Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:01 19.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано22.11.11 21:36



Не, не трябва винаги лекарите да са виновни. Това също е крайност, от която трябва да се пазим. Затова и TCNQ ми се обиди в една друга тема, когато му казах, че май пресилва. Той е изгубил новородено, тогава не знаех, и е разбираемо да е емоционален.

Лекарите понякога са виновни за смърт или увреждане. Понякога - не са, макар ние да си мислим, че са. Често само благодарение на тяхната точна реакция хора остават живи. Не знам има ли някой, който да е "убил" въпросната Надежда, или просто се е случило едно от непредвидимите неща в живота.
Просто твоите думи "сама си е крива" са тъпи и сами по себе си, т.е. тъпи щяха да бъдат дори ако жената беше жива, но тогава щеше да е само смешно; а когато се отнасят до починал със съмнение за лекарска вина, направо предизвикват повръщане.


Какво мислиш за починалите по-млади родилки, не ми каза.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 21:37



ти имаш ли поне един познат пострадал от доктори?



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано22.11.11 21:38



Наглееш яко. Само те информирам, тъй като явно не се усещаш.




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано22.11.11 21:39



Голяма бяла глупава птицо, опитах се, отявлено при това, да действам с твоите методи, белким се усетиш, не че мога да достигна твоите висоти; но толкова ти е акълът, че и това не разбра.
Ти не каза "по-добре е да се ражда на 25, отколкото на 35", което е колкото вярно, толкова и неотносимо към темата за лекарските грешки. Каза нещо друго и то беше в отговор на твърденията на TCNQ за лекарска небрежност, т.е. беше използвано като довод срещу неговото твърдение. Да ти цитирам ли простотиите ти да ги анализираме заедно, или май няма смисъл?

Редактирано от Mиpa_M на 22.11.11 21:44.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: PipilotaV.]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 21:39



Мисля че вече го прави нарочно, пък и така и се обръща внимание....сещай се.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор TCNQ ()
Публикувано22.11.11 21:44



загубих 2 деца, близнаци, момичето не видя бял свят въобще, сина ми живя 8 дни. Просто некой не е видял, че има проблем, просто някой е искал да вземе 40 (четиридесет лева) месечно от мен, и някой и друг лев от НЗОК!
Наказват Шейново преди има-няма 10 дни за Деяна - резултата: Надежда!
Е, какво говорим повече? Не е ли ясно, че трябва всеки случай да се разследва и да се махат некадърните? И само след месеци ще се променят нещата!



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 21:53



Честно ли? Аз не знам да имам.
За сметка на това имам роднини, които си заминаха, защото не искаха да ходят в болница.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано22.11.11 21:57



Я ми цитирай какво съм казала, защото ми се струва, че си прочела само първата половина и само за нея ми се ежиш. Аз говоря за рискова група, ти ми говориш кой кога прави секс и какви контрацептиви нямало през 15ти век.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано22.11.11 21:58



Ами радвай се, ти се една от много малкото, и не давай такива определения кой кво и защо, и как, нали първо поглеждаш себе си, и тогава определяш нещата? И когато разбереш че някъде се е случило нещо много лошо, не те ли жегва сърцето бе, такъв ли си темерут? не трепваш?



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано22.11.11 22:02



"Не че нещо, обаче сега прочетох за починало новородено, след като и майка му е починала преди няколко дни. Жена на 35 години. Извинявай, ама на 35 години половината ти живот е минал, още да нямаш деца... (...) Бременност на тези години си е чист риск и ако някой твърди обратното, или не е доучил, или толкова му е промита главата с кариери и живот да живее, че е просто за заплюване."

Не че нещо, ама това в контекста на думите на автора на темата за лекарска безотговорност как трябва да се тълкува? "Ясно, че не са виновни лекарите, проблемът е друг: ненормалната за раждане възраст на родилката".

Да не говорим, че и извън този контекст твърдения като "бременност на тези години си е чист риск" звучат... странно (какво точно ще да рече "чист риск"), ама като за една задръстена мис Моралистка без много гъвкава мисъл - биват.

Редактирано от Mиpa_M на 22.11.11 22:39.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.