Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:13 10.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема И аз искам здравен съвет  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано22.11.11 22:08



Дами искам мнение. От известно време ме боли кръста или по скоро в лявата страна мястото в което в таза се съединява левият крак с тялото, като ходя дълго време например и като тръгна да сядам ме боли или пък като сядам в колата , само в тези позиции понякога при това
също така преди да ми дойде месечният цикъл тази болка в крака/кръста(някъде там) в ляво се засилва, след това отминава
ходя на масаж, на спорт, стречинг, раздвижвам се и в кревата достатъчно


според вас какво е? ям и сирене и плодове
съвети? мерси



Тема Re: И аз искам здравен съветнови [re: dymo]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 22:23



това е от мензиса, имам същите болки



Тема Re: И аз искам здравен съветнови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано22.11.11 22:32



този цикъл...ми размътва всичко да, и само ям в този период в смисъл конфитюр с маслини и краставица някакви луди комбинации





Тема Re: И аз искам здравен съветнови [re: dymo]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.11.11 22:54



Мини все пак през гинеколог за профилактика е моят съвет. Защото все пак казваш е от скоро, а не от както се помниш. Иначе съм чувала, че е нормално да минава в крака тази болка, ако беше казала, че по принцип си така, не бих предлагала преглед.

..rude & not ginger...



Тема Re: И аз искам здравен съветнови [re: dymo]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.11.11 10:13



Димо, Димоооо....към 40-така и отгоре колко още въпроси ще имаш по женските работи не си е работа:)))



Иначе може някакви сраствания да се получават вследствие минали гинекологични проблеми, дори на младини...балиго ...аз съм си търпяла и си казвам, щом мърдам, значи не е толкова страшно...година-две е е едно, после друго...вече съм вдигнала ръце и си се кефя на жУвота, щото иначе все по доФтори трЕбЕ се виси

Ма гледай така, топличко на кръста, по дълги пуловерчета, никако разголване през деня може и радикулитче някое да те е докопало...аз така като ходих на морето през 2009/от тогява нямам желание за това изживяване:)/, после 3 месеца възпаление на седалищния нерв...по едно време си мислех, та ходих да видя да няма нужда от смяна на ставата...нямаше:))...но дърпането и до сега си продължава, нормално е...просто възрастови непоносимости вече на вятър, хладка вода и темп. амплитуди:)...забрави там бикини, прашки и пр. И си се гледкай...ти ако не си се глезиш и щадиш, чекай ти друг да ти помогне

Па после що като одртяваме ставаме егоисти...ми има си причини



Тема Re: И аз искам здравен съветнови [re: dymo]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано23.11.11 11:13



Щом болката ти е само преди цикъл, сигурно това е обяснението.
Но иначе и аз съм съгласна с Лира, че може да е седалищния нерв, това е болка, която продължава в крака. Само да ти кажа, че ако има някакво остро възпаление на нерв, масажът само влошава нещата.
Боже, колко е недостъпна професионалната консултация от лекар! Не е нормално хората да търсят помощ не при лекар, а по форуми. /Това не е лично към теб, така по принцип по го пиша/
То и аз напоследък много съм обогатила познанията си, свързани с тялото и проблемите с него. Щото знам, че достъпът до квалифицирани съвети и адекватна диагностика е силно ограничен.



Тема Re: И аз искам здравен съветнови [re: dymo]  
Автор 3aek (бокононист)
Публикувано23.11.11 11:19



Като болка по нерва ли го усещаш? Да не си изстинала без да усетиш, тази болка минава бавно...

Иначе аз препоръчвам йога. Откакто си правя ежедневно упражненията нямам никакви оплаквания.



Тема Re: точно таканови [re: Brezichka]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.11.11 11:31



При болки в тази област -НИКАКВИ масажи и то по време на активен процес с болка, защото по-скоро могат да навредят! Ако е проблемот яйчниците и до кръвоизлив може да се стигне.

Топло също!...под топло разбирам -топло бельо от естествена материя/на баба ти розовите кюлоти...хахаха...шегичка

/, някой вълнен парцал да си увиеш около кръста:))...и да си седиш дОма на топло/никакви ел. възглавнички и прочие!/

А щом е около менструация болката...особено при раждали жени след години си избиват разни болежки околовръст-разкъсвания, сраствания, лекувании недолекувани инфекции, хронифицират се нещата...ама това е безкрайна тема:)))



Тема Re: И аз искам здравен съветнови [re: dymo]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано23.11.11 11:38



.....така като те чета болката ти е по-скоро постоянна отколкото периодична, ако е така това е ставен проблем, виж си ставата...и костното вещество



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Re: + Димо , спри спорта, стречинганови [re: LlRA..]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.11.11 12:13



...Това веднага!...пак се върнах и те прочетох...остави само на нормален ход и разходки...и се прегледай все пак...иди на гинеколог, невролог и ортопед. Направи ренгенова снимка в областта...или скенер...определено си трябва.

То мисля, че нищо сериозно няма да е...но все пак от там с епочва с прегледите...и аз так аходих и на единя и на другоия и те ми викат-БО...без особености...само гинеколога ми откри някакви стари сраствания, а невролога констатира там възпалението на седалищния нерв...ортопеда, като видя рентгеновата снимка каза, ч ене съм за него

...

И от тогава ги зарязах всичките и си карам на пей сърце и щадене...понякога наболва, после с месеци нищо...абе старост-нерадост




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.