Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 18.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Имам въпроснови  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано07.12.11 19:26



Знам, че това е директно за Човешки ресурси, но там толкова умряло, че няма смисъл. Пък тук, предполагам, възможността да се намерят знаещи отговора е много голяма.
Веднага се сещам за Берьозка и Полуидиотчето.

Та, мацки, кажете ми, изборът на банка, в която да ми се превежда заплатата, не е ли изрично мой, или предприятието може да ми наложи своя избор на банка.
Тоест, има ли право предприятието едностранно да ми наложи в коя банка да ми изплаща заплатата или все пак се изисква моето съгласие.

Казусът е прост: искам да си получавам заплатата в моята банка, като съм готов да си поема и разходите за междубанков превод, но усещам едно опъване от страна на счетоводството. Предстои да преминем към изплащане по банков път и навадиха на всички карти в Райфайзен, а с тия нагли цигани аз не искам да се занимавам. Въпреки, че имам 2 дебитни и една кредитна карта при тях.

Предполагам, че опъването от счетоводството се дължи на известно допълнително натоварване на колежките там, ако всеки се юрне да иска заплатата си в своята банка, но пък в крайна сметка нали всичко се шаблонира и не виждам пречка. Удръжката за разходите за междубанков трансфер, предполагам, също не е проблем. Да не говорим, че с интернет банкиране таксата за междубанков е само 1 лв. Поне при ОББ. Поне за клиентите - физически неща. Предполагам, че и в другите банки, и за корпоративните клиенти е същото.

Макар че в Райфайзен няма да се учудя ако не е така. Тия австрийски цигани ми искат 2 лева за това, че внасям пари по сметката на техен клиент, понеже не аз съм бил титуляра на захранваната сметка и това било такса превод или не знам и аз какво.


Представям си какви други цигании могат да прилагат.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Имам въпроснови [re: Stefan Pan]  
Автор loverrock ()
Публикувано07.12.11 20:26



Корпорации!



domino dancing

Тема Re:нови [re: Stefan Pan]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.12.11 20:32



Звучи ми невероятно!

Не би трябвало да могат да те задължават да си отваряш сметка в дадена банка, за да си получаваш заплатата там. Щом тук е възможно да си получавам заплатата в моята си сметка в банката, която аз съм избрала, защо да не е технически възможно и в България?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано07.12.11 23:15



Невероятно? Не те задължават, а направо ти откриват сметка на твое име, без дори да те питат. Интересно ми е какви са правните основания за това.
Но както и да е, това е друга тема.
Моят конкретен въпрос е чие е решението за избора на банка - на работодателя или на служителя?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: taка е!нови [re: Stefan Pan]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано07.12.11 23:49



И аз зададох същият въпрос и имахме чуденка относно това, защо н асъпруга му превеждат в банка избрана от работодателя.
И знаеш ли какво се оказа..., че работодателят е сключил заем с тази банка и условието , един вид гаранцията са заплатите на работниците или служителите. Та отърване няма, защото според броя на служителите в предприятието, които ще си получават през тази банка парите, съответно се отпуска и заема в съответен размер...та теб нЕма кой да пита





Тема Re: taка е!нови [re: LlRA..]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано08.12.11 00:15



Доколкото знам, няма правно основание за такова нещо, но се прави масово - за удобство.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re: taка е!нови [re: LlRA..]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано08.12.11 00:40



Цъ, това е абсурд.
Ще има, и още как - като отида и в качеството си на титлуяр си закрия сметката, която дори сам не съм открил. Та със сигурност ще се намери кой да ме пита поне "абе какво стана, де ти е сметката, не можем да ти преведем заплатата?"
Е, в моя случай сам съм си ги открил сам навремето - и с Маестро, и с Виза, та възможностите предприятието да ми открие сметка с общия кюп са били запълнени. Но не е там въпроса.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: taка е!нови [re: Stefan Pan]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано08.12.11 06:02



На хартия имаш право да избереш, на практика никой не те пита. Всъщност от вече 5 места, на които съм работила (баси джобхопърката съм

), и то все "държавни", само на едното са ме питали къде ми е сметката, а на две други учтиво ми казаха да си гледам работата (в смисъл, че различните банки на служителите създават неудобства на счетоводството, което несъмнено е вярно). Понеже ми е почти все тая в коя банка, не видях никакъв смисъл да настоявам, ама и да бях настоявала, надали щеше да има резултат.

Ако ще си поемаш сам разходите, което не е идеята, можеш просто да наредиш на едната банка да ти прехвърля всичко постъпило към друга сметка в друга банка. Не знам висока ли е таксата за това, но във всички случаи не ти трябва съгласие на работодателя.



Тема Re: Имам въпроснови [re: Stefan Pan]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано08.12.11 08:11



Ти си избираш банката. Не могат да те задължат. Имаше тема в "Счетоводство".


крайна сметка нали всичко се шаблонира и не виждам пречка Правилно ти е предположението. Проблемът не е от счетоводството, а от мениджмънта. Лира го е обяснила.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 08.12.11 08:24.



Тема Профи отговорнови [re: Stefan Pan]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано08.12.11 10:31



Фирмата работодател като тегли кредит, обикновено подписва договор с банката, че ще превежда на работниците и служителите заплатите в същата банка. Нечестно е, но е така.

Разбира се, ако искаш можеш да изявиш специално до управителя с копие до счетоводството, че желаеш заплатата да ти се превежда в указана сметка.

Счетоводството се опъва, защото трябва специално заради теб да се пише отделно платежно и може да се сбърка нещо по самото платежно, но иначе нямат право да ти отказват.

Разходите за междубанков превод няма как да са за твоя сметка






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.