Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 16.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: PipilotaV.]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.11 13:27



Не става дума за йерархията, може би примера не беше идеален, става дума за водещата роля на върха на пирамидата (в обществения случай това не значи властта, а активната част от обществото).

За мнозинството хич не е ясно, ама хич... огледай се под новините има коментари.
В такава среда, опиталите диалог ще ги оплюят от всички страни... а първи ще хвърлят камъните ония дето имат интерес от запазване на статуквото.
Докато на поне 10% не им стане ясно, че повече не трябва да продължаваме така и трябва активно отношение, а не щраусово поведение, няма как.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: з бя]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.11 13:30



Тия майки може да са видели това, дето ти отказваш да видиш... системата е в клинична смърт.
Може да са имали проблеми без фатален характер.
Може да имат пострадали близки.
А може просто да искат да намалят броя на следващите загинали.

За разлика от теб дето само се чудиш как да се заядеш на дребно.

П.П. А протеста наистина трябва да се доизпипа от към изисквания... за това трябва съдействие на активните, а не оплюването им по всеки възможен начин.
Безгрешни няма, та по-добре да им помогнем от колкото да ги плюем, че са сгрешили.

Welcome to the real world!


Редактирано от Mopфиyc на 29.11.11 13:34.



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано29.11.11 13:35



Аз съм убедена, че на 10% поне им е ясно, че има нужда от промяна. Само че на върха на пирамидата има неизбистрени концепции и манипулации, удобни за една част от намиращите се върху йерархичния във властово отношение връх. Тогава онова, което тече като послание "надолу" е също така нефелно.

А, признавам, нямам вече нерви да чета форумните изцепки под новините- като изключим мненията под новините в "Капитал" и още много малко подобни места, повечето подобни форуми са направо токсични откъм концентрация на крещяща простотия.






Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: PipilotaV.]  
Автор Аз бях (Всичкотрошачка)
Публикувано29.11.11 14:06



Аз виждам много добре личната драма. Само че на ония отгоре, които единодушно тук (май, де) се реши, че са виновни, нечия лична драма при наличие на хиляди сравнително нормални случаи, няма да им се види достатъчно за предприемане на действия. Защото личната драма първо трябва да се реши на локално ниво и лично, а не да се впряга цялата държава.

Да, утре и на мен може да ми се случи. Да, с тези средства за масова комуникация ще орева света. И защо държавата да направи нещо, че на Н.Н. й е починало бебето, след като Н.Н. не се е потрудила достатъчно, за да си реши сама проблема с болницата? Защо, след като моят случай е един на няколко десетки хиляди, да се смята за логично, че действия ще бъдат предприети като за масово проявление, след като не са били предприети само за мен?

Сигурно сте твърде големи идеалисти, но този протест няма да има ефект поради тази причина - личното се пренася към всичко останало. Това е предпоставка протестът да не бъде взет насериозно. Изобщо не става дума за солидарност или липсата й тук - става дума за това, че един човек се хваща с нещо и се радва, че 100 други безпроблемни са тръгнали след него - но това в очите на господата, пред които е протестирано, означава, че едно стадо е тръгнало да блее без причина. И то срещу хора, не срещу системата! Т.е. системата си е наред, хората не са. А е обратното.

Ако ме смятате за тъпа и груба, защото ви казвам истината в очите... Не знам.
Чудя се например защо Морфиус не организира един протест за нещата, дето ги пише в тази тема? Или да не е той, някой друг.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Аз бях на 29.11.11 14:07.</EM></FONT></P>

Редактирано от Аз бях на 29.11.11 14:35.



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: PipilotaV.]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.11 14:23



Е аз не говоря за върха като властова концепция.
За тази токсичност... точно тя отблъсква желаещите диалога.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор loverrock ()
Публикувано29.11.11 14:27



Още една е умряла снощи.

domino dancing


Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Аз бях]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.11 14:27



Протести вече съм организирал, било е за друго но принципа е същия.
И видях какво е приемането на нещата.
За това казах, минимум 10% и може да стане нещо.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Аз бях]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано29.11.11 14:28



Права си.
Истината е, че човек трябва да умее да се грижи сам за себе си, а небрежното/престъпно/нехайно отношение и некомпетентността да бъдат наказвани.
А тази система е създадена от хора, които имат интерес да бъде такава, каквато е.

Скромността изразява точният баланс между крайностите.


Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: loverrock]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.11 14:30



Знам, проблема е и в това, че когато има съмнение за грешки и проблеми, дори чистите от медицинска гледна точка случаи (а такива има навсякъде, още не сме станали богове) остават съмнителни.
Какво остава според теб?

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано29.11.11 14:43



Съмнявам се, че има общество, което да не се поддава на нагнетяването на напрежение и на създаването на психоза, когато медиите "броят трупове", цинично казано. Другият вариант, но невъзможен, е да има информационно затъмнение или, възможен и нужен вариант, най- после да бъде иницииран широк обществен дебат по проблемите на здравеопазването с участието на всички възможни не само политически сили, които имат идеи в тази сфера, но на гилдия, пациентски организации и т.н. А ако лекари и пациенти, образно казано, стоят от една страна на барикадата като потенциални пациенти и имат едни и същи интереси, то тогава нека първите се присъединят към протеста на онези пред Парламента. Нека влязат в диалог с тях там. Представяш ли си го това, а?





Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.