Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:46 23.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Джoaннa]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано23.11.11 11:30



Е, нейните писания не са в смисъл "с одъртяването става по-зле" (естествено, че става по-зле!), а в смисъл "не са виновни лекарите, просто не бива да се ражда на тая възраст, кво ми реват сега".



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано23.11.11 11:33



...абе явно не може да се изразява, четох цялата тема и наистина проблемите са много комплексни от всички страни,както на лекари така и на пациенти, но това се възпитава още от училище ...ние нямаме анамнези които да улеснят лекарите и да действат бързо и рационално ...много трагедии стават и лошото е че не се вижда светлина в тунела

всичко е в ръцете ми .......мамка му



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано23.11.11 11:38



Кирцата ме предупреди, че ще ме банне, за подобни думи в друг клуб.

Ма той толкова може

- срещу жени да се пеняви.


И аз се подписвам под всеки твой пост в този клуб. Съжалявам, ако някой е медик и се е почувствал наранен. моля да бъда извинена.
Но да поясня.
Моят живот е бил спасяван нееднократно от всеотдайни лекари. Без да са ми роднини, без да им бутам допълнително, освен по пътеката и необходимото заплащане...
Да, после им купих красиви подаръци, не толкова заради тях, а за да зарадвам моето си сърце, че един човек е бил съпричастен с мен.

Аз имам един подарък от една благодарна майка, една картина на стената, която винаги ще ме топли. И сълзите в очите й, когато ми я подари....

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Джoaннa]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано23.11.11 11:41



Абе, кво не може да се изразява, бе - от ясно по-ясно го е казала. Която ражда на тая възраст, да не реве, като се случи нещо, и въобще ако си мислите, че така може, значи са ви промити главите.

ВСИЧКО става по-проблемно с напредването на възрастта. Те, в другата тема питат що ги болят краката, гърбът и не знам кое. Бременностите и ражданията в частност също стават по-проблемни. Не знам кой би го отрекъл това. По-висок риск някак си не е същото като безумно, противоприродно и неоправдано висок риск.
Да кажеш, че 35-годишна не бива да ражда и сама си е виновна, ако нещо предотвратимо се случи, е като да кажеш, че 60-годишен не трябва да излиза на улицата, щото ходи по-трудно и като се спъне и падне и си счупи крака, и не му зарасне кракът добре, щото не го гипсирали правилно докторята, сам си е виновен. Че то комшията, дето е на 20, миналата година се спъна, счупи си крака и имаше проблеми, къде си тръгнал ти по улицата на 60, и ми ревеш сега, че лекарите виновни. Който казва, че ходене пеш на 60 е като ходене пеш на 20, значи му е промита главата.



Редактирано от Mиpa_M на 23.11.11 11:57.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано23.11.11 11:54



....абе то така излизи че който го естрах от мечки да не ходи в гората, рискове има във всяка професия, жалкото е че при лекарите е животозастрашаващ ...всяка загуба на чавешки живот си е трагедия ...но това няма да промени нищо, трябват здравни реформи и то големи ..иначе ще зачестят случаите и ни съд ни прокуратура ще върне хората от гроба

всичко е в ръцете ми .......мамка му



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано23.11.11 12:41



Посочи ми къде съм казала, че жена на тия години не бива да ражда.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано23.11.11 13:41



Не така моме!
Баба ми е родила напълно естествено двете си последни деца на 38 и 42 години! В началото на миналия век!
Сега като не сме срещнали половинките си на по 25, а на по 35 кво да правим? Що да се оставяме без деца, ако имаме шанс?



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано23.11.11 13:43



По темата:






Редактирано от PipilotaV. на 23.11.11 13:48.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: PipilotaV.]  
Автор TCNQ ()
Публикувано23.11.11 14:02



по темата разбрах нещо толкова ужасяващо, че тръпки ме побиха... Нека видим дали ще се опитат да го скрият!



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: TCNQ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.11.11 15:12



БЛС може да се разглежда като нещо средно м/у търговска камара и синдикат.
Не виждам какво добро носи монополното му положение.
Има частни фондове, но те нямат право да получават основния ти осигурителен пакет, което прави ситуацията безумна, веднъж ти прибират осигуровките и ги ползват за всичко друго но не за здравето ти, втори път да плащаш на ръка или на такъв фонд. Е аз имам късмета работодателя ми да плаща на такъв и съм виждал как нещата работят различно от колкото по линия на НЗОК.
Идеята на твърдата вноска е най-накрая да се постави ясна цена на здравните услуги, а не да се крием зад мантри за безплатност и хипократова клетва.
Първо не е безплатно ама хич, второ клетвата не помага като свършат консумативите например.
Приема се, че примерно минималния пакет (легло в клиника, базови изследвания, лечение с генерични препарати, заплати на персонал и т.н.) струва на фонда усреднено сумата Х на година или Х/12 на осигурения и работодателя на месец.
Примерно 87 лв. е твърдата осигуровка която гарантира онова по-горе.
Ако желаеш доплащай за индивидуален пакет (който никой няма право да ти го пипне за друго освен за лечение на теб или евентуално включени членове на семейството) ако желаеш доплащай за екстри или по-скъпи консумативи/медикаменти кеш... твоя воля.
Това е и пакета който плаща държавата за осигуряваните от нея (пенсионери, ученици, студенти и т.н.)... ако роднините им желаят да им предоставят нещо повече - по горния път.
Неосигурените да са на отделна издръжка от бюджета, за да не се прелива от пусто в празно.
Получават същия пакет но в специализирани болници/клиники, в които се обучават специализанти (не за да се намалява качество или разходи, а да се разглежда като самоучастие).

Welcome to the real world!





Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.