Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:20 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Женска солидарност ......нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор Лaмa ()
Публикувано26.10.11 12:45



Има приятелство и лоялност между хората. Останалото са Спайс Гърлз и народна топка момичета срещу момчета





Тема Re: +1нови [re: Mиpa_M]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано26.10.11 13:02




Нищо лично към братството на видните столични счетоводители..но..става дума жената да си тръгва няколко часа по - рано, просто, а екипът е толкова голям, че дори и на някой да се наложи да отметне нещо заради нея..натоварването им няма да е жестоко, просто са достатъчно хора и не изнемогват от работа никак..щом имат време за пасианси.
Все пак, не става дума за каприз някакъв, наложило и се на жената, по основателни причини. Вероятно и ще е временно, защото те децата и все някога ще влязат в релси. Та..направи ми впечатление..де, уж жени, уж майки повечето, ама като опря ножа до кокала...взеха да кудкудякат и да пускат злобни коментари от типа..ами тя не стига, че си тръгва 2а часа по рано, ами и кафето си сутрин докато изпие.
Ми ще си го пие..естествено, нали всички сутрин заедно си пият кафето - няма жената да спре да пие, само защото си тръгва 2а часа по - рано, достатъчно е, че не ползва обедна почивка..големи кокошки..тва жените сме понякога..нямам думи..



Тема Re: +1нови [re: impulce]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано26.10.11 13:17



тва жените сме понякога..нямам думи..

Все пак мисля, че е до човек. Завистливите хора трудно понасят успеха или привилегиите на другите. Друг е въпросът, ако е нарушен принципът на справедливостта. Ако шефът ти по принцип влиза в положение на подчинените си и им позволява такива малки отстъпки при нужда, не виждам защо колежките се сърдят. Нали утре може и на тях да им наложи. Виж, ако шефът другите ги дебне за всичко, а на тази колежка позволява да си тръгва... тогава мога да ги разбера.



Тема Re: +1нови [re: impulce]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано26.10.11 13:22



Чакай сега. Едно е да си тръгва по-рано, друго е друг да върши допълнително количество работа, която иначе се пада на нея. Второто според мен не е много справедливо, ако не е за много кратко или ако не се случва на всички поред в различно време, или ако не се компенсира с повече работа след отпадането на причината...
А одумвания ясно, че винаги ще има в колективи с повече от 10 жени (за мъже не знам). Дори в случаите, когато твоята работа е определена и си чака теб, пак ще се намери някой, който да не пропусне да забележи кой кога си тръгва.

Редактирано от Mиpa_M на 26.10.11 13:24.



Тема Re: +1нови [re: Бepeзka!]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано26.10.11 13:24




Така е - индивидуално е, не искам да обобщавам, просто ми се струва, че такива мишкарски коментари, злобни стрелички на дребно..са по присъщи на женския език, отколкото на мъжете.
Мъжът ще изпцува, ще се ядоса, ще изкоментира даеба и това ще е, жената започва да се взира сега и да бори хапките и глътките и т.н.
Шефът проявява разбиране и никога никой не е имал проблеми да си тръгне по - рано, да ползва някаква компенсация и пр. Въпросната колежа искаше направо да напуска работа, за да си обърне внимание на децата (мъжът и печели достатъчно и могат да си го позволят), но именно той и предложи да остане, просто на намалено работно време.



Тема Re: +1нови [re: Бepeзka!]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано26.10.11 13:28



"Ако шефът ти по принцип влиза в положение на подчинените си и им позволява такива малки отстъпки при нужда, не виждам защо колежките се сърдят. Нали утре може и на тях да им наложи."
Ами например защото в една и съща ситуация някои биха сметнали, че им се налага, а други - не?





Тема Re: +1нови [re: Mиpa_M]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано26.10.11 13:30



Значи, аз не познавам детайлно нещата им, просто ставах неволен свидетел на коментарите..дори не ми беше направило впечатление, че жената я няма по някое време на деня. В последствие разбрах, че идва сутрин, свършва си каквото има до даден момент и си тръгва по споразумение със собственика.
Вероятно си мисля, че след като тя си тръгва, ако нещо се появи, свързано с нещата, които тя движи..може би главната им го разпределя за изпълнение на другите колежки, ако е спешно, нямам идея, но ми се струва разумно така да го прави.
Факт е, че нито ръководителката на отдела не се е възпротивила за тази промяна в обстоятелствата, нито някой е споменавал, че имат въпиюща нужда от назначаване на нов човек за помощ..напротив, жената искаше да си напусне, те я спряха и и предложиха компромисен вариант. После зазлобяха зад гърба и..дето има една приказка..царят дава - пъдарят не дава!





Тема Re: +1нови [re: impulce]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано26.10.11 13:37



Винаги съм предпочитала мъж за шеф. По-лесно е да се разбереш с тях. Като че ли за жената-ръководител най-важното качество е амбицията. Излизат с номера "щом аз мога, значи и ти можеш", а не е така. Е, има и изключения, ама те са по-скоро за да потвърдят правилото.





Тема Re: +1нови [re: Asia.]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано26.10.11 13:55



Като че ли за жената-ръководител най-важното качество е амбицията. За жената ръководител най-важно е работата да се свърши, когато трябва и като така може да е по-безкомпромисна от мъжа-ръководител, който по правило е свободна душа и работи на принципа "иншаллах".



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: +1нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано26.10.11 14:08



Не съм останала с впечатлението шефовете ми-мъже да са били "свободни души" и да не са били строги по отношение на задълженията. Държали са и служителите да се чувстват добре. Жените не ги интересува чак толкова. Това е моят опит. При другите може да е точно обратното. Ама ти беше писала, че имаш служители, така че в случая прояваваш солидарност към жените-шефове.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.