Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:56 17.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Колкото може повече или само колкото ни е нужнонови [re: ЛAMБИ]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.12.11 11:15



това да не прахосваш пари не е пестене, а разум и уважение към собственият ти труд.
За мен прахосването на пари по подобни на гореизложените начини е:

1. Снобарщина

2. Глупост - всеки го може, не се иска много акъл за да си изхвърлиш на боклука прясната храна, да отвориш прозореца когато ти е жега, вместо да намалиш отоплението или да купиш iPhone на лапето си, само защото в момента си взел заплата и имаш парите в джоба и искаш да видиш радостната му мутра

3. Мързел - и то в най-тъпанарския му вариант




Тема Re: Колкото може повече или само колкото ни е нужнонови [re: jensen-110062]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано28.12.11 12:07



аз мразя да изхвърлям храна. Така съм научена. Но това не е икономия, а уважение към хляба.

Когато си правиш правилно сметките нямаш проблеми да си купиш каквото искаш.

Между другото не одобрявам купуването на всичко най-ново на пазара без умисъл на деца. Пак не заради парите - ами обикновено децата бързо се насищат и е малко тъпо



Тема Re: Колкото може повече или само колкото ни е нужнонови [re: jensen-110062]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано28.12.11 12:30



Ха-ха, между другото ми напомяш, че вчера пих 3 бири от по 500 мл, за които дадох по 1.80 лв. на бутилка. А, в моя квартал си взимам бира от 1 литър за 1.80 лв. Егати разхищението! И продавачката в това тъпо заведение даже ме ядоса и щех да я бием.



------------------------------------------



Тема Re: Колкото може повече или само колкото ни е нужнонови [re: ЛAMБИ]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано28.12.11 12:45



Не е верно, брат! Немъчмени пари се изкарват със стратегия, а не с късмет.

Тея хора, които имах предвид не са българи и не се занимават с никакви далавери. Сигурен съм в това, защото не съдя за благосъстоянието им по Мерцедесите и къщите им, а знам в много големи подробности с какво се занимават и съм запознат с доходите им до стотинка... до цент всъщност, понеже дейността се развива по интернет и е за чуждестранни клиенти.

------------------------------------------



Тема Re: Колкото може повече или само колкото ни е нужнонови [re: Mиpa_M]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано28.12.11 12:56



Бе то изобщо не е до акъл, просто такъв е изразът. Може да имаш и малко ум, ама ако ти е спокоен и трезв, ще свърши много повече работа от акъла на някой отчаян от живота математик (примерно).

------------------------------------------



Тема Re: Колкото може повече или само колкото ни е нужнонови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано28.12.11 13:06



Айде сега, не било до акъл - аз досега не съм чула някой да е признал, че не му достига акъл (аз в това число), затова всички викаме "не е до акъл".


До каквото и да е, принципът си важи - ако можехме да го имаме всички това качество, парите нямаше да се трупат на отделни купища при отделни хора.



Тема Re: Колкото може повече или само колкото ни е нужнонови [re: Virgo]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано28.12.11 13:10



ще се долепя до твоето мнение с +1 към него.
И допълнението - прекалено потребителсто стана обществото ни! Никой не е умрял от това, че и днес е ял вчерашната манжа или, че не е бил на 3 почивки и 2 екскурзии тази година.
Човек трябва да се научи да си прави сметката правилно. В сметката освен удоволствията трябва да се претеглят нервите и здравето, които човек употребява за изкарването на средства. Да не говорим, че прекаленото задълбочаване в изкарването на пари (за което говори Ники) води до недостатъчно свободно време за любимите хора и семейството. А тия отношения с екскурзии, почивки и диаманти не се поправят.
И покрай мен има такива хора. Гледам да не им обръщам особено внимание, щото и аз много, много не го вдявам тоя начин на живот.
С което не искам да кажа, че понякога не се отпускам в харчалъка. Ама бачкам от 16 годишна и някак май знам как да си изкарвам парите да се издържам и кога мога да си позволя някое и друго разхищение.



Тема Re: Колкото може повече или само колкото ни е нужнонови [re: Mиpa_M]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано28.12.11 13:11



бе за много, много, много пари трябва нещо друго освен акъл. Например - чичо ти да е бил Рокфелер и да си му основния наследни :-)))



Тема Re: Колкото може повече или само колкото ни е нужнонови [re: Kapинka]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано28.12.11 13:49



Глупости, най-богатите хора са започнали от нулата. Ако децата на Рокфелер му наследят богатството, то тогава той от кого го е наследил? Хората, които получават много пари наготово, ги унищожават за отрицателно време. Доказателство за това са тотомилионерите, за които е всеизвестен факт, че фалират до 1-2 години.

------------------------------------------



Тема Re: Колкото може повече или само колкото ни е нужнонови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.12.11 13:50



стигнала съм до извода, че интелекта и дарбата да се изкарват пари рядко вървят ръка за ръка. И още по рядко интелект и способност да си направиш правилна сметка на бюджета





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.