самата спестовност.

Всичко ми е въпрос на настроение





Тема да бенови [re: World Champ]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.12.11 10:17



продават явно по суперите едни дълги пръчки приличащи на кокали по 50 см и повече и се оказа че са сушени хуйове от някакви бикове или нещо подобно, и кучетата си гризкат




Тема Re: Колкото може повече или само колкото ни е нужнонови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.12.11 10:21



дреболия е ако както казваш изкарваш много пари за малко време и с малко усилия. Ама ако примерно отоплението на такава огромна къща ти е заплатата за една седмица е адски адски тъпо.
Ако "пестиш" по такъв начин за почивките си в чужбина, както правят те наистина им се налага адски много да бачкат нискодоходната си работа.




Тема Re: Колкото може повече или само колкото ни е нужно [re: Virgo]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.12.11 10:32



като кажа, че ям остатъците на децата си ме обявяват за тотално изперкала. Ама като стане дума за нещо голямо, скъпо и наистина важно аз си го купувам с пари от джоба, а те не могат да си го позволят (понякога дори със за заем от банката не могат).
Определено мисля, че нещата са свързани - ако непрекъснато пръскаш пари за дребни неща, в масовия случай или накрая няма да имаш за нещо наистина скъпо и важно или ще се наложи да си разчепиш от бачкане за да си го позволиш.
И знаеш ли кое е най-смешното. Тези хора винаги си мислят, че който си позволява големи скъпи неща винаги когато има нужда, значи обезателно печели много пари и му завиждат за това. А човекът примерно си печели съвсем нормално, просто знае как да направи работещ бюджет.
Техните деца (в момента на 11 и 15 год) примерно са обзаведоха с iPhone още като ги пуснаха на пазара. Аз такова нещо дет се вика до вчера нямах




Тема Re: Колкото може повече или само колкото ни е нужно [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано28.12.11 10:34



"Ако имаш акъл можеш да изкарваш купища пари с нищожни усилия и да си свободен през огромна част от времето си. Познавам такива хора." - Пич, немъчени пари могат да се изкарат само инцидентно, на късмет.

Живеят добре, хора които са последователни, подсигуряват се добре и винаги имат резервен план - това означава ежедневни усилия и сериозно, отговорно поведение. Тези хора наистина бачкат здраво! Ако ти изглежда, че нищо не правят, грешиш - или за това което правят, или за това което са. Ако наистина не правят нищо или не работят много, бъди сигурен, скоро ще мизерстват. Дори и да познаваш такива хора, не знаеш цялата истина за тях, с кого и как са обвързани... Естествено в България все още е възможно с някаква далавера да се изкарат сериозни средства, но нещата бавно и полека си идват на мястото, скоро и това няма да е възможно, както е по нормалния свят. Така че не е разумно да заложиш на нещо което умира...

А да се спестят 2 лв. е направо страшно много, това е 1 евро. 7 млрд. жители на планетата по 1 евро = 7 млрд. евро!, 365 дни в годината = 2 555 млрд. евро, че с такава сума ще се реши проблема с глада в световен мащаб.

Редактирано от ЛAMБИ на 28.12.11 10:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.