Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:55 20.09.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано24.11.11 11:11



съжалявам, че не си усетила иронията в думите
може би трябваше да сложа някой и друг емотикон





Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Kapинka]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.11.11 11:27



"може би трябваше да сложа някой и друг емотикон"
Аха.


Абе, допуснах да е ирония, ама допуснах и да не е - така е, като няма емотикони.
Има хора, дето сериозно ги пляскат такива, може да съм преувеличила, че са много, ама има.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор loverrock ()
Публикувано24.11.11 11:45



Българите дали знаят как да се предпазват от СПИН? Живеят с някой,сериозни отношения, и свалят кондома след няколко месеца. Лекарите им препоръчват хапчета или друг вид контрацепция, без да са правили тест



domino dancing

Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: loverrock]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано24.11.11 12:42



а колко операции се правят без да се пусне тест за СПИН? То верно, че струва пари, ама да се върнем на въпроса - колко струва живота на човек. И може ли изобщо да се измери в някакви пари.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано24.11.11 12:42



земах си забележка



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано24.11.11 14:52



За разлика от тебе мисля с мозъка си. А ти изписа доста безумици, и после като в нискобюджетен американски филм обясняваш, че 'туй дето го виждаш, не е туй, дето си го мислиш'. Доколкото успях да прочета, доста хора са те разбрали 'криво' и са преиначили думите ти.... Явно трябва да обмисляш по-добре постовете си. Хубаво е, че са те спасили, но ти не си коректив и това, че в твоя случай (или по-скоро случая на майка ти) са проявили професионализъм е похвално, но не е общовалидно.

Ако някой глупак търси вината в лекарите, че майка ми, която не пие, не пуши, и не е ходила от 12-годишна с гол кръст, е изкарала нормална бременност, а не е могла с часове да ме роди, затова накрая са я оперирали да ме извадят - да си я търси тая вина в собствения мозък. - също глупаво изказване, едва ли пиенето и цигарите са от значение точно за продължителността на самото раждане... Понякога се налага операция и заради тесен таз, прекалено едро бебе, чисто физиологични причини и т.н. Каквото и да приказваме е факт, че една млада жена и едно бебе вече ги няма, и един млад мъж ще гледа сам другото детенце, останало сираче. А че може и да уволнят въпросната лекарка, не е от голяма полза, ще я вземат в друга болница при този недостиг на кадри.

За съжаление пак няма да има пратени в затвора и лекари с отнети права до живот.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: neverojatna]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано24.11.11 15:32



Хора, които се заяждат за едно изречение от 3, а другите 2 не дават вид даже да са ги прочели? Много добро разбиране, верно.
Глупавото изказване, изобщо не беше за теб, а за Мира-та, дето ми обяснява, че майка ми "си била виновна". Не разбрах защо в моя случай майка ми "да си е виновна", а във всички останали случаи майките да не са, но сигурно е заради това, че другите по-добре от мен разбират какво съм казала и по-добре мислят. "Запознатите" със света не благоволяват да обяснят...

А ти, понеже мислиш и със сигурност си мислила и върху този въпрос, ми кажи - ако се знае коя е тази лекарка (или който и да е друг сгрешил лекар), кой ще отиде да потърси здравна помощ в новото й/му работно място? Аз, въпреки че говоря глупости и не мисля, няма да отида.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.


Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.11.11 15:53



"Не разбрах защо в моя случай майка ми "да си е виновна", а във всички останали случаи майките да не са"
А така, още малко, и може да схванеш, макар че дори да се случи, няма да си признаеш.





Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано24.11.11 15:57



чакай, чакай!
Ако си прочела правилно, аз пък отидох да ме оперира точно такъв лекар, за който се говори, че е допуснал грешка. И то точно такава за каквато се говори. И не съжалявам за избора си.

Ние никога няма да разберем истината за всеки един от случаите. Не заставам зад това да не бъде потърсена отговорност. Напротив - трябва да бъде потърсена. Но ОСНОВНИЯТ ПРОБЛЕМ Е В СИСТЕМАТА!!!

Не плащала здравната каса за родилки дето не раждат. Ми хубаво бе! Дайте точна и ясна информация за какво и колко плаща и за останалото да бъде определен ценоразпис. Всеки ще си преценява как и какво да прави. Накрая цената ще отиде като в частната клиника. И няма лошо да е така, ако предлагат същите условия и грижи. А не като в Майчин дом - една приятелка ражда преди месец и на втория ден й носят за храна боб със зеле и няма кой да дойде да я раздвижи след реанимацията.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: neverojatna]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано24.11.11 15:59



Каквото и да приказваме е факт, че една млада жена и едно бебе вече ги няма, и един млад мъж ще гледа сам другото детенце, останало сираче. А че може и да уволнят въпросната лекарка, не е от голяма полза, ще я вземат в друга болница при този недостиг на кадри. За съжаление пак няма да има пратени в затвора и лекари с отнети права до живот.

И да има това няма да спаси следващата жертва.
Докато се толерира от обществото система която да поставя лекаря пред избора да наруши заповедите на началниците си или да рискува живота на пациента, няма да се промени нищо... ако щете линчувайте лекари.
Най-много да прогоните все по-малкото останали.
А тогава какво?
Кой ще е виновния?

Welcome to the real world!





Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.