Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:53 23.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема За повече щастливи майки в България  
Автор TCNQ ()
Публикувано21.11.11 14:44




София, Пловдив, Варна, Русе, Плевен, Монтана, Костинброд, Правец:
26.11.2011 от 11 часа



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор TCNQ ()
Публикувано22.11.11 14:16



май не ви пука, че и вчера загина една майка...



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано22.11.11 14:33



Какво имаш предвид?



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: ha!]  
Автор TCNQ ()
Публикувано22.11.11 16:38







Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 20:00



Не че нещо, обаче сега прочетох за починало новородено, след като и майка му е починала преди няколко дни. Жена на 35 години. Извинявай, ама на 35 години половината ти живот е минал, още да нямаш деца... Всеки що-годе учил медик ще ти каже, че най-нормално се ражда до 25-6 години. После... айде да не изнасям лекции по анатомия, можете да ги намерите навсякъде. Бременност на тези години си е чист риск и ако някой твърди обратното, или не е доучил, или толкова му е промита главата с кариери и живот да живее, че е просто за заплюване.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор ДжинЛуизаФинч (Скаут)
Публикувано22.11.11 20:16



Пишеш пълни глупости!
Пак си заплювай, твое право си е.

"В живота, за разлика от шахмата, не всяка дама е царица."


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано22.11.11 20:21



Така е, ами.

Направо си е противоестествено да раждаш на 35.

Едно време наште прабаби не са раждали на 35, нищо, че не е имало контрацепция (ако някой държи да каже, че на жената това и е било първа бременност - не е била първа, макар че според мен няма значение). Просто никой не чука такива престаряли лели, дето половината им живот е минал, та да има как да забременяват.

Заплюй ме сега, аз след два месеца навършвам 36, не съм бременна и не съм била, но смятам да имам поне две деца, и въобще не се притеснявам за простотии като твоите. Имам предвид биологични деца и лично родени. Мен майка ми ме е родила почти на 40, заплюй я и нея, тя не влиза в интернет, ама аз ще и предам.

Жалко за жената, вината МОЖЕ и да не е в лекарите
(т.е. може да няма виновен), може и да е у тях, но определено не е във възрастта на починалата жена. Иначе не ми се истеризира по темата за лекарите.

Редактирано от Mиpa_M на 22.11.11 20:25.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 20:25



Предай й. И другия път, когато пак стане фал с родилка на 35, пак надайте вой до небесата. Моята майка на 19 е имала проблеми, че на 35 някоя уважавана дама...
Ама не ме разбирайте погрешно, де, нямам против, забременявайте си, раждайте си, ама ако нещо се случи, лекарите пак ще са виновни. Те, лекарите, за какво ли не са виновни.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 20:27



Големи глупости си написала, ама много големи!



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано22.11.11 20:27



Твоята майка сама си е била виновна за проблемите, кой я знае как е живяла.


Моята не знам да е имала и с двете си бременности на тая възраст, и със сигурност е жива и до момента, аре у лево.

Така ами, не стига, че въобще са я приели в родилния дом тая перверзница, дето на 35 ше ми ражда...

Жалко за жената, дано накажат виновните, ако има такива, същото важи за всички допуснали нечия смърт.

Редактирано от Mиpa_M на 22.11.11 20:29.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 20:31



А, да стигнем до същината на въпроса, че майката сама си е виновна. Що тогава лекарите да са виновни, след като бъдещата майка най-вероятно е запозната, че с годините минава в група на все по-голям риск?

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано22.11.11 20:31



Ти дори не вдяна какво се опитах да ти кажа, или по-вероятно се правиш, че не вдяваш.
А ако тази са я мотали насам-натам с цел да я принудят да плати, както писаха, че било с 19-годишната Деяна, повтарям: 19-годишната, която също почина след мотаене по болници с инфекция след цезарово сечение... и както става с мнозина други, не само родилки - ми просто някой е за трепане. Нищо, че лекарският труд е тежък и квалифициран и трябва да бъде съответно платен. Дори небрежност не бих съдила твърде строго, признавам си; ама съзнателното излагане на живот на риск с цел изнудване за пари е за трепане. В преносен смисъл. В пряк - за доста години затвор, ако рискът се сбъдне.

Я кажи сега - спирали ли са едно време да се чукат на 35? Че може фал да стане, нали...

Редактирано от Mиpa_M на 22.11.11 20:42.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 20:33



А ти вдяваш ли аз какво казвам? Ако не, ще се учудя, защото ти самата го каза (разбира се, в опитите да се заядеш с мен). Не става въпрос за чукане, ама карай.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.11.11 20:36



Как на 35 ще е много за второ дете, ти добре ли си?! Знаеш ли, че си тотален психопат с всичките си шибани теми и отговори, нямаш един нормален, ама това тук вече е финала на психопатщината.

ПП. "Не че нещо..."



..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 22.11.11 20:36.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано22.11.11 20:36



Преди 150 години не е имало особено сигурни противозачатъчни методи, бе, какиното. А и да е имало, никой не е смятал раждането за нежелана последица от семейния секс.
Та какво са правели тогава 35-годишните?



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.11 20:41



Аз понякога се чудя - ти на 14 или на 65 години си?!

Скромността изразява точният баланс между крайностите.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 20:46



Първо дете на 35 днес, а преди там колкото време казваш енто, след като раждаш от 13-14-15-годишна?
Организмът ти може на теория да е подготвен, докато не дойде чичо доктор и не почне да ти обяснява, че "може да има проблем" и да те убеждава за секцио, например. И след някое от няколкото хиляди раждания черната хроника се попълва с ново женско име.
Не ми обяснявай едно време как са живели. Едно време не са чакали да станат на 35 по Бог знае какви причини, за да родят, и после лекарите да са им виновни, че боляло, че имало рискове и т.н.
Говоря ти за елементарна отговорност. А тука кво? Стане грешката - ама няма как просто лекарят да не е виновен. Айде бе.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.

Редактирано от Aз бяx на 22.11.11 20:47.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано22.11.11 20:50



Как разбра, че е първо? Както се каза - не е. Не че има КАКВОТО И ДА БИЛО значение.
Или има предположение, че всяка раждаща 35-годишна ражда за пръв път и дотогава е ходила по купони, не е поемала отговорност, гонила е кариера и квото беше още там целият набор глупотевини.

А за 19-годишната какво мислиш? А за една 27-годишна преди 2-3 години?



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 20:51



Първо дете на 35 днес, е първо дете на 20 преди 20 години, не само годините минават, променя се всичко, дори и хората.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 20:52



Ти верно ли имаш излишни нерви да се обясняваш с тази личност??? Недей, няма смисъл





Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано22.11.11 20:54



Аха, сигурно щото имам излишно време.





Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 20:55



Оползотвори го с нещо по интересно





Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 20:56



Е, не, не го видях това. Гледах само линка непосредствено в темата.

Как ми наскачахте всички, много ли се засегнахте?

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор TCNQ ()
Публикувано22.11.11 20:57



Не че нещо, но ако те видя на улицата ще ти счупа тиквата с най-голяма кеф, психопат смотан!
А, и да знаеш, че ти пожелавам да ти се случи всичко, което си го написал, изрод!





Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 21:00



хей хей....махни това което си написал, знам какво ти се е случило, не знам как го преживяваш, но мислиш ли че като говориш така с някой , дори и непознат ще ти олекне? Недей така, представям си какво преживявате, да, само си представям, не знам, но недей така, трябва да си силен и позитивен, опитай, колкото и да ти е трудно





Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 21:00



Жена съм. Сигурно сега ще съм още по-голяма психопатка, като казвам, че на тия години жените гледат първо да си направят бебето, на никоя не й пука особено, че е много по-рисковано, отколкото, ако го роди на 25. Ама нали все някой виновен трябва да има. И аман от вас, да ви кажа. До одеве се обясняваше как може да се пише "бебенца", сега сакън да не ви разкритикуват. Утре ще се приберете след преглед в болницата и ще писнете във форума какво са ви казали лекарите. Ама наистина - аман.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.11 21:00



Няма с какво да ни зесегнеш.

Смешна си.

Скромността изразява точният баланс между крайностите.

Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.11.11 21:01



Не знаеш ли, че хората имат нещо, наречено емоции? Това, че при теб липсва, значи, че ще трябва да се учиш как да реагираш, така че да не заподозрат околните, ако искаш да водиш нормален живот сред хора.

..rude & not ginger...



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 21:02



жалка си, много жалка, такива като теб будят само съжаление!!!! Но най лошото е че и си проста и живееш в 16 век!



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор TCNQ ()
Публикувано22.11.11 21:05



Няма значение, ако те барна, ще ти счупя тиквата проста!!! Такива като тебе са душевни съратници на д-р Менгеле и не трябва да живеят!



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор TCNQ ()
Публикувано22.11.11 21:06



Аз се цензурирам, смятай какво ми иде да извикам!!! Позитивен викаш... нали за това сложих слогана "за повече щастливи майки в неделя"... И кво - убиха Надежда!!!



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 21:08



Разбирам те, доколкото ми е възможно, но недей да хабиш сили за виртуални вампири които се хранят с твойта енергия, това искам да ти кажа





Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.11.11 21:09



Тя не е виновна, че е такава.

..rude & not ginger...



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано22.11.11 21:10



Такава свещена простотия си написала, че даже няма и да я коментирам. А за останалото явно е въпрос на някаква форма на емоционална инвалидност, извини ме...

Апропо, не съм чела всичко по темата, но тази жена има и друго дете, което вече е сираче, а да се ражда на тази възраст, общо взето, е практика в цивилизования свят, за добро или лошо... В случая, не мога да гадая и не съм специалист, но може би най- лошото би било предотвратимо, ако родилката поне беше под наблюдение, след като е имала родилни болки от предишния ден...


Редактирано от PipilotaV. на 22.11.11 21:19.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано22.11.11 21:12



Ти не критикуваш, ти пишеш хладнокръвно и безчувствено по теми, които нямаш капацитет и да разбираш, явно.




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 21:12



Що, не ти харесва какво говоря ли? Аз благодарение на лекари съм жива, както и майка ми, и брат ми, и леля ми (дето изкара извънматочна бременност и добре, че я хванаха навреме) и детето на същата тая леля (което пък можеше и да го няма). Лекарите помогнаха на една колежка да не си изтърве бебето, а после разбрах, че и на друга, да оживее, след като нейното дете не е. Втората, между другото, е родила на 40. Не съм я чула да се е оплакала от друго, освен че първите няколко дена не й давали да си види детето.

Айде спрете малко да се засягате адски от това, което пиша, и ми обяснете защо вечно лекарите трябва да са виновни? После аз съм била психопатка... каза стадото, дето едната му представителка ми обяснява, че още нямала деца, а другия ме кълне.

Дано като се наканите, да го направите с всичкия си акъл, а не по бързата процедура и "избор". Искрено ви пожелавам да е наред всичко, за разлика от някои от вас.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор TCNQ ()
Публикувано22.11.11 21:14



Храни се с... това показва колко психари има наоколо!
Най-лошото е, че тоталния, дестилиран цинизъм е там, където трябва да е царството на хуманността: в родилните отделения! Помните ли записа от СРСта в Г Оряховица?
И какво правим - стоим, съжаляваме, поднасяме съболезнования: днес на мен, утре на близките на Деяна, после - Надежда... КАКВО ПРАВИМ? Седим, отбелязваме и съжаляваме... докато на вас се случи ли??? Или докато има България? Щото скоро няма да я има... турците 5 века не са могли... сега за има-няма 30-40 години лекарите ще го свършат!!!!



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано22.11.11 21:15



Рядко съм толкова отвратена да чета нечии мнения, изказани с такава убеденост, на която обикновено единствено или пълните идиоти, или пълните глупаци са способни. Много рядко и обиждам някого и реално, и виртуално, но теб ще си спестя повече да те чета.

Потресаваща, вопиюща некомпетентност и идиотия...




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: PipilotaV.]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.11.11 21:16



Не са я взели под наблюдение, защото са се опасявали, ако се отложи раждането, че никой няма да им плати престоя, тъй като клиничната пътека бла бла.... Ако си е била платила за екип, сигурно са щели да я държат под око.
Обаче според мен по-добре от да се плаща избор екип е направо в частна клиника.

..rude & not ginger...



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано22.11.11 21:17



+1.




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 21:17



Чакай малко, изместваш темата, говореше за жени които раждат на 35 и прочие тъпотии....не ставаше въпрос благодарение на кой си жива! ти къде живееш? Толкова тесногръд човек не съм срещала, и що мислиш че някой се засяга??? Това е абсурд, просто говориш невероятни тъпотии.
И знаеш ли, ако ти не си могла да родиш на 20 и на 35 са ти казали че не ставаш, си е твой проблем, всеки човек е индивидуален, вски има начин на мисле, начин на живот, и ти коя беше за да даваш определения какви са родилките на 35, 45 и 20??? А стегни се малко, дано нямаш деца, не ти го казвам с лошо, просто ще ги възпиташ лошо, и ще станат темерути като теб, а вече сте много!



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Doctor Who]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано22.11.11 21:17



Ако наистина е така, просто нямам думи...




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 21:19



и да допълня, изведнъж си промени статуса,а?? за кво плюеше и говореше и сега изведнъж, хоп!! на 360 градуса хахаха верно си жалка....



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Doctor Who]  
Автор TCNQ ()
Публикувано22.11.11 21:19



точно тва е истината до.. частната клиника - тази на Мазнейкови е убила 4 (четири) родилки за 2 години!!!
Шибаният отговор е, че "няма кой да плати 1-2 дни престой"!!!!! И това в 21и век в Европа!



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: PipilotaV.]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 21:20



Пипилото, госпожицата по-горе ми заявява, че майка ми си е виновна, че е имала безпроблемна бременност и оперативно раждане, че и после, че съм била на системи месеци, щото съм тежала колкото една зелка. А в същото време в другите случаи са виновни лекарите. Какъв емоционален заряд. Дай да разстреляме тези лекари, дето спасяват хората.
Айде, плюйте. Наистина все друг трябва да ви е виновен.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 21:21



Ние българите сме стадо, квото ни кажат с това сме съгласни, ако не сме или сме преживяли нещо, стоим отстрани и цъкаме с език и се молим на нас да не се случи, такива сме бре, знам го! Манталитетааааа, трябва да го променим, ама не можем...



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано22.11.11 21:24



Виж, тук сме достатъчно интелигентни люде, за да има нужда някой като теб напълно некомпетентно, брутално- цинично и безчувствено към човешката трагедия, да защитава едно съсловие, което само трябва да се оттърси от търгашите в храма си и което само е жертва на системата. Хора с твоя морал и изказ само биха направили лоша услуга на тези, които уж опитват да защитят.




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор TCNQ ()
Публикувано22.11.11 21:24



Не е точно така: нашите протести преди 10 дни са причината това убийство сега ВЪОБЩЕ да се разследва!
И затова съм писал тук, елате, за да има промяна! А тя ще я има!



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 21:30



Не съм променила нищо. Говоря 2 неща и се опитвам да не се повтарям, но май има нужда.
Не искам да чета как хора се възползват от трагедията на други хора и събират история след история за ненормално протекли раждания и после да сложат на върха на всичко 2 смъртни случая и да кажат "лекарите са виновни", защото точно това правите в момента.
И не разбрах защо всички така наскачаха като казах, че нераждала жена на 35 има повече рискове по време на бременността си и при раждането. А как е в белите страни - както и да е, няма да промени анатомични и физиологични особености за 15-20 години, при положение, че са се градили с хилядолетия.
Това, че Мира реши, че се заяждам с нея, защото не била раждала още, си е нейн проблем.
Не се заяждам с никого, ама ми писна от тая овчедушна маса, която все е невинна, а все другите трябва да поемат отговорност вместо нея.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 21:35



Ами дано всичките тези дами да ти дойдат на протеста. Никоя от тях не спомена, че е била на такъв протест. Защо?

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано22.11.11 21:36



Не, не трябва винаги лекарите да са виновни. Това също е крайност, от която трябва да се пазим. Затова и TCNQ ми се обиди в една друга тема, когато му казах, че май пресилва. Той е изгубил новородено, тогава не знаех, и е разбираемо да е емоционален.

Лекарите понякога са виновни за смърт или увреждане. Понякога - не са, макар ние да си мислим, че са. Често само благодарение на тяхната точна реакция хора остават живи. Не знам има ли някой, който да е "убил" въпросната Надежда, или просто се е случило едно от непредвидимите неща в живота.
Просто твоите думи "сама си е крива" са тъпи и сами по себе си, т.е. тъпи щяха да бъдат дори ако жената беше жива, но тогава щеше да е само смешно; а когато се отнасят до починал със съмнение за лекарска вина, направо предизвикват повръщане.


Какво мислиш за починалите по-млади родилки, не ми каза.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 21:37



ти имаш ли поне един познат пострадал от доктори?



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано22.11.11 21:38



Наглееш яко. Само те информирам, тъй като явно не се усещаш.




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано22.11.11 21:39



Голяма бяла глупава птицо, опитах се, отявлено при това, да действам с твоите методи, белким се усетиш, не че мога да достигна твоите висоти; но толкова ти е акълът, че и това не разбра.
Ти не каза "по-добре е да се ражда на 25, отколкото на 35", което е колкото вярно, толкова и неотносимо към темата за лекарските грешки. Каза нещо друго и то беше в отговор на твърденията на TCNQ за лекарска небрежност, т.е. беше използвано като довод срещу неговото твърдение. Да ти цитирам ли простотиите ти да ги анализираме заедно, или май няма смисъл?

Редактирано от Mиpa_M на 22.11.11 21:44.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: PipilotaV.]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 21:39



Мисля че вече го прави нарочно, пък и така и се обръща внимание....сещай се.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор TCNQ ()
Публикувано22.11.11 21:44



загубих 2 деца, близнаци, момичето не видя бял свят въобще, сина ми живя 8 дни. Просто некой не е видял, че има проблем, просто някой е искал да вземе 40 (четиридесет лева) месечно от мен, и някой и друг лев от НЗОК!
Наказват Шейново преди има-няма 10 дни за Деяна - резултата: Надежда!
Е, какво говорим повече? Не е ли ясно, че трябва всеки случай да се разследва и да се махат некадърните? И само след месеци ще се променят нещата!



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 21:53



Честно ли? Аз не знам да имам.
За сметка на това имам роднини, които си заминаха, защото не искаха да ходят в болница.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 21:57



Я ми цитирай какво съм казала, защото ми се струва, че си прочела само първата половина и само за нея ми се ежиш. Аз говоря за рискова група, ти ми говориш кой кога прави секс и какви контрацептиви нямало през 15ти век.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 21:58



Ами радвай се, ти се една от много малкото, и не давай такива определения кой кво и защо, и как, нали първо поглеждаш себе си, и тогава определяш нещата? И когато разбереш че някъде се е случило нещо много лошо, не те ли жегва сърцето бе, такъв ли си темерут? не трепваш?



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано22.11.11 22:02



"Не че нещо, обаче сега прочетох за починало новородено, след като и майка му е починала преди няколко дни. Жена на 35 години. Извинявай, ама на 35 години половината ти живот е минал, още да нямаш деца... (...) Бременност на тези години си е чист риск и ако някой твърди обратното, или не е доучил, или толкова му е промита главата с кариери и живот да живее, че е просто за заплюване."

Не че нещо, ама това в контекста на думите на автора на темата за лекарска безотговорност как трябва да се тълкува? "Ясно, че не са виновни лекарите, проблемът е друг: ненормалната за раждане възраст на родилката".

Да не говорим, че и извън този контекст твърдения като "бременност на тези години си е чист риск" звучат... странно (какво точно ще да рече "чист риск"), ама като за една задръстена мис Моралистка без много гъвкава мисъл - биват.

Редактирано от Mиpa_M на 22.11.11 22:39.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 22:12



Естествено, че ме жегва, ама повече ме жегва, когато някой започне да ме кълне и заплашва, защото съм казала, че хората не поемат отговорност за действията си.
Съберете се и протестирайте. След някой друг месец някоя циганка ще роди в 5я месец и пак някой ще се възползва от физическата невъзможност да оживее такова бебе и да издига лозунги.

За младите родилки нямам какво да кажа, Миро. Сигурна съм, че ще се накефиш от тоя факт и ще развиеш тезата, че няма как да съм права за другото, щом за младите родилки нямам какво да кажа.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано22.11.11 22:15



Тази тема много ме притеснява мен, да си призная - дано последните събития да се повлияли благотворно и доведат до по - голяма прецизност, по - отговорно отношение и да има все пак някакви резултати практически след медийното брожение около тези случаи.
Но, освен да си стискам палците и да се надявам, че няма да съм чак такъв карък, за съжаление друго към момента не мога да направя. Късмет просто.
Не зная какво общо има манталитета, за който се споменава по - горе, но лично за себе си - просто се надявам всичко да мине добре.
Дали ще е Шейново или МД, или другаде..няма гаранции, Божа работа.
Това е като с бабините приказки дали да си купим дрешки преди или след карто родим..чунким, ако има нещо да става, то това, че не съм закупила ританки и камизолки..ще го предотврати/активира.
Понякога и най - добрите специалисти бъркат, понякога има анатомични особености и хората не могат нищо да направят, дори и да искат. Трудно е да кажеш къде е истината точно, особено, ако си лично засегнат. Всеки случай е частен.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 22:16



След скобите чети. Възрастта не че не е нормална, не е нормално да не очакваш, че може да се случи нещо. Аз не вярвам, че лекари ей-така, нарочно оставят който и да е съвсем на самотек, колкото и да убеждава авторът.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 22:19



защото не си имала контракции и не си била пред раждане и доктор да ти каже аре махай се имаш време, и още много неща бих казала, а млъкни че си смешна много вече, не си мисли че си много готина щото си срещу всички, просто си смешна вече!



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор loverrock ()
Публикувано22.11.11 22:20



В нашият век това няма значение, самите лекари са поели отговорност, че няма проблем да се ражда до 45 годишна възраст. Това е според СЗО.

domino dancing


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 22:32



Ами кажи ги, де. Докторът като тебе е виждал стотици. От това, което каза, не изглеждаш ти правата.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано22.11.11 22:32




И какво според теб точно е редно да направим, м?
Ето, на мен ми предстои след много малко време да скоча в Шейново, именно след тези зачестили случки..и?
Освен да цъкам с език и да се моля - верно какво друго да направя, имаш ли идея?
Да сменя болницата?А кой ми гарантира, че другаде няма да е по - зле, такива случки има навсякъде..да си платя - мче кой казва, че точно на мен няма да ми спре сърцето въпреки това, щото Дядо Боже така е преценил, да не си платя, ами да вметна, че долу ме чакат всичките национални телевизии ли що ли..айде да видим какво може реално да направи човек, освен да се моли?
Ти какво би направила като бъдеща родилка примерно..за твое успокоение и за да покажеш гражданска съвест и същевременно да си гарантираш, доколкото може, безпроблемно протичане на събитията?



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор loverrock ()
Публикувано22.11.11 22:32



Във всяка професия има лоши кадри, добре е лошите да се наказват, когато има доказателства. Не е толкова заради наказанието, а за да може да се запази авторитета на професията. Но в България няма практика да се наказват лекари, това не е ок, мършата трябва да се отделя от стадато!

domino dancing


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 22:35



Ами освен че си много смешна, и много голяма комплексарка, друго не знам кво хахахахахахах Абе ти верваш ли кво говориш??? и З наеш ли къб неземен плазмодии и цървул си , а хаххаха ле леее не е добре да си толкова зле!!!



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: loverrock]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 22:37



Ами нека се отдели! Кой ще я отдели и по какви критерии? Лекар, който е изродил 150 бебета, трябва да си замине от раз, защото 151-вото не е оживяло и вестниците са гръмнали "КАКВА ТРАГЕДИЯ".

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор loverrock ()
Публикувано22.11.11 22:38



Защо се дразниш? Тя е като повечето хора научени да вярват сляпо на авторитети, без да мислят, и без адвокат



domino dancing

Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: impulce]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 22:39



аз бих отишла в Шейново, но аз имам вътрешен човек, имам снаха, която роди без никой да разбере, и сега да е жива и здрава моята п;еменничка е на почти 6 години, но знаеш ли колко не са като нас?? Много за съжаление, имам приятелка, ражда, в Окръжна болница, ма много ражда, 22 часа, умира бебето, що?? ЩШото не е платила! И аре да не си говорим за доктори, и за Шейново, щото много неща бих ти казала, но не искам



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 22:39



Ти не ме гледай мене, ходи протестирай срещу лошите лекари, като не искаш тук да споделиш. Мишка.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: loverrock]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 22:40



вдигна ми леко адреналина





Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор loverrock ()
Публикувано22.11.11 22:43



Така е в целият модерен свят, нямаш право на грешки и слабост! Само в България не е така. В държава като Англия, ако се случи нещо такова, да умрат две жени в една болница ти е бедна фантазията какво ще стане с лекарите, целият борд на директорите ще ги направи на сос за палачинки!

domino dancing


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: loverrock]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 22:45



Ще повярвам, когато видя доказателствата, а не десетките форумни теми и фейсбук-групи, където уж стотици и хиляди се оплакват къде с основание, къде без, а накрая я се съберат 100 човека на протест, я не. И половината от тях отиват ей-така, да се каже, както на всеки друг протест. Аз няма да отида да плюя хора, за които не вярвам, че са виновни.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано22.11.11 22:46



Е, кажи де, що да не кажеш..нали за това е темата?
Аз не съм от тези с много чувствителните уши..

Ето, още една част от манталитета ни, ако ще говорим за това..за нашият "човек вътре".



Лошо няма, ама човек малко се обърква, всъщност - вътрешни хора ли да търси, да плаща ли, адвокатинът ли да си води, телевизията ли да резервира..или да покани Ники Кънчев да му държи ръката като една дула (виж за това не се бях сетила..)
С което искам да кажа, че имало е винаги и ще си има доктори..и доктори..аз съм попадала и на двата вида - един път разочарована, друг път приятно изненадана. Както се случи..късмет си е..и палци.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 22:47



абе ти си много нагла, лекар ли си?? много се съмнявам, нямаш тяхното ниво!!
За лекари ли ше си говорим? Оставяме това че са убили бебе, не е само там, ами аз отивеам бутната от кола в пирогов, връщат ме, не бил моя район. отивам си счупено пръстче на крака, пак ме връщат щот не зм си кво си?? а аз плащам отивам със счъпена ръка, пак ме връщат, не бил моя район, акоп вика си платиш ше те оправим( все едно ше ме чукат ) яко пари на тая държава, всичко,. и ти идваш и ми се правиш на велика, аре чао!но сио за бой, дори и да си толкова проста колкото си мисля, пак.... жалка си и се засрами



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: loverrock]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 22:49



Но ако се докаже, че действително са виновни, нали? Да, ще ги разкатаят, докато доказват вина или невинност, но ако се докаже, че са невинни, те ще разкатаят после и роднините, и директорите.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 22:50



Във всяка професия има лоши кадри, добре е лошите да се наказват, когато има доказателства. Не е толкова заради наказанието, а за да може да се запази авторитета на професията. Но в България няма практика да се наказват лекари, това не е ок, мършата трябва да се отделя от стадато!



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор TCNQ ()
Публикувано22.11.11 22:50



Со-Цио-Пат-КА!



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 22:50



тцъ, тази е само Патка





Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор loverrock ()
Публикувано22.11.11 22:53



Много лесно се доказва, други лекари дават показания и готово. У нас всички се защитават един друг, това е помията. Не обичам лекарите в България, за това и не ходя на лекар.

domino dancing


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 22:54



Няма да се засрамя. Аз в такива случаи си плащам. Ако не ти харесва как те пращат, защото не си в техен район, потърси нормативните документи и ако в тези документи НЕ ПИШЕ, че могат да те отпратят, иди ги осъди. Мързи ли те, че не си го направила? Или не си сигурна, че правото ще е на твоя страна? Аз залагам на второто.
Ама наистина тука всичките сте много бойни, а пред лекарите всеки мълчи. И пак до темата за парите опряхме, сега със сигурност някой ще каже как циганите все безплатно се лекували - ама циганите викат, крещят и изобщо правят всичко, което иначе се води "циганска му работа" и пак си изкрънкват и прегледи, и лекарства, и всичко.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: loverrock]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 22:58



Обясни ми в тези две ситуации:
Лекарите са работили в екип, когато е станал фалът
Лекарите са били дежурни в различно време

как точно ще се дадат показания? В първия случай ще се почне "той е виновен, аз съм невинен", няма доказване. Във втория случай трябва боб да хвърлят, за да разберат какво е станало в смяната на другия и така да дават показания.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.11.11 23:01



Нали си има аутопсия и предписано лечение. И има и други свидетели. Не е само лекарят и пациентът изолирани. Вика се комисия и тя разглежда случая.

..rude & not ginger...



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор loverrock ()
Публикувано22.11.11 23:06



Раждането у нас е нещо сложно, аз не знам защо. Какви са тези екипи, какъв е този цирк? Виждала ли сте как раждат жените в други държави?

domino dancing


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор TCNQ ()
Публикувано22.11.11 23:09



абсолютно си извън материята, нямаш и грам представа за това, и пак се пънеш. Малко ти е да ти се строши тиквата, трябва да те разпорят като прасе в гинекологията и да те пуснат да се оправяш със съд, и както си го пожелаваш! Но! нали знаеш, Внимавай какво си пожелаваш!



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 23:13



Не те знам какво точно ти се е случило, но не ти дава право да психясваш на мой гръб. Озапти се, че току-виж някоя майка се замислила, че не иска такъв като теб да я представлява.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор Galeon ()
Публикувано22.11.11 23:14



Просто нямам думи от тая тема!

Tell me a Story....:)


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Doctor Who]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 23:19



Да. И пак няма осъдени, а уж доказателствата са необорими. Защо? Ми сигурно защото доказателствата не казват, че лекарят е виновен.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.11.11 23:26



Или си пазят задниците един на друг.

..rude & not ginger...



Тема Няколко забележки като цяло.нови [re: TCNQ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.11.11 00:36



Чудех се дали да го пиша, защото в момента си натоварен емоционално и може да ме разбереш погрешно... но мисля да е от полза.
Кампанията която беше огласена във фейсбук имаше типичния за нашите разбирания недостатък, обобщаване.
Освен конкретните виновни за конкретния случай има още по-виновни... за всички случаи до сега.
Рибата мирише от главата...
Ако искате да промените нещо наистина, а не просто да търсите възмездие... не се занимавайте със симптомите, а посочете ясно причините.
Слогани от рода на - лекарски геноцид освен, че са неверни... работят срещу каузата ви.
Хващат емоциите, но вредят.
Разделяй и владей отдавна е главния почин да се контрират всички опити за промяна не само в тази област.
А се контрират защото ще издиша популисткия балон - безплатно здравеопазване, ще се стигне до криза с малцинства, ще се наложи още социалистически разсъждаващия българин да осъзнае, че не може да иска хем без пари, хем качествено и на ниво... а тогава воя ще е несравним с това което пораждат извращенията на системата.

И за да не е само празни приказки, помислете в/у следното:

- Демонополизация на лекарския съюз.
- Демонополизация на НЗОК.
- Твърда осигурителна вноска гарантираща минимум здравни услуги + допълнителни индивидуални осигурителни пакети.
- Държавно финансиран минимален здравен пакет за социално слаби, специални болници/клиники в които да се ползва този пакет, като в тях се обучават специализанти.
- Премахване на личните лекари, не сме достатъчно богато общество да си позволим подобна система. Участъковите/регионалните екипи са по-удачни за първоначална диагностика от НЗОК секретарките които имаме в момента.

Само това горе стига за да премахне куп недоразумения като направления, клинични пътеки, избори на екипи, разкарване на болни от болница в болница, отказ от прием и т.н. които напоследък стават главните причинители на фатални изходи.
Да не говорим, че ще срути гнилата система из основи...

Welcome to the real world!


Редактирано от Mopфиyc на 23.11.11 00:38.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.11.11 00:53



Не само, че няма да го платят, ами ще им вземат пари... НЗОК глобява за подобни "своеволия".
И като оставим заплатите, какво да направят като им резнат бюджета, да не купят консумативи за следващото раждане или да не си платят тока?
Ей за това писах по-долу, че трябва да се почне от главата...

Welcome to the real world!




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.11.11 06:44



Моята майка на 19 е имала проблеми

Това като доказателство, че възрастните раждат по-трудно ли е? 35 години съвсем не са преклонна възраст, а и на тази жена и е второ дете. Първото не е било толкова отдавна, така че...

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.11.11 06:51



Ако приемем твоята теза за ненормалната възраст и това, че трябва да очакваш нещо лошо да се случи, лекарите са двойно по-виновни. Значи е трябвало тази жена да се наблюдава още преди да започне да ражда, а те не само не са я наблюдавали достатъчно, а не са я приели, когато е дошло времето да ражда. Престъпна безотговорност.
На мен ми направиха безброй изследвания и прегледи, че чак ми беше писнало. Ама си плащах. Този е проблемът, който дискутираме.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: impulce]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.11.11 06:57



Понякога и най - добрите специалисти бъркат, понякога има анатомични особености и хората не могат нищо да направят, дори и да искат. Така е, но едно е човек да почине, когато е приет навреме в болница, правени са опити да го лекуват, но просто не са успели, а друго- да са го приели в последния момент, след като многократно е опитвал преди това и вече е било късно. И всеки от нас се е сблъсквал с това. Само в моето семейство имам три такива примера.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Doctor Who]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.11.11 07:06



И плащането за избор на екип не е панацея. Аз си бях платила и пак ме върна дежурната лекарка като и казах, че раждам (на нея не си бях платила). Като дойдох след 5 часа шефката на екипа ми се кара защо толкова късно идвам... Добре, че Господ е бил с мен тогава. То само на него остава да се надяваме при тази здравна система.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.11.11 07:17



Моме, общото и в двата последни случая с починали родилки е, че не са приети в болница навреме, за да им се окаже адекватна помощ. И възрастта, с която ти започна първия си постинг е абсолютно извън темата, защото става дума за възрасти в двата края на скалата. За това са виновни лекарите, които не са ги приели. Били са абсолютно неадекватни. Да, системата стимулира такава безотговорност, но това не оправдава виновните.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mopфиyc]  
Автор TCNQ ()
Публикувано23.11.11 08:53



В случая може съвсем елементарно да се калкулира сметка на жената, нали?



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор TCNQ ()
Публикувано23.11.11 08:59



Първо да ти благодаря, най-сърдечно! Всяка забележка е ценна, човек сам не може да се огледа, а отстрани много по-добре се вижда!
Нямам компетенции относно БЛС, как е в Европа, там мисля също е задължително членство в такава организация? Тематиката определено е интересна за мен!
НЗОК безспорно, по подобие на пенсионните фондове и тук трябва да съществуват и частни ЗОФ.
Не разбрах за твърдата осиг вноска, а за личните лекари си прав, аз лично никога не съм имал и няма да имам такъв.
Отново благодаря за конструктивното мнение!



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: impulce]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.11.11 09:32



За съжаление е истина - Късмет и Палци.



Скромността изразява точният баланс между крайностите.

Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано23.11.11 09:55



Вече броя примерите на лекарска небрежност, довела до какво ли не сред семейство и приятели, измежду които най- лекият случай са няколко некадърни ортопедични операции, направени на майка ми, които доведоха до усложнения и нови "поправителни"операции" ( да са живи и здрави някои доктори, да не им правя реклама, от болница "Токуда"), а най- тежкият случай много близък приятел, починал от инфаркт пред т.нар. някога "болница на Чирков", забавен с 40 минути във фатален момент заради административни безумия...




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано23.11.11 10:34



Само ти не разбра, че пропуски наистина има по този случай (както и не само по него). Жената наистина е била размотавана и наистина става дума за неправилна преценка на лекар поради безхаберие и подценяване, най- малкото. Така че, изводът в такива случаи винаги е: този човек можеше да бъде жив...




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано23.11.11 10:47



Има и трети вариант - да се случи нещо непредвидимо. От болницата твърдяха май, че при Надежда е било така - белодробна емболия, която не можела да се предвиди. Не знам дали казват истината.

"И всеки от нас се е сблъсквал с това."
Аз не съм, за щастие, дано и не се случва. Не познавам починал или сериозно увреден в резултат на явна лекарска грешка. Което не значи, че утре не може да се случи на всеки.
Иначе, естествено, имам в семейството си и близкото си обкръжение примери, при които се е налагало да разчиташ или на връзки, или на плащане, това ясно.


Нямам против да внасям каквито трябва осигуровки, гадното е осигуровките да не се харчат рационално, а в болниците да те изнудват за суми под масата.

Редактирано от Mиpa_M на 23.11.11 10:48.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано23.11.11 11:11



...абе хора никой от вас май не е запознат с условията и спорите, плаща се престоя и всяка болница си има тарифа, примерно но 2.50 до 4.50 на ден ..зависи сега от решението на директора на болницата ...над десет дена престой не се плаща нищо ..проверете го



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано23.11.11 11:14



...има верно в нейните писания, биологичният часовник на всяка жена след 25 години почва да цъка назад, това е научно доказано така че спор няма ..но това не значи че не може да има деца ,просто трябва тези неща да се планират внимателно с оглед начина ни на живот, стреса ,работната среда и т.н.



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.11.11 11:14



Аз не говоря за грешки, а за пълно безхаберие, от които понякога само късметът ни спасява. Неприемане в болница на хора, които са за там отвсякъде, докато не платиш. Мотаене на Бърза помощ- последният път, когато ги повиках дойдоха след повече от час и половина. Абсолютна липса на организация- последния път, когато тичах до Пирогов със сина ми, който беше на път да направи ларингиален спазъм, дори не го прегледаха, защото ми обясниха, че имат само хирург, травматолог и невролог и да бягам в Педиатрията. Педиатрията пък беше заключена и нямаше как да се добера до лекар там. А ги предупредих, че детето е алергично, съответно рисково. Добре, че се оправи от само себе си или от противоалергичния сироп, който за щастие винаги имам вкъщи.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: loverrock]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано23.11.11 11:24



....ами ще ти кажа защо е така, при нас се взимат мерки когато вече е късно, много жени не спазват режима на една бременна, ходят до последно на работа, натоварват се доста ако имат и друго дете, повечето родилки са пушачки, рядко има непушачи ..доста са с висока кръвна захар,но не са и обрънали внимание от забързаният начин на живот, нямаме кулура на здравеопазване ...профилактиката остана в далечното минало --всичко това идва в пакет ...ти си направи извода

всичко е в ръцете ми .......мамка му



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: PipilotaV.]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано23.11.11 11:29



...ще дам и аз пример, моят лекар си счупи пръста и си го разряза като зачуквал някакъв пирон на маса, после отишъл да му го гипсират при негов колега, след което се оказва че са го гипсирали неправилно и се налага да го чупят пак ...колеги са, приятели ..и виж ...небрежност един към друг ...или пък ?

всичко е в ръцете ми .......мамка му



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Джoaннa]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано23.11.11 11:30



Е, нейните писания не са в смисъл "с одъртяването става по-зле" (естествено, че става по-зле!), а в смисъл "не са виновни лекарите, просто не бива да се ражда на тая възраст, кво ми реват сега".



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано23.11.11 11:33



...абе явно не може да се изразява, четох цялата тема и наистина проблемите са много комплексни от всички страни,както на лекари така и на пациенти, но това се възпитава още от училище ...ние нямаме анамнези които да улеснят лекарите и да действат бързо и рационално ...много трагедии стават и лошото е че не се вижда светлина в тунела

всичко е в ръцете ми .......мамка му



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано23.11.11 11:38



Кирцата ме предупреди, че ще ме банне, за подобни думи в друг клуб.

Ма той толкова може

- срещу жени да се пеняви.


И аз се подписвам под всеки твой пост в този клуб. Съжалявам, ако някой е медик и се е почувствал наранен. моля да бъда извинена.
Но да поясня.
Моят живот е бил спасяван нееднократно от всеотдайни лекари. Без да са ми роднини, без да им бутам допълнително, освен по пътеката и необходимото заплащане...
Да, после им купих красиви подаръци, не толкова заради тях, а за да зарадвам моето си сърце, че един човек е бил съпричастен с мен.

Аз имам един подарък от една благодарна майка, една картина на стената, която винаги ще ме топли. И сълзите в очите й, когато ми я подари....

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Джoaннa]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано23.11.11 11:41



Абе, кво не може да се изразява, бе - от ясно по-ясно го е казала. Която ражда на тая възраст, да не реве, като се случи нещо, и въобще ако си мислите, че така може, значи са ви промити главите.

ВСИЧКО става по-проблемно с напредването на възрастта. Те, в другата тема питат що ги болят краката, гърбът и не знам кое. Бременностите и ражданията в частност също стават по-проблемни. Не знам кой би го отрекъл това. По-висок риск някак си не е същото като безумно, противоприродно и неоправдано висок риск.
Да кажеш, че 35-годишна не бива да ражда и сама си е виновна, ако нещо предотвратимо се случи, е като да кажеш, че 60-годишен не трябва да излиза на улицата, щото ходи по-трудно и като се спъне и падне и си счупи крака, и не му зарасне кракът добре, щото не го гипсирали правилно докторята, сам си е виновен. Че то комшията, дето е на 20, миналата година се спъна, счупи си крака и имаше проблеми, къде си тръгнал ти по улицата на 60, и ми ревеш сега, че лекарите виновни. Който казва, че ходене пеш на 60 е като ходене пеш на 20, значи му е промита главата.



Редактирано от Mиpa_M на 23.11.11 11:57.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано23.11.11 11:54



....абе то така излизи че който го естрах от мечки да не ходи в гората, рискове има във всяка професия, жалкото е че при лекарите е животозастрашаващ ...всяка загуба на чавешки живот си е трагедия ...но това няма да промени нищо, трябват здравни реформи и то големи ..иначе ще зачестят случаите и ни съд ни прокуратура ще върне хората от гроба

всичко е в ръцете ми .......мамка му



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано23.11.11 12:41



Посочи ми къде съм казала, че жена на тия години не бива да ражда.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано23.11.11 13:41



Не така моме!
Баба ми е родила напълно естествено двете си последни деца на 38 и 42 години! В началото на миналия век!
Сега като не сме срещнали половинките си на по 25, а на по 35 кво да правим? Що да се оставяме без деца, ако имаме шанс?



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано23.11.11 13:43



По темата:






Редактирано от PipilotaV. на 23.11.11 13:48.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: PipilotaV.]  
Автор TCNQ ()
Публикувано23.11.11 14:02



по темата разбрах нещо толкова ужасяващо, че тръпки ме побиха... Нека видим дали ще се опитат да го скрият!



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: TCNQ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.11.11 15:12



БЛС може да се разглежда като нещо средно м/у търговска камара и синдикат.
Не виждам какво добро носи монополното му положение.
Има частни фондове, но те нямат право да получават основния ти осигурителен пакет, което прави ситуацията безумна, веднъж ти прибират осигуровките и ги ползват за всичко друго но не за здравето ти, втори път да плащаш на ръка или на такъв фонд. Е аз имам късмета работодателя ми да плаща на такъв и съм виждал как нещата работят различно от колкото по линия на НЗОК.
Идеята на твърдата вноска е най-накрая да се постави ясна цена на здравните услуги, а не да се крием зад мантри за безплатност и хипократова клетва.
Първо не е безплатно ама хич, второ клетвата не помага като свършат консумативите например.
Приема се, че примерно минималния пакет (легло в клиника, базови изследвания, лечение с генерични препарати, заплати на персонал и т.н.) струва на фонда усреднено сумата Х на година или Х/12 на осигурения и работодателя на месец.
Примерно 87 лв. е твърдата осигуровка която гарантира онова по-горе.
Ако желаеш доплащай за индивидуален пакет (който никой няма право да ти го пипне за друго освен за лечение на теб или евентуално включени членове на семейството) ако желаеш доплащай за екстри или по-скъпи консумативи/медикаменти кеш... твоя воля.
Това е и пакета който плаща държавата за осигуряваните от нея (пенсионери, ученици, студенти и т.н.)... ако роднините им желаят да им предоставят нещо повече - по горния път.
Неосигурените да са на отделна издръжка от бюджета, за да не се прелива от пусто в празно.
Получават същия пакет но в специализирани болници/клиники, в които се обучават специализанти (не за да се намалява качество или разходи, а да се разглежда като самоучастие).

Welcome to the real world!




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.11.11 15:14



И глобата ли да я калкулират вътре?

Welcome to the real world!




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: PipilotaV.]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.11.11 15:28



много близък приятел, починал от инфаркт пред т.нар. някога "болница на Чирков", забавен с 40 минути във фатален момент заради административни безумия...

Ако се разрови някой ще види, че голяма част от трагичните инциденти имат точно такива безумия в основата си.
Редно е да си зададем въпроса, кой и защо превърна медицината в счетоводство, а лекарите в писарушки.
Не са (само) лекарите виновни за това дередже... някой могат да станат програмисти, ама пациентите какво трябва да станат?

Welcome to the real world!




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mopфиyc]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано23.11.11 15:37



И все пак, Морфиус, било е ясно, че е с инфаркт, а и на лаика е ясно какво значи всяка минутка в такъв момент... Както и ти е ясно пред каква болница се случва това. Не ми се говори изобщо, че лекарите в последствие "си връзват гащите" с епикризи и заключения, които нямат нищо общо с реалността. Майка ми, например, винаги беше изписвана в много добро общо състояние според епикризите си, което съвсем не отговаряше на действителността в няколко от случаите...
Административните безумия безспорно съществуват и там ти си далеч по- наясно, ала все пак има и някаква морална норма. Понякога нещата опират директно до нея.
Само мога да благодаря на съдбата, че засега ми се е налагало да престоя в болница единствено няколко дни по повод едно, слава Богу, безпроблемно раждане. Е, съжалявам, че не сритах две акушерки, когато трябваше, но не ми беше до това...




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.11.11 16:00



И какво е това ужасяващо нещо?



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Kapинka]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано23.11.11 17:20



Колко още пъти да казвам, че има разлика да родиш на 35 10тото си дете и да родиш на 35 първото?

Много ви е болно, разбирам. Какво ще направите? Ще излезете на протест - срещу какво и СЪС какво? Къде са ви фактите, освен че се е случило точно на вас? Това, което се случва, са инциденти и не е масово, въпреки че се опитвате да го изкарате такова в пристъп на мъка. Това са прецеденти. Прецедентите не се оправят с "масови" протести, а със съд, като се доказва вината на точно тия и тия хора, не поговолно да се обвинява цялата гилдия. Някой да е минал първо през етапа със съда? Не, разбира се, това струва пари. Като се споменат пари, и настръхвате всички. С тези протести обвинявате всички лекари, вместо само тези, които според вас са виновни. На какво основание? Дори не им казвате имената. Кажете им имената и гледайте как ви подгонват за клевета. Това също не смеете да го направите.

Тази тема е колкото наболяла, толкова и откровено болна.

Кой на кого пазел задника? Тук не виждам да се изнасят наистина факти, че този и този лекар или екип е оставил човек да умре. Виждам "нашето момче, нашето момиче почина, лекарите са виновни". КОИ лекари и в какво са виновни? За "административните безумия" ли са виновни лекарите?

Идете и протестирайте. Аз обаче няма да изляза да обвинявам цяло едно съсловие, след като виновните са 1-2, 5 най-много имена. Не искам да участвам в масов спектакъл на сълзите с още по-масови обвинения и да оставям хора да се опитват да ме манипулират с емоционално обремените си постъпки и да ми обясняват, че имало масова конспирация лекарите да ни пратят до един в гроба и един на друг си пазели задниците. Това НЕ Е по-честно, не е по-стойностно, не е по-правилно от "манипулиране" на резултати от аутопсии и изследвания.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано23.11.11 18:38



Не разбирам защо така си се форсирала.
Като не те интересува темата, никой не те кара на сила да четеш, да коментираш или пък да участваш в каквито и да е мероприятия - било то виртуални или реални.
От половин час се чудя дали да седна и да напиша една история или не и накрая реших все пак да споделя.
Стигам до прехвален хирург в частна клиника за планиране на операция на миоми - една голяма външна 8 см и 1 малка в матката - 2 см. Предлага ми лапароскопска операция, щото според него нямало вътре в матката миома, а тя била отражение при прегледа с видеозон от голямата. Ако се било окажело по време на операцията, че има и в матката - щели да преминат към отворена операция. И било по-добре да планираме лапароскопка, щото била по-евтина.
Направих си труда да проуча леко въпроса и крайния резултат беше - при добър видеозон няма никакви такива отражения и толкова големи (над 5 см) не се оперират лапароскопски.
Отивам във втора частна клиника. Виждат даже 2 малки миоми в матката. Пристига втори хирург за консултация. Категорични са за отворена операция.
И какво се оказва? Че първия хирург е щял да се учи върху ме в частната клиника, срещу пари от моя страна как да направи подобна операция. И после пак ли за лекарска грешка щеше да иде реч или за какво?
Благодаря на екипа, който се погрижи за мен. Но не за това иде реч - за лекаря, който ме оперира има няколко негативни мнения в пространството за доста сериозна лекарска грешка.
НО! Не исках само това да кажа.
Всеки има право да греши. И надали в другите страни процентът на лекарските грешки е по-различен от този при нас. (Изключая третия свят, ама там хората се оправят повече без лекари и сигурно даже са по-добре от нас в това отношение, щото шаманите си знаят работата).
Въпросът е в това, че системата не работи както трябва! И това е което трябва да бъде променено. А ако не се говори за това и не се предприемат някакви действия нещата няма да се променят.
И пак да ти припомня - никой не те кара да четеш, коментираш или участваш в каквото и да било.

Редактирано от Kapинka на 23.11.11 18:56.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Kapинka]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано23.11.11 20:00



"Изключая третия свят, ама там хората се оправят повече без лекари и сигурно даже са по-добре от нас в това отношение, щото шаманите си знаят работата"
Това сериозно ли го вярваш? Ти ако не, мнозина го вярват. Много народ незнайно защо смята, че чак толкова по-зле от България не може да бъде. А също така немалко народ смята, че старите знахарски и шамански методи са по-добри от съврменната медицина.
Там, където шаманите си знаят работата, а достъп до лекари няма, в най-бедните държави от Централна и Южна Африка, до половината население е заразено със СПИН (и преди СПИН-а е имало в изобилие от какво да боледуват, няма празно), продължителността на живота е средно четиридесет и няколко години, а над един процент от ражданията (хиляда и повече на сто хиляди) - по темата - завършват със смърт на майката. Последното го научих днес пак по повод Надежда и здравеопазването.
Отделно дето мнозина там нямат какво да ядат (и пият), това все пак няма пряка връзка със здравеопазването.
Мерси им за шаманите, тука е по-добре въпреки Здравната каса.



П.П. За грешките съм съгласна - всеки може да сгреши.

Редактирано от Mиpa_M на 23.11.11 21:03.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано23.11.11 20:26



В отговор на:

[..] Мерси им за шаманите, тука е по-добре въпреки Здравната каса.



Евала за тая приказка! Толкова много имаме, а сме толкова неблагодарни.

------------------------------------------



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: LlRA..]  
Автор TCNQ ()
Публикувано23.11.11 20:33




ето това е ужасната истина!



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано23.11.11 20:49



В отговор на:


ето това е ужасната истина!



Ха-ха, да бе, така е. Да знаеш, че версията на роднините винаги е меродавна, а лекарите винаги са корумпирани убийци. Това е истината, 100% гаранция.

------------------------------------------



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано23.11.11 20:52



Малко късно погледнах темата, но наистина са пълни глупости писанките ти от вчера, ако се чудих кои точно - Извинявай, ама на 35 години половината ти живот е минал, още да нямаш деца... Всеки що-годе учил медик ще ти каже, че най-нормално се ражда до 25-6 години. После... айде да не изнасям лекции по анатомия, можете да ги намерите навсякъде. Бременност на тези години си е чист риск и ако някой твърди обратното, или не е доучил, или толкова му е промита главата с кариери и живот да живее, че е просто за заплюване.






Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано23.11.11 20:58



Моята майка на 19 е имала проблеми, че на 35 някоя уважавана дама... - отново говориш глупости, явно майка ти е имала проблем не заради възрастта. Съгласна съм с Мира, дето те нарече в един пост 'голяма бяла птицо'.

Моята майка ме е родила на 34, второ естествено раждане, както и при тази жена, лека й пръст, и не е имала никакъв проблем. Брат ми е 14 години по-голям от мен, също не е имала проблем.
Не можеш да правиш генерални изводи заради лекарска немарливост, каквато очевидно се очертава. Снощи слушах шефа на болницата, оправда се, че касата не им плащала за родилки, които престояват в болницата, а не раждат.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано23.11.11 21:10



Колко още пъти да казвам, че има разлика да родиш на 35 10тото си дете и да родиш на 35 първото? - пуйко загубена, ти още ли не си разбрала, че въпросната Надежда, която почина вчера, остави сираче - момиченце на около 2 годинки


Ти да не би да си здравен работник, че толкова защитаваш докторите????
Днес чух нещо, което ме потресе... Един доктор обясняваше, че участвал едновременно на 2 раждания в 2 съседни зали на една болница, щото пациентките си били платили за екип.
Заприлича ми на ония ударнички, които тъчели едновременно на 5 стана, да преизпълнят плана.
Все едно, че не става въпрос за човешки животи.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.11.11 22:32



Не знам до колко има връзка интубацията с емболията...

Но е за това по-долу тоя министър в друга държава би си подал пръв оставката...

По повод обяснението от болницата, че родилката не е приета заради неспазени критерии за прием по клинична пътека – над 4 см разкритие, контракции през 2-3 минути и изтичане на околоплодните води, Стефан Константинов бе категоричен, че лекарят би трябвало да се ръководи от здравословното състояние на пациента, а не да мисли за клиничната пътека и за това какво ще му платят.

Той е шеф на сектора, не може да дрънка такива глупости... и на децата е ясно вече, че системата не работи, да е направил нещо до сега вместо да дрънка и да обяснява как подчинените му трябва да нарушават правилата които и неговото ведомство налага.
Не... даже пренасочиха средства на НЗОК.
А лекаря ако я приеме, от джоба си ли ще плати глобата която ще им тресне НЗОК под одобрителния поглед на същия тоя министър?
Или ще вдигне ръце докато го уволняват... а после болницата ще се чуди от къде да съкрати разходите, че да компенсира глобите.
Системата е извратена, лекарите имат избора - да си ходят или да се извратят и те... а с манталитета на преклонената главица, малко си тръгваха.
Но напоследък стават все повече.
И всяко пренасочване на натиска от системата към лекарите ще води до нови и нови напускания, било към фармацевтични фирми, било към чужбина.
Познайте кои ще останат, вече крайно извратилите се, както и крайно некадърните.

Welcome to the real world!




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Kapинka]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано23.11.11 22:57



В отговор на:

Всеки има право да греши. И надали в другите страни процентът на лекарските грешки е по-различен от този при нас. (Изключая третия свят, ама там хората се оправят повече без лекари и сигурно даже са по-добре от нас в това отношение, щото шаманите си знаят работата).
Въпросът е в това, че системата не работи както трябва! И това е което трябва да бъде променено. А ако не се говори за това и не се предприемат някакви действия нещата няма да се променят.




Аз казвам същото. Малко по-грубо и нежните души тук веднага ми наскачаха.

Невероятната, ти с мозъка си ли мислиш или с метафизичния вариант на онова, дето тупка?

Много избирателно четете. Ами не четете толкова избирателно, де. Удобно пропуснахте, че лекарите са ме спасили, с 6 месеца на системи, новородено бебе преди 25 години. Ако някой глупак търси вината в лекарите, че майка ми, която не пие, не пуши, и не е ходила от 12-годишна с гол кръст, е изкарала нормална бременност, а не е могла с часове да ме роди, затова накрая са я оперирали да ме извадят - да си я търси тая вина в собствения мозък. Аз съм благодарна на лекарите, които са ме спасили и мене, и нея.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.

Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mopфиyc]  
Автор TCNQ ()
Публикувано23.11.11 23:14



Морфи, той лично е против КП, имаше приказки за диагностични пътеки или някак си там.
Също така знам, че наистина 35 год раждането е рисково, т.е. при това положение я приемат и предизвикват раждането, да речем медикаментозно.
А и си мисля, че емболията ще отпадне като версия.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор TCNQ ()
Публикувано23.11.11 23:15



Това не е версията на роднините, аз доста по-рано днес писах, че я знам. И я знам от патоанатома. Не познавам никой от пострадалото семейство.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.11.11 23:28



На думи може да е против, действията му до сега нищо подобно не показват.
И свързаните групи ще са същото... познай защо.
Това за 35 те години ми е ясно, тук иде реч за друго.
Иде реч за сбъркани системни изисквания, работещия по такава схема е винаги виновен, ако не ги спази - защо е нарушил изискванията, ако ги спази - защо има загинали.
Е и те са хора, претръпват и тръгват по пътя на най-малкото съпротивление.
Спазват изискванията, защото това им гарантира някаква защита.
Разбираш ли защо първо трябва да се изрине сбърканото после да се гонят конкретни виновни?

Welcome to the real world!


Редактирано от Mopфиyc на 23.11.11 23:31.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mopфиyc]  
Автор TCNQ ()
Публикувано23.11.11 23:53



Така е, прав си за системата...
Отново - благодарности!



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано24.11.11 10:18



Еми и аз познавам доста хора от системата, и мога да ти кажа, че някои от тези случаи са нагласена работа, с цел да се навреди на даден лекар.

------------------------------------------



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано24.11.11 11:11



съжалявам, че не си усетила иронията в думите
може би трябваше да сложа някой и друг емотикон





Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Kapинka]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.11.11 11:27



"може би трябваше да сложа някой и друг емотикон"
Аха.


Абе, допуснах да е ирония, ама допуснах и да не е - така е, като няма емотикони.
Има хора, дето сериозно ги пляскат такива, може да съм преувеличила, че са много, ама има.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор loverrock ()
Публикувано24.11.11 11:45



Българите дали знаят как да се предпазват от СПИН? Живеят с някой,сериозни отношения, и свалят кондома след няколко месеца. Лекарите им препоръчват хапчета или друг вид контрацепция, без да са правили тест



domino dancing

Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: loverrock]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано24.11.11 12:42



а колко операции се правят без да се пусне тест за СПИН? То верно, че струва пари, ама да се върнем на въпроса - колко струва живота на човек. И може ли изобщо да се измери в някакви пари.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано24.11.11 12:42



земах си забележка



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано24.11.11 14:52



За разлика от тебе мисля с мозъка си. А ти изписа доста безумици, и после като в нискобюджетен американски филм обясняваш, че 'туй дето го виждаш, не е туй, дето си го мислиш'. Доколкото успях да прочета, доста хора са те разбрали 'криво' и са преиначили думите ти.... Явно трябва да обмисляш по-добре постовете си. Хубаво е, че са те спасили, но ти не си коректив и това, че в твоя случай (или по-скоро случая на майка ти) са проявили професионализъм е похвално, но не е общовалидно.

Ако някой глупак търси вината в лекарите, че майка ми, която не пие, не пуши, и не е ходила от 12-годишна с гол кръст, е изкарала нормална бременност, а не е могла с часове да ме роди, затова накрая са я оперирали да ме извадят - да си я търси тая вина в собствения мозък. - също глупаво изказване, едва ли пиенето и цигарите са от значение точно за продължителността на самото раждане... Понякога се налага операция и заради тесен таз, прекалено едро бебе, чисто физиологични причини и т.н. Каквото и да приказваме е факт, че една млада жена и едно бебе вече ги няма, и един млад мъж ще гледа сам другото детенце, останало сираче. А че може и да уволнят въпросната лекарка, не е от голяма полза, ще я вземат в друга болница при този недостиг на кадри.

За съжаление пак няма да има пратени в затвора и лекари с отнети права до живот.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: neverojatna]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано24.11.11 15:32



Хора, които се заяждат за едно изречение от 3, а другите 2 не дават вид даже да са ги прочели? Много добро разбиране, верно.
Глупавото изказване, изобщо не беше за теб, а за Мира-та, дето ми обяснява, че майка ми "си била виновна". Не разбрах защо в моя случай майка ми "да си е виновна", а във всички останали случаи майките да не са, но сигурно е заради това, че другите по-добре от мен разбират какво съм казала и по-добре мислят. "Запознатите" със света не благоволяват да обяснят...

А ти, понеже мислиш и със сигурност си мислила и върху този въпрос, ми кажи - ако се знае коя е тази лекарка (или който и да е друг сгрешил лекар), кой ще отиде да потърси здравна помощ в новото й/му работно място? Аз, въпреки че говоря глупости и не мисля, няма да отида.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.11.11 15:53



"Не разбрах защо в моя случай майка ми "да си е виновна", а във всички останали случаи майките да не са"
А така, още малко, и може да схванеш, макар че дори да се случи, няма да си признаеш.





Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано24.11.11 15:57



чакай, чакай!
Ако си прочела правилно, аз пък отидох да ме оперира точно такъв лекар, за който се говори, че е допуснал грешка. И то точно такава за каквато се говори. И не съжалявам за избора си.

Ние никога няма да разберем истината за всеки един от случаите. Не заставам зад това да не бъде потърсена отговорност. Напротив - трябва да бъде потърсена. Но ОСНОВНИЯТ ПРОБЛЕМ Е В СИСТЕМАТА!!!

Не плащала здравната каса за родилки дето не раждат. Ми хубаво бе! Дайте точна и ясна информация за какво и колко плаща и за останалото да бъде определен ценоразпис. Всеки ще си преценява как и какво да прави. Накрая цената ще отиде като в частната клиника. И няма лошо да е така, ако предлагат същите условия и грижи. А не като в Майчин дом - една приятелка ражда преди месец и на втория ден й носят за храна боб със зеле и няма кой да дойде да я раздвижи след реанимацията.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: neverojatna]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано24.11.11 15:59



Каквото и да приказваме е факт, че една млада жена и едно бебе вече ги няма, и един млад мъж ще гледа сам другото детенце, останало сираче. А че може и да уволнят въпросната лекарка, не е от голяма полза, ще я вземат в друга болница при този недостиг на кадри. За съжаление пак няма да има пратени в затвора и лекари с отнети права до живот.

И да има това няма да спаси следващата жертва.
Докато се толерира от обществото система която да поставя лекаря пред избора да наруши заповедите на началниците си или да рискува живота на пациента, няма да се промени нищо... ако щете линчувайте лекари.
Най-много да прогоните все по-малкото останали.
А тогава какво?
Кой ще е виновния?

Welcome to the real world!




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Kapинka]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано24.11.11 16:03



И ще последва вой до небесата от тия дето не искат да плащат... в момента поне се чувстват доволни като ги лъжат, че им е безплатно.
Система не се руши като и наливаш още пари.

Welcome to the real world!




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано24.11.11 16:09



Миро, сещам се за две неща: още отначало почна да ме контрираш, че лично си се засегнала от думите ми и даваш все в тоя дух; нито един път не можа да напишеш контра за цялото ми мнение, а само се заяждаш за няколко думи.
Това, че започна да ми говори за контрацептиви и секс, изобщо не разбрах откъде го извади, а и ти така и не ми отговори.
За какво искаш да се сетя точно? Че не си в състояние да вържеш 2 и 2 - 4?

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.11.11 16:14







Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор TCNQ ()
Публикувано24.11.11 17:59



Възползвах се от твоите предложения





Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mopфиyc]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано24.11.11 20:29



Никой никого не кара да налива пари!
Преди около година един хирург във ВМА ме приклещи в кьошето, че пироните за крака на баща ми стрували еди колко си пари и да съм му ги дадяла. Така ли, викам си .... и му изиграх едих цирк как парите съм ги взема от шефа ми и трябва да му занеса фактура. Да видиш колко бързо ме прати да ги платя официално.
И каква е разликата?
На колегата жена му тръгва да ражда (уж нормално) и се налага по спешност да бъде направено секцио. Извинете, ама тук да ни дадете 1500 лв, че иначе няма как да станат нещата. Бе да се .... у главата проста. За още малко над тия и то официално платени щеше да си роди жената като бял човек.
Всеки труд трябва да бъде заплащан! Аз съм за официалното плащане. Има си начини - допълнителни осигурявания, фондове и т.н. Няма сега да измислим пак ние колелото и топлата вода.
И никой няма право да унизява когото и да било. Най-малкото болен човек (или родилка, де).
Не скачам срещу теб! Просто си казах мнението за плащанията.



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: TCNQ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано24.11.11 22:32



И как се приемат сред останалите?

Welcome to the real world!




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано24.11.11 22:40



Ти си доста зле,изобщо не знаеш какви ги пишеш.
Като прочета такава фрапиращо-неграмотна мисъл направо искам да счупя компа,че я е допуснал до мозъка ми...



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Sarfa]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано24.11.11 22:46



Don't kill the messenger...

Welcome to the real world!




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано25.11.11 00:36



В интерес на истината в учебниците по АГ наистина пише, че оптимална възраст за раждане е 22-25 год., но това е оптимално чисто по медицински показатели. Все пак не може да обвиниш родилката, че са я размотавали и са я върнали... Не виня обаче и лекарите, защото те зависят от клинична пътека - да факт, живота на една родилка и дете зависи от един чиновник, който е създал клинична пътека и ако родилката не отговаря за нея - с багажа и обратно в къщи... Преди време си говорих с моя доктор как е направил секцио, защото е имало проблемно раждане с една от пациентките си, но понеже не е изчакал да се съберат всички показания за секцио е имал проблеми след това, но детето и майката са добре. Ако е изчакал да събере всички показания по пътека, бебето е нямало да оцелее. Така или иначе касата не му е платила пътеката... мисля, че е отнесъл и някаква глоба, защото е спасил живот! За съжаление не лекарите са виновни, а управниците, които пестят от медицина и създават абсурдни правила, които водят до тези трагични случаи. Малко знаят ама като вземаш 550 лв. заплата и касата като те глоби с 90 лв. примерно, не ти остават много за съществуване. Да не говорим, че за 550 лв. още се чудя как има ентусиасти да работят медицина в България...
Много е тъжно, че си е отишъл млад човек, ужасно е че едно крехко създание е загубило живота си преди той да е започнал, но за всичко това вина имат не само конкретния лекар, а и чиновниците, за които живота е табличка и показатели...



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Kapинka]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано25.11.11 09:45



На нас докторът направо ни каза откъде да купя титановата пластина и гвоздеите и преди да занеса банковото бордеро от превода, беше направил операцията, дадох му го след това - има и истински доктори...спаси майка ми.

Двама "неистински" и екипите им, убиха баща ми.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън


Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор TCNQ ()
Публикувано25.11.11 10:08



Предложения към Министър Константинов, като заедно да определим конкретен срок за тяхното изпълнение
1. Създаване на електронно здравно досие на пациента, задължително за попълване от всички лекари при всеки преглед и изследване с нива на достъп, без право на редактиране. Т.нар. електронна здравна карта.
2. Създаване на електронен регистър за мониторинг на бременност и раждане с възможности за телемедицина (онлайн консултации). Анализ на статистиката и силно активиране на превенцията.
3. Рейтингуване на болници ( в т.ч. и частни кабинети и клиники) според качеството на предлаганите услуги, инициирано от национално представени пациентски организации. Сертифициране и периодична атестация на лекарите. Добри резултати-добри заплати.
4. Коренна промяна на съществуващата система на съдебно- медицинска експертиза. Регистър на медицински инциденти, описване на лекарските грешки. Създаване на независима институция, която в момента не е ИАМО, или нейното изместване от МЗ, включване в състава и на прокурори и независими експерти. ДАНС, Специалната прокуратура, Министерски съвет са едни от вариантите.
5. Премахване на монопола на БЛС и НЗОК чрез създаване на лекарска камара с незадължително членство не само от лекари и чрез частни здравно-осигурителни фондове, които да са на принципа на застраховането. Да има твърда осигурителна вноска (някакъв минимум), която да гарантира на всички граждани на Р България качество и достъпност до медицинска помощ, в т.ч. и за раждане.
6. Промяна на начина на избор и такси за екип, да бъде реален и съзнателен от който пожелае. Да се гарантира в закона равното качество на медицинско обслужване без значение избор или не! Да се инкриминира изнудването за такъв „избор”, с особени тежки последствия при родилки! Грижата за бременните и родилките е върховен приоритет на държавата и е гарантирана от Конституцията!
7. Възстановяване на обществения фонд за социално слаби граждани, да се разшири достъпа до него, за да се гарантира правото на медицинско обслужване и на здравно неосигурени.
8. Създаване на гаранционен фонд за обезщетения на увредени пациенти и адекватни застраховки професионална отговорност на лекарите.



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: TCNQ]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано25.11.11 11:31



Много полицейско. Първото като го прочетох само и откачих. Откъде накъде трябва да имам здравна карта, на която да не може да се редактира?! Като ми лепнат грешна диагноза какво?! Или да не давам други примери. НИКОГА не бих се навила на такова нещо. То не че сега с тази електронна система не е близо, но ти за да подсигуриш лекар да не може да прикрие грешка, ще преебеш пациентите по 100 показателя.
Освен това човек има право да крие здравното си положение.

Онлайн консултации не може да има, защото без преглед всичко е общи съвети.

Рейтингуването на университети, ако знаеш как ще се случва, ще се застреляш преди да започне рейтингуване на болници. Не би тр да има рейтинг, би тр да има специализация - да се знае в тази болница има мн добър специалист по еди си какво, в онази по друго и така.

..rude & not ginger...



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: TCNQ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано25.11.11 16:29



Забили сте прекалено в частния случай - АГ.
ЕЗК няма да промени нищо сама по себе си, да не ти разправям какви неща знам за разни сървъри и как уж защитената информация по тях се променя по висша заявка.
ЕЗК е за улеснение и бърза диагностика, не за милиционерщина... няма логика да е неизтриваема и вседостъпна. Драмата с търговския регистър да я напомням ли?
2 то влиза в ЕЗК
Зарежи ти рейтингите ... кой ще наблюдава наблюдателите?
А и в дадената болница може да има много добри травматолози например, това означава ли, че са добри и в неврохирургията?
Пак милиционерщина... какво ти разбира милиционер от медицина видяхме от ЦЦ пред народното събрание. Какъвто и орган да се създаде, без лекари в него не може да прави медицински разследвания... и се върнахме от където почнахме. Трябва да се отдели звено от специалисти, независимо от ЛС и конкретни здравни заведения което да работи със службите.
В лекарските съюзи място имат лекари... няма логика да натикваме и други вътре, не им е работа да вършат работата на гражданското общество.
Просто трябва да има възможност за повече от един ЛС.
НЗОК и фондовете трябва да са на еднакво ниво, в еднакво положение ... инак става безсмислено.
Твърдата вноска поема само минимума, не можеш да включиш в нея всичко.
Избора на екип трябва да стане задължителен, ако пациента не пожелае - към него се прикрепя определен екип. Въпроса със цената отпада ако се уреди финансирането правилно (фондове, застраховки, кеш).
Екипите обаче трябва да поемат 24х7... което иска повече специалисти, сложно.
Обществен фонд на бюджетна издръжка + дарения... обслужването на неосигурените трябва да се отдели от това на осигурените.
Гаранционен фонд е добра идея... той да поема обезщетенията и после да съди болниците и конкретните виновни, системата работи в други области.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: TCNQ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано25.11.11 16:39



Ти виж какво прави всъщност тоя министър и кабинета като цяло... дали изобщо тия предложения го касаят?
Май наистина е време за западните медии... но не на дребно, а цялото безумие което се случва в медицината трябва да се изнесе, от главата до ноктите на краката.

Взето от друг клуб по сходна тема...

Добре звучи - логично и обосновано, но уви, вече е късно...
Договорното начало между лекари, пациенти и НЗОК, която е посредник между първите два субекта е официално прекратено - от това правителство, по причини които не бяха обяснени...и при условия, които останаха тайна.
А като няма договаряне, законово уредени дебати между оторизирани инстанции, спорове и уреждане на претенции и гарантирани стандарти... какво има?
Хаос, сива икономика - ето какво.
Много хора дори не знаят, че не само обществения договор като принцип но и формалният закон по който работи НЗОК е нарушен...Няма годишно договаряне - не само на цени за конкретни улуги, но и изобщо - за пакети, за медицински стандарти, за бюджетни и извънбюджетни услуги ...
Давам пример - токът, който се договаря с всичките тези електроснабдителни дружества - ЕОН, Чес и прочие... подлежи на годишно, че и на по-често договаряне, така е и за горивата, така е и за държавните и общинските такси - има поне годишна индексация... Но НЕ и на здравните услуги!
Цената на 1 рентгенова снимка или на една кръвна картина, амбулаторно не е повишавана или предоговаряна в пакет от няколко години - още от времето на тройната коалиция, май...Цената която плаща НЗОК за почти всички здравни услуги е много ПОД реалната себестойност- не само спрямо пазарната стойност, но дори спрямо "производствените" разходи!!!
Е, при това положение - как да не се появяват корупционни практики или организирано /в името на оцеляването на здравното заведение/ източване на здравната каса...Забележете само колко хубав е тоя термин " източване" - не е наречено кражба... защо ли?
Щото въпросната "кражба" е горе долу, 1/4 - в името на оцеляването на заведението 1/4 в името на заплатата на лекаря и поне 1/2 - за да се обслужи безаварийно и без драстични компромиси с науката - негово величество - пациентът! А той, особено тежко болният, дори не разбира, че е част от тая схема, че реално се ползва от нея...мисли си, че е само някаква далавера на докторите...хе, смешки...

Дано наистина въведат най-после тая електронна карта и ЛЪСНЕ в цялата му прелест реалното недофинансиране на системата, реалното ограбване на пациентите и лекарската гилдия, дълбоко порочният популизъм, че здравеопазването е достъпно за всеки и е безплатно.


Грозно...

Welcome to the real world!


Редактирано от Mopфиyc на 25.11.11 16:42.



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано25.11.11 17:53



В същност може би трябва да стане ясно кое колко струва. И кое от нещата се поема от здравната каса. И когато нещо е необходимо, но не се поема, то пациента или неговите близки да бъдат надлежно информирани за това.
И после да се направят няколко курса на целия болничен персонал за това как се работи с болни хора и как те да не бъдат унизявани.
Не забравяйте - във всички държави има общински болници. Не си мислете, че там ситуацията е много по-розова отколкото в нашите.
Но там имаш и варианти за допълнително здравно осигуряване/застраховане. И тук има. Но индивидуалното е много скъпо. Приемливо е само, ако си част от някой голям екип и шефа ти е бил така добър да ти го сервира като социален бонус.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано25.11.11 19:52



Напротив, прочетох всичките ти мнения по темата, затова се изказах така.


ако се знае коя е тази лекарка (или който и да е друг сгрешил лекар), кой ще отиде да потърси здравна помощ в новото й/му работно място - ами да, знае се, в последния случай с починалата Надежда казаха името на лекарката, която я е пратила да се разходи - Лина-не-знам-коя-си и даже я показаха, съвсем коректно поискаха и нейното мнение по случая.



Тема Re:нови [re: neverojatna]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.11 21:25



Лина Димитрова.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано25.11.11 23:34



айде сега - моля те да погледнеш и през очите на другите - родих сина си на 33 години - не исках толкова късно, но за това нещо си трябва и мъж! Готова съм да родя поне още едно българче - независимо колко трудно - и баба ми и пра-пра баба ми са родили последните си деца около 40 годишна възраст, здрави и умни деца са раждали и тогава и са доживели до 90 години тези 'закъснели' майки. Съжалявам, но на една жена не бива да и се отрича правото да стане майка, защото по някои критерии не е спазила някакъв канон за възраст! ....

А медицината е достатъчно напреднала, за да може да поеме раждане на всяка възраст! Пра-пра баба ми е била медицинско лице и не е имала нито един случай на починала родилка или бебе - нейните деца също са се родили здрави, както и тя е останала здрава след ражданията си между възраст 33 и 40 години. А да не би сега медицината да е по-изостанала отколкото е била преди повече от 100 години?! .....


Major e longinquo reverentia

Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор TCNQ ()
Публикувано26.11.11 16:39



да, защото тематиката е за майки и бебета. И не сме забили, а сме акцентирали.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано26.11.11 21:56



Сори , майка но ти просто не знаеш какво говориш . Темата или трябва да бъде заключена или -да спреш да бълваш глупости . Естествено не трябва всички лекари да се слагат под общ знаменател , но и че повечето от тях се превърнаха в търгаши две мнения няма . Я да си беше платила за избор на екип , че и подкуп да беше бутнала годините нямаше да ги притесняват . Що не погледнеш от другата страна , че едно детенце вече е сираче и , че друго умря заедно с майка си по вина на некадърните лекари . Защо според тебе директора на болницата си подаде оставката - да не би от жал за починалите родилки ? И дали случайно виновните ще си понесат наказанието , или и този случай ще потъне в прашните архиви .
Явно или си стара ялова мома или някой от виновните лекари ти е прекалено близък , за да пишеш подобни глупости .
Скрий се и не се изказвай повече ако е възможно . Много те моля.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: бaбa 3aйka]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано27.11.11 08:23



Не съм мома и съм на 25. Коментирайте темата, не моите писания. Още някоя компетентна няма ли да се изкаже, че едно дете остава сираче - разбрах го веднага. Ти имаше ли проблем с раждането? А Мира... опс, чакай, тя не е раждала. А някоя от другите госпо'ици в темата?

Последно какво коментираме, протест против незнайно какво (за мен е незнайно какво, по-горе съм писала защо), коментираме това, че някоя от вас още не е раждала или коментираме, че аз пиша глупости, а чувствителните (а в други теми - чувствените) госпо'ици не могат да се наплачат.

Коментирайте си темата и конкретната лекарка. Толкова страници и половината ми обясняват колко съм глупава, защото не съм на вашето мнение. Благодаря за вниманието, но наистина няма нужда.

Голямото жълто пиле горе още не ми е отговорило на въпроса, но вече взе да се хили, все едно пише в ГЗС (тя още в началото вкара теми от ГЗС, де, не е чудно).

А.. протестът трябва да е минал. Посетихте ли го или решихте да се ограничите само с викане в темата ... по мен?

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано27.11.11 09:14



Еййй, на всеки пост - "Мира", макар че Мира отдавна не вижда смисъл да и отговаря. Толкова и е акълът на мис Моралистка, че нищо умно и относимо към спора не може да измисли.
Коментираме твоята простотия, че нямало как да има виновен лекар при умряла родилка на 35 години, която родилка на всичкото отгоре, "извинявай", дотогава нямала деца. Така, де, кой и е виновен, то на 35 години ражда ли се - ми нищо по-нормално няма от това, да умре, как пък щяло някой лекар да е сбъркал, дори въпрос не трябва да се поставя, ясна е работата. Ама ти вече обясни, че това, дето си го казала, не си го казала, обаче пък ти били криви другите (забележи - не един-двама, а всички други), например Мира.
Мен мама и другарката в детската градина са ме учили, че когато целият свят ти е крив, повредата обикновено е в твоя телевизор.

Редактирано от Mиpa_M на 27.11.11 09:26.



Тема Re:нови [re: Aз бяx]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано27.11.11 10:58



А ти от позицията на каква ще държиш сметка на хората на каква възраст да имат деца?

Когато на теб ти харесва или когато те искат? Тук средната възраст на национално ниво за раждане на първо дете при жените е 29 години и 8 месеца. По улиците виждам съвсем нормални хора. За рискова бременност се води, ако родилката е над 38-годишна възраст. Или тук лекари няма? Хайде, спести на читателите непремерените ти изказвания и остави хората сами да взимат решения за собствения си живот.

П.П. Моя много близка жена тук роди двете си деца на 33 и 35. И двете бременности бяха съвсем нормални, нормално безпроблемно раждане, децата са здрави и страшно умни за възрастта си. Не се вписват в "медицинските" ти познания, а? И в добавка, самата тя е лекар. Как да не знае, че не може да раждаш след 25?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Редактирано от Bиливap на 27.11.11 11:04.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано28.11.11 09:27



Не виждаш смисъл, защото нямаш какво да кажеш. Намери ли къде съм казала... онова? Хората ми цитираха какво съм казала, ти не можеш, много странно.

Мен пък мама и тати, и баба, и дядо, и учителките са ме учили да чета и да мисля, че не съм виновна, ако мисля нещо малко по-друго.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.

Редактирано от Aз бяx на 28.11.11 09:29.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано28.11.11 09:33



По-горе питах Голямото жълто пиле къде казвам, че не е нормално и не може да раждаш след 25. Кажи ми ти къде го казвам, щото тя няма да ми каже.

Аз пак ще си задам въпросчето - някоя от вас ходи ли на протеста, за който всъщност беше темата? Или ви беше по-ценно да се разпищите коя не била раждала и че бедната жена е оставила сираче (това, второто, го разбрах още първия път като го казахте, няма нужда да ми повтаряте). Може би ви се е видяло по-интелигентно и участващо само да си изкажете компетентното мнение за един частен случай, докато обвинявате мен, че съм казала нещо, което не съм.

И сега някой ако ме пита аз дали съм била на протест, мисля, че мога да кажа с пълно право, че е идиот или поне има нужда от нови цайси



***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.

Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: бaбa 3aйka]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано28.11.11 09:43



Явно или си стара ялова мома
Ей, ей, ей, какво ти става

?

Аз съм ялова стара мома и не се срамувам да живея!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

А ти?

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: TCNQ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.11.11 11:26



Работата на парче в случая може да е по-вредна от колкото полезна.
Системата гние като цяло, няма как да се оправи само една част от нея.
Разбра ме и с тази дума, дори да не е най-подходяща.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Kapинka]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.11.11 11:33



Бе то да спре с популизма и лъжите в материята, няма да е лошо... но няма да стане, не и без сериозен натиск и ясни предложения които да стигнат до поне 10 - 20% от масата.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано28.11.11 13:01



Не разбрах защо толкова малки проценти даваш?

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Aз бяx]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.11 11:07



Защото това са границите над които започва някакво развитие.
В по-напреднали общества стигат и 5% ... при нас може би ще трябват 30%.
Вземи за пример пирамидата на Маслоу, идеално приложима е за разбиране на ситуацията.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано29.11.11 11:22



Честно казано, мисля върху последното ти изречение и стигнах до извода, че явно имаме особено добре задоволени 1во и 2ро ниво, та сега се стремим към задоволяване на третото.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Aз бяx]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.11 11:26



За теб може да е вярно... не оценявай масата по себе си.
Но пирамидата я дадох като пример, защо не трябва цялото общество да проумее, че трябва да се промени нещо, а някакъв граничен процент.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано29.11.11 11:37



Не оценявам масата по себе си, гледам я как реагира. Това тук е по-скоро към трето ниво, търси се подкрепа за частния случай.

Във Вести има още една новина за починала родилка. Чудя се кога ще почне да се коментира пак какъв геноцид се упражнява върху простото население.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Aз бяx]  
Автор TCNQ ()
Публикувано29.11.11 12:36



Моля??? Частният ми случай отдавна не е движеща сила за протеста, а там имаше и жени, родили по 2 деца без никакви проблеми!
Въобще не си наясно, и това е много жалко. Въобще не бих се наел с анализ на твоята пирамида.



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор TCNQ ()
Публикувано29.11.11 12:37



Общо не повече от 300 човека протестираха, а в почти половината градове, заявили, че ще се включат, нямаше никой.



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: TCNQ]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано29.11.11 13:02



Абе, без промени, както се казва, "на системата", няма да има много файда, а тази промяна не знам дали се постига с точно такива протести - вие дори не сте се съсредоточили върху нея (което също е разбираемо).

В клуб 40-50 няколко броя лекари са си написали вижданията, мисля, че е полезно да се прочетат, ако не си ги прочел. Темата се казва "бучка в гърлото" и има над 500 мнения.
Не че само там се пише това.





Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: TCNQ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.11 13:05



Протеста идва после, първо трябва осъзнаване на проблема сред поне 10% ... а още го нямаме, че и повечето които виждат наличието на проблеми смятат, че ще ги решат с разстрели и затвори.
Жалко е за ония които искат да променят нещо.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано29.11.11 13:13



Като се има предвид колко спорна е йерархичността на потребностите според подредбата на Маслоу, особено в средната си част, спокойно можеш да разшириш процентите при наличие обаче на ясни и аргументирани послания. За мнозинството, мисля, е ясно, че нещата в системата куцат генерално и надали би било непосилно- трудно да схванат, че недъзите във философията на здравеопазването ни рефлектират и върху онези, които са нейни проводници. Но за целта последните трябва да отклонят поглед от пъпа си и вместо да предприемат кръгова отбрана, да водят диалог с пациента и да изискват от онези, които творят здравната политика. Чак когато техните проблеми, които пречат на това те да са отдадени максимално на призванието и работата си, бъдат ясно обяснени и разбрани, могат да разчитат на солидна подкрепа. Тъй като, колкото и да осъзнавам логичната зависимост "прост народ- слаба държава", все пак повечето хора не са дотам тъпи, та да смятат наистина, че проблемите на здравеопазването са в това, че едни хора, лекарите, просто са некадърни, некомпетентни, че и безхаберни в добавка.




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: TCNQ]  
Автор з бя (Всичкотрошачка)
Публикувано29.11.11 13:15



А какво е тогава движещата сила на протеста, драги ми господине?
Не говоря за твоя частен случай, както ти си въобразяваш - и това ти е проблемът - приемаш твоя частен случай за отправна точка, събираш още 5 частни случая и казваш "има тенденция, дайте да протестираме".

Най-напред, тенденцията не засяга 5 случая от 1000, това е твърде малко.
После, тенденцията не е да стават все повече смъртни случаи заради лекарски грешки, както твърдите вие (които и да сте). Тенденцията е само за повече смъртни случаи, но броят им, пак повтарям, е прекалено малък, за да се нарече тенденция. Лекарската грешка, недоглеждане и т.н. си я измисляте вие и не ви прави чест, че използвате един действителен случай на лекарска грешка с фатален изход (която грешка не е и доказана до момента, още проверяват и разследват), за да докажете правотата си. Отново логика никаква, факти има, но не и за тенденция.
После - вие тръгвате от съвсем грешна позиция. Имало майки с 2 деца, нормално родени. Аз питам - тези жени какво търсят там, срещу кого протестират? Как изглежда това отстрани - хора, които нямат причина да бъдат на протест (който така или иначе е без ясно изразена цел), са там. Защо са там? Да правят тълпа. Кое му е сериозното на протест, на който целта му е да се събере максимално многолюдна тълпа, водена най-вече от чувства и емоции, а не защото е пострадала?

Не се ли замисляш, аджеба, че на такъв протест трябва да излязат предимно пострадали хора - къде са тези хора? Сигурно са от типа овце - не вярват, че нещо ще стане и кротуват? Странна логика, само и само да не се каже, че нещо в организацията и самата идея накуцва.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: з бя]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано29.11.11 13:25



Доста е странна твоята логика пък, според мен. Ако всеки протест, какъвто и да било той, разчиташе само на жертви или потърпевши, той би останал буря в чаша вода. За да има някакъв резултат от един протест, той има нужда от ясна идея и искания, но и ясно изразена обществена подкрепа и солидарност. А солидарността идва с осъзнаването на простичката истина, че днес се случва на едни, утре може да се случи и на мен, недосегаеми няма. Това по принцип, а в частност, би ми се искало да те помоля да проявиш малко повече такт, когато разговаряш с автора на темата и да разбереш личното му пристрастие по въпросите, които тук се обсъждат. Ако си укротиш леко менторския тон към него, няма да навреди.




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: PipilotaV.]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.11 13:27



Не става дума за йерархията, може би примера не беше идеален, става дума за водещата роля на върха на пирамидата (в обществения случай това не значи властта, а активната част от обществото).

За мнозинството хич не е ясно, ама хич... огледай се под новините има коментари.
В такава среда, опиталите диалог ще ги оплюят от всички страни... а първи ще хвърлят камъните ония дето имат интерес от запазване на статуквото.
Докато на поне 10% не им стане ясно, че повече не трябва да продължаваме така и трябва активно отношение, а не щраусово поведение, няма как.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: з бя]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.11 13:30



Тия майки може да са видели това, дето ти отказваш да видиш... системата е в клинична смърт.
Може да са имали проблеми без фатален характер.
Може да имат пострадали близки.
А може просто да искат да намалят броя на следващите загинали.

За разлика от теб дето само се чудиш как да се заядеш на дребно.

П.П. А протеста наистина трябва да се доизпипа от към изисквания... за това трябва съдействие на активните, а не оплюването им по всеки възможен начин.
Безгрешни няма, та по-добре да им помогнем от колкото да ги плюем, че са сгрешили.

Welcome to the real world!


Редактирано от Mopфиyc на 29.11.11 13:34.



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано29.11.11 13:35



Аз съм убедена, че на 10% поне им е ясно, че има нужда от промяна. Само че на върха на пирамидата има неизбистрени концепции и манипулации, удобни за една част от намиращите се върху йерархичния във властово отношение връх. Тогава онова, което тече като послание "надолу" е също така нефелно.

А, признавам, нямам вече нерви да чета форумните изцепки под новините- като изключим мненията под новините в "Капитал" и още много малко подобни места, повечето подобни форуми са направо токсични откъм концентрация на крещяща простотия.






Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: PipilotaV.]  
Автор Аз бях (Всичкотрошачка)
Публикувано29.11.11 14:06



Аз виждам много добре личната драма. Само че на ония отгоре, които единодушно тук (май, де) се реши, че са виновни, нечия лична драма при наличие на хиляди сравнително нормални случаи, няма да им се види достатъчно за предприемане на действия. Защото личната драма първо трябва да се реши на локално ниво и лично, а не да се впряга цялата държава.

Да, утре и на мен може да ми се случи. Да, с тези средства за масова комуникация ще орева света. И защо държавата да направи нещо, че на Н.Н. й е починало бебето, след като Н.Н. не се е потрудила достатъчно, за да си реши сама проблема с болницата? Защо, след като моят случай е един на няколко десетки хиляди, да се смята за логично, че действия ще бъдат предприети като за масово проявление, след като не са били предприети само за мен?

Сигурно сте твърде големи идеалисти, но този протест няма да има ефект поради тази причина - личното се пренася към всичко останало. Това е предпоставка протестът да не бъде взет насериозно. Изобщо не става дума за солидарност или липсата й тук - става дума за това, че един човек се хваща с нещо и се радва, че 100 други безпроблемни са тръгнали след него - но това в очите на господата, пред които е протестирано, означава, че едно стадо е тръгнало да блее без причина. И то срещу хора, не срещу системата! Т.е. системата си е наред, хората не са. А е обратното.

Ако ме смятате за тъпа и груба, защото ви казвам истината в очите... Не знам.
Чудя се например защо Морфиус не организира един протест за нещата, дето ги пише в тази тема? Или да не е той, някой друг.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Аз бях на 29.11.11 14:07.</EM></FONT></P>

Редактирано от Аз бях на 29.11.11 14:35.



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: PipilotaV.]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.11 14:23



Е аз не говоря за върха като властова концепция.
За тази токсичност... точно тя отблъсква желаещите диалога.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор loverrock ()
Публикувано29.11.11 14:27



Още една е умряла снощи.

domino dancing


Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Аз бях]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.11 14:27



Протести вече съм организирал, било е за друго но принципа е същия.
И видях какво е приемането на нещата.
За това казах, минимум 10% и може да стане нещо.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Аз бях]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано29.11.11 14:28



Права си.
Истината е, че човек трябва да умее да се грижи сам за себе си, а небрежното/престъпно/нехайно отношение и некомпетентността да бъдат наказвани.
А тази система е създадена от хора, които имат интерес да бъде такава, каквато е.

Скромността изразява точният баланс между крайностите.


Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: loverrock]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.11 14:30



Знам, проблема е и в това, че когато има съмнение за грешки и проблеми, дори чистите от медицинска гледна точка случаи (а такива има навсякъде, още не сме станали богове) остават съмнителни.
Какво остава според теб?

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано29.11.11 14:43



Съмнявам се, че има общество, което да не се поддава на нагнетяването на напрежение и на създаването на психоза, когато медиите "броят трупове", цинично казано. Другият вариант, но невъзможен, е да има информационно затъмнение или, възможен и нужен вариант, най- после да бъде иницииран широк обществен дебат по проблемите на здравеопазването с участието на всички възможни не само политически сили, които имат идеи в тази сфера, но на гилдия, пациентски организации и т.н. А ако лекари и пациенти, образно казано, стоят от една страна на барикадата като потенциални пациенти и имат едни и същи интереси, то тогава нека първите се присъединят към протеста на онези пред Парламента. Нека влязат в диалог с тях там. Представяш ли си го това, а?




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Аз бях]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано29.11.11 15:31



че на Н.Н. й е починало бебето, след като Н.Н. не се е потрудила достатъчно, за да си реши сама проблема с болницата?

НН не е медик, за да си решава сама проблема с болницата.

НН отива да ражда в болницата, а не примерно, в полицейския участък. ако беше отишла там, и беше умряла, тогава бихме казали, че е неграмотна и е отишла на грешното място.

Та затова мисля, че не си съвсем права.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън


Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Аз бях]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано29.11.11 15:49



Обикновено хората, които претендират, че са говорители на самата Истина, не умеят да водят диалог. Ти не си изключение. За да има диалог първо трябва да приемеш, че истината има повече от едно лице.

А че си груба- груба си. Даже и цинична, тъй като най- малкото терминологията за "стадото , което блее" е и двете- израз на груб цинизъм, който претендира да е извън контекста на стадото. Само дето прозиращия отвъд думите интелектуален потенциал не е достатъчен за целта. Има още много да се работи...

П.П. Има много случаи, в които самотният човек остава нечут и проблемите му- неразрешими, ако не бъде предизвикан отзвук. Медиите се занимават в огромен процент от работата си с това. Така че не виждам какво те тревожи толкова, че държавата се била "впрегнала" в не знам какво си... Първо: държавата като цяло е перманентно глуха за диалог с електоралната единица, докато последната не й кресне в ухото, второ: никаква държава не се е впрегнала за целта, а една институция си върши работата- ако има професионално безхаберие с цената на човешки живот, то трябва да бъде санкционирано, трето: проблемът е у здравното министерство и реформи, или по- скоро тяхната липса, а не у протестиращите граждани. Друг е въпросът, че управляващите използват стари макиавелистки похвати, за да опазят себе си, тъй като в края на краищата точно държавата носи отговорност за здравната си политика и е по- добре някой да пропищи и да се говори за това къде е "заровено кучето", отколкото лекарите тихичко да се спасяват поединично, а пациентите да не могат и това да направят...Така че, не реви за обезпокоената държава, плийз.
А пък тук става дума за това, че един човек се хваща с нещо и се радва, че 100 други безпроблемни са тръгнали след него мисълта ти съвсем си е дала почивка. Голяма радост е това, мдааа. А "безпроблемните" са или платени клакьори, или просто скучаещи минувачи, а?


Редактирано от PipilotaV. на 29.11.11 15:50.



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: PipilotaV.]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.11 16:15



Ако надскочим 10% и се дефинира правилно, мога да си го представя.
За момента трудно.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: PipilotaV.]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано29.11.11 17:28



Я пак за истината? АЗ, точно АЗ не приемам, че истината има повече от едно лице. Ако го твърдиш, или четеш по диагонал, или не знаеш що е то четене с разбиране.

Трябва ли да си медик, за да ти мине елементарната мисъл, че проблемът ти е с лекаря/лекарския екип и болницата и първо се решава в съда, после на по-горна инстанция? Ние - не, директно държавата. Ама отделния никой не го слушал... - разбира се, че никой няма да го слуша. Отделният човек е частен случай, прецедент, и неговият проблем се решава като частен случай и прецедент, а не да се тръгва с рогата напред, че всеки е виновен за всичко.
НЯМА страна в света, в която да действа принципът "на Вуте не му е наред, дай да променим цялата държава" - нито в теократични държави, нито в обикновени монархии, нито в тоталитарни режими, нито в демокрация.

В отговор на:

никаква държава не се е впрегнала за целта, а една институция си върши работата



Я пак? И за какъв чеп бяха тогава протестите, след като институцията си върши работата, и човекът си е свършил работата с институцията и се е разбрал с докторите какво и що.

В отговор на:

ако има професионално безхаберие с цената на човешки живот, то трябва да бъде санкционирано



И това ще стане с протести? Жено, почти откак е тръгнала темата, повтарям, че санкционирането, точно санкционирането, не става на ниво държава, а на ниво съд! А ти ми казваш, че пострадалият трябва да е медик, за да осъди болницата, която го е оставила без жена, без дете или без двете.

В отговор на:

проблемът е у здравното министерство и реформи, или по- скоро тяхната липса



Като е у здравното министерство, защо всякакви компетентни и недотам индивиди викат "смърт за лекарите" (всички лекари), "лекарите са продажни" (всички лекари), "лекарите провеждат геноцид"(всички лекари)? Щом системата е виновна, защо протестите се провеждат под надслов "срещу лекарски грешки", а не "срещу порочната ни здравна система"? Аз пак си стигам до извода, че хората просто не знаят какво да правят. Е аз виновна ли съм, че не съвсем нежно им го казвам и поне знам какво да не правя?

Опс, извини ме, не го каза ти за медика - тези редове да се четат към мнението на Розмария.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.

Редактирано от Aз бяx на 29.11.11 17:36.



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Aз бяx]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано29.11.11 21:08



Виж сега, най-малкото като полза от протестите е, че може един безхаберен лекар да се стресне, че и неговото име ще го разнасят по новините и като му дойде родилка, да прояви малко повече старание.

..rude & not ginger...



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Doctor Who]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.11 21:23



Ама ти сериозно ли мислиш, че цялата вина за настоящото положение е само в лекарите?

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано29.11.11 21:37



Пфффффффффффффффф.
Просто засягам друг аспект от смисъла от протест и че дори нищо да не се промени на горно ниво, един пациент да бъде спасен заради дори прекалена предпазливост, под влияние на емоции от ставащото, пак ще има смисъл. Това й казвам.

А иначе ако ме питаш за личното ми мнение - каквато и да е системата това не оправдава човек, който се крие зад администрацията, когато става въпрос за човешки живот. И не мога да оправдая някой, който рискува живот, за да си спаси задника. Ако ще да умира от глад, пак няма да го оправдая. Но разбира се, знам, че идеята за морала като основен двигател и критерий, е утопия. Затова системата ще променяме, за да ни контролира тя по-успешно, понеже сами не можем.

И между другото това изобщо не е към средата на потребностите на Маслоу, а най-първата и изначална - потребността от сигурност за живота.


..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 29.11.11 21:38.



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Aз бяx]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано29.11.11 22:07



Жената не е медик, че да знае какви точно контракции и какво кръвно налягане и каква пикочна киселина да си следи, това имах предвид.

Баси - не е нужно да съм зъболекар, за да знам, че като ме заболи зъб отивам на зъболекар, а не на при уролог, и отварям уста и се оставям в ръцете на зъбаря. И знам, че няма да извади здравия зъб. И няма да ми набие някой шамар, че ми течала слюнка (И при такава съм ходила, ама вече - не. То май тя вече няма и пациенти). Ми като го е гнус, да е станал художник.
като ги нервят писъците на родилките, да са станали боклукчии, а не гинеколози.

Ей за това говорим.

И си направи труда да изчетеш темите, и ми дай пример къде някой от клубарите е писал "смърт на лекарите"?

Както добре се знае, аз съм ПРОТИВ СМЪРТНОТО НАКАЗАНИЕ. Не'ам нерви да обяснявам защо.

А Доктор Коя ти е отговорила, че освен система, има и морал...



"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Редактирано от Poзмapия на 29.11.11 22:09.



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: з бя]  
Автор TCNQ ()
Публикувано29.11.11 22:37



Просто изумявам как може да има толкова плоскочели същества като теб???
Движещата сила на протестите е да се намали броя лекарски грешки, да се стреснат самите нехайни лекари, да се разтърси обществото (което в твое лице е тотално безхаберие), да се сезират и отговорните фактори като парламент и МЗ и да се промени изцяло системата. За да има стройна редица: правила-алгоритъм, контрол и евентуално санкции. Като ги има тези 3 елемента, съм сигурен, че трагедиите, причинени от нехайство и незнание, ще паднат драстично.
Защото, тиква проста, живота на бебета и родилки не може да се мери със статистика. Да си кажем, е, умряха 5, значи сме в добрите европейски проценти! Защото всяка смърт е трагедия, и нека знаем, че ще я има, но дори и един човешки живот да сме спасили, има смисъл.
Иначе, куханко, аз вече почти съм наредил пъзела на грешките в моята трагедия, и съвсем скоро ще имам започнато наказателно дело, което ще е успешно.
Но целта, както казах, е друга.



Тема Re:нови [re: з бя]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано30.11.11 00:15





Не мога да повярвам, че чета това. Имаш ли изобщо чувство на емпатия? Всяка смърт, причинена поради лекарска грешка/некадърност/невнимание/небрежност/каквото-и-да-е е една смърт повече. На шествие против изнасилванията трябва да ходят само изнасилени? На шествие против наркотиците трябва да ходят само наркомани? Що за безумна логика имаш?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: TCNQ]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано30.11.11 09:06



Ама ти наистина си от оная скапана порода трагични случаи, които се възползват от положението си, за да обвиняват всеки, който им каже неприятна тям приказка, че не е човек, да го обиждат, че и да го заплашват.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано30.11.11 09:26



Сравняваш действията на хора, които по презупмция спасяват човешки животи, с хора, които изнасилват и хора, които се тровят сами? Да ти имам твоята логика!

Чувство за емпатия имам много силно. Обаче никак не си падам по хора, които смятат, че някой им е длъжен. Още по-малко си падам по хора, които смятат, че някой е длъжен да ходи на палци покрай тях заради нещастен случай в живота им. И логиката ми е, че е срамно да се възползваш от собствената си трагедия по такъв кретенски начин.

Каква емпатия да проявя към човек, който ми обяснява, че щял да ми счупи главата? Или да проявя разбиране към трагедията му? Някак не мога да си кажа "прости му, той не знае какво върши". И преди да си изтърсила още някоя глупост - и за виновен лекар не мога да си го кажа. Но тук не се коментират виновни лекари, коментира се само трагедията и се обвинява всичко живо с лекарска диплома накуп.

Ненормално е да се коментира за вината на целокупното лекарско съсловие, а не-виновните лекари да се споменават като късметлийски частен случай.

Е, не.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Poзмapия]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано30.11.11 09:34



Грешно съм те разбрала, извинявай, но въпреки това си държа на моето мнение.
Да, в конкретния случай е трябвало да приемат веднага жената, заради проблемната предишна бременност и т.н., както обикновено се прави.
Обаче - не може да се приеме всяка родилка, която идва на секундичката да обяснява как била раждала, а лекарят я вижда, че не ражда, защото е виждал десетки и стотици други родилки преди нея. И след този случай кажи ми как на жени, на които дотук всичко им е нормално, но не са запознати, вече ще им се обяснява, че няма причина да бъдат приети на секундата, нека изчакат още мъничко? Просто виждам истерията на цялото семейство - "ама онази жена не я приеха и почина, вие искате да ни убиете щерката", а връзка между двете раждания - никаква. Това имах аз предвид.

За смърт за лекарите имах предвид коментарите под десетките статии, които вече просто се пишат абсолютно тенденциозно. То оставаше и в тази тема да се появят такива коментари и щяхме д я втасаме.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.

Редактирано от Aз бяx на 30.11.11 09:35.



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Doctor Who]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано30.11.11 09:37



Но ти пак изхождаш от презумпцията, че лекарите си вършат работата през пръсти и оттам, че всеки, който има нужда от медицинска помощ, е потенциална жертва на лекарско безхаберие.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Aз бяx]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.11.11 10:09



С какво те заплашва, моме? Струва ми се, че определено имаш проблем с възприемането на текстове. Вземи му обърни внимание, ако искаш.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Aз бяx]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.11.11 10:13



Обаче - не може да се приеме всяка родилка, която идва на секундичката да обяснява как била раждала, а лекарят я вижда, че не ражда, защото е виждал десетки и стотици други родилки преди нея. Аз заради една такава виждала щях да си родя вкъщи. И тя от кадърните.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Aз бяx]  
Автор Taigun (женски вУк;)
Публикувано30.11.11 10:19



Бих ти рекла вече да се съпикЯсаш и да мИрнеш, Ганима! Ако не за друго, то поне заради това, че "твойто чудо е назад" и тепърва ти предстоят етапи, живот и здраве. Като не можеш да проявиш емпатия - просто не дразни и не дълбай в раните на хората. Като не можеш да помогнеш - поне не вреди. И не измествай тенденциозно акцентите на темата, моля!

Ама ти наистина си от оная скапана порода трагични случаи, които се възползват от положението си, за да обвиняват всеки, който им каже неприятна тям приказка, че не е човек, да го обиждат, че и да го заплашват.

Със същата сила би могло да важи и за теб.





Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано30.11.11 10:42



http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=womenclub&Number=1951958206&page=0&view=collapsed&sb=5&vc=1

Ей с това. Отговорите на бележките, които съвсем добронамерено му пратих, няма да ги коментирам; това, че ме нарича психопатка в половината форуми, където е видял да пиша, също. Изключително адекватно поведение.

Предполагам, че ще кажеш, че е афектиран, че това е просто форум - да, за форума това казвам и аз. Ама предпочитам афектираните да направят нещо по въпроса с афектите си, че почвам да се притеснявам.

Възприемането на текстове не ми обяснявай как става. Има хора, които имат повече нужда от опресняване на същността на четенето с разбиране.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.

Редактирано от Aз бяx на 30.11.11 10:47.



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Taigun]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано30.11.11 10:46



Не измествам акцентите от темата. За трети, мисля, път казвам - темата беше за протеста. За какво точно беше този протест, като ей-така, леко стигат всички до момента, в който започват да говорят, че лекарите не са толкова виновни, колкото системата... Айде да не се повтарям за енти път, че само на идиоти се повтаря.

Та, кой отиде на протест от тук пишещите? А кой се скъса да ме напада съвсем "в духа на темата".

Ай сиктир, драги зрители и читатели на новини. Коментирайте случая на белодробната емболия от вчера и колко са виновни лекарите, че родилката е починала.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re:нови [re: Aз бяx]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.11.11 10:51



Ами, престани да се държиш като "слон в стъкларски магазин" в темата на човека и няма да го провокираш да проявява признаци на крайно раздразнение. Имаш откровен проблем с емоционалната интелигентност, наистина...

И, разбира се, че хората са длъжни- длъжни са възможно най- съвестно да изпълняват професионалните задължения, заради които им се заплаща. Ако не им е достатъчно заплащането, нека се борят за промени в системата, но да не смятат , че всяка жертва на лошо здравеопазване може да прояви разбиране. Ти проявяваш ли разбиране, ако в магазина ти продават развалена стока, тъй като пестят от електрическа енергия и съответно от добро съхранение на стоката, поради което можеш да се разболееш я от салмонела, я от друга болест с прелестно име? Проявяваш ли разбиране и мълчиш ли си, ако шофьорът на такси е нервен, защото плаща непосилен лизинг и работи по близо 12 часа, поради което хем псува, хем рискува да те претрепе? И прочие, и прочие...

Уважавам тежкия лекарски труд- аз, например, не бих имала силата да понеса негативната енергия на ежедневната конфронтация с болката, страданието, болестта. Ала тази професия не е за всеки...В семейството ми и в приятелския ми кръг имам фатално пострадали от откровено лекарско безхаберие или некомпетентност. Но има и лекари, които заслужават паметник. Слава Богу, има и такива. И се надявам, че не са малко.




Тема Re:нови [re: PipilotaV.]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано30.11.11 10:56



Прочети ми пак мнението и си коригирай твоето.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Aз бяx]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.11.11 10:57



Нищо чудно, че тази липса на чувствителност докарва и асексуалност, и всичко останало, извини ме. Помисли върху това. Имам усещането, че тази ти арогантност и неспособност да вникнеш в нещата, за които тук се говори, е израз на твой си проблем...

Ако лекарите наистина се чувстват жертви на сбъркана философия на политиката на здравеопазване, ако ножът за тях е вече опрял до кокала, ако имат идеи как и какви промени трябва да бъдат реализирани, те са първите, които трябва да искат оставката на поредния здравен министър и да се присъединят към протеста. Иначе ще излезе, че системата, такава каквато е, е удобна за по- голямата част от тях...

А ти ако си толкова възмутена, че някаква вина се хвърля върху конкретни лекари и родилни отделения, протестирай, че са предприети проверки от министерството по въпроса.




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: PipilotaV.]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано30.11.11 11:04



Имам проблеми да приемам насериозно изказвания по мой адрес от хора, които ми четат мненията в два различни клуба по диагонал, правят по едно мнение от 10 (и в двата клуба) и коментират неща, дето нямат никаква връзка.

Темата е станала лов на вещици. А ти не отговаряш по същество, което е разбираемо, като се види, че и не четеш по същество. Погледни си пак предното мнение и моето по-предно мнение.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re:нови [re: Aз бяx]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.11.11 11:05



Нямам какво да коригирам, мога само да допълня, че не ми допадат проявите на агресия по принцип, не одобрявам и неговата към теб. Но от друга страна, аз на твое място бих престанала да пиша по темата, ако виждам, че не срещам разбиране за позицията и изказа си. Далеч по- склонна съм да проявя разбиране към един човек, загубил двете си деца и отровен от мъка и безсилие, отколкото към някой, който от любов към спорта продължава да спори, при това да го прави на базата на никакъв личен опит и пълна невъзможност за поставяне на мястото на другия. На теб ти липсва, освен емпатия, така и елементарно чувство на някакво неудобство, което на мен ми е крайно несимпатично. Съжалявам. Не си падам и по прословутата и силно- модерна грубиянска откровеност, която най- често задоволява своите нужди от изливане на агресивност, отколкото да е продиктувана от човеколюбие.




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Aз бяx]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.11.11 11:08



Ами, окей. Не съм и очаквала да вникнеш в това, което ти пиша.




Тема П.П.нови [re: PipilotaV.]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.11.11 11:18



Апропо, очевидно Морфиус, въпреки че защитава основно правата на лекарското съсловие и не е апологет на въпросния протест, успява съвсем разумно и смислено да общува с автора на темата. Значи...




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Doctor Who]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.11.11 11:21



Ей за това идеше реч...
Очаквате другите да са всеотдайни до саможертва, но колко от вас поне веднъж правят подобна постъпка?
И необходимостта от сигурност на живота е двустранна, с достатъчно нерви и не спасяван задник, лесно си докарваш например диабет или инфаркт.
Говоря от личен опит, макар да не съм лекар... а имам и косвен такъв.
Възприятия.
За системата съм съгласен, трябва да се промени така, че да отразява нуждите на хората зад двете страни лекар-пациент.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: PipilotaV.]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.11.11 11:32



Ако лекарите наистина се чувстват жертви на сбъркана философия на политиката на здравеопазване, ако ножът за тях е вече опрял до кокала, ако имат идеи как и какви промени трябва да бъдат реализирани, те са първите, които трябва да искат оставката на поредния здравен министър и да се присъединят към протеста. Иначе ще излезе, че системата, такава каквато е, е удобна за по- голямата част от тях...

Искаш от цялото загубено стадо да се върне само нашата овца?
При положение, че няма никаква обществена подкрепа (доказано в предни опити за протести на всички гилдии) единственото което реално могат да направят за да покажат несъгласие е да рискуват всичко и да подадат предизвестия за напускане.
В Словакия го направиха, резултата е, че в момента са в извънредно положение и задължени да работят колкото и за колкото реши кабинета.
В момента ББ дава сигнали, че ще направи същото и у нас...
Е тогава ще видите как се бяга на запад като едно време.

Welcome to the real world!




Тема Re:нови [re: PipilotaV.]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано30.11.11 11:38



Говориш пълни глупости.

Ако целта на темата беше да сипем на гадните лекари и да не оставяме различно мнение да се прокрадне - да си бяхте казали овреме. Недопускането на различно мнение и борбата срещу него с лични нападки също е вид спорт.

На мен целта ми не е да срещна емоционално разбиране - опитах се да се разбера с автора на темата с бележки - той пак ми налетя. Тук госпожица след госпожица ми обяснява как съм нямала капка съчувствие и не мога да се поставям на чуждо място, защото не говоря това, което блеят всички останали.
Няма как да го говоря. Съчувствието има място в отношенията между хората, но тук не говорим за отношения между хората, а за борба, нали? Сори, кака, обаче със сълзи държавата не се бори, още по-малко с нападки срещу инакомислещ, колкото и да са оправдани сълзите и колкото и кофти да е държавата. Съжалявам, че този факт толкова ви дразни, съжалявам и че лошите чичковци по високите етажи не могат да се сломят с тъжните разкази за вашите трагедии, но така стоят нещата.

И, да, поставям се на мястото на автора и на всички други, които много съчувствате, но нещо не мога да овладея вашето съчувствие в пълна степен. Защото, за да съчувствам на някого, той трябва да е направил всичко възможно, за да реши проблема си сам. Ако ви кефи толкова да участвате със сърцето си и от разстояние в детския кръстоносен поход срещу неверниците, участвайте си, но моята гледна точка е по-различна. Аз искам да знам кои точно са тези неверници . Вестниците гърмят с поредния случай на лекарска грешка, но имена почти не се споменават, освен на някой директор, който в духа на статията не е баш виновен. И после никой вестник не гърми с "осъдиха еди-кой-си лекар заради безотговорни, непрофесионални, неетични и неморални действия, довели до смърт". И няма как да гърми, защото няма кой да се наеме да съди.

Ако в духа на всичките изказвания, и ваши, и мои, започна да развивам някоя глуповата теория как хората не искат да плащат за здравето си, а после не искат да плащат и на адвокат заради лошото здравеопазване, ще ме изядете наистина, така че няма да изпадам в подробности.

Да, протест трябва да има, но да е организиран от хора, които знаят какво правят. Сълзите и личната драма по-добре да се оставят вкъщи и да се излезе с твърдо, подкрепено с факти, достоверно становище. Дотук каквото звучеше горе-долу подходящо, имам предвид някои предложения на автора и на Морфиус - вкарате ли личната драма, всичко отива на кино. Доколкото забелязах, даже авторовите предложения не се посрещат с въодушевление.

Аз съм от гадните хора, дето обичат да поливат фантазьорите със студен душ. Аз, безчувствената кучка, и да изляза изкупителната форумна жертва за неуспеха в борбата против държавата - това няма да докара успех после. Сори отново - все някой трябва да го каже.

Обективно погледнато, има шанс аз да съм в грешка, но той е равен на шанса вие да сте. Субективно погледнато - аз греша според вас, вие грешите според мен.

Та, след като ме гониш от темата - махам се. Няколко човека ми писаха на лична с факти, които подкрепят моите твърдения, както и с личното си, емоционално обременено виждане, че нещата действително не са наред, но никой не тръгна да ме обижда или да ми истерясва.

Понеже забелязвам, че звуча много наставнически и като радетел на истината - извинявам се, ако се чувствате наставлявани като хлапета - абсолютно непреднамерено и без да искам се получава.

Наистина от сърце ви желая да си останете с подкрепата от съчувствие, а не поради лични причини.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re: П.П.нови [re: PipilotaV.]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.11.11 11:39



Е щом и ти не ме разбираш правилно, какво остава за масата.
Правата на отделния човек защитавам, защото от цялата драма по-губещите сме пациентите... а в системата сме като вързани с общо въже и камък на шията лекари и пациенти.
Но вместо да реагираме, насочваме негодуванието си в грешна посока и очакваме пак някой друг да ни свърши работата.
А това което пиша за съсловието е просто пояснение, защото някои неща се възприемат грешно.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.11.11 11:39



Очаквате другите да са всеотдайни до саможертва...

Не мисля. Аз поне не познавам такива хора. Самата аз нямам подобни очаквания и към най- близките си. А иначе очаквам само проява на добро възпитание и малко сговорчивост. Оттам- нататък- добър професионализъм. Нищо друго.

Но на онази дама, която ми подвикваше грубиянски, докато раждах, и на другата, която ми стисна така грубо зърната на бюста, когато гърдите ми бяха станали като дини и бяха ужасно болезнени, че директно без да кажа и "ох" ми потекоха сълзи, а не съм от глезливите и ревливите, ако не ми пречеше пусто възпитание, с кеф бих им поразрошила перушината и им бих сритала увисналите задници под престилите. Сори. И това е някакъв бегъл епизод, защото все още имам шанса да съм твърде здрава...

Но има и лекари, които наистина съм гледала като живи богове. И питая огромно уважение към работата им.




Тема Re: П.П.нови [re: Mopфиyc]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.11.11 11:43



Разбирам те, замислих се за това доколко се изразявам правилно, още докато го пишех. Въпреки че на моменти имам усещането, че си склонен да се поставиш на мястото на лекаря по- скоро. Но даже и да е така, няма нужда тук да звучим като хор без втори и трети гласове. Може би пък успяваш да си повече обективен, оглеждайки проблема от повече страни.




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.11.11 11:46



Защо, Морфи, си мислиш, че не би имало подкрепа за лекарското съсловие? Техният глас просто е най- слаб. А той трябва да иска, да настоява да бъде чут. Това очаквам. Много хора, убедена съм в това, мнозинството от хората не си дават сметка за проблемите в "кухнята".




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: PipilotaV.]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.11.11 11:47



Погледни цитата на който отговарям, точно това се очаква в него.

Инак и при лекарите хора всякакви, но какво прави обществото и системата да разграничи едните от другите?
Системата толерира точно тия от които се оплакваме, а обществото мисли в клишета на кило.
Нула съпричастност към никого и нищо докато не ни влезе директно в задника проблема, после следва голямото учудване защо никой не ни е съпричастен на нас.
Съберете 2 и 2...

Welcome to the real world!




Тема Re: П.П.нови [re: PipilotaV.]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.11.11 11:51



Не ми трябва да се поставям, имам опит от първо лице, макар като ИТ съпорт на лекарска система за връзка с касата.
Контакти с лекари извън болничното заведение.
Лекари в родата.
И аз съм със здравни проблеми, бил съм по болници, видял съм и черното и бялото и целия спектър между тях.
Както и видях каква разлика може да има ефективността ако изобщо изхвърля НЗОК от процеса благодарение на последния си работодател.
И не опира до заплащане на работата... заплащане на самата диагностика, на изследвания, на консумативи.
Просто екипа знае, че не трябва да прави каскади за да си свърши работата... ефекта е брутален.
Е и екипа е препоръчан, както казах в друго мнение и там има всякакви.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: PipilotaV.]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.11.11 11:55



Защото вече имаше опити в тази насока, последния завърши безумно с раздухването на едни СРС та от парламентарната трибуна.
А преди това имаше още много... никакво възприемане.
Достатъчно е някой да пусне 2 - 3 такива новини (дори и стари), да се изтъпанчи новия ТЖ от ТВ да каже, че искат само пари... и ... абе чети под новините.
Тоя филм го гледах вече няколко пъти, не само с лекари.

П.П. - за бягането на запад имах предвид и пациентите, защото имам чувството, че скоро тук и с пари и допълнителни осигуровки просто няма да има медицинска система да получиш помощ на ниво.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Aз бяx]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.11.11 11:57



А-а-а, така може. Аз реших, че приемаш като заплаха писаното в поста, на който отговаряш, а именно, че ще съди лекарите.
Няма да кажа, че е афектиран. Всъщност, очевидно е афектиран, но това не е оправдание наистина.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: П.П.нови [re: Mopфиyc]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.11.11 11:58



Разбирам. Виж, ще го кажа по най- елементарния вероятно начин- лекарски съюз, пациентски организации и здравно министерство трябва да седнат на масата. При "брутален ефект" от сбъркана система на здравеопазване промените са крайно наложителни. У т.нар. общество няма достатъчно компетенции и информация за идентифициране на проблемите- у него единствено, не без външна помощ, се нагнетява напрежение, което се излива върху най- лесно разпознаваемия адресат. И това не е ново- този феномен го има и по отношение на правосъдната система под мотото "ние ги хващаме- те ги пускат", ако мога да направя такъв паралел...


Редактирано от PipilotaV. на 30.11.11 11:59.



Тема Re:нови [re: Aз бяx]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.11.11 12:01



След такова влизане с бутонките напред каквото направи ти намесвайки възрасти, отношения на хора и сие нямащи грам общо към самия протест... нормално да ти наскачат повечето емоционално разсъждаващи.
Влезе в глуха отбрана с още по-безумни доводи на моменти... и това довърши и минималния шанс някой да прочете разумното където го има в постовете ти.
Много често как казваш нещата може да е по-важно от това какво казваш... макар някои да го наричат популизъм, понякога е просто коректност и учтивост.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.11.11 12:04



Към въпросните СРС- та имаше и немалко унищожителна критика- въпреки че звучаха ужасно, признавам, и аз бях шокирана-, както и искане за оставка на Цецко Цветанов именно по този повод.

Морфи, виж, когато си здраво мотивиран, не си представям, че можеш да се откажеш така лесно. Какъв е другият вариант тогава? Не вярвам някой сериозно да си мисли, че терминал 2 е някакво универсално спасение за всички.

Ох, отлитам, беше ми приятно да си поговорим, макар и по такава тема.




Тема Re: П.П.нови [re: PipilotaV.]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.11.11 12:06



Не намесвай Лекарския Съюз и здравното министерство за момента, казионните и властови организации повече вредят на такъв етап.
Преди да се демонополизира ЛС е неизползваем за целта... а министъра каза, че не било правилно подчинените му да работят по собствените му правила.
Виновни и ако ги спазват и ако не ги спазват, това е позицията на министерството!
Правилния подход е пациентските организации да привлекат добри и доказани лекари в тяхната работа и да действат като обществен субект, а не държавен/властови такъв.
Вместо това, често организациите скачат срещу първия видим - лекаря ... и от там всичко отива по дяволите.
Всеки опит да се пипне системата се контрира... запитай се кой има интерес.
Важи не само за медицинската.

Welcome to the real world!




Тема Re: П.П.нови [re: Mopфиyc]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.11.11 12:19



Ето, виждаш ли, има проблематика, която е разпознаваема основно за хората, ангажирани по някакъв начин със системата. А за масата тя е неясна, поради което напрежението и недоволството идентифицира един таргет- лекаря.

А за да се пипне из основи системата, явно трудно ще се случи без по- широка обществена енергия и подкрепа. Но това може да се случи след като ... виж горните редове.




Тема Re: П.П.нови [re: PipilotaV.]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.11.11 12:25



Е какво пречи на неправителствените организации да се запознаят с естеството на проблема и да действат на тази база за това за което са създадени?
Дори и механизма на действие на демокрацията още ни е мътна боза, после ми говори, че не трябва мозъчна декомунизация... пак чакаме на министерства и казионни структури.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано30.11.11 13:15



Не ми говори на "колко от вас".

..rude & not ginger...



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано30.11.11 13:19



Виж сега, нямам учудване. Бях написала съвсем друго, ти ме попита дали не казвам това. Казах, че не, но обясних какво мисля. Да съм написала някъде, че смятам, че хората действат на този принцип? Нне. Но ако всички действаха на него, не само лекарите, щяхме да живеем в друг свят. Така че не се заяждай, защото няма нищо лошо в това, което съм написала. Просто е невъзможно. Както ти си груб и пишеш на хората в множествено число, което не знам дали си даваш някаква идея, колко е обидно. Особено като не ги познаваш.

..rude & not ginger...



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Aз бяx]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано30.11.11 13:22



Не лекарите, а ДОРИ един лекар. И не е нужно да си я върши през пръсти... може да си я върши добре, но машинално... може да е уморен, може все пак да се е стреснал от новините и да изследва и неща, за които иначе не е задължително и да излезе нещо. Всеки човек има нужда от време на време да си напомня например да се оглежда и в двете страни, когато пресича улицата, да не бърза като реже салата да не се пореже по-сериозно, да не бърза с тиган с горещо маслота, така и лекарите да не изхождат от презупцията, че раждането ще е нормално и няма да има усложнения, а да имат едно наум.

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 30.11.11 13:23.



Тема Re:нови [re: Aз бяx]  
Автор TCNQ ()
Публикувано30.11.11 15:43



Емоционалната ти инвалидност и интелектуална ти инфантилност е очеваден проблем. Сори, но да ни го размахваш нема нужда!
По моя проблем съм подал жалба седмица след смъртта на сина ми, след което месец по-късно излезна "резултат" от проверка на РЗИ - оневинява по най-халташкия начин виновните, обаче се наказва единствената лекарка, извикана по спешност, която си свърши на 100 % работата и детето оцеля след раждането. Същата спази на 100 % хартата на болницата и ме информира за правата ми, спазвайки и медицинския стандарт по неонатология. Следващата крачка бе да поискам среща с министъра и поадаване на жалба към следващата инстанция. Министърът или не бе запознат от своите секретарки, или реши да прави пас. ИАМО - нищо. Последва жалба през НПО, вследствие на което едва вчера получих отговор, който е подписан от шефката Златица еди-коя си. В него е дотолкова пълно с безсмислици (че съм получил отговор, който никога не съм получавал, че съм известен за някакъв резултат, датиран 2 дни преди раждането), че незнаят ЕГН-то на жена ми, което фигурира в болницата, че незнаят за резултата от проверката на РЗИ и т.н. и т.н. нонсенси...
След като разбрах и за други смъртни случаи, какво остава, освен да се тръгне срещу цялата система?
Защото ти незнаеш, но незнанието не е оправдание за просташкия ти начин на изказване, но без достоверна експертиза просто можеш да пише една студена вода в съда, защото и дело просто няма да има!
А как да стане, като тук "гарван гарвану око не вади" е 120 % застъпено?
Влизаш в една тема, обиждайки и гаврейки се с чувствата и емоциите ми, с достойството на жените, и очакваш да не ти тегля майните и тук, и навсякъде?
Сори, не си взимам думите назад, че ако те барна, един здрав бой ще ти дръпна така, че белким ти се наместят некои неща в простата тиква! Кифла-мифла недоклатена, ай сиктир!



Тема Re:нови [re: TCNQ]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано30.11.11 18:56



Ти не си афектиран, ти си обикновено хахо.

Казах вече, ще си перефразирам - ако ще те успокои да набиеш мен, защото си прекалено безсилен да набиеш министъра (който не разбрах за къв чеп го вкара като втора инстанция) - искам да ти кажа, че ако това по някаква случайност стане, ще ти покажа къде се намират съдилищата, защото ти явно не знаеш. Да видим там на обясненията ти, че съм се била гаврела, ще ти обяснят, че личните ти емоции не са достатъчна причина за бой.

А, за малко да забравя - в момента повече се радвам, че не съм се сблъсквала лично с лекарски грешки не заради самите грешки, а за да не се окаже, че някой като теб ме идентифицира за "свой човек". Слава Богу!

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.

Редактирано от Aз бяx на 30.11.11 18:57.



Тема Re:нови [re: Aз бяx]  
Автор TCNQ ()
Публикувано30.11.11 20:02



споко ма уфсъ, ша ма съдат за гавра с анимален представител, знаа. Нема'а са докосвам до дживотно кат тебе, гнусна твар. Ти сама са наритваш, бегай са лекувай!
Ша пожееш и дано са сблъскаш с грешки, белким фанеш! Туй ти го желаем все срце! Ама да не дава Господ да загубиш като мене двечки накуп - момче и момиче!!!



Тема Re:нови [re: Aз бяx]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано30.11.11 21:51



После - вие тръгвате от съвсем грешна позиция. Имало майки с 2 деца, нормално родени. Аз питам - тези жени какво търсят там, срещу кого протестират? Как изглежда това отстрани - хора, които нямат причина да бъдат на протест (който така или иначе е без ясно изразена цел), са там. Защо са там? Да правят тълпа.

Кажи ми сега - на шествия против изнасилванията само изнасилени ли да ходят, защото са пострадали, а непострадалите ще правят само тълпа? А на шествие против наркоманията само наркомани ли да ходят, защото непострадалите ще правят само тълпа? Ти май не се четеш какви сама ги пишеш, м?

За да са там протестиращите, значи имат причина - коя си ти да им казваш имат или нямат какво да правят там? Да ти имам логиката наистина!

Ако имаш емпатия, демонстрирай я, иначе ми е трудно да ти повярвам като чета постовете ти в темата.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: PipilotaV.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано30.11.11 21:55



В семейството ми и в приятелския ми кръг имам фатално пострадали от откровено лекарско безхаберие или некомпетентност. И аз така.


Познавам и един, който наистина заслужава паметник, защото има златни ръце.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Aз бяx]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано30.11.11 22:02



Сега ти остава да приемеш, че повечето хора (за разлика от теб) притежават нещо, наречено емпатия и способност да се поставят на мястото на другия, да споделят тъгата и радостта им. Очевидно не се усещаш колко граници премина в тази тема и не, няма да си пишеш плюсче, задето "не блееш със стадото", а си пиши голям минус, задето проявяваш невероятни грубост, цинизъм, безсърдечност и безчувственост. Можеш да имаш мнение, което друг не споделя, но ако го изявяваш по такъв грозен начин, никой няма да му обърне внимание.

Съчувствието има място в отношенията между хората, но тук не говорим за отношения между хората, а за борба, нали? Тук си говорим и за двете, но изглежда не си разбрала.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор TCNQ ()
Публикувано30.11.11 22:23



спор може и да има, но сори, тая не е в калибъра, просто е много селска.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.