Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 16.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Давайте илачи за синузит, че си е... баш майката!нови  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано15.11.11 18:34



Извинявам се, че пускам подобна тема тук, но в медицинския, ако въобще ме прочетат ще ме пратят на лекар или ще ми препоръчат там някакви вливки с нЕк'ви йога канички Нети



Та, моля, само не ме пращайте на лекар и без антибиотици и хомеопатия...битте! И без разни Ибупром-синус, разни капки от аптеката, Стери Мар дето е 1000 лева:)/солев разтвор от незнам си кое море от гърба на географията:)... и прочие щуротии:)
Нямам намерение и да шия торбички и да ги пълня с морска сол...
Разни МЛМ дистрибутори на хр. добавки тип Алое, също да се чувстват освободени от мнения:)))

Моля само за лесни, изпробвани от вас достъпни неща тук и сега...щото четох какви ли не фантазии и измишльотини, с които няма шанс да се занимавам:)

Там луци, чесъни, медове и каквото кажете цялата ще се омажа /имам и ракия, ама за синузит не знам вътрешно или външно се приема и въобще какво да я правя таз ракия свързвайки я с тоз тормоз/, само това главоболие и тежест да поспаднат и носовката да се отпуши:)..за сега ходя с лента и шапка и у нас...правих си парна терапия с Кармолис и до там ми е лечението, малко живнах...ама не знам до кога.

Разтворим аспирин да пия ли бре?...това ми дойде на ума...помага ли за синузит?

Бе голяма досада

Благодаря предварително за споделянията



Тема Re: Давайте илачи за синузит, че си е... баш майката!нови [re: LlRA..]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.11.11 19:28



Е, не знам що се отказваш от горещата сол. На мен навремето ми помогна. За хремата- ако можеш да изтърпиш да си капнеш лучен сок, ама да знаеш, че много боли, а и смърди.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Давайте илачи за синузит, че си е... баш майката!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано15.11.11 19:35



Нямам хрема...носът ми е сух, тежестта е в челото, очите и отгоре на тиквата, +тъпо гнусно главоболие.
Сега хапнах щуро лют червен лЮк

...виждам размазано даже от лютивото...но не смея това да си го сложа в носовката:))

Това със солта ми е много сложно...трябва да шия някакви торбички , па да ги топля...101 неща за правене:))



Тема Re: Давайте илачи за синузит, че си е... баш майката!нови [re: LlRA..]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано15.11.11 19:39



Аз ти се чудя какво имаш против нещата от аптеката.



Тема Re: Давайте илачи за синузит, че си е... баш майката!нови [re: Mиpa_M]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано15.11.11 19:43



Ами нищо:))...освен , че струват излишни пари за химии...и излишни надценки, нЕмам намерение да ги радвам с портмонето си:))
Само като прочетох тоя Ибупром синус как са го описали...дразни стомаха и пр. гадни неща...абе не ща да си товаря черният дроб с подобни отрови.
Докарвам го до ампула вит. С понякога...и някой разтворим Упсарин 2 пъти годишно, ако случат е много сериозен

:))...пу-пу



Тема Re: Давайте илачи за синузит, че си е... баш майката!нови [re: LlRA..]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано15.11.11 20:00



Сега ще ти кажа една много лесна и ефективна народна рецепта. Значи, натрошаваш сирене в някаква чиния, поливаш го с малко олио и поръсваш с червен пипер. След това взимаш чаша, наливаш 100 грама ракия в нея и я изпиваш, като паралелно с това си боцкаш сиренце. След като я изпиеш си наливаш още 50-100 грама и повтаряш същата процедура. На следващия ден като станеш е много важно да дръннеш едно двойно кафе и ще излетиш в орбита направо! Ще си здрава кат' кремиковски чугун, та и повече!



------------------------------------------



Тема Re: Давайте илачи за синузит, че си е... баш майката!нови [re: LlRA..]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано15.11.11 20:07



Няма нужда да шиеш торбички, вземи чисти чорапи, най-добре - вълнени, напълни ги с морска сол, затопли до поносимост и си ги дръж на синусите. Друго - инхалация с лайка и сода, кипваш, захлупваш се с една кърпа над тенджурата, докато можеш да търпиш. Още - разтваряш морска сол във вода и шмъркаш пред ноздрите и изкарваш през устата. А най-ефективното е: детето събира прости софийски кестени, бели ги мъжо, прави нещо като щифчета и си ги мушкаш в носа, без да напъваш. Няма болка, няма миризма, няма нищо, но действа невероятно! По някакъв чудодеен начин изкарват гнойта навън и намаляват болката. Това ми го е казвала една селска баба, а аз от дете страдам от синузит и съм минала през какво ли не, дори през пункции


И..... съчувствам, знам какво е да искаш да си блъскаш главата в стената от болка в синусите



Тема Re: Давайте илачи за синузит, че си е... баш майката!нови [re: LlRA..]  
Автор mama_russia-126430Модератор ()
Публикувано15.11.11 20:09



Чудя се какво точно очакваш - хем не щеш лекарства, хем не щеш народни средства. Ако те мързи да шиеш торбички, що не използваш чорап? Напълни него със сол.



Тема Re: Давайте илачи за синузит, че си е... баш майката!нови [re: chavdar4e]  
Автор mama_russia-126430Модератор ()
Публикувано15.11.11 20:14



Не съм убедена, че вдишването на горещи пари е правилно.



Тема Re: Давайте илачи за синузит, че си е... баш майката!нови [re: LlRA..]  
Автор Koм (стар клубар)
Публикувано15.11.11 20:17



На мен единствено ми помага топлината. Пускаш котлона и се навеждаш над него и стоиш колкото можеш да издържиш. И така - няколко пъти - колкото можеш да издържиш. Правиш го 3 пъти на ден.



От друга страна - сега може да има и някакви нови илачи, де - аз не съм имал този проблем откакто живея на топъл климат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.