Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:29 22.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано29.11.11 11:22



Честно казано, мисля върху последното ти изречение и стигнах до извода, че явно имаме особено добре задоволени 1во и 2ро ниво, та сега се стремим към задоволяване на третото.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Aз бяx]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.11 11:26



За теб може да е вярно... не оценявай масата по себе си.
Но пирамидата я дадох като пример, защо не трябва цялото общество да проумее, че трябва да се промени нещо, а някакъв граничен процент.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано29.11.11 11:37



Не оценявам масата по себе си, гледам я как реагира. Това тук е по-скоро към трето ниво, търси се подкрепа за частния случай.

Във Вести има още една новина за починала родилка. Чудя се кога ще почне да се коментира пак какъв геноцид се упражнява върху простото население.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Aз бяx]  
Автор TCNQ ()
Публикувано29.11.11 12:36



Моля??? Частният ми случай отдавна не е движеща сила за протеста, а там имаше и жени, родили по 2 деца без никакви проблеми!
Въобще не си наясно, и това е много жалко. Въобще не бих се наел с анализ на твоята пирамида.



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор TCNQ ()
Публикувано29.11.11 12:37



Общо не повече от 300 човека протестираха, а в почти половината градове, заявили, че ще се включат, нямаше никой.



Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: TCNQ]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано29.11.11 13:02



Абе, без промени, както се казва, "на системата", няма да има много файда, а тази промяна не знам дали се постига с точно такива протести - вие дори не сте се съсредоточили върху нея (което също е разбираемо).

В клуб 40-50 няколко броя лекари са си написали вижданията, мисля, че е полезно да се прочетат, ако не си ги прочел. Темата се казва "бучка в гърлото" и има над 500 мнения.
Не че само там се пише това.





Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: TCNQ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.11 13:05



Протеста идва после, първо трябва осъзнаване на проблема сред поне 10% ... а още го нямаме, че и повечето които виждат наличието на проблеми смятат, че ще ги решат с разстрели и затвори.
Жалко е за ония които искат да променят нещо.

Welcome to the real world!




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: Mopфиyc]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано29.11.11 13:13



Като се има предвид колко спорна е йерархичността на потребностите според подредбата на Маслоу, особено в средната си част, спокойно можеш да разшириш процентите при наличие обаче на ясни и аргументирани послания. За мнозинството, мисля, е ясно, че нещата в системата куцат генерално и надали би било непосилно- трудно да схванат, че недъзите във философията на здравеопазването ни рефлектират и върху онези, които са нейни проводници. Но за целта последните трябва да отклонят поглед от пъпа си и вместо да предприемат кръгова отбрана, да водят диалог с пациента и да изискват от онези, които творят здравната политика. Чак когато техните проблеми, които пречат на това те да са отдадени максимално на призванието и работата си, бъдат ясно обяснени и разбрани, могат да разчитат на солидна подкрепа. Тъй като, колкото и да осъзнавам логичната зависимост "прост народ- слаба държава", все пак повечето хора не са дотам тъпи, та да смятат наистина, че проблемите на здравеопазването са в това, че едни хора, лекарите, просто са некадърни, некомпетентни, че и безхаберни в добавка.




Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: TCNQ]  
Автор з бя (Всичкотрошачка)
Публикувано29.11.11 13:15



А какво е тогава движещата сила на протеста, драги ми господине?
Не говоря за твоя частен случай, както ти си въобразяваш - и това ти е проблемът - приемаш твоя частен случай за отправна точка, събираш още 5 частни случая и казваш "има тенденция, дайте да протестираме".

Най-напред, тенденцията не засяга 5 случая от 1000, това е твърде малко.
После, тенденцията не е да стават все повече смъртни случаи заради лекарски грешки, както твърдите вие (които и да сте). Тенденцията е само за повече смъртни случаи, но броят им, пак повтарям, е прекалено малък, за да се нарече тенденция. Лекарската грешка, недоглеждане и т.н. си я измисляте вие и не ви прави чест, че използвате един действителен случай на лекарска грешка с фатален изход (която грешка не е и доказана до момента, още проверяват и разследват), за да докажете правотата си. Отново логика никаква, факти има, но не и за тенденция.
После - вие тръгвате от съвсем грешна позиция. Имало майки с 2 деца, нормално родени. Аз питам - тези жени какво търсят там, срещу кого протестират? Как изглежда това отстрани - хора, които нямат причина да бъдат на протест (който така или иначе е без ясно изразена цел), са там. Защо са там? Да правят тълпа. Кое му е сериозното на протест, на който целта му е да се събере максимално многолюдна тълпа, водена най-вече от чувства и емоции, а не защото е пострадала?

Не се ли замисляш, аджеба, че на такъв протест трябва да излязат предимно пострадали хора - къде са тези хора? Сигурно са от типа овце - не вярват, че нещо ще стане и кротуват? Странна логика, само и само да не се каже, че нещо в организацията и самата идея накуцва.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re: Няколко забележки като цяло.нови [re: з бя]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано29.11.11 13:25



Доста е странна твоята логика пък, според мен. Ако всеки протест, какъвто и да било той, разчиташе само на жертви или потърпевши, той би останал буря в чаша вода. За да има някакъв резултат от един протест, той има нужда от ясна идея и искания, но и ясно изразена обществена подкрепа и солидарност. А солидарността идва с осъзнаването на простичката истина, че днес се случва на едни, утре може да се случи и на мен, недосегаеми няма. Това по принцип, а в частност, би ми се искало да те помоля да проявиш малко повече такт, когато разговаряш с автора на темата и да разбереш личното му пристрастие по въпросите, които тук се обсъждат. Ако си укротиш леко менторския тон към него, няма да навреди.





Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.