Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:01 08.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Профи отговорнови [re: Virgo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано08.12.11 19:13



Да, досещах се аз.
Относно писането на платежни нареждания - активно ползват интернет банкиране, та, без да съм говорил с колежките, съм сигурен, че (ще) го ползват и за заплатите. И там писането е само веднъж - колкото да създаде шаблон.
Останах с впечатлението, че Полуидиотчето казва в Счетоводство, че не е проблем да се укаже, че всички банкови разходи са за сметка на получателя. Сега ти казваш, че няма как да са за моя сметка. То не че и кой знае какви разходи ще има, но ми е интересно. Пак казвам, нямам нищо против да си поема разходите за междубанков превод, просто не искам да си получавам и оперирам със заплатата в Райфайзен.
Да не говорим, че при получаване на заплатата в ОББ, ме офертират с овърдрафт в размер на три чисти работни заплати с много сладка лихва като на конвенционален кредит.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: съответно...нови [re: LlRA..]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано08.12.11 19:21



Бих го направил, но предпочитам да го направя с колежката от счетоводството, а не въпреки нейното несъгласие.
Защото, въпреки че професионално сме врагове, защото аз съм от харчещите и искащите, пък тя от (не)даващите и стискащите

, то в персонален план е винаги готова за помощ и съдействие, както и аз спрямо нея.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: виж сеганови [re: Kapинka]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано08.12.11 19:24



О, точно да имам банка би било истински казус. Винаги съм се чудел за колко време бих могъл да пръсна толкова пари.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Имам въпроснови [re: Stefan Pan]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано08.12.11 21:46



ще ти отговоря в стил 'човешки ресурси', въпреки, че въпроса ти е напълно финансов.

Няма никакво ограничение в коя банка ще ти превеждат заплатата - особено , ако имаш вече издадена дебитна карта, по която са ти превеждали заплата в предишното работно място обикновено тази карта се запазва. Опъването от страна на счетоводството е поради факта, че им се налага да пишат поне 2 платежни в такъв случай - едно за обслужващата банка, и едно - за банката, по чиято сметка ти е дебитната карта.

Основният недостатък (но не толкова видимо голям, е че при такъв трансфер на заплатата може да се получи, че твоите колеги вече са получили по карти заплатите си, а ти чакаш превода от Борика по твоята 'друга' карта. Но това е неудобство в рамките на 4-5 часа. Т.е. това си е за теб.

Мисля, че не е лошо да направиш една официална писмена молба до принципала на предприятието (с копие до финансовия директор) в което да посочиш по коя карта (като напишеш и банковата сметка - IBAN и BIC код на сметката) искаш да ти се превежда заплатата.

Надявам се, че съм била полезна.


Major e longinquo reverentia

Тема Re: Имам въпроснови [re: LadyMorgana]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано08.12.11 23:03



Благодарен. Нещата наистина почват да се избистрят. Очевидно става дума за договор между предпирятие и банка, от който предприятието има изгода.
Предположението ми, че не става дума за затруднение (почти съм сигурен, че ще използват и за заплатите интернет банкиране) се потвърди и от Полуидиотчето.
Засега ще задържа. Водим мека, с недомлъвки и недоизказаности, битка с колежката от счетоводството.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Само да кажа, че кредитнови [re: Stefan Pan]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано09.12.11 11:19



и изгоден е рекламно словосъчетание, но в реалността никога не са заедно



Иначе да - точно по шаблон са, а заплатите специално се пускат по един файл към банката без платежно.



Тема Re: виж сеганови [re: Stefan Pan]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано09.12.11 11:49



Шти помогна с кеф!
Нали знаеш жената как може да направи милионер мъжа си?
Веднага зарязвам благоверния и идвам да ти арча паричките!





Тема Re: taка е!нови [re: Mиpa_M]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано10.12.11 21:25



Просто не искам Райфайзен да се докосва до парите ми, това е.



Както и да е - въпросът вече е решен - вчера ми се обади колежката да ме пита в за сметката ми в моята банка.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: съответно...нови [re: Virgo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано10.12.11 21:27



Да, права си - всичко вече е наред.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Само да кажа, че кредитнови [re: Virgo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано10.12.11 21:29



Е, изгодността е опиращо се на сравнения понятие.



------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.