Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:07 17.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Doctor Who]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 23:19



Да. И пак няма осъдени, а уж доказателствата са необорими. Защо? Ми сигурно защото доказателствата не казват, че лекарят е виновен.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.11.11 23:26



Или си пазят задниците един на друг.

..rude & not ginger...



Тема Няколко забележки като цяло.нови [re: TCNQ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.11.11 00:36



Чудех се дали да го пиша, защото в момента си натоварен емоционално и може да ме разбереш погрешно... но мисля да е от полза.
Кампанията която беше огласена във фейсбук имаше типичния за нашите разбирания недостатък, обобщаване.
Освен конкретните виновни за конкретния случай има още по-виновни... за всички случаи до сега.
Рибата мирише от главата...
Ако искате да промените нещо наистина, а не просто да търсите възмездие... не се занимавайте със симптомите, а посочете ясно причините.
Слогани от рода на - лекарски геноцид освен, че са неверни... работят срещу каузата ви.
Хващат емоциите, но вредят.
Разделяй и владей отдавна е главния почин да се контрират всички опити за промяна не само в тази област.
А се контрират защото ще издиша популисткия балон - безплатно здравеопазване, ще се стигне до криза с малцинства, ще се наложи още социалистически разсъждаващия българин да осъзнае, че не може да иска хем без пари, хем качествено и на ниво... а тогава воя ще е несравним с това което пораждат извращенията на системата.

И за да не е само празни приказки, помислете в/у следното:

- Демонополизация на лекарския съюз.
- Демонополизация на НЗОК.
- Твърда осигурителна вноска гарантираща минимум здравни услуги + допълнителни индивидуални осигурителни пакети.
- Държавно финансиран минимален здравен пакет за социално слаби, специални болници/клиники в които да се ползва този пакет, като в тях се обучават специализанти.
- Премахване на личните лекари, не сме достатъчно богато общество да си позволим подобна система. Участъковите/регионалните екипи са по-удачни за първоначална диагностика от НЗОК секретарките които имаме в момента.

Само това горе стига за да премахне куп недоразумения като направления, клинични пътеки, избори на екипи, разкарване на болни от болница в болница, отказ от прием и т.н. които напоследък стават главните причинители на фатални изходи.
Да не говорим, че ще срути гнилата система из основи...

Welcome to the real world!


Редактирано от Mopфиyc на 23.11.11 00:38.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.11.11 00:53



Не само, че няма да го платят, ами ще им вземат пари... НЗОК глобява за подобни "своеволия".
И като оставим заплатите, какво да направят като им резнат бюджета, да не купят консумативи за следващото раждане или да не си платят тока?
Ей за това писах по-долу, че трябва да се почне от главата...

Welcome to the real world!




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.11.11 06:44



Моята майка на 19 е имала проблеми

Това като доказателство, че възрастните раждат по-трудно ли е? 35 години съвсем не са преклонна възраст, а и на тази жена и е второ дете. Първото не е било толкова отдавна, така че...

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.11.11 06:51



Ако приемем твоята теза за ненормалната възраст и това, че трябва да очакваш нещо лошо да се случи, лекарите са двойно по-виновни. Значи е трябвало тази жена да се наблюдава още преди да започне да ражда, а те не само не са я наблюдавали достатъчно, а не са я приели, когато е дошло времето да ражда. Престъпна безотговорност.
На мен ми направиха безброй изследвания и прегледи, че чак ми беше писнало. Ама си плащах. Този е проблемът, който дискутираме.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: impulce]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.11.11 06:57



Понякога и най - добрите специалисти бъркат, понякога има анатомични особености и хората не могат нищо да направят, дори и да искат. Така е, но едно е човек да почине, когато е приет навреме в болница, правени са опити да го лекуват, но просто не са успели, а друго- да са го приели в последния момент, след като многократно е опитвал преди това и вече е било късно. И всеки от нас се е сблъсквал с това. Само в моето семейство имам три такива примера.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Doctor Who]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.11.11 07:06



И плащането за избор на екип не е панацея. Аз си бях платила и пак ме върна дежурната лекарка като и казах, че раждам (на нея не си бях платила). Като дойдох след 5 часа шефката на екипа ми се кара защо толкова късно идвам... Добре, че Господ е бил с мен тогава. То само на него остава да се надяваме при тази здравна система.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.11.11 07:17



Моме, общото и в двата последни случая с починали родилки е, че не са приети в болница навреме, за да им се окаже адекватна помощ. И възрастта, с която ти започна първия си постинг е абсолютно извън темата, защото става дума за възрасти в двата края на скалата. За това са виновни лекарите, които не са ги приели. Били са абсолютно неадекватни. Да, системата стимулира такава безотговорност, но това не оправдава виновните.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mopфиyc]  
Автор TCNQ ()
Публикувано23.11.11 08:53



В случая може съвсем елементарно да се калкулира сметка на жената, нали?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.