Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:03 18.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Да живеем здравословнонови  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 14:33



Мили клубарчета, какво мислите за здравословния начин на живот? Стремите ли се изживеете един по-дълъг живот и да доживеете да се порадвате на внуците си? Правите ли нещо в тази насока или сте привърженици на теорията, че утре може да ти падне саксия на главата или да те блъсне кола и затова няма смисъл да си пазим здравето?
И понеже всички знаят за вредата от тютюнопушенето и алкохола, аз искам да споделя някои други простички неща, които можем да направим за здравето си.
Надявам се и вие да добавяте съвети.

Няколко съвета от мен, които не са никак трудни за изпълнение.

Не пийте кафе в ето такива чаши:


Те са предназначени само за студени напитки. Високата температура извлича от тях вредни за здравето съставки. Взимайте кафе със себе си само в картонени или стиропорени чашки. Тези са по-евтини и често именно такива купуват в кафенетата. Отказвайте кафе в такава чаша.

А ето от този тип чашки не бива да се пие алкохол. Те имат специално покритие, което е предназначено за горещи напитки, но става вредно ако вътре се налее алкохол.

По време на сън старайте се да изключвате електроуредите от контакта. Или поне не дръжте мобилните си телефони до главата.

Хлорираната вода не е много подходяща за пиене. В нея няма бактерии - вярно, но пък може да ни докара рак. По възможност, пийте нискоминерализирана бутилирана вода.

Избягвайте маргарините и храни, съдържащи хидрогенирани мазнини /транс мазнини/. Съдържат се в бисквитките от магазина, примерно. Четете етикатите и не купувайте такива храни. Транс мазнините са много токсични и водят освен до склероза и до една такава неприятност като намаляване на стресоустойчивостта и дори влошаване на качеството на спермата.


Ако темата не е досадна и не ви се стори нравоучителна, ще се радвам да обменим мнения.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано10.10.11 14:54



Ми това, което аз правя за здравето си е, че:
- Не прекалявам с алкохол, кафе и цигари.
- Избягвам причинителите на стрес на всяка цена.
- Прочиствам се от токсините със студено пресовано олио.
- Гледам да не приемам аспартам и други подобни боклуци.
- Пия полезни чайове.

Обаче да ти закусвам по една филийка хляб, две ябълки или овесена каша, просто няма да стане! Или пък да правя по 100 крачки след всяко ядене, или някакви други подобни простотии - никогаш!

------------------------------------------



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 15:10



Много добре правиш, че ограничаваш алкохола и цигарите.
Кафето обаче незаслужено си го поставил в категорията "врадни удоволствия". Кафето предпазва от старческа деменция.

Та нека не му посягаме.

Не ми е ясно как може да избегнеш стреса на всяка цена. Сигурно просто не си попадал в истински стресиращи обстоятелства. Дано и да не ти се случва.

Това за олиото е нещо, което е ново за мен. Използваш нерафинирано ли?

А за аспартама си абсолютно прав. Аз съм върл противник на напитките "лайт"! И много ме е яд, че ги рекламират като нещо полезно, което ни помага да запазим фигурите си. Сладките газирани напитки са вредни. Но тази с аспартам, захарин и цикламат са още по-вредни от просто подсладените със захар.

И моите поздравления, че мислиш за здравето си. Аз бях напълно убедена, че само жените се замислят за здравето си и за здравето на мъжете си. И се учудих, че първият включил се по темата е мъж.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано10.10.11 15:42



Хората, които никога в живота си не са попадали в истински стресираща ситуация са изключително малко. Почти винаги има начин да се избегнат стресиращите фактори, най-малкото като си промениш отношението към даденото нещо. Ако въпреки ужасните обстоятелства се отпуснеш и помислиш спокойно и трезво, със сигурност ще си решиш проблема.

А, това за олиото е много интересно и ефективно. Взима се студено пресовано слънчогледово олио и се жабурка по 1-2-3 пъти на ден, в продължение на 15-тина минути, като е изключително важно да не глътнеш и капка от него, защото олиото изсмуква всякакви гадости от организма и това в устата ти се превръща в отрова. Затова трябва да го изплюеш до последния милилитър и ако го изплюеш в мивката, след това пусни да потече хубаво вряла вода.

Лошото е, че студено пресовано олио се намира доста трудно. Аз обиколих сума ти супермаркети и намерих само в "Пикадили", и то имаше само една марка - "Шарлан". Обаче това олио е страхотно, има много фини и приятни мирис и вкус на слънчогледови семки.

------------------------------------------



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор 3aek (яде уши)
Публикувано10.10.11 16:40



То да бяха само чашките...

Аз пък съм "против" минерализираната вода, когато може да се пие такава от чешмата. Ако е много хлоризирана, се оставя в отворен съд на открито, след час няма и следа от хлор.

Но пък трябва да се пие много, МНОГО вода, в това вече съм убедена от собствен опит. Оттам трябва да се почне всъщност...





Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор indra (macondo)
Публикувано10.10.11 16:53



готина тема. харесва ми практическата насоченост, защото - да си призная - като видях заглавието, си представих ортодоксални проповеди за Вредата от Месото и Ползите от Духовните Практики (не че в тях има нещо лошо, само дето колонизаторското им налагане ми идва малко в повече).
това за чашките не го знаех. обикновено не пия нищо в пластмасови чаши от естетически съображения, сега поне ще си имам истниска причина да ги отказвам.

неща, които мен ме държат в кондиция:

- зелен чай вместо кафе, особено сутрин. по-вкусен ми е сутрин, а и някакси тонизира без да изнервя. когато работим в офиса на някой клиент си нося в онези металните термочаши (взех си моята от някакво летище и много си я харесвам);

- плодове в закуската - за предпочитане грейпфрут, но като свършат - каквото намеря. да подчертая - В закуската, не вместо закуската. супер много обичам току що препечени филийки с масло - разтапя се, още докато го мажа - и рохки яйца...

- спрях цигарите преди няколко години и доста добре ми се отрази, май;

- някакъв спорт - поне два пъти седмично тичам, тренирам или плувам. голяма драма да се организирам, но пък си струва усилието;

- един курс с цитросепт в края на есента - така и не се престраших да си сложа ваксина след многото разговори с личната лекарка. вместо това открих едно полу-лекарство - екстракт от семки на грейпфрут, което има ефекта на ваксина. според брошурата му би трябвало освен да лекува от пърхут до хемороиди, да става и за полиране на мебели, ама това не го вземам на сериозно;

- балансирано хранене - някакви количества белтъчини, въглехидрати и мазнини при всяко хранене. оказа се не чак толкова трудно като веднъж свикнеш.

- време за мен - ама само за мен. да гледам как тече някой поток, да си практикувам хобитата, да не правя нищо, да правя всичко едновремено... много ми е важно именно това изключване и презареждане.

та това, общо взето...



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор indra (macondo)
Публикувано10.10.11 16:54



само да попитам - това с олиото е всеки ден за някакъв период от време или се прави непрекъснато?



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: indra]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано10.10.11 17:07



Еми правиш го докато се изчистиш хубаво от токсините и след това спираш. За някои по-хронични болести, като шиповете например, трябва да правиш това с олиото по-дълго време, за да настъпи подобрение в състоянието ти.

Ако имаш бели налепи по езика, значи тялото ти е задръстено с токсини.

------------------------------------------



Тема Re: Да живеем здравословно [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 17:52



"Шарлан" марка ли е? Мислех, че така наричат точно нерафинираното олио. Когато преди години живеехме в Русия, там основно се използваше именно такова олио.
И да те попитам - ти откъде знаеш за това с жабуркането? Знам, че това олио съдържа много полезни вещества, но не мога да си съставя мнение за тази процедура. Затова те питам.



Тема Re: Да живеем здравословно [re: 3aek]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 17:55



Да, минералната вода не е полезна. Силно минерализираните води водят освен до котлен камък по пералнята и до камъни в бъбреците.

Затова казах нискоминерализирана вода. Ако е напълно деминерализирана, тя ще е просто дестилирана и безвкусна. Продават също и една вода, пречистена чрез обратна осмоза. Тя е по-евтина, но на мен не ми е вкусна.
А за многото вода си има мярка - два литра на ден.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.