Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:11 20.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано04.10.11 12:19



И какво да правим в подобни случаи?

Днес обезумях, след като щерката-3 клас, ми се обажда и хлипа, че учителката и изхвърлила шишето с водата за пиене в коша за боклук.

Какво се случило: Шишето и било под чина и като искала да си вземе учебник някакъв, то се търкулнало и паднало на земята. Съответно подразнена от падането на шишето учителката и отишла, развикала и се и го взела като демонстративно си го вътяла в ръката циркаджийски и с жест го запратила в кошчето за боклук, където му било мястото по нейните думи



Вчера детето, с което седи моята се отместило да се нагласи със стола си , изтътрил го, а учителката се обърнала и направила остра забележка на моята да не вдига шум. Малката не искала да "порти" момченцето и си замълчала...после ми реве..."Мамо не бях аз, защо тя така се държи с мен?!"

Крещи и вика на децата...а това, не ми харесва!
Когато щерката и иска помощ за задачи някакви, онази и се сопвала: "Това трябва да можеш и сама да го направиш! Няма да ви помагам непрекъснато"...и после моята пак ми реве, защо така и казала...уффф.

Та обадих и се и и аз и се изказах относно "педагогическите" и методи и дали мястото и е там, щом е толкова нервна и раздразнителна...сътветно и дадох поръчка веднага да иде и да купи на детето вода, защото пие антиалергични и трябва начесто да пие. Онази ми каза, че ще разговаря само лично с мен, на което и отговорих, че няма шанс да стъпя в школото и да се изнервям с непрофесионалисти:))...след което тя демонстративно ми затвори телефона...е, и аз не бях от най-любезните де, но вече 2 години я търпя заради уж доброто на детето и тази няма да си мълча вече

Детето ми разказва как учителката си пиела по време на преподаване кафе и си отхапвала от сандвича, докато те пишат. Освен това все нещо се кашля и като че плюе нещо, пипа се с ръце по устата и малката ми казва, после ги пипала по главите и по дрехите, когато се навежда да им проверява домашните...детето е ужасно погнусено от това. Но това тепърва ще го разуча какво е!

На родителски срещи от тази година се зарекох, че там няма да стъпя...достатъчно ми е неприятна госпожата и лендзещите се родители. Като трябва да давам пари - давам и до там! Все едно, че не съществува тази особа...но виждам, че нещо е започнала психологически да тормози малката.

Обадих се на детето и и казах веднага да си тръгне от училище. Обадих се и на директора и му разказах нещата, дето споделих по-горе...той каза, че след часовете ще я извика да си поговорят. Казах му, че няма да пусна дъщеря си на училище докато не се извини госпожата и да реши като как ще и е поведението занапред за а съм спокойна, че ПОВЕРЯВАМ детето си в правилните ръце!!! Споделих му, че знам , че е там синдикалистката на бранша в училището, но това не и дава право да се държи просташки и ако има проблеми с нервите, има си хапчета за това...
Ако не или ще я местя в друг клас или училище...

Сега чакам да ми се обадят...иначе съм си подготвила и жалбата за инспектората и още някои други места и медии, че нещо учителите пак са се разпасали и дълго не е ставало въпрос за тях

Правилно ли постъпвам?

Вие как търпите подобни неща, ако са ви се случвали?

п.с. Училището е 126-то основно училище "П. Ю. Тодоров" в София, район Триадица, бул. България 43, госпожата се казва Мирчева.

Редактирано от LlRA.. на 04.10.11 12:48.



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано04.10.11 12:28



Нямам време за повече, но само ще кажа: не търпя такива неща и ставам лоша.

В подобни случаи не иде реч за родителски каприз от сорта " на мама съкровището", а за напълно непрофесионално поведение, пък и недопустимо изобщо от човешка гледна точка. Още повече, в началните класове даже ми звучи и парадоксално- точно там умението да си освен преподавател, но и педагог, и да умееш да приласкаеш даже децата, са много важни.

Бих постъпила по подобен на твоя начин. Вече се случи веднъж да ми се извинява една учителка в гимназията по повод, за който не ми се говори, включително да се извинява и на дъщеря ми, но с моето уважение към нея беше до там.


Редактирано от PipilotaV. на 04.10.11 12:29.



Тема Re:нови [re: LlRA..]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.10.11 12:29



Ами общо взето бих постъпила като теб. Първо с добро (разговори, добронамерени сигнали до директора), ако не стане - с лошо (занимаване на медии, инспекторат, и т.н. шумотевица).

Не е нормална реакция това да изхвърли шишето с вода на детето. Звучи ми като някоя нервачка, която действа преди да мисли.

Но за разлика от теб, аз ще се разходя веднъж до училището и ще я конфронтирам очи в очи веднъж преди да задействам директор, и т.н. по веригата. Може пък сериозното ми изражение и строг поглед да я респектират.



Пиенето на кафе и хапването от сандвича в час си е направо ... извън представите ми за нормално учителско поведение. Затова има междучасия.

Ако детето вече има приятелчета и среда в училището, местенето ще е последния вариант ... По-скоро бих "елиминирала" дразнителя.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Редактирано от Bиливap на 04.10.11 12:29.



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано04.10.11 13:48



И аз бих поговорила първо с учителката. Медии шумотевица, ще се отрази и на детето. Както и местенето в др. училище. Трябва да е по деликатно според мен. Един открит разговор мисля че ще помогне.



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор loverrock ()
Публикувано04.10.11 13:55



Права си, действай!

domino dancing


Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.10.11 14:07



За съжаление в България принципът "Бий, за да те уважават!" важи с пълна сила, така че права си. Тук нормалните разговори рядко вървят. Обикновено когато си учтив, те правят на маймуна. И наистина е доста идиотско да изхвърлиш водата на детето.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Milley ()
Публикувано04.10.11 14:23



Точно така трябва да се прави. И аз подкрепям и казвам, че така трябва, но всъщност аз няма да го направя, защото все ей така - от мен да мине. А пък де да знам ... ако много ме е ядосало нещо ...
Както и да е!
Ще има сега някаква реакция. Дано си вземе бележка учителката, и все пак - дано не се отрази на детето. Тъй като още две години трябва да изкарат с тази учителка.

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор World Champ ()
Публикувано04.10.11 15:45



Такова поведение от учител е много, много далеч от приемливото. Представям си я каква е, щом не ти се стъпва в училището, а ти все пак стъпваш там рядко! А какво ли му е на детето, което трябва да я търпи всеки ден?

Аз в такъв случай бих написала писмо, но тип реферат, (аз и не мога да напиша нещо по-кратко от 5 страници). И при директора с писмото, и да направи той среща с даскалката и теб. И в писмото да пише, че искаш нова учителка в класа. Да я сменят с някоя друга. Защо детето ти да си отива от класа и от приятелчетата, където си е свикнало. Да се премахне учителката. Имам даже готово писмо образец, което наскоро ползвах за подобен казус. Пиши ми на лични ако искаш и ще ти го пратя!

Успех и дано да се махне по най- бързия начин!!!

*****
"Hey, my turn to talk!" Jacob Black, "New Moon"


Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано04.10.11 16:25



Еее, голема работа! Нищо му нема на лапето. И на мен са ми крещяли учители, гонили са ме от часове, държали са се гадно с мен, праскали са ми двойки за разни дребни неща. Да не говорим пък, че сме се били със съучениците, пили сме сума ти алкохол, взимали сме наркотици даже. Обаче това си е естественият път, по който минава всеки човек. Животът ако не очука едно дете по каската, то от това дете човек няма да излезе.

Естествено не твърдя, че децата трябва да се оставят на произвола на съдбата, ама пък да се лигавят е много по-вредно. Сега като и е хвърлила водата, голяма работа, ще си купи нова и ще се научи малко на смирение.

Освен това вие замисляте ли се на какъв тормоз са изложени учителите? Един учител ако не е гаден, децата буквално ще му вземат здравето.

------------------------------------------



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор Melany99 ()
Публикувано04.10.11 17:01



Вземи пусни тема в Бгмама, там четат повече хора и ще има по-голям отзвук!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.