Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:49 19.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано23.11.11 20:52



Малко късно погледнах темата, но наистина са пълни глупости писанките ти от вчера, ако се чудих кои точно - Извинявай, ама на 35 години половината ти живот е минал, още да нямаш деца... Всеки що-годе учил медик ще ти каже, че най-нормално се ражда до 25-6 години. После... айде да не изнасям лекции по анатомия, можете да ги намерите навсякъде. Бременност на тези години си е чист риск и ако някой твърди обратното, или не е доучил, или толкова му е промита главата с кариери и живот да живее, че е просто за заплюване.






Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано23.11.11 20:58



Моята майка на 19 е имала проблеми, че на 35 някоя уважавана дама... - отново говориш глупости, явно майка ти е имала проблем не заради възрастта. Съгласна съм с Мира, дето те нарече в един пост 'голяма бяла птицо'.

Моята майка ме е родила на 34, второ естествено раждане, както и при тази жена, лека й пръст, и не е имала никакъв проблем. Брат ми е 14 години по-голям от мен, също не е имала проблем.
Не можеш да правиш генерални изводи заради лекарска немарливост, каквато очевидно се очертава. Снощи слушах шефа на болницата, оправда се, че касата не им плащала за родилки, които престояват в болницата, а не раждат.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Aз бяx]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано23.11.11 21:10



Колко още пъти да казвам, че има разлика да родиш на 35 10тото си дете и да родиш на 35 първото? - пуйко загубена, ти още ли не си разбрала, че въпросната Надежда, която почина вчера, остави сираче - момиченце на около 2 годинки


Ти да не би да си здравен работник, че толкова защитаваш докторите????
Днес чух нещо, което ме потресе... Един доктор обясняваше, че участвал едновременно на 2 раждания в 2 съседни зали на една болница, щото пациентките си били платили за екип.
Заприлича ми на ония ударнички, които тъчели едновременно на 5 стана, да преизпълнят плана.
Все едно, че не става въпрос за човешки животи.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.11.11 22:32



Не знам до колко има връзка интубацията с емболията...

Но е за това по-долу тоя министър в друга държава би си подал пръв оставката...

По повод обяснението от болницата, че родилката не е приета заради неспазени критерии за прием по клинична пътека – над 4 см разкритие, контракции през 2-3 минути и изтичане на околоплодните води, Стефан Константинов бе категоричен, че лекарят би трябвало да се ръководи от здравословното състояние на пациента, а не да мисли за клиничната пътека и за това какво ще му платят.

Той е шеф на сектора, не може да дрънка такива глупости... и на децата е ясно вече, че системата не работи, да е направил нещо до сега вместо да дрънка и да обяснява как подчинените му трябва да нарушават правилата които и неговото ведомство налага.
Не... даже пренасочиха средства на НЗОК.
А лекаря ако я приеме, от джоба си ли ще плати глобата която ще им тресне НЗОК под одобрителния поглед на същия тоя министър?
Или ще вдигне ръце докато го уволняват... а после болницата ще се чуди от къде да съкрати разходите, че да компенсира глобите.
Системата е извратена, лекарите имат избора - да си ходят или да се извратят и те... а с манталитета на преклонената главица, малко си тръгваха.
Но напоследък стават все повече.
И всяко пренасочване на натиска от системата към лекарите ще води до нови и нови напускания, било към фармацевтични фирми, било към чужбина.
Познайте кои ще останат, вече крайно извратилите се, както и крайно некадърните.

Welcome to the real world!




Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Kapинka]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано23.11.11 22:57



В отговор на:

Всеки има право да греши. И надали в другите страни процентът на лекарските грешки е по-различен от този при нас. (Изключая третия свят, ама там хората се оправят повече без лекари и сигурно даже са по-добре от нас в това отношение, щото шаманите си знаят работата).
Въпросът е в това, че системата не работи както трябва! И това е което трябва да бъде променено. А ако не се говори за това и не се предприемат някакви действия нещата няма да се променят.




Аз казвам същото. Малко по-грубо и нежните души тук веднага ми наскачаха.

Невероятната, ти с мозъка си ли мислиш или с метафизичния вариант на онова, дето тупка?

Много избирателно четете. Ами не четете толкова избирателно, де. Удобно пропуснахте, че лекарите са ме спасили, с 6 месеца на системи, новородено бебе преди 25 години. Ако някой глупак търси вината в лекарите, че майка ми, която не пие, не пуши, и не е ходила от 12-годишна с гол кръст, е изкарала нормална бременност, а не е могла с часове да ме роди, затова накрая са я оперирали да ме извадят - да си я търси тая вина в собствения мозък. Аз съм благодарна на лекарите, които са ме спасили и мене, и нея.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.

Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mopфиyc]  
Автор TCNQ ()
Публикувано23.11.11 23:14



Морфи, той лично е против КП, имаше приказки за диагностични пътеки или някак си там.
Също така знам, че наистина 35 год раждането е рисково, т.е. при това положение я приемат и предизвикват раждането, да речем медикаментозно.
А и си мисля, че емболията ще отпадне като версия.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор TCNQ ()
Публикувано23.11.11 23:15



Това не е версията на роднините, аз доста по-рано днес писах, че я знам. И я знам от патоанатома. Не познавам никой от пострадалото семейство.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.11.11 23:28



На думи може да е против, действията му до сега нищо подобно не показват.
И свързаните групи ще са същото... познай защо.
Това за 35 те години ми е ясно, тук иде реч за друго.
Иде реч за сбъркани системни изисквания, работещия по такава схема е винаги виновен, ако не ги спази - защо е нарушил изискванията, ако ги спази - защо има загинали.
Е и те са хора, претръпват и тръгват по пътя на най-малкото съпротивление.
Спазват изискванията, защото това им гарантира някаква защита.
Разбираш ли защо първо трябва да се изрине сбърканото после да се гонят конкретни виновни?

Welcome to the real world!


Редактирано от Mopфиyc на 23.11.11 23:31.



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: Mopфиyc]  
Автор TCNQ ()
Публикувано23.11.11 23:53



Така е, прав си за системата...
Отново - благодарности!



Тема Re: За повече щастливи майки в Българиянови [re: TCNQ]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано24.11.11 10:18



Еми и аз познавам доста хора от системата, и мога да ти кажа, че някои от тези случаи са нагласена работа, с цел да се навреди на даден лекар.

------------------------------------------




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.