Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 17.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Работеща майканови  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано22.09.11 10:29



Сега си говорим със сина ми, и се оказа, че докато баба му го е водила на училище, са говорили защо някои майки работят, а други - не. Казано му е, че само ненормалниците работят, а нормалните майки - не. Синът ми бе малко фрустриран да разбере, че майка му е ненормалница, та ме попита защо майките се разделят на 2 типа - нормалници и ненормалници?

Като се има предвид обаче, че съм тип самотна майка, аз нямам по тази логика друг избор, освен да работя - т.е. да съм ненормалница. Та - хайде сега да тръгнем по логиката на баба му:

Какво кара жените-майки да бъдат ненормалници в очите на по-старото поколение? Къде се е пропукало това разбиране между поколенията и защо там, точно в тази 'пукнатина' се ражда някаква агресия и напрежение? И какво можем да направим, за да се коригира това?


Major e longinquo reverentia

Редактирано от LadyMorgana на 22.09.11 10:41.



Тема Re: Работеща майка [re: LadyMorgana]  
Автор loverrock ()
Публикувано22.09.11 11:13



Ако ти не работиш, това дете как ли ще живее?

domino dancing


Тема Re: Работеща майка [re: LadyMorgana]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано22.09.11 11:19



Аз не мога да си представя майками да каже подобно нещо дори за някоя позната камо ли за дъщерите си


Напротив нашите винаги са ни казвали, че сме добре дошли да се върнем в къщи ако нещата не потръгнат с деца или без.

Не мисля, че проблема е в поколението проблема е само и единствено в майка ти. Агресия и напрежението е там защото тя е от типа "амбизиозна майка" тя е имала къде по голями планове за теб а ти си взела и си станала "самотна и работеща майка" с две думи прецакала си всичко.
За съжаление майка ти няма да се промени ..... тя ако не се е променила заради внучето всяка надежда за в бъдеще е загубена.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема + 1, точно това си помислих и аз, [re: Kumiko Yanaka]  
Автор parvaty (необичайна)
Публикувано22.09.11 11:21



как една майка ще каже за дъщеря си на синът й, че е ненормална...



аз не виждам нищо лошо или нередно, дори една жена да не е самотна майка, да работи! А какво - да ходи на спа и маникюри?!? Че, защо ?



Тема Re: + 1, точно това си помислих и аз, [re: parvaty]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано22.09.11 11:27



Ами тя е трябвало да се омъжи за някой баровец да си клати краката по цял ден и да осигури охолен живот и на мама

.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Работеща майка [re: loverrock]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано22.09.11 11:29



не виждам да живее по-различно от децата на просяците по улиците. Баба му също как ще живее, ако не работя?

Всъщност по тези критерии баба му бе ненормалница през цялото ми израстване - гледала ме е нейната майка. Но не си спомням баба ми да е правила проблеми като тези, които имам аз сега с нормалността си! Значи има някаква промяна в поколенията - това ми е интересно какво е.


Major e longinquo reverentia

Тема Re: Работеща майка [re: LadyMorgana]  
Автор Дeтpитyc (Всичкотрошачка)
Публикувано22.09.11 11:31



Хм...
Омразният ми бивш годеник живееше с баба си, която... Абе той беше 10 години по-голям от мен, а баба му на 19 се омъжила за човек, също 10 години по-голям от нея, изобщо не го обичала, ама нямало по-изгоден вариант. Та жената беше убедена, че и аз съм такава продажна като нея (не искам да съм груба, обаче точно това мислех и все още мисля по тоя повод).
Бабата (не разбрах дали е твоята майка?) явно също прави подобен пренос - работещите майки за нея не са добри майки, а щом имат деца, трябва да са преди всичко майки на децата си, а работата им пречи.

Но е много тъпо да говори така на детето ти. Злепоставя те. На твое място бих се запитала тази жена дали няма нещо против мен.

***
Ей-това имам предвид, разбираш ли?

Редактирано от Дeтpитyc на 22.09.11 11:33.



Тема Re: + 1, точно това си помислих и аз, [re: parvaty]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано22.09.11 11:32



ха ха - сигурно нормалността щеше да е в спа и маникюрите, но аз го пропуснах това в растежа си.



Май проблема с липсата на 'татко' на детето ескалира при баба му. Това май е нещо, което тя и досега не приема.


Major e longinquo reverentia

Тема Re: + 1, точно това си помислих и аз, [re: Kumiko Yanaka]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано22.09.11 11:35



'мама' е с осигурен доста охолен живот към момента - няма да кажа, колко и е дневната субсидия чисто от тази на детето. Липсата на зет и е проблема - не може да се 'легитимира' пред връстничките си, независимо от добрия стандарт, които дъщеря и и осигурява

Това май също е ненормално.

Странно ми е, защото усещам натиск по тази линия през сина ми!


Major e longinquo reverentia

Тема Re: Работеща майка [re: Дeтpитyc]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано22.09.11 11:38



тази жена дали няма нещо против мен има против мен доста неща - но икономически зависи от мен, а аз за отглеждането на детето - от нея. И липсва зетя, който да установи баланса сред две жени, май тука ролята на принца е по-важна за бабата, отколкото за майката!

Иска ми се просто елегантно да се преборя с тази щуротия. Изказванията пък как мъжете не ме искали и се спасявали от връзки с мен са също доста нелепи и притеснителни. Всъщност след разпадането на връзката с бащата на сина ми аз повече не съм и споделяла за приятели и връзки с мъже. Сама имах нужда от 'стабилизиране' на емоционален план, но коментарите и не ми помагаха - те датират в такъв вид още от тогава



Major e longinquo reverentia

Редактирано от LadyMorgana на 22.09.11 11:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.