Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:25 08.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Имам въпрос  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано07.12.11 19:26



Знам, че това е директно за Човешки ресурси, но там толкова умряло, че няма смисъл. Пък тук, предполагам, възможността да се намерят знаещи отговора е много голяма.
Веднага се сещам за Берьозка и Полуидиотчето.

Та, мацки, кажете ми, изборът на банка, в която да ми се превежда заплатата, не е ли изрично мой, или предприятието може да ми наложи своя избор на банка.
Тоест, има ли право предприятието едностранно да ми наложи в коя банка да ми изплаща заплатата или все пак се изисква моето съгласие.

Казусът е прост: искам да си получавам заплатата в моята банка, като съм готов да си поема и разходите за междубанков превод, но усещам едно опъване от страна на счетоводството. Предстои да преминем към изплащане по банков път и навадиха на всички карти в Райфайзен, а с тия нагли цигани аз не искам да се занимавам. Въпреки, че имам 2 дебитни и една кредитна карта при тях.

Предполагам, че опъването от счетоводството се дължи на известно допълнително натоварване на колежките там, ако всеки се юрне да иска заплатата си в своята банка, но пък в крайна сметка нали всичко се шаблонира и не виждам пречка. Удръжката за разходите за междубанков трансфер, предполагам, също не е проблем. Да не говорим, че с интернет банкиране таксата за междубанков е само 1 лв. Поне при ОББ. Поне за клиентите - физически неща. Предполагам, че и в другите банки, и за корпоративните клиенти е същото.

Макар че в Райфайзен няма да се учудя ако не е така. Тия австрийски цигани ми искат 2 лева за това, че внасям пари по сметката на техен клиент, понеже не аз съм бил титуляра на захранваната сметка и това било такса превод или не знам и аз какво.


Представям си какви други цигании могат да прилагат.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Имам въпроснови [re: Stefan Pan]  
Автор loverrock ()
Публикувано07.12.11 20:26



Корпорации!



domino dancing

Тема Re:нови [re: Stefan Pan]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.12.11 20:32



Звучи ми невероятно!

Не би трябвало да могат да те задължават да си отваряш сметка в дадена банка, за да си получаваш заплатата там. Щом тук е възможно да си получавам заплатата в моята си сметка в банката, която аз съм избрала, защо да не е технически възможно и в България?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано07.12.11 23:15



Невероятно? Не те задължават, а направо ти откриват сметка на твое име, без дори да те питат. Интересно ми е какви са правните основания за това.
Но както и да е, това е друга тема.
Моят конкретен въпрос е чие е решението за избора на банка - на работодателя или на служителя?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: taка е!нови [re: Stefan Pan]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано07.12.11 23:49



И аз зададох същият въпрос и имахме чуденка относно това, защо н асъпруга му превеждат в банка избрана от работодателя.
И знаеш ли какво се оказа..., че работодателят е сключил заем с тази банка и условието , един вид гаранцията са заплатите на работниците или служителите. Та отърване няма, защото според броя на служителите в предприятието, които ще си получават през тази банка парите, съответно се отпуска и заема в съответен размер...та теб нЕма кой да пита





Тема Re: taка е!нови [re: LlRA..]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано08.12.11 00:15



Доколкото знам, няма правно основание за такова нещо, но се прави масово - за удобство.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re: taка е!нови [re: LlRA..]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано08.12.11 00:40



Цъ, това е абсурд.
Ще има, и още как - като отида и в качеството си на титлуяр си закрия сметката, която дори сам не съм открил. Та със сигурност ще се намери кой да ме пита поне "абе какво стана, де ти е сметката, не можем да ти преведем заплатата?"
Е, в моя случай сам съм си ги открил сам навремето - и с Маестро, и с Виза, та възможностите предприятието да ми открие сметка с общия кюп са били запълнени. Но не е там въпроса.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: taка е!нови [re: Stefan Pan]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано08.12.11 06:02



На хартия имаш право да избереш, на практика никой не те пита. Всъщност от вече 5 места, на които съм работила (баси джобхопърката съм

), и то все "държавни", само на едното са ме питали къде ми е сметката, а на две други учтиво ми казаха да си гледам работата (в смисъл, че различните банки на служителите създават неудобства на счетоводството, което несъмнено е вярно). Понеже ми е почти все тая в коя банка, не видях никакъв смисъл да настоявам, ама и да бях настоявала, надали щеше да има резултат.

Ако ще си поемаш сам разходите, което не е идеята, можеш просто да наредиш на едната банка да ти прехвърля всичко постъпило към друга сметка в друга банка. Не знам висока ли е таксата за това, но във всички случаи не ти трябва съгласие на работодателя.



Тема Re: Имам въпроснови [re: Stefan Pan]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано08.12.11 08:11



Ти си избираш банката. Не могат да те задължат. Имаше тема в "Счетоводство".


крайна сметка нали всичко се шаблонира и не виждам пречка Правилно ти е предположението. Проблемът не е от счетоводството, а от мениджмънта. Лира го е обяснила.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 08.12.11 08:24.



Тема Профи отговорнови [re: Stefan Pan]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано08.12.11 10:31



Фирмата работодател като тегли кредит, обикновено подписва договор с банката, че ще превежда на работниците и служителите заплатите в същата банка. Нечестно е, но е така.

Разбира се, ако искаш можеш да изявиш специално до управителя с копие до счетоводството, че желаеш заплатата да ти се превежда в указана сметка.

Счетоводството се опъва, защото трябва специално заради теб да се пише отделно платежно и може да се сбърка нещо по самото платежно, но иначе нямат право да ти отказват.

Разходите за междубанков превод няма как да са за твоя сметка





Тема Re: taка е!нови [re: Aз бяx]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано08.12.11 10:32



имат правно, защото то е един вид предложение към работниците и не е императивно





Тема добре е да я закриешнови [re: Stefan Pan]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано08.12.11 10:34



защото да не се окаже, че дължиш след 5 години една заплата такси по тая сметка на въпросната банка



Тема Re: съответно...нови [re: Virgo]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано08.12.11 10:51



...и си носи последствията , ако работодателя му вдигне мерника





Тема Re: съответно...нови [re: LlRA..]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано08.12.11 10:55



всичко направено по подходящ начин действа





Тема виж сеганови [re: Stefan Pan]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано08.12.11 11:01




казус нямаш
цитирам: "моята банка"
При положение, че си имам банка, все ми е тая къде ще ми превеждат заплатата, щото ще си печеля от самата "моя банка".





Тема Re: taка е!нови [re: Virgo]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано08.12.11 12:26



Ако сметката е без такси, е така, но ако има такси, не е. Не може някой да те вкарва в задължения без твое съгласие.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема На практиканови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано08.12.11 13:20



ДСК Несебър беше откривала на едни работници всяка година нова сметка за сезона на Сл. бряг и накрая жените бяха изпищяли от такси





Тема Re: taка е!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано08.12.11 14:33



За съжаление и РФБ сложиха по 1 лв такса месечно от тази година, а ДСК - 1,50 лв.



Тема Re: добре е да я закриешнови [re: Virgo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано08.12.11 18:52



Е, не, аз им пускам по някой лев през няколко месеца, държа ги, не ми пречат. Просто не искам да им пускам и грам аванта - като съм казал, че няма да ги ползвам - няма да ги ползвам.
Имам им зъб отпреди две години, когато исках да си рефинансирам кредита и ми отказаха без поръчител, защото в НОИ ми излизало договора по шибан член и не признаха нито настоящия трудов договор, нито уверението от страна на работодателя за дохода и вида на договора по настоящем, нито кредитния ми рейтинг на изряден платец.
Да духат.
От ОББ ме лапнаха като топъл хляб. Изтеглих си кредит, погасих си тоя в Райфайзен, покрих и кредитната карта и сега само им махам приятелски, като минавам. [usmihvamse]

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Имам въпроснови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано08.12.11 19:00



Нда, мислех си го и аз това за ползите за предприятието.
Мерси за линка.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Профи отговорнови [re: Virgo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано08.12.11 19:13



Да, досещах се аз.
Относно писането на платежни нареждания - активно ползват интернет банкиране, та, без да съм говорил с колежките, съм сигурен, че (ще) го ползват и за заплатите. И там писането е само веднъж - колкото да създаде шаблон.
Останах с впечатлението, че Полуидиотчето казва в Счетоводство, че не е проблем да се укаже, че всички банкови разходи са за сметка на получателя. Сега ти казваш, че няма как да са за моя сметка. То не че и кой знае какви разходи ще има, но ми е интересно. Пак казвам, нямам нищо против да си поема разходите за междубанков превод, просто не искам да си получавам и оперирам със заплатата в Райфайзен.
Да не говорим, че при получаване на заплатата в ОББ, ме офертират с овърдрафт в размер на три чисти работни заплати с много сладка лихва като на конвенционален кредит.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: съответно...нови [re: LlRA..]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано08.12.11 19:21



Бих го направил, но предпочитам да го направя с колежката от счетоводството, а не въпреки нейното несъгласие.
Защото, въпреки че професионално сме врагове, защото аз съм от харчещите и искащите, пък тя от (не)даващите и стискащите

, то в персонален план е винаги готова за помощ и съдействие, както и аз спрямо нея.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: виж сеганови [re: Kapинka]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано08.12.11 19:24



О, точно да имам банка би било истински казус. Винаги съм се чудел за колко време бих могъл да пръсна толкова пари.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Имам въпроснови [re: Stefan Pan]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано08.12.11 21:46



ще ти отговоря в стил 'човешки ресурси', въпреки, че въпроса ти е напълно финансов.

Няма никакво ограничение в коя банка ще ти превеждат заплатата - особено , ако имаш вече издадена дебитна карта, по която са ти превеждали заплата в предишното работно място обикновено тази карта се запазва. Опъването от страна на счетоводството е поради факта, че им се налага да пишат поне 2 платежни в такъв случай - едно за обслужващата банка, и едно - за банката, по чиято сметка ти е дебитната карта.

Основният недостатък (но не толкова видимо голям, е че при такъв трансфер на заплатата може да се получи, че твоите колеги вече са получили по карти заплатите си, а ти чакаш превода от Борика по твоята 'друга' карта. Но това е неудобство в рамките на 4-5 часа. Т.е. това си е за теб.

Мисля, че не е лошо да направиш една официална писмена молба до принципала на предприятието (с копие до финансовия директор) в което да посочиш по коя карта (като напишеш и банковата сметка - IBAN и BIC код на сметката) искаш да ти се превежда заплатата.

Надявам се, че съм била полезна.


Major e longinquo reverentia

Тема Re: Имам въпроснови [re: LadyMorgana]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано08.12.11 23:03



Благодарен. Нещата наистина почват да се избистрят. Очевидно става дума за договор между предпирятие и банка, от който предприятието има изгода.
Предположението ми, че не става дума за затруднение (почти съм сигурен, че ще използват и за заплатите интернет банкиране) се потвърди и от Полуидиотчето.
Засега ще задържа. Водим мека, с недомлъвки и недоизказаности, битка с колежката от счетоводството.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Само да кажа, че кредитнови [re: Stefan Pan]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано09.12.11 11:19



и изгоден е рекламно словосъчетание, но в реалността никога не са заедно



Иначе да - точно по шаблон са, а заплатите специално се пускат по един файл към банката без платежно.



Тема Re: виж сеганови [re: Stefan Pan]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано09.12.11 11:49



Шти помогна с кеф!
Нали знаеш жената как може да направи милионер мъжа си?
Веднага зарязвам благоверния и идвам да ти арча паричките!





Тема Re: taка е!нови [re: Mиpa_M]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано10.12.11 21:25



Просто не искам Райфайзен да се докосва до парите ми, това е.



Както и да е - въпросът вече е решен - вчера ми се обади колежката да ме пита в за сметката ми в моята банка.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: съответно...нови [re: Virgo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано10.12.11 21:27



Да, права си - всичко вече е наред.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Само да кажа, че кредитнови [re: Virgo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано10.12.11 21:29



Е, изгодността е опиращо се на сравнения понятие.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: виж сеганови [re: Kapинka]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано10.12.11 21:32



Зная, зная.


А ти нали знаеш защо ураганите носят нежни женски имена?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: taка е!нови [re: Stefan Pan]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано11.12.11 11:43



Браво. Честита ти малка победа!



Тема Re: taка е!нови [re: Brezichka]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано11.12.11 15:13




Истината, че не е моя. Колежката наистина е надежден човек, когато трябва да се реши индивидулен проблем. За това не исках да минавам през нея с молби до управителя и такива неща.
Иначе по служба си оставаме истински врагове - аз като искащ, а тя като стискаща и не искаща да дава пари.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Само да кажа, че кредитнови [re: Virgo]  
Автор Taigun (женски вУк;)
Публикувано11.12.11 16:14



Само да кажа, че кредит и изгоден е рекламно словосъчетание, но в реалността никога не са заедно

МОре, баш са си заедно... само че от гледна точка на банката

! Вирго, сори за спама - не се удържах.

@темата: радвам се за момъка и успешно приключилото му сбОрване.




Тема А да права синови [re: Taigun]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано12.12.11 18:25



важно е от коя страна на таковата си



приемам корекцията и се извинявам за неточността




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.