Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:18 12.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Да живеем здравословно  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 14:33



Мили клубарчета, какво мислите за здравословния начин на живот? Стремите ли се изживеете един по-дълъг живот и да доживеете да се порадвате на внуците си? Правите ли нещо в тази насока или сте привърженици на теорията, че утре може да ти падне саксия на главата или да те блъсне кола и затова няма смисъл да си пазим здравето?
И понеже всички знаят за вредата от тютюнопушенето и алкохола, аз искам да споделя някои други простички неща, които можем да направим за здравето си.
Надявам се и вие да добавяте съвети.

Няколко съвета от мен, които не са никак трудни за изпълнение.

Не пийте кафе в ето такива чаши:


Те са предназначени само за студени напитки. Високата температура извлича от тях вредни за здравето съставки. Взимайте кафе със себе си само в картонени или стиропорени чашки. Тези са по-евтини и често именно такива купуват в кафенетата. Отказвайте кафе в такава чаша.

А ето от този тип чашки не бива да се пие алкохол. Те имат специално покритие, което е предназначено за горещи напитки, но става вредно ако вътре се налее алкохол.

По време на сън старайте се да изключвате електроуредите от контакта. Или поне не дръжте мобилните си телефони до главата.

Хлорираната вода не е много подходяща за пиене. В нея няма бактерии - вярно, но пък може да ни докара рак. По възможност, пийте нискоминерализирана бутилирана вода.

Избягвайте маргарините и храни, съдържащи хидрогенирани мазнини /транс мазнини/. Съдържат се в бисквитките от магазина, примерно. Четете етикатите и не купувайте такива храни. Транс мазнините са много токсични и водят освен до склероза и до една такава неприятност като намаляване на стресоустойчивостта и дори влошаване на качеството на спермата.


Ако темата не е досадна и не ви се стори нравоучителна, ще се радвам да обменим мнения.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано10.10.11 14:54



Ми това, което аз правя за здравето си е, че:
- Не прекалявам с алкохол, кафе и цигари.
- Избягвам причинителите на стрес на всяка цена.
- Прочиствам се от токсините със студено пресовано олио.
- Гледам да не приемам аспартам и други подобни боклуци.
- Пия полезни чайове.

Обаче да ти закусвам по една филийка хляб, две ябълки или овесена каша, просто няма да стане! Или пък да правя по 100 крачки след всяко ядене, или някакви други подобни простотии - никогаш!

------------------------------------------



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 15:10



Много добре правиш, че ограничаваш алкохола и цигарите.
Кафето обаче незаслужено си го поставил в категорията "врадни удоволствия". Кафето предпазва от старческа деменция.

Та нека не му посягаме.

Не ми е ясно как може да избегнеш стреса на всяка цена. Сигурно просто не си попадал в истински стресиращи обстоятелства. Дано и да не ти се случва.

Това за олиото е нещо, което е ново за мен. Използваш нерафинирано ли?

А за аспартама си абсолютно прав. Аз съм върл противник на напитките "лайт"! И много ме е яд, че ги рекламират като нещо полезно, което ни помага да запазим фигурите си. Сладките газирани напитки са вредни. Но тази с аспартам, захарин и цикламат са още по-вредни от просто подсладените със захар.

И моите поздравления, че мислиш за здравето си. Аз бях напълно убедена, че само жените се замислят за здравето си и за здравето на мъжете си. И се учудих, че първият включил се по темата е мъж.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано10.10.11 15:42



Хората, които никога в живота си не са попадали в истински стресираща ситуация са изключително малко. Почти винаги има начин да се избегнат стресиращите фактори, най-малкото като си промениш отношението към даденото нещо. Ако въпреки ужасните обстоятелства се отпуснеш и помислиш спокойно и трезво, със сигурност ще си решиш проблема.

А, това за олиото е много интересно и ефективно. Взима се студено пресовано слънчогледово олио и се жабурка по 1-2-3 пъти на ден, в продължение на 15-тина минути, като е изключително важно да не глътнеш и капка от него, защото олиото изсмуква всякакви гадости от организма и това в устата ти се превръща в отрова. Затова трябва да го изплюеш до последния милилитър и ако го изплюеш в мивката, след това пусни да потече хубаво вряла вода.

Лошото е, че студено пресовано олио се намира доста трудно. Аз обиколих сума ти супермаркети и намерих само в "Пикадили", и то имаше само една марка - "Шарлан". Обаче това олио е страхотно, има много фини и приятни мирис и вкус на слънчогледови семки.

------------------------------------------



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор 3aek (яде уши)
Публикувано10.10.11 16:40



То да бяха само чашките...

Аз пък съм "против" минерализираната вода, когато може да се пие такава от чешмата. Ако е много хлоризирана, се оставя в отворен съд на открито, след час няма и следа от хлор.

Но пък трябва да се пие много, МНОГО вода, в това вече съм убедена от собствен опит. Оттам трябва да се почне всъщност...





Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор indra (macondo)
Публикувано10.10.11 16:53



готина тема. харесва ми практическата насоченост, защото - да си призная - като видях заглавието, си представих ортодоксални проповеди за Вредата от Месото и Ползите от Духовните Практики (не че в тях има нещо лошо, само дето колонизаторското им налагане ми идва малко в повече).
това за чашките не го знаех. обикновено не пия нищо в пластмасови чаши от естетически съображения, сега поне ще си имам истниска причина да ги отказвам.

неща, които мен ме държат в кондиция:

- зелен чай вместо кафе, особено сутрин. по-вкусен ми е сутрин, а и някакси тонизира без да изнервя. когато работим в офиса на някой клиент си нося в онези металните термочаши (взех си моята от някакво летище и много си я харесвам);

- плодове в закуската - за предпочитане грейпфрут, но като свършат - каквото намеря. да подчертая - В закуската, не вместо закуската. супер много обичам току що препечени филийки с масло - разтапя се, още докато го мажа - и рохки яйца...

- спрях цигарите преди няколко години и доста добре ми се отрази, май;

- някакъв спорт - поне два пъти седмично тичам, тренирам или плувам. голяма драма да се организирам, но пък си струва усилието;

- един курс с цитросепт в края на есента - така и не се престраших да си сложа ваксина след многото разговори с личната лекарка. вместо това открих едно полу-лекарство - екстракт от семки на грейпфрут, което има ефекта на ваксина. според брошурата му би трябвало освен да лекува от пърхут до хемороиди, да става и за полиране на мебели, ама това не го вземам на сериозно;

- балансирано хранене - някакви количества белтъчини, въглехидрати и мазнини при всяко хранене. оказа се не чак толкова трудно като веднъж свикнеш.

- време за мен - ама само за мен. да гледам как тече някой поток, да си практикувам хобитата, да не правя нищо, да правя всичко едновремено... много ми е важно именно това изключване и презареждане.

та това, общо взето...



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор indra (macondo)
Публикувано10.10.11 16:54



само да попитам - това с олиото е всеки ден за някакъв период от време или се прави непрекъснато?



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: indra]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано10.10.11 17:07



Еми правиш го докато се изчистиш хубаво от токсините и след това спираш. За някои по-хронични болести, като шиповете например, трябва да правиш това с олиото по-дълго време, за да настъпи подобрение в състоянието ти.

Ако имаш бели налепи по езика, значи тялото ти е задръстено с токсини.

------------------------------------------



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 17:52



"Шарлан" марка ли е? Мислех, че така наричат точно нерафинираното олио. Когато преди години живеехме в Русия, там основно се използваше именно такова олио.
И да те попитам - ти откъде знаеш за това с жабуркането? Знам, че това олио съдържа много полезни вещества, но не мога да си съставя мнение за тази процедура. Затова те питам.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: 3aek]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 17:55



Да, минералната вода не е полезна. Силно минерализираните води водят освен до котлен камък по пералнята и до камъни в бъбреците.

Затова казах нискоминерализирана вода. Ако е напълно деминерализирана, тя ще е просто дестилирана и безвкусна. Продават също и една вода, пречистена чрез обратна осмоза. Тя е по-евтина, но на мен не ми е вкусна.
А за многото вода си има мярка - два литра на ден.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.10.11 18:08



Tова за жабуркането с олио го чух и аз наскоро по предаването на Гала. Нали кани там една алтернативна докторка често д-р Мария Папазова...занимава се с диети и пр. съвети, та тя го каза и показа.

Редактирано от LlRA.. на 10.10.11 18:13.



Тема Re: Микровълновите печки-ВЪН на боклука:)нови [re: Бepeзka!]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.10.11 18:16



Не трябвало да се топли нищо в микровълнови печки...въобще ако имаме трябвало да бъдат изхвърлени...цяло предаване гледах за това, обаче моята още не съм я изхвърлила



Променяли формулата на водата при подтопляне, също моплекулната структура на храните, превръщайки ги в отрови...абе страхотии голями показаха и обясняваха

"Всяка микровълнова фурна съдържа магнетрон, който преобразува електрическата енергия в свръхвисокочестотно електромагнитно поле с честота 2450 мегахерца (MHz) или 2,45 гигахерца (GHz). Това поле си взаимодейства с водните молекули в храната. Микровълните „бомбардират” водните молекули в храната, и те трептят с честота милиони пъти в секунда, създава се молекулярно триене и храната се нагрява. Това триене причинява значителни щети на молекулите на храната, разрушава или ги деформира. Оказва, че микровълнова фурна причинява разпадане и промяна на молекулярната структура на продуктите по време на излъчването"

Редактирано от LlRA.. на 10.10.11 18:49.



Тема Re: Тефлонът е вреден!нови [re: Бepeзka!]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.10.11 18:45



Teflon du denkst fur alles



Е ви цяла статия:




Тема Re: Антените на GSM операторите:)нови [re: Бepeзka!]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.10.11 18:53



"500 лв. наем на месец предлагат джиесем операторите, за да накарат блокове да им отстъпят покрива, където да разположат вредна антена.

По този начин тя се намира само на няколко метра от жилищата на последния етаж. Според доста изследвания облъчването им създава риск от рак и стерилитет. За да не влияе върху здравето на хората, се счита, че антената трябва да се намира поне на 20-25 метра
"

И т.н....въпросът е достатъчно бистрен:)





Тема Re: А проблемите с въглеродните емисии:))нови [re: Бepeзka!]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.10.11 18:57



...торенето с изкуствени торове и т.н....въобще мисля да не ги отпочваме:))



Та извода...какво здравословно живеене бре?...какво жабуркане?

Оптимисти!
/мое мнение де/

Редактирано от LlRA.. на 10.10.11 19:01.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано10.10.11 19:10



Ми отпред на бутилката с големи букви пише "ШАРЛАН" и няма никакъв друг надпис, който би могъл да бъде име на продукта. Произведено е от "Балчо Агро Продукт" ЕООД.

------------------------------------------



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: LlRA..]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано10.10.11 19:16



В отговор на:

Tова за жабуркането с олио го чух и аз наскоро по предаването на Гала. Нали кани там една алтернативна докторка често д-р Мария Папазова...занимава се с диети и пр. съвети, та тя го каза и показа.



И аз го чух от нея, като след това потърсих повече информация в интернет. Въпреки че тая женица изобщо не ми харесва и не я приемам насериозно, трябва да призная, че това с олиото е много ефективно. От всеки можеш да научиш нещо.

------------------------------------------



Тема Re: А проблемите с въглеродните емисии:))нови [re: LlRA..]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано10.10.11 19:28



Тея работи не са много вредни, пък и без микровълнова може да се живее. Аз от години не ям нищо от микровълнова, топля си всичко или на котлона, или във фурната.

А, и това жабуркане е точно за да се премахнат отровите, които приемаме заради изкуствените торове и другите такива подправки. Така че изводът е - бъди себе си и ме слушай какво ти разпра'ам.



------------------------------------------



Тема Re:нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.10.11 19:36



Аз па като четох и мислих по таз тема, не ми дойде нищо практично освен да си сипя една водка за дезинфекция

...с доматен сок де...Блъди мери демек

И ся всичко си дойде на мястото...мор на токсините, дЪ гЕ...





Тема Re: Тефлонът е вреден!нови [re: LlRA..]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 19:41



Да, така е. Тефлонът е вреден. Преди се смяташе, че само когато са надраскани съдовете са вредни, но вече се знае, че при нагряване над 260 градуса и без да са надраскани съдовете пак вредят. /Това е, което аз знам, не съм чела статията, ще я прочета после./
Аз съм заменила тефлоновите тави и тигани с такива с керамично покритие. Мисля, че цялата индустрия ще се преориентира от тефлон към керамично покритие.
И като заговорихме за съдове, да кажем, че и алуминиевите тенджери не са добър вариант. По-добре емайлирани, но със здрав емайл.



Тема Re: А проблемите с въглеродните емисии:))нови [re: LlRA..]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 19:44



Лирке, не ми разваляй хубавата тема, бре.


Тук говорим за това, което зависи от нас самите.



Тема Re: А проблемите с въглеродните емисии:))нови [re: Бepeзka!]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.10.11 19:48



няма да развалям темата, ама какъв е смисъла да спрем да правим 2-3 неща, като други 100 ни застрелват в упор дето се казва



махам се...



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: indra]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 19:49



Ако си по-млада може да си позволиш да закусваш с масло и яйца. Ама като напреднат годинките трябва да се ограничи консумацията на жълтък заради холестерина.
Всъщност аз много обичам по-тлъстички свински пържолки, та точно по отношение холестерина не бива да давам акъл.

Всички останали неща, които си написала са много хубави като съвети.



Тема Re: А проблемите с въглеродните емисии:))нови [re: LlRA..]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 19:50



Не се махай. Стой тук, ама не се подигравай. Моля.



Тема Дойде ми на умнови [re: Бepeзka!]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 19:56



колко много неприятности бихме могли да си спестим, ако имахме здравеопазване като хората. Ако всяка година ни правеха истински профилактични прегледи. Или поне ако ни даваха съвет на каква възраст какво би било добре да проверим.



Тема Re:нови [re: Бepeзka!]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.10.11 20:00



Берьозка, не се подигравам...това за жалост е пълната истина...за храните по рафтовете на маркетите даже и не отварям дума...за млякот и хляба наш насущний съвсем...както и да е:))

вече се оплаках от теб

в друг клуб и сега чакам да ме успокояват

споко...темата ти е полезна и много хубава даже ...нЕма я пропусна да я следя



Тема Re: Тефлонът е вреден!нови [re: Бepeзka!]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано10.10.11 20:55



В отговор на:

[..] И като заговорихме за съдове, да кажем, че и алуминиевите тенджери не са добър вариант. По-добре емайлирани, но със здрав емайл.



Алуминият не е отровен метал.

------------------------------------------



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор indra (macondo)
Публикувано10.10.11 21:51



а как да разбера, че токсините са изчистени?
извинявам се, ако въпросите изглеждат глупави, ама ми е интересно...



Тема Честно казано е малко трудно постижимонови [re: Бepeзka!]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано10.10.11 22:07



въпреки че се старая.

Аз лично не пия нищо газирано, избягвам веригите за бързо хранене, нямам микровълнова и не запържвам нищо, подсладители не ползвам.

Макар че повече ми се ще да говорим за ментетата. Напоследък доста старателно чета опаковките и се оказа, че поемам повече нишесте, отколкото бих искала





Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: indra]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано10.10.11 22:36



Можеш да установиш нивото на токсините в тялото си по вида на езика. Ако имаш бели налепи и/или петна по него, значи тялото ти е задръстено с токсини. Когато започнеш да се жабуркаш с олио, езикът ти лека-полека ще се оправи. Обаче ако започнеш, дори и езикът ти да се оправи бързо е хубаво да продължиш поне 2-3 седмици така профилактично.

И първото жабуркане за деня трябва да ти е сутринта преди да си яла или пила нещо.

Също и кожата ти ще стане по-хубава, ако имаш пъпки, ще изчезнат. Така че и по това можеш да усетиш какво става.

------------------------------------------



Тема Re: Тефлонът е вреден!нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 22:37



Смята се, че киселите храни извличат алуминиеви частици от тенджерите. Както и че става същият процес, ако се съхранява дълго в такъв съд вече приготвената храна. Затова е добре след готвене в алуминиева тенджера храната да се прехвърли.



Тема Re: Честно казано е малко трудно постижимонови [re: Virgo]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 22:39



Браво. Правиш доста за здравето си и, което е по-важно, възпитаваш правилни хранителни навици у детето си.
Какво точно искаш да поговорим за ментетата?



Тема Re: Тефлонът е вреден!нови [re: Бepeзka!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано10.10.11 23:05



От уроците по химия си спомням,че само прясно мляко може да се оставя в алуминиева тенджера.Но кой ли днес има млековарка? Миналата година си взехме мляко (толкова бяхме впечатлени, че си изсипахме водата от шишето, за да го напълним) от млекомат. Пишеше, че се препоръчва да се свари. Бяхме забравили вкуса на варено мляко.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано10.10.11 23:09



Шарланът у нас е произведен от ТИт Т.Тенев, Камено.Явно така се нарича студено-пресованото слънчогледово олио. А думата я бях чувала само от разказите на Чудомир. Ползваме също сусамено олио и зехтин за салатите.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано10.10.11 23:49



Шарланът оригинално е орехово масло. В музея "Етъра" има шарланджийница и там е пресата, където се е приготвяло от орехови ядки, ама не знам по каква причина са кръстили слънчогледово масло с това име. И хората нали ни знаят ...

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано10.10.11 23:54



Страх ме е, че ако се разпиша по този въпрос, ще решите, че съм тотално изкукала.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано11.10.11 00:55




Принципно - като цялостна житейска философия - май по - скоро залитам към аферата със саксиите, да си призная....

За здравето - не се вманиачвам, опитвам се да правя нещата така, че да не ми костват усилия, да не бъде насила, а да ми идва отвътре - като диета, движение и пр..
Преди време бях пушач, отказах ги, след това запалих, сега отново не пуша - реших, че няма да се насилвам - ако ми се припуши..ще запаля, ако не - няма. Оказа се, че вече нямам желание, просто не изпитвам нужда, нямам интерес както, когато се възпирах и си налагах умишлено, че не бива.
За храненето - промених един много стар лош навик - да не закусвам, много съм доволна.
Профилактика - стремя се да си я осигурявам - зъби, прегледи общи..което си е постижение, принципно докато не приритам - не ходя по лекари.
Не консумирам неща от кенчета - усещам някакъв метален вкус в устата и мисля, че не са полезни, не ползвам многократно пластмасови бутилки.
Гледам да се въздържам от консервирани храни, като цяло, от много престояли във фризер - тоже.
Разчитам на домашен мед за подслаждане на разни неща, не купувам измислени, ръжени, тъмно кафяви хлябове(истинският ръжен хляб не е толкова тъмен).



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.10.11 07:51



Абе, стремя се... Докато продължавам да работя тази безумна работа, ако ще по три пъти на ден да ходя на йога, пак няма да съм започнала да живея здравословно, защото каквото и да си говорим, всичкото ядене на чисти храни, спорт и т.н. не могат за заличат ефекта от стреса, който ни залива ежедневно.
Но за да запиша нещо по темата:
- не пия газирано (бирата не се брои);
- не ям мазни меса;
- гледам да не пържа много;
- спортувам (това не знам дали е добре или зле- мога цяла тема да развия по въпроса);
- пийвам умерено (някои смятат, че не трябва хич);
- не пуша;
- лятос ядем зеленчуци от градината на мама, да е жива и здрава и пием мляко от кравите на комшиите и, и те да са живи и здрави;
- избягвам да купувам полуфабрикати и готови храни, защото не знам какво има в тях, но тук Идиота ме саботира непрекъснато;
- доскоро се опъвах на покупката на микровълнова, но тук всички ме саботираха и сега я ползваме;
- напитки, и аз като Индра, пия в стъклени чаши, защото ми е по-естетично, а и защото ГАДНАТА ПЛАСТМАСА ЗАМЪРСЯВА ПРИРОДАТА;
- ползвам мобилен телефон само при нужда и за кратко (да не говорим, че непрекъснато си го забравям някъде

).

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 11.10.11 07:56.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор indra (macondo)
Публикувано11.10.11 09:13



много gracias





Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор indra (macondo)
Публикувано11.10.11 09:22



леко завидях за градинските зеленчуци...

а защо се чудиш спортът добре или зле е? интересно ми е понеже имам полукофликт със себе си по въпроса. от една страна е целия социален натиск за ползата от спорта и нахилените и щастливи хора, които скачат, тичат, упражняват се на някакви безобразни уреди. никой никъде не споменава убийствената досада да тичаш, например, плувването в пот или мускулните трески. несъмнено директното фокусиране върху крайния резултат - красиви и стегнати - е по-мотивиращо от изсушената от басейновия хлор кожа, ама ми е малко манипулативно.
от друга страна си имам стара травма на гърба и ако не спортувам, започвам да се схващам след известно време. та с тази терапевтична гледна точна не мога да се убедя, че спортът истински ми допада.
та на тази плоскост се замислих при какви обстоятелства спортът е зле...



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: indra]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.10.11 10:15



В количествата, в които го ползвам понякога аз, спортът си е направо свръхнатоварване, което ми изяжда ставите, излапва всичките минерали и витамини от организма ми и прочие. За проблемните ми колена и тазобедрени стави никак не е добре да ги товаря 3-4 пъти седмично с народни танци, ама какво да правя като са ми тръпка. Карането на колело по мръсните софийски улици също е нож с две остриета, защото количеството вредни газове и прах, които вдишвам, неутрализират положителния ефект от движението "на въздух". За плуването ти спомена хлора, иначе то е един от най-приличните спортове. Ездата също си я бива, но след първото падане преди три-четири години, когато си дръннах яко тиквата, равновесието ми не е същото, а и прекомерното развитие на вътрешните бедрени мускули, по никакъв начин не помага на болките в тазобедрените стави, за които трябва да развия външните мускули, обаче и това ми е тръпка.


Та, хубаво е да живеем здравословно, но все пак да не забравяме, че е хубаво да живеем.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Честно казано е малко трудно постижимонови [re: Бepeзka!]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано11.10.11 10:22



ами онзи ден например си купувам най-обикновено доматено пюре в буркан от 2 кг за готвене. Пише доматено пюре. Какво ми щукна да проверя какво точно има в това доматено пюре, че нещо много гъсто ми се видя и какво да чета - доматено пюре незнам колко си процента, нишесте проценти повече от пюрето и там стандартните е-та.
Значи аз не купувам пюре, а нишесте излиза на практика



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: paзбиpaм]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано11.10.11 10:22



В отговор на:

Шарланът оригинално е орехово масло. В музея "Етъра" има шарланджийница и там е пресата, където се е приготвяло от орехови ядки, ама не знам по каква причина са кръстили слънчогледово масло с това име. И хората нали ни знаят ...



Имам един много стар и пожълтял "речник на чуждите думи", който е без корици, но въпреки това е много меродавен. Та в него пише, че "шарлаган, шарлан" означава "орехово или сусамово масло", но явно викат така и на маслото от слънчоглед.

------------------------------------------



Тема Re: Честно казано е малко трудно постижимонови [re: Virgo]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано11.10.11 10:27



Аз купувам за готвене или нарязани консервирани домати или просто си замразявам във фризера домати и си вадя от тях, за да готвя.
А пък ако провериш колко захар има в кетчупа... И не само захар, ами и нишесте, и оцветители... т.е. всякакви боклуци, но не и домати.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: impulce]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано11.10.11 10:28



аз си взех хлебопекарна на мулинекс. ама много бързо свършва хляба





Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: impulce]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано11.10.11 10:30



За хляба. Полезен е пълнозърнестият хляб. Именно пълнозърнестият, а не посипаният с разни семенца отгоре. Много ми харесва един черен хляб, който се продава на щанд в следкасовата зона на "Кауфланд". Казва се "На мама".



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: paзбиpaм]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано11.10.11 10:30



Давай смело!



Тема Re: Честно казано е малко трудно постижимонови [re: Бepeзka!]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано11.10.11 10:31



правим нещо много приятно именно с това пюре и кускус

- ама се оказа, че те кускуса са ми го сложили вече

иначе трябва да го изварявам

иначе покрай градината около къщата имахме и това лято двайсетина корена домати, които изцяло са смлени през машинката и консервирани в мазата. Зимата с лук е перфектната салата, особено за свинското



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано11.10.11 10:36



Много ми е приятно, че толкова много хора се опитват да се грижат за здравето си. Като пусках темата си мислех, че основно ще ми се присмивате. /Така правят комшиите ми. Подсмихват се, щото упорито отказвам да пия кафе в тънка пластмасова чашка. И ако са им свършили стиропорените в кафенето, се качвам до нас да си взема порцеланова

/

И много искам да развиеш темата за спорта.
Моите знания по въпроса. Знам, че след определена възраст джогингът не е полезен. Защото много натоварва гръбнака. Когато вече има промени в хрущялите между прешлените, не е хубаво да се натоварват допълнително. По-добре е тичането да се замени с бързо ходене.
Давай още. Наистина ми е интересно.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: indra]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано11.10.11 10:39



С травма на гърба, не е ли противопоказно да тичаш? Може би трябва да укрепваш мускулите на гърба, но не и да тичаш.

Пък един руски професор каза по повод на спортуването следното: "Физкултурата е здраве, спортът е болест." Т.е. хубаво е да има мярка. Свръхнатоварванията не носят нищо добро за здравето.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор loverrock ()
Публикувано11.10.11 12:50



Не съм яла месо от 8-ми клас, мразя сладкото, пия по 4л. вода на ден! Изкушавам се от биричката и спагети с песто.

domino dancing


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.10.11 12:51



Понеже ми се струва, че ти имаш афинитет към художествената гимнастика, навремето, когато учех за рентгенов лаборант, ни показваха снимки на гимнастички- деформирани гръбначни стълбове и развалени зъби на поразия. Дъщеря ми с волейбола колко пъти си травмира глезени, ръце... Прав е бил оня професор за спорта. Друг е въпросът, че въпреки всичко казано дотук, аз боледувам в пъти по-малко от всякакви настинки и други мижави болести от познатите ми, които по цял ден кесят на бюрата. Та, за едно е добре, за друго- не.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано11.10.11 12:57



Те някои неща са от ЕГН-то и са почти неизбежни.





Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано11.10.11 13:18



Да, това с гръбначния стълб си е самата истина. И моята дъщеря ходи в спортния диспансер за занятия по ЛФК заради сколиоза. Вероятно не натоварва еднакво двете половини на тялото. Обаче каква връзка имат зъбите със спорта?

Преглеждаме зъбите редовно, но не знаех, че има повишен риск.

П.П. Как така реши от рентгенов лаборант да станеш счетоводител?

Редактирано от Бepeзka! на 11.10.11 13:46.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: loverrock]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано11.10.11 13:29



Леле, за пръв път виждам жена, която да мрази сладкото. Блазе ти!
За четирите литра вода - не са ли много? Това не води ли до високо кръвно налягане? Толкова вода /4-6л/ пият хората, страдащи от диабет, защото постоянно изпитват жажда.

А пък спагетите са хубава храна със сравнително нисък гликемичен индекс, което означава, че дълго време ще се чувстваш сита след като си хапнала порция спагети. Още по-бавно ще се освобождава енергията от храната, ако изпиеш една лъжичка оцет преди да изядеш спагетите. Така може и да се отслабне.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.10.11 13:39



Виж откъс от

статия.
Прекомерните тренировки обаче могат да имат вреден ефект върху калциевия баланс. При свръхнатоварвания на млади жени може да настъпи така наречената “вторична аменореа”, която се изразява със спиране на менструацията. Това води до отпадане на защитното действие на женските естрогенни хормони по отношение на структурата на костите и ги прави по-чувствителни към загубата на калций с последваща костна загуба. Ако аменореята продължи, полезният ефект на физическите упражнения върху костната маса се елиминира и се увеличава рискът от мускулно-скелетни увреждания по време на физическите натоварвания , както и риска от развитие на остеопороза в млада възраст.
А как станах счетоводител... Стечение на обстоятелствата. Работех с една шефка доктор-бивш лаборант, много проста жена, която адски ме изнервяше и ми беше ясно, че заради по-ниското си ниво на образование, цял живот ще трябва да разчитам на късмет да попадна на свестен шеф, пък аз не разчитам много на късмета си... В същото време една позната се похвали, че след не знам колко уроци по география изкарала пълно 6 на изпита в икономическия и аз просто я помолих да ми даде темите. Тя беше така добра да го направи и около месец преди изпитите ненадейно се реших да кандидатствам с предмет, който никога не съм понасяла, поради кофти даскали в дисциплината. Те пък взеха, че ме приеха за радост на цялото счетоводителско войнство, състоящо се от мъжа ми и неговите приятели.
Не е за подценяване и факта, че така затворих устата на Мама Свеки, за това, че нямам виШО. Не че тя имаше, де...

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 11.10.11 13:52.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор Лaмa ()
Публикувано11.10.11 15:35



Живея здравословно, но не се вманиячавам. Обичам добра храна и не се тъпча с каквото ми прелети наблизо. Ям салата и плодове, спортувам редовно, защото ми доставя удоволствие. Не искам да спра да ям сладки работи, защото не съм свикнала на лишения и не ги толерирам.

Истината е, че не внимавам за детайли като описаните в твоята тема, понеже ми идва в повече, но пък съм почитателка на табиета: пия кафе в порцеланова чаша, а алкохол - в съответната предназначена за него. Така се чувствам като голям човек, а не като лигава студентка

Освен когато попадна на някое място, където ми изглежда по-хигиенично да пия от бутилка

Не съм пушила никога, пия малко алкохол, защото почти винаги съм с колелото. Какво другооо... гледам да ходя в барове, където не се пуши, но това по-скоро от естетична гледна точка

Не ходя болна на работа, от отговорност към мен и другите. Не винаги си доспивам, но се опитвам да се коригирам.





Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор indra (macondo)
Публикувано11.10.11 15:58




вече подозирам, че не си човек....



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор indra (macondo)
Публикувано11.10.11 16:04



за травмата и тичането - не съм много сигурна. всичките ми лекари обясняват, че трябва да се движа и гледам да го спазвам. тичането е напоследък - от средата на лятото правя опити, понеже един познат толкова въодушевено споделяше прекрасните ефекти, че реших да пробвам.
неприятното е - освен, че умирам от скука -, че зверски ме боли гърба от време на време, но си го обяснявах с това, че не съм привикнала към този тип движение. всъщност е възможно да си права за противопоказността...



подкрепям напълно за свръхнатоварването и спорта - добра приятелка е бивша състезателка и тя твърди, че никога, ама никога няма да позволи на децата си да спортуватпрофесионално.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Лaмa ()
Публикувано11.10.11 16:16



За съжаление мога да потвърдя част от твърденията в статията от опит. Въпреки че бях наясно с всичко това, мислех че се случва само на другите. За щастие се усетих навреме, но месечния ми цикъл се беше удължил и имах косопад, да не говорим за постоянната потребност да ям. Последното може да звучи като благодат - ядеш нон-стоп, без да напълняваш, но истината е, че не беше никак приятно. Иначе приемах 1г калций на ден.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано11.10.11 17:20



аз
не пуша /и никога не съм пушила и не мога/
не пия /и никога не съм пила и не мога да нося на нищо/
ям само зърнени закуски
месо много рядко ям /ако въобще/
мобилният ми телефон е един етаж по надолу и бая в страни от където спя
харесвам зелен чай /и от чайовете само това пия/

и както съм тръгнала ако ще взема да живея до 100 а до тогава хич не ми се живее толкоз.... за това гледам да взимам съвети как да живея нездравословно



Оня ден една кифла ми се обяснява как било вредно за кожата кафето имало токсини и тн. Казах и като е вредно ще си поръчам още едно .
Тя не се погледне, че е по млада от мен с 6г и има над 20 финни бъчки а аз нямам ни една ..... съвети ще ми дава за кожа пфу
Общо взето мразя хора да ми се бъркат в живота ще си пия диетичната кола, ще ям шоколада и ще правя каквото ми изнася.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор Лaмa ()
Публикувано11.10.11 17:24



хаха, прочетох "по-млада от мен с 6 кг"

и понеже ми стана смешно, реших да го споделя и с теб



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: indra]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано11.10.11 17:32



За тичането не бива да тичаш повече от да кажем 4/5км на ден и трябва да имаш подходящите маратонки, които ако тичаш редовно трябва да сменяш всеки 6 месеца /кофти но се налага даже да изглеждат напълно приемливи на външен вид/.

Аз професионално съм спортувала стрелба

и не мога да кажа, че ще ти навреди на здравето /на менталното състояние може би особенно ако имаш много сухи тренировки хехе/

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Лaмa]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано11.10.11 17:33



да ти кажа може и с 6кг по малда да е от мен

по слаба си изглежда

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор loverrock ()
Публикувано11.10.11 17:35



Мразя сладкото, лошо ми става!

domino dancing


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: indra]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано11.10.11 18:08



За скуката - айпод или мп3 плейър с музика? Много са лекички, могат да си стоят в джоб, а музиката да те разсейва и даже да ти е приятно. Може да сменяш ритъма, ако си направиш песните бавна-бърза.

Или да пробваш да не мислиш за абсолютно нищо, един вид активна медитация, която да ти изчисти мислите.

..rude & not ginger...



Тема Re:нови [re: Бepeзka!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано11.10.11 18:24



Не се вманиачавам по темата здравословно хранене, защото:

1. и аз съм човек и като ми се прияде нещо сладичко, гледам да си угаждам


2. така нашумялата нисковъглехидратна диета е много съмнителна откъм здравословен ефект


-Иначе не пия алкохол и не пуша, но не защото не е здравословно, а защото никога не съм изпитвала необходимост да правя тези неща.
-Не пия газирани напитки пак по тази причина (малко изключение е Фантата, която пиех упорито няколко месеца в тийн годините ми).
-Обичам движението и при възможност карам колело, ходя пеша, излизам сред природата.
-Старая се да си набавя достатъчно нощен сън (там вече е на периоди, понякога имам нужда от по-малко, друг път от повече).
-Избягвам аспартами, парабени и другите известни вредни вещества.
-Наблягам на плодове и зеленчуци и избягвам Е-тата, доколкото е възможно.
-Не обичам прекалено солено, силни подправки или много мазна храна (единствен грях са ми захарните изделия, които си позволявам в разумни количества поне 2-3 пъти седмично )
-Ям достатъчно мазна риба, за да си набавя омега-3 и другите вещества в нея

Да чукна на дърво се радвам на много добро здраве с изключение на някоя и друга настинка през зимата.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано11.10.11 21:04



Твоята кифла като остарее ще бъде бабе със старческа деменция, но без бръчки.
А ти дори и да имаш някоя бръчица, ще си с всичкия си.


Справка: по-нагори из постингите ми. /Кафето предпазва от старческа деменция и дори подобрява състоянието при развило се заболяване/



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано11.10.11 22:17



Утре, че ми е дълъг списъкът.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема къ ма кефиш,нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор parvaty (необичайна)
Публикувано11.10.11 23:30



честно!

точно така е - човек трябва да прави каквото му докарва гот на кожата! Аз не пуша, ама щот не ми понася, попийвам бяло винце чат-пат, ходя на фитнес, щот обичам, и умирам някой като ми заобяснява, как ще ми се калцират ставите от пътеката или как ще умра млада, щот вдигането на всеки допълнителен килограм скъсявал Живота!

Яж и пий каквото ти е вкусно, носи си новите дрехи с кеф и прави редовно секс - до тез истини съм стигнала, и си ги прилагам! Пука ми кой ще живее 100 години - аз най-вероятно - не! Пък и не държа да вампирясвам, мерси!



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано12.10.11 11:45



А аз гледам да не вземам насериозно всякакви натрапчиви квичежи на екоталибани(част от които си написала и в постинга си). Уточнявам: не те слагам сред тях, а само сред увлечените от "модната" еко-вълн'а овчици.



А когато се жениш, трябва да гледаш дали жената обича Бога и Църквата.

Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано12.10.11 12:37



Березке, здравословният начин на живот обхваща И тези твои съвети, но здравето започва най вече от мозъка ни, от това да можем да контролираме съзнанието си, ума си и да прогонваме от там всяка лоша и негативна мисъл, чистота на ума ни, позитивизмът са според мен първият гарант на здравословен живот



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Kиpo]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано12.10.11 13:06



А, аз не се обиждам. Не вярвам на всичко и не съм склонна сляпо да се доверявам. Това, което съм писала съм го чула от лекари, от хора с огромен авторитет. И определено не е модно увлечение от моя страна. Ако утре стане модерно да се пушат пури, аз със сигурност пак ще мразя пурите.

Иначе, и аз си имам слабости - много обичам тлъстички пържолки и шоколад.





Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: paзбиpaм]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано12.10.11 13:07



Ще чакам. Може пък да се окаже, че си таен "екоталибан".

Спрвка: Киро.
Шегувам се. Да не се обидиш.



Тема Темата ти е прекраснанови [re: Бepeзka!]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано12.10.11 13:52



Най-важното от всичко, което правя за здравето си – душевно и телесно е, че не мразя никого, не завиждам и не ревнувам. Усмихвам се много, обръщам и кофти ситуациите на майтап и така ги преодолявам по-лесно. Гледам трезво на живота, наслаждавам му се. Пазя хигиена на мисли, чувства, постъпки. Не ми е трудно, освен понякога с мислите, които пораждат съответните чувства. Доброволствам, това е толкова зареждащо.
- Не пуша
- Пия по чаша-две хубаво вино по повод – толкова ми е алкохолът. А мога да пия много, щото нося.


- Едно яко голямо кафе сутрин само, ама много искам и от него да се откажа. Ще чакам да стане по естествен начин.
- Движа се много, но според другите, щото според мен, малко се движа, но е по липса на време. Ходя често в планината. Фитнесът ми е нещо много измислено, ходих два пъти и не ща да чуя за такова нещо. Това ще го правя само, ако, пази Боже, нямам никаква друга алтернатива за ЕСТЕСТВЕНО движение.
- Всяка сутрин играя 15 мин. нещо средно между йога и измислени от мен упражнения, после 25 мин. специални дихателни практики. Чат-пат медитирам, макар, че искам да е два пъти дневно. Ще постигна и това, при мен нещата стават бавно и естествено, без насилие.
- Имам здравословно и естествено отношение към секса и сексуалното партньорство.
- От дете не понасям мазни храни, месо не обичам твърде, освен най-финото и постно, без кости, кожи, жили. Но месо ям, макар и не много често, понякога диво ми се прияжда точно месо и не се спирам. Нагледала съм се на озлобели, насилствено станали такива, вегетарианки и не желая да се превърна в такава.
- Пържено ям по изключение, постепенно отвикнах. Като ми се прияде много, позволявам си.
- Обичам черен хляб, ама истински черен, рядко ям друг.
- Предпочитам домашно приготвена храна. Не помня откога не съм яла купена майонеза или картофена салата, например. Готвя много здравословно – с минимум термична обработка, не запържвам, запазвам полезните вещества на продуктите. Ползвам много зехтин, добре ми понася. Придържам се към проста, натурална, доколкото имам възможност, храна. Ползвам много разнообразни и полезни подправки. Понеже често други хора ядат нещата, които правя, все им харесва и това ме радва, защото между тях има такива, които ако знаят, например, че не запържвам тиквата за тиквеник или зеленото за зелена баница и ги слагам сурови, няма да я опитат. Предубеждението е много страшно нещо.
- Пия ежедневно различни билкови чайове от билки, събрани от моята ръка, от чисти места, натурално изсушени, нарязани и прибрани в платнени торбички с етикетчета. Е, зеления чай не си го бера сама, разбира се.
- Газирано не пия от 20-ина години сигурно, освен много рядко сода.
- Общо взето внимавам какво ям, без вманиачаване, с количествата не мога да се оправя обаче – много съм лакома, прекалявам и със сладките неща.
- Лекарства вземам само ако съм на умирачка.
- Няколко пъти съм си правила прочистване, ама ме помързява да си призная. Бива да се прави поне веднъж годишно.
- Преди много години съм правила няколко пъти на серии, такова прочистване чрез жабуркане с олио, за което писа Даващия и вземащия.
Ами, общо взето е това, но за мен главното е, което съм написала с червено. Вече можете да ме адмирирате, да се подигравате, да подражавате – кой както желае, аз все ще се усмихвам.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: paзбиpaм]  
Автор Taigun (женски вУк;)
Публикувано12.10.11 14:38



Вече можете да ме адмирирате, да се подигравате, да подражавате – кой както желае, аз все ще се усмихвам

E, хубава работа - защо пък това? Не може ли всеки да си каже неговото, без непременно друг да му е отправната точка

?!?

Читава тема, Брезичке - поздравления за нея!

Де да знам здравословно ли живея - не съм се запитвала точно по тоя начин...
- Не пуша от... 13 години ще станат вече началото на ноември.
- От него време не пия и нищо газирано, ама като се замисля, май и преди това веднъж на високосна ми се е случвало - не ми е вкусно, просто;
- Пия си с кеф ракия и вино (предпочитам домашни, от "декларирани" региони и проверени майстори;) - с повод и без повод, когато ми се прище. Най-любимо ми е ракия с бистра водица - и двете студени и изпотЕни;).
- Вода поглъщам в чутовни количества (3-4 литра дневно), майце ми все се кОси да нямам диабет (не съм проверявала, пу-пу-пу).
- Сладко не ме влече - година време може да не ми хрумне за същестуването на "блАги работи". Чат-пат зверски ми се прияжда черен шоколад - купувам си един, "сгъвам" го наведнъж... и така до другия път.
- Лакомийка съм здрава - не МОГА да се въздържам от ядене, уви! Много обичам и риба, и мръвка всякаква, най-паче свинската. Луда съм по люто (обаче яко люто!), кисело и въобще: по-пикантните храни ги давайте насам! Обожавам подправки - зелени, пресни, сушени... абе всякакви. За салатата от червено цвекло и каквото има под ръка към него - дума да не отварям (а пък колко ракия пие - просто не е истина)...
- У дома гледам полуфабрикати и боклучаци да не се консумират: готвено и прясно... разбира се, в рамките на разумното и възможното. Девойките са научени, че джанк-фууда не е никакъв фууд. Без вманиачаване, де - и те душа носят, все пак; Майонези, кетчупи и вся остальная сволоч: твърдо найн! Свеки и свеки да са ми живи и здрави: източник на свежи пратки плодове и зеленчуци (е, и на доста ядове, ама пълно щастие нямааа).
- Натискам здраво на секс... от скорпионската си природа човек не може да избяга...
- Хилеж, ама здрав, разтърсващ хилеж: с определени дружки си имаме такъв ритуал "смехотерапия", ала не мога да го опиша - само с демонстрация става. В домашна обстановка по същия начин: толерирам всякакви майтапи от всеки и срещу всеки! По-добре хлевоуст, здрав и във ведро-бодро настроение, отколкото въздържан, благовъзпитан, словесно "прибран" и вечно потиснат!
- Старая се да се движа повечко... е, не винаги успявам. Каквото откача от природка (по линия на работата си и по линия на лятно палатково скиторене из гори и планини) - берекет версин.
- Поспаланка съм и гледам да се наспивам достатъчно... когато има чалъм.
- Обичам да си угаждам на хобитата и малките лудости.
- Обичам да си общувам с хората, а и самите хора обичам - дори и проклетиите обичам!
- Химически илачи не возприимам и избягвам, освен ако работата не е "на мрекЕ".

Това е, в общи линии: бая ферман излезе.
Хубав малък петък на всинца ви!




Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Taigun]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано12.10.11 15:38



E, хубава работа - защо пък това?

Ми щото на това съм свикнала, бе! Най-често ми казват, че съм луда.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор loverrock ()
Публикувано12.10.11 15:52



Сигурно съм и единствената, която не приема съвети от лекари! Повечето са с наднормено тегло, пият кафе със захар, хапват свинско, но много ги бива да дават съвети на хората!Не съм била болна от грип близо 10 години, съвсем сериозно!

domino dancing


Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Taigun]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано12.10.11 20:02



В отговор на:

- Пия си с кеф ракия и вино (предпочитам домашни, от "декларирани" региони и проверени майстори;) - с повод и без повод, когато ми се прище. Най-любимо ми е ракия с бистра водица - и двете студени и изпотЕни;).



Ха-ха, евала! И аз съм голям фен на домашните вино и ракия. Аз какви ракии мога да взема от разни познати... малееей, ще ти изкривят шайбата направо.

------------------------------------------



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано12.10.11 21:38



Кумико, чаша червено вино от време на време не вреди


Открих, че действа много бръчкоизглаждащо, особено в приятна компания.
Иначе аз бях несериозен пушач (кутия на седмица) - отказах ги.
Ям само постно месо.
Кафе пия само сутрин, по 1 на ден.
Зелен чай - в промишлени количества.
По зърнени закуски не си падам и мразя да закусвам от дете.
И не ща да живея 100 години.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано12.10.11 21:48



В Карфур също има шарлан, за съжаление на мен ми е далеч от къщи, иначе бих го посещавала често. Не само заради шарлана, де. А думата винаги съм мислела, че значи нерафинирано слънчогледово масло, но явно не е точно слънчогледово.

Редактирано от Mиpa_M на 12.10.11 21:49.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Mиpa_M]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано12.10.11 22:22



Не съм проверявал в Карфур, ама сигурно има, то там е огромно. Аз от там съм си купувал много хубави дънки и обукви за по 10-15 лева.



------------------------------------------



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: loverrock]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано12.10.11 22:54



Не си единствена, не си!

И си много права, че повечето лекари са модел за НЕздравословен начин на живот, затова им не ща акълите, освен относно анатомични детайли или какво представлява дадена болест. Пък най обичам да ми дават акъли да съм си сменяла работата! Викам, ако ми намерите друга или направо ме вземете при вас.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано12.10.11 22:55



Кой бе? Аз? Да се обидя? Трудна работа.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано13.10.11 00:15



И мени мъ кефиш.



И за туй ще ти отговоря, не че умиргаш от вълнение къф ми е здравословния живот.

Пуша, минимум по кутия на ден.
Пия рядко.
Ям каквото ми падне.
Особено месо.
И двата ми телефона спят на шкафа до главата ми.
Пия само зелен чай (от чайовете) и кафета кафета кафета на ден.
И както съм тръгнал, 100-те ще ги видя през крив макарон. Пък ти като стигнеш 90, пак ми кажи, че не искаш да живееш до 100. То сега лесно, щото още си далечко. Ама и не забравяй, че днес беше първия ден от остатъка на твоя живот.

Пия недиетична кола, щото диетичната е боклук (на вкус) и ям шоколад на корем, като почна.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: loverrock]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано13.10.11 00:17



Лол.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Stefan Pan]  
Автор loverrock ()
Публикувано13.10.11 00:50



Наздраве! Биричка за сега, след месец като стане винцето ще е друго!



domino dancing

Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: paзбиpaм]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано13.10.11 11:07



Нищо не ми се струва налудничаво с изключение на едно нещо. Как така не взимаш лекарства??? Това е доста притеснително, да не кажа нещо повече.
Какво правиш ако имаш конюктивит, гъбички или глисти примерно? От това не се умира, но как без лекарства??? Това, според мен, е прекаленото. Всичко останало е похвално. Смятам, че наистина имаш добър шанс да живееш дълъг живот.
А по повод на това в червеното... много е хубаво, ама пак имам въпрос: как се справяш, когато постоянно се сблъскваш с несправедливости в живота? Успяваш ли да запазиш спокойствие когато близък човек е много зле или в беда, когато те уволняват несправедливо или нещо друго от този род? Аз имам страшно обострено чувство за справедливост и изпитвам силно вътрешно негодувание когато се сблъсквам с несправедливости.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: loverrock]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано13.10.11 11:10



Тъжно е лекарите да не са образец за подражание. Но това не значи, че казаното от тях не е истина. Все пак те имат познания за това, как функционира човешкият организъм.
То е нещо като опитите на родителите пушачи да обяснят на децата си, че не е хубаво да се пуши. Родителят е пушач, но това не прави съвета му неуместен.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: neverojatna]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано13.10.11 11:12



Като станеш на 70 пак ще те питам дали искаш да живееш. Помня, че моята баба много искаше да види сина ми абитуриент. Не можа.





Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Бepeзka!]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано13.10.11 11:16



Няма човек, който да не смята, че собственото му чувство за справедливост е изострено.

Нали справедливост за всеки от нас е винаги онова и само онова, което ние самите смятаме за справедливо.
Силното вътрешно негодувание не е мярка за способността да бъдеш справедлив, а особеност на характера и по-точно - емоционалност. А може да бъде свързано и с нетолерантност даже.
Нямам ни най-малко за цел да те упрекна.

Редактирано от Mиpa_M на 13.10.11 11:17.



Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Taigun]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано13.10.11 11:19



Леле, и ти ли си против лекарствата???


Стига бе! Това наистина ме изненадва много.
Обаче искам да те похваля за цели 13 години въздържание от тютюнопушенето! Искрено ти се възхищавам. Знам колко е трудно. Не защото аз някога съм пушила, но виждам как мъжът ми постоянно се мъчи.
Радвам се и за вашата смехотерпия. И за мен това е най-добрият начин да се спася от депресия. Обичам да споделям проблеми с приятели и те ми помагат да видя всички варианти на решение и да начертая стратегия за решаването им. Както и обичам просто да се хиля. Абе, добрите приятели са незаменими. Гледам да поддържам връзките си и да не ме мързи да се виждаме.

По повод на лютото. Наскоро разбрах, че лютите чушки чили са доста полезни. След 40-годишна възраст особено. Активират обмяната на веществата и така ни помагат да запазим фигурата си.



Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Mиpa_M]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано13.10.11 11:21



Не, Мира, сигурно не обяснявам достатъчно правилно. Нямам предвид това, което ще е най-добре за мен, а това, което би трябвало да се случва според общоприетите ценности, закони и правила.
Иначе, разбрах написаното от теб.



Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Taigun]  
Автор Kиkc ()
Публикувано13.10.11 11:30



Най-важното от всичко, което правя за здравето си – душевно и телесно е, че не мразя никого, не завиждам и не ревнувам. Усмихвам се много, обръщам и кофти ситуациите на майтап и така ги преодолявам по-лесно. Гледам трезво на живота, наслаждавам му се. Пазя хигиена на мисли, чувства, постъпки. Не ми е трудно, освен понякога с мислите, които пораждат съответните чувства. Доброволствам, това е толкова зареждащо. Ей под това подписвам с две ръце



А иначе обичам да се храня, обичам всичко без коприва, месоядна съм и обожавам сладко, общо взето организЪма си дава заявката какво му е нужно.
Полуфабрикати не употребяваме у дома. Купувам естествено опушено месо от месарницата до нас - нищо общо няма с това, което се предлага в магазините. Газирано, изключая бирата, на коледа и великден . Предпочитаме фрешове и истински сокове.

И пуша и не пуша. И се чудя кое е по-=зле: въздуха, който вдишвам, стоейки на булеварда или цигарения дим.

пп Все още се боря с детето и неговото увлечение по дюнери



Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Бepeзka!]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано13.10.11 12:44



Какво правиш ако имаш конюктивит, гъбички или глисти примерно? От това не се умира, но как без лекарства??
Ами ... нямала съм, освен светлинен конюнктивит, ама той не се лекува с лекарства. При много остри състояния вземам, но е голяма рядкост. Счупих си крака в планината преди 2 години, изписаха ми "Аулин", но взех само един и още съжалявам, щото е много токсичен за черния дроб, както повечето лекарства. Настроих се психически, че болката няма да е толкова силна и не беше.



А по повод на това в червеното... много е хубаво, ама пак имам въпрос: как се справяш, когато постоянно се сблъскваш с несправедливости в живота? Успяваш ли да запазиш спокойствие когато близък човек е много зле или в беда, когато те уволняват несправедливо или нещо друго от този род? Аз имам страшно обострено чувство за справедливост и изпитвам силно вътрешно негодувание когато се сблъсквам с несправедливости

Представа нямаш колко от това съм преживяла, по колко пъти. ВЕЧЕ успявам да приемам всякакви ситуации и дори да извличам някаква полза от това. Е, разклащат ме, но за много кратко, в пъти по-добре реагирам отпреди.
А ще живея толкова дълго, колкото е рекъл Бог. За мен важното е аз да не си причиня смъртта сама с неразумен начин на живот и животът ми да е качествен.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от paзбиpaм на 13.10.11 12:48.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано13.10.11 12:46



Неуместен е съветът на пушача да не се пуши, защото най-силното възпитателно средство е личният пример.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано13.10.11 13:07



Те много от тия "с авторитет" биха ти предписали и хомеопатична бистра водица. Им ... на авторитета



А когато се жениш, трябва да гледаш дали жената обича Бога и Църквата.

Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: paзбиpaм]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано13.10.11 13:09



Малиии, вземаш ли ме във фвн-клуба си?



А когато се жениш, трябва да гледаш дали жената обича Бога и Църквата.

Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано13.10.11 13:14



Грешката е вярна: имах предвид "фен" клуба, но и фавн-клуба става



А когато се жениш, трябва да гледаш дали жената обича Бога и Църквата.

Тема Катонови [re: Kиpo]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано13.10.11 13:14



ми подариш парче земя, да си гледам и аз бананки ... може.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Kиpo]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано13.10.11 13:15



И във фън-клуба става.

Нали знаеш, че на всичко се хиля.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Бepeзka!]  
Автор Taigun (женски вУк;)
Публикувано13.10.11 14:05



Леле, и ти ли си против лекарствата???

Много против, хем

. Черния ми дробЕц предпочитам да си го пазя, че ми трябва за друго - нека има сили да посреща "атаките" на ракии и вина (домашни и добри, или само добри)! Е, отвреме-навреме някой аспирин с С-витамин бива... ама толкоз! Самата аз в бебешка възраст, а и голямата ми щерка докъм предучилищна група що антибиотици сме изгълтали, не е истина... цели орди дробове биха уплашили! Затова пък малката (пу-пу-пу) всичко на всичко дваж е тровена с "Ове Говна": първо за 3, после за 6 дни... като след вторият път направи обрив, по-впечатляващ от "баба Шарка". Айде мерси, нЕма нужда!

За цигарите си се радвам и аз - направо не е за вярване! Бях прекалено страстна пушачка... такава съм си изобщо в живота: като правя нещо - правя го (порок ли било, хоби ли, тръпка ли - ВСИЧКО!)! Нямам мярка на нищо, което ме кефи. А с пушенето е голям зор, да - и моят любим се мъчи "като грешен Гявол" и не може да ги махне пустите му цигари...

С хилежите... там е страшно, просто! Колкото сме цапнати в устата, съберем ли се - трижди по-зле става положението. Получава се нещо като вулгарна смехотерапия, ефектът е по-ра-зи-те-лен! Въобще - колкото по-несериозно се вземат нещата, толкова по-леко носи човек битието (не че винаги е въможно, де... обаче като пожелателна представа е супер).

За теб, Брезичке симпатична и вглъбено-сериозна;) - ето този поздрав от мен





п.п. Забравих да добавя - и нищо прекалено и насилено.

Редактирано от Taigun на 13.10.11 16:07.



Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано13.10.11 15:04



Има си билки и илачи (природни) за всичко- и за гъбички, и за конюктивит и за глисти.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано13.10.11 20:18



Не исках аз да го казвам, че не ме познават много тук. Има си, разбира се.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор FilerO99 (хитлерист )
Публикувано13.10.11 20:29



Въобще не мисля да имам деца за да си правя сметката какво ям.

Dogs of war, satan's own
Plotting all their sins
Weapons aimed at liberty
My vision - no one wins


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано13.10.11 20:35



Абе, като стана на 70 ще ти обадя.


Засега 100-те не са ми идея фикс, па за 70 ще видим.



Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Бepeзka!]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано13.10.11 20:41



С риск да те разочаровам, и аз съм твърдо против лекарствата. Аз съм ЗА ароматерапията, определено помага много, мога да ти кажа, че вече доста зими съм изкарала само с една хрема, без температури, антибиотици и т.н. А, не съм си правила и тия противогрипни ваксини. Чаша червено вино зимата, лук, чесън и праз като естествени антибиотици и ароматерапия ми помагат. И, разбира се - положителна нагласа към всичко и всички. Даже и към глупаците.





Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: neverojatna]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано13.10.11 20:54



Всяка сутрин на работа си палвам аромалампата с разни етерични масла, колегите, като влязат, се кефят.


С глупаците все още ми е трудно, не винаги мога да ги приема и да ги оправдая с невежество, макар чудесно да знам, че те ще си останат глупаци, пък аз се тровя.
Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от paзбиpaм на 13.10.11 20:56.



Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: paзбиpaм]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано13.10.11 21:09



Аз такива арома-вечери устройвам на скъпия, и му правя специални смески за масаж и той се размазва.

С глупаците не ми е трудно, забавно ми е, толкова дуракоустойчива съм станала, че чак се плаша от себе си.



Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: neverojatna]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано13.10.11 21:19



Брех! Как е жива още фармацевтичната индустрия се чудя.
И ти ли лекуваш глисти с тиквени семки?



Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Бepeзka!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано13.10.11 21:21



Абе, Берьозче, какво си се вкопчила в тези глисти:)))) Сурово тиквено семе е да се знае. Има ли още такива проблеми?





Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Бepeзka!]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано13.10.11 21:23



Ако ти кажа, че никога не съм имала глисти, не знам дали ще ми повярваш....
Виж, за въшки в 3 и 4 клас си признавам без бой и сръбска музика, бях с дълга коса, и половината клас пламна, та и аз.... Там изпитаният илач - газ, мас и оцет
Като студентка хванах краста от бесарабите, ходиха из циганската махала, но то се лекува за 3 дни с мас и сяра и изваряване на чаршафите


Определено фармацевтичната индустрия няма да просперира край мен, но...



Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: neverojatna]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано13.10.11 21:32



Е, естествено, че и в къщи сме на ароматерапия. Ароматни пръчки, свещи-мещи, масла и джиджи-биджи.


Относно глупаците ... не се плаши, така трябва. Само не знам дали ще ти е забавно, когато зависиш от някой глупак за нещо важно. Ей в такива моменти не ми се получава.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: neverojatna]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано13.10.11 21:39



Това с глистите го казвам, щото в детската градина мине се не мине и хващаха децата. После не ги приемаха обратно в градината, ако не видят учителките, че на обратната страна на рецептата има печат, че лекарството е купено.
Аз пък съм "за" лекарствата. Другото ми се вижда еретично.
А всякакви възпаления как лекувате? Щото аз знам едно - противовъзпалителни и антибиотици.



Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: paзбиpaм]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано13.10.11 21:40



Слава Богу, засега не завися от глупаци, те само плашат гаргите.

Със сигурност няма да ми е забавно, ако завися от глупак, като напр. детето ми да учи при глупак, но и за това си има лек - директори, инспекторати, медии, други училища....



Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: neverojatna]  
Автор Galeon ()
Публикувано13.10.11 23:54



уаууу)))))


Тези рецепти винаги са ми били супер интересни)))Имам няколко стари книжки 1890-1920)) Които са пълни именно с такива рецепти)))

Tell me a Story....:)


Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Galeon]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано14.10.11 07:41



Не знам дали са архаични рецептите, но помагаха, а и по мое време нямаше по аптеките такова изобилие от препарати, даже лекарите ги препоръчваха.





Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор indra (macondo)
Публикувано14.10.11 09:49



ще го имам предвид това за маратонките



а за менталното състояние и стрелбата - едни приятели са били състезатели преди доста години и на някакво състезание извън страната не спечелили медали. на връщане си взели 84 от летището и понеже пътува доста време, те тъжни-тъжни насред навалицата взели да си разглеждат оръжията и да се взират мрачно в цевите и спусъците. чак след известно време забелязали, че около тях се е образувало празно кръгче, а по краищата му разни хорица ги гледали с ужас...
та това са ми впечатленията от състезателите по стрелба



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Doctor Who]  
Автор indra (macondo)
Публикувано14.10.11 09:50



по-скоро залагам на второто, понеже музиката, дето я харесвам съвсем не става да озвучава лек крос





Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: indra]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано14.10.11 10:21



Ами тогава кросът ще стане хеви





Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано14.10.11 10:23



Ами, гнойна ангина се лекува, ако можеш да го изтърпиш, с мазане с тампон с мед и сода. За това се сетих от раз. Срещу кашлица помагат подбел и босилек. За външни рани много помага невен, алое, смрадлика. При възпаления на влагалището и гъбички- промивки с лайка и невен (при това не си скапваш черния дроб, докато пиеш противогъбични) и подходяща диета.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема нямаш проблем. Земя да искашнови [re: paзбиpaм]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано14.10.11 12:23



но исвай с някакво мъжле, че жена ми е ревнива. Точно като теб



А когато се жениш, трябва да гледаш дали жената обича Бога и Църквата.

Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: loverrock]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.10.11 12:48



То вече е готово.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: neverojatna]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано14.10.11 13:09



Невероятна, като пишеш "по мое време" човек може да си помисли, че или вече си на умирачка или си поне сто годишна баба.


Сега не се ли разболяваш?



Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано14.10.11 15:45



Още един лек за гнойна ангина: добре сварено яйце се разделя на 2, маха се жълтъка, поръсва се пудра захар(това винаги ми е било мъгла защо), и се поставя на шията на болния. Превързва се като компрес, 3 нощи подред се прави. Другия вариант е да се намаже шията с белтък, но като засъхне усещането е доста неприятно.

За хрема; мажат се прешлените на тила от края на косата до началото на гърба с нещо загряващо- камфодерм, камфорово масло, ракия, водка (е, това си е разточителство, де), но да се внимава и да не се опие някое дете.
Това са съвети от ветеринарен доктор, които спазвам от детството на децата ми.



Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Бepeзka!]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано14.10.11 18:36



Абе, въшкавият период беше преди около 25 години... Имаше тогава някакъв препарат с много сложно име, на който казвах Въшкозол, и при мен не помагаше. Не мореше гнидите.

Сега, често казано, не се разболявам, даже и в грипните епидемии, да чукам да дърво.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано15.10.11 09:16



живей здравословно, за да видиш всички важни моменти в живота на децата си - как ще станат абитуренти, как ще се оженят, как ще имат свои деца, как ще умрат






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: zaphod]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.10.11 09:41



Стига, бе! Те и децата ще живеят здравословно.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано15.10.11 11:08



на това не може да се разчита


ето какво всъщност мисля: средната продължителност на живота в момента е към 70 и нещо, с малки разлики за мъже и жени. и с десет години по-малко да беше, това е предостатъчно за да отгледа човек децата си, дори да е закъснял с направата им . да се желае повече е алчно, тъпо и егоистично. с достигането на твърде преклонна възраст шанса да се изпадне в тежест на близките е голям, а ползата от това както за индивида, така и за обществото е съмнителна. така че дори да има средства за индивидуална защита (каквото здравословния живот претендира че е но мен повече ми прилича на трогателен израз на безсилието пред смъртта), то съм против употребата им.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: zaphod]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано15.10.11 12:08



Е, аз съм виждала и млади пияндета, които са не просто в тежест на близките си, а са истински кошмар за тях.
Идеята на здравословния живот да отложиш идването на старческите болести и да си енергичен по-дълго време.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: zaphod]  
Автор Taigun (женски вУк;)
Публикувано15.10.11 14:48



ето какво всъщност мисля: средната продължителност на живота в момента е към 70 и нещо, с малки разлики за мъже и жени. и с десет години по-малко да беше, това е предостатъчно за да отгледа човек децата си, дори да е закъснял с направата им . да се желае повече е алчно, тъпо и егоистично. с достигането на твърде преклонна възраст шанса да се изпадне в тежест на близките е голям, а ползата от това както за индивида, така и за обществото е съмнителна. така че дори да има средства за индивидуална защита (каквото здравословния живот претендира че е но мен повече ми прилича на трогателен израз на безсилието пред смъртта), то съм против употребата им.


Да споделя само, че мнооого ми хареса написаното от теб

! Има такава работа, да - ще ни се да лЪгнем някак смъртната си и преходна човешка природа. Добре че вселената си знае работата и не ни позволява да се заседим твърде дълго и лениво баш в това си енергийно проявление (което едва ли е венец на ефективността, подозирам). На кой колкото му е писано, в крайна сметка - "никой не знае часа"...

Темата ме радва силно... далеч не само заради здравословния си аспект: намирам я повече общочовешко-информативно-ценна от всички други, които съм чела в женския клуб! Мерси още веднъж, Брезичке!!!




Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Taigun]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано15.10.11 16:42



Идеята ми беше да доживеем възрастта, която ни е отпуснала природата, а не мрем на половината път, само защото сме неуки и безхаберни.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано15.10.11 17:10



Нали?



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: zaphod]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.10.11 21:41



а ползата от това както за индивида, така и за обществото е съмнителна Доскоро една 73-годишна жена ми гледаше детето. Детето я обожава и тя се оправя прекрасно с него. Същата жена в семейството си готви, пазарува, плаща сметки и прочие. Та, не е хубаво да се обобщава. Ако човек е здрав, на никого не тежи и е полезен. Да не говорим, че дори да не е съвсем здрав, общуването с него може да компенсира телесните недостатъци. Е, да, ако е непрекъснато пред умиране, по-добре да не се мъчи.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: zaphod]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано15.10.11 22:20



да се желае повече е алчно, тъпо и егоистично. - И що? Това малко на геноцид ми блъска...

Защо да е алчно? Да се чувстваш виновен заради това, че си жив? И защо да е егоистично - защото дишаш въздуха на друг ли??? Мисля, че изземаш функциите на Господ.
Има хора, които на 20 години са закостенели и преждевременно сдухани, и такива, които на 70 със свеж ум и активни. Мисля, че не трябва да се съди според възрастта, а според човека.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано15.10.11 23:27



че то възрастта която ни е отпуснала природата е 40 години, половината в тоя форум ги отписа.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM

Редактирано от zaphod на 15.10.11 23:28.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: zaphod]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано17.10.11 09:34



Не е баш така, 40 години средно може да е, като вземеш предвид детската смъртност и смъртността в млада възраст от разни неща, от които сега обикновено не се мре. Е, ако тези природни неща ги включваш в понятието за отпускане от природата - да, ама Берьозката друго има предвид.
Целта на здравословния живот е да умреш относително здрав и относително бързо - аз така и не мога да разбера защо на някои им се вижда оригинална шега от тяхна страна да кажат, че някой, като живял здравословно, умрял здрав. То нито е оригинално, нито е шега, нито се разминава с целите на умрелия здрав.

Редактирано от Mиpa_M на 17.10.11 11:42.



Тема Понякога прекалено бързо посягаменови [re: Бepeзka!]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано17.10.11 11:06



към лекарствата

примерно обикновените гъбички на краката могат да се излекуват с намазване на равни количества йод и оцет. Има доста бабешки лекарства, които предпочитам да опитам първо преди да посегна към хапчетата



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Mиpa_M]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано17.10.11 15:35



ами толкова е живота на човек извън цивилизацията, в цивилизацията с чийтърство стигаме до към 70-100. а здрав никой не умира, умирането "от старост" е всъщност умиране от болест която нормално не убива човек, например хрема, или одраскване.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: neverojatna]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано17.10.11 16:26



Тези мислят почти като Зейфод







Тема Това като вицанови [re: Mиpa_M]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано17.10.11 16:32



- Докторе, ако спра да пуша, пия и ходя по-жени наистина ли ще живея по-дълго?
- Незнам, но със сигурност ще ви се стори вечност



Тема Re: Това като вицанови [re: Virgo]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано17.10.11 16:48



Абе, тоя доктор и той малко чийтър пада.



Извън цивилизацията който не умре от инфекциозно заболяване, изяждане от диво животно, глад, война и всякакъв род сбивания и ранявания, при раждане, от отравяне с кофти диворастяща храна и всякакви други видове злополуки и пр., пак си е доживявал до 70-100, смятам. Айде, да са се състарявали и изтощавали физически малко по-рано заради тежкия живот, ама много да е - не вярвам.
Друг въпрос е делът на доживелите и средната продължителност на живота.
Затова казвам, че зависи какво разбираш под отпуснато от природата. Ако изброените неща ги смятаме за извънпланови прекъсвания, макар и засягащи голям брой хора, пак са ти отпуснати поне 60-70.

Редактирано от Mиpa_M на 17.10.11 17:05.



Тема За природното лечениенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано17.10.11 17:58



Като заговорихме за природните илачи. Този видеоклип взриви руския интеренет. Показваха дори по централната руска телевизия в едно токшоу.
Рецептата е за лечение на хемороиди. И докторът е съвсем сериозен, дори се обиди, че го вземат на подбив.



Ако има неясноти, моля питайте, ще разяснявам. Вдъхновени от идеята, дори със съседите обмисляхме бизнес план.



Тема Re: За природното лечениенови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано17.10.11 18:27





Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Това като вицанови [re: Mиpa_M]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано17.10.11 19:21



Извън цивилизацията - не. Човек, за да живее повече, трябва да функционира на по-високо ниво, да е както интелектуално, така и емоционално диференциран.

А иначе по принцип на човешкото тяло му е заложено и към 200 години спокойно да живее в добра форма. Това за 40 г. е смешка.


Лично на мен ми е важно качеството на живота, а не количеството. Доброто здраве е необходимо за качеството. Така че тоя който иска да си съсипе здравето, за да живее по-малко, по-добре да се самоубие на определената от себе си възраст - по-безболезнено ще е от това да го прави постепенно.

..rude & not ginger...



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано18.10.11 12:36



В събота познати ни поканиха на "здравословна вечеря" навън. В началото разбрах, че е вегетариански ресторант, ама се оказа нещо много по-различно. Не бяха лоши нещата, ама да бяха гарнитура. Поисках си сол - тишина и куп погледи, вторачени в мен. След десетина минути ми донесоха, де. Имаше и безвкусен според мен чай. Не посмях да си поискам захар. Десертът ми хареса - нещо като оризови ядки, покрити с крем от кестени, ама сигурно защото бях гладна. Кафето накрая - отвратително. Ръж, соево мляко и анасон. Тези сбирки се правят веднъж в месеца и се ходи само с резервации. Мястото много ми харесва и отдавна исках да влезна там - оранжериите на тукашния университет. Столовата е като таверна, наистина много приятно място. В началото има разни беседи, ама ние с мъжа ми останахме отвън докато свърши. Клиентите не ми се сториха много щастливи след вечерята. Ние се посмяхме доста. Никога повече на подобно мероприятие! Поне устоях да не ям допълнително, но мъжът ми е ставал през нощта да си дояжда. Прибрах се с трофеи от градината им - 2-3 люти чушки за семена, ама наистина люти и клонче от тяхния розмарин, не че нямам няколко.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Asia.]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано18.10.11 14:01



Прекалените неща не са хубави. А тук очевидно се прекалява. И вместо да се стимулират хората да са внимателни към здравето си, се постига точно обратния ефект. Съставът на това, което би трябвало да е кафе, звучи отвратително. Мразя миризмата на анасон. Пък и не виждам как чашата кафе може да е опасна за здравите хора. Може би това място е подходящо за болни хора, а не за здрави, които искат да живеят здравословно, но без крайности. Напълно безсолната храна е гадна. Но има специална калиева сол за хората със сърдечни проблеми, които не бива да ядат солено. Защо не ти предложиха такава?
Аз съм също и против вегетарианството. Обичам месо, но гледам по възможност да заменям гадните салами с чисто месце.
Представям си вкуса на това "кафе", че и без захар.

Ми все пак захарта е за предпочитане пред изкуствените подсладители. Там предлагаха ли такива? Или идеята е пиеш бълвоча без да е посладен по какъвто и да било начин?



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор 7karina ()
Публикувано18.10.11 14:22



Познавам много хора живеещи здравословно...все се оплакват от здравето си



Единствената италианска дума, която знам, е Bvlgari.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.10.11 14:24



Захарта не само е за предпочитане, ами в определени случаи си е много необходима. Мисля, че някои хора определено се побъркват на тема здравословности.

Обаче тази тема ме подсети как реших преди време да се храня с полезно суши. Егати гадорията! Приемам, че има и неяпонци, които не драйфат от него, но аз определено не съм от тях.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: 7karina]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано18.10.11 15:27



И аз познавам доста такива, не разбират, че проблемите им са в главата.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Това като вицанови [re: Doctor Who]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано18.10.11 15:29



Лично на мен ми е важно качеството на живота, а не количеството. Доброто здраве е необходимо за качеството. Така че тоя който иска да си съсипе здравето, за да живее по-малко, по-добре да се самоубие на определената от себе си възраст - по-безболезнено ще е от това да го прави постепенно.

Това имах предвид и аз по-горе, ама ти си по-словоохотлива, аз съм по "късия разказ"



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано18.10.11 15:30



Описаното не бих нарекла кафе, обаче чай и кафе никога не пия със захар, за мен нямат вкус, ако са подсладени.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Анови [re: Бepeзka!]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано18.10.11 15:42



стига, бе!


О, не!

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано18.10.11 15:52



Целта на тези събирания е да се покаже, че може да се готви и здравословно. Всъщност, не съм много наясно, защото не ме интересува чак толкова много. Около организаторите постоянно имаше хора, които все ги питаха нещо. Днес ще направя салата, точно като тази, която ни сервираха там - от два вида зеленчук, които не съм се сетила да комбинирам. Само дето ще си сложа сол, колкото си искам. И малко повече зехтин. Но е вярно, че ние, българите ядем много солено. Аз съм намалила многократно употребата на сол през последните години, но все пак ям по-солено от местните.
На мен безместната кухня ми харесва. Ям много малко месо. Например индийците готвят страхотно зеленчуци и аз си помислих, че ще е нещо такова, защото и подправки много обичам. Да, ама не. По повод на "гадните салами" - тук колбасите и надениците имат невероятен вкус, дори за човек като мен, който не яде много месо.
Топлите напитки изобщо не бяха подсладени. Ама ми беше любопитно да опитам.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано18.10.11 15:55



И аз за малко да направя белята, когато опитах суши. Успях с бърз жест да върна всичко в салфетката. Така и не разбрах какво толкова бяха полудяли по него - парче сурова риба, навито около ориз без грам подправка. Като че ли истерията около него премина.



Тема Разбира се,нови [re: Asia.]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано18.10.11 15:57



че може да се готви здравословно, но И вкусно, освен това. Когато съм ходила на курсове извън нашия град, винаги се е готвило здравословно и супервкусно от доброволци-готвачи, понякога и аз съм била от тях. Яде народът, че му плющят ушите!



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Инови [re: Asia.]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано18.10.11 15:58



на мен ми е гадно, ама пуста мода! Народът нагъва здраво.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: За природното лечениенови [re: Бepeзka!]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано18.10.11 16:02







Тема Re: Разбира се,нови [re: paзбиpaм]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано18.10.11 16:14



Ама то си беше вкусно, само дозите бяха много малки, а за мен и безсолни. Бяха прекалили с идеята, че трябва да станеш от масата докато си все още гладен. Противни ми бяха само топлите напитки, готвеното - не.



Тема Re: Инови [re: paзбиpaм]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано18.10.11 16:15



на мен пък ми харесва!
ама не знаех, че доскоро съм била модерна, но вече - не





Тема Re: Инови [re: paзбиpaм]  
Автор Melany99 ()
Публикувано18.10.11 17:21



...на мен ми е гадно, ама пуста мода! Народът нагъва здраво

Едно време си спомням, че по рибните магазини имаше едни малки рибки, мариновани. Те не могат ли да се мятат за суши? Доколкото си спомням са сурови, стояли в някаква марината.

Такива рибки, ако могат да минат за суши - аз си падам!





Тема Re: Инови [re: Melany99]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано18.10.11 17:45



Стига бе

... суши с риба Перла-маринована

Не че съм опитвала от тоз японски специалитет, ама май маринованата перла с водка и лимон по бива

За това ли говориш?




Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Бepeзka!]  
Автор Francuzoikata (envie de toi)
Публикувано18.10.11 17:52



Березке,не се плаши,и аз съм за лекарствата.Имам си бабини рецепти,които употребявам и до днес,научила съм и не малко приятели.Но преди 4 месеца като хванах шарка на дърти години и не спах една нощ от мъки да се чеша,добре че лекарката ми изписа един магичен спрей и болкоуспокояващи,та не си обезобразих лицето!


Или пък като ме хвана почти по същото време мъката с мъдреците,възпаления някакви,болки нечовешки,пак лекарствата ме оправиха.



Тема Re: Инови [re: Melany99]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано18.10.11 18:32



в България ги пригаждат с мариновани риби

иначе маринованата риба не е суши и аз също много си я обичам



Тема Re: Инови [re: LlRA..]  
Автор Melany99 ()
Публикувано18.10.11 19:49



А, точно това имах предвид!

Че то сушито не върви ли с водка?
Тяхната ракия слабичка нещо ми се вижда!





Тема Re: Инови [re: Virgo]  
Автор Melany99 ()
Публикувано18.10.11 19:51



Пак сме направили рационализация!

И според мен е по-добрият вариант за суши, нищо че не е баш оригиналата рецепта!


П. С. И студено пушен паламуд обичам...





Тема Re: За природното лечениенови [re: Бepeзka!]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано18.10.11 19:52



Фен.

Не че няма мнозина като него, просто в неговия случай мястото и средството са особени.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано18.10.11 19:56



Е, това си е шоу, което се провежда периодично, надали е начин на живот за повечето.



Тема Re: Инови [re: Melany99]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано18.10.11 20:01



сега исках да се задуша в собствените си лиги ли





Тема Re:Тц, Тц, Гц...нови [re: Virgo]  
Автор Melany99 ()
Публикувано18.10.11 20:22



А, уж по-морето се уреждате с такива неща...

]



Тема Re: Инови [re: Virgo]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано18.10.11 21:06



По-скоро ще се задавиш и ... изведнъж идва някой спасител от плажа и го спасяваш на топло





Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Francuzoikata]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано18.10.11 21:11



Варицела ли изкара, Френчи? Мнооого гадно на по-голяма възраст.Карах я 10 дена преди сватбата


Знам, че не се предписват лекарства. Най-вероятно спреят е бил с ментолов спирт и затова си почуствала облекчение.

Поне няма да те повтори! целувка, миличка!



Тема Re: Инови [re: тpънчeтo]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано18.10.11 21:19



Трънчо, добре, че се появи, че се обезпокоих за съдбата на сушито в България

У дома само аз не го ям.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор FilerO99 (Античовек )
Публикувано18.10.11 21:33



Много просто - компромиси не правя, пари не давам и деца не искам!



Dogs of war, satan's own
Plotting all their sins
Weapons aimed at liberty
My vision - no one wins

Тема Re:Тц, Тц, Гц...нови [re: Melany99]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано18.10.11 21:42



с тия солмонели по магазините .....



Тема Re: Инови [re: Фиши]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано18.10.11 21:43



само, ако е с червен бански



Тема Re: Инови [re: Virgo]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано18.10.11 21:53



Вирго, ще се удавиш и пак няма да направиш компромис, м?!





Тема Тованови [re: Melany99]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано18.10.11 23:48



"Перла", паламуди .... гр-рх, такова не бутвам.

Ма как ги ядете тези работи, не знам. Някои даже и чирози обичат.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от paзбиpaм на 18.10.11 23:49.



Тема Re: Инови [re: LlRA..]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано19.10.11 08:54



.. .и малко червен лук, преседял в лимона, и магданозче. В пъти по-вкусно е от тази японска гадост (за мен).

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Тованови [re: paзбиpaм]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.10.11 13:44



+1



А когато се жениш, трябва да гледаш дали жената обича Бога и Църквата.

Тема и разнинови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.10.11 13:45



сушита и мушита - гнусно, да не съм видра бе, де.а, да ям сурова риба, отврат!



А когато се жениш, трябва да гледаш дали жената обича Бога и Църквата.

Тема Re: Инови [re: paзбиpaм]  
Автор Francuzoikata (envie de toi)
Публикувано19.10.11 13:57



Навлезе последните няколко години като мога в България,но кой знае колко е суши!Най-ми стана смешно,когато една приятелка ми разказваше за феномена и как в Хепи сервирали бира-скара и суши!


Има суши,приготвено от китайци,виетнамци и тайландци,има и истинско японско суши.Тук има много,евтините се държат най-вече от китайци.За сушито е най-важно да е прясно,но за съжаление не навсякъде е така.Когато е приготвено добре обаче се топи в устата и е страшно вкусно...но въпрос на вкус,разбира се!



Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Фиши]  
Автор Francuzoikata (envie de toi)
Публикувано19.10.11 14:02



Варицела,10 дни под карантина,по цял ден вкъщи,добре поне че лекарката ми изписа едни болкоуспокояващи с кодеин и незнам още какво,но си спах по цели дни и нощи!


10 дни преди сватбата????Ти си герой,аз ревах после,че са ми останали два белеза,че чак ходих специална прическа да си правя,да не се виждат.За мое успокоение зарастват и се надявам съвсем да изчезнат скоро време!
Целувки и на теб!



Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Francuzoikata]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано19.10.11 14:54



Както обичам да казвам:Да намерим хубавото е лошото

Наспала си се добре!

Е, ожених се с няколко подструпени ранички (сега като погледна снимките- 2 "бемки" над дантелена ръкавица, даже е малко секси. Само един белег ми остана по лицето, но е много близо до косата и е практически трудно забележим. "Трагедията" беше, че брат ми (тогава на 26) се оказа с яко избила варицела 1 ден преди моята сватба. Е, няма толкова грозна гледка - русоляв, с черна брада, из която са наизкочили пъпки и косми. Но пък тези дни под карантина му помогнаха за едни кандидат-студентски изпити и гордо се пъчеше с едни почти пълни шестици

Е, малко големки сме изкарали някои детски болести, ама...



Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Фиши]  
Автор Francuzoikata (envie de toi)
Публикувано19.10.11 15:20



Аз ако знаех кое дете ми я е лепнало бая щях да се поскарам на родителите,но уви на тях не им пука,спокойно си разхождат пъпчасалите дечица сякаш всеки е минал шарка!


После шефа една седмица ме излага пред всички клиенти,да не ме доближават,че съм била с шарка!
Това ми беше първата и надявам се последна шарка,която карам.Гледах,че по едно време имаше епидемия на ружиола във Франция,но си казах,че това наистина ще бъде късмет ако изкарам две шарки за една година!



Тема Re:нови [re: Фиши]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано19.10.11 16:25



Шарката варицела я преболедувах на 27г. през 1990г., зарази ме голямата вече сега дъщеря. Прибрах се от Люксембург, а тя болна и ми се муши и ми скимти и ми се радваше...след седмица и аз...вдигнах много висока температура, на сутринта нищо...но бях цялата прекрасница в лицето:))...до тук добре, но се оказа, че съм и бременна в първият месец и като се върнах там обратно доктора препоръча да направя аборт...знаят се рисковете от шарките

...направих!...кофти
Не ме питай обаче наобратно до Брюксел колко тона фон дьо тен намазах и колко лошо ми беше, обаче за миг не си помислих да си отложа полета



Тема Понеже ме покани специално :-)нови [re: Бepeзka!]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано19.10.11 17:34



Нямам сили да прочета всичко, което сте писали и сигурно ще повторя много от нещата, които вече са били коментирани.
Но, Березка ме покани и ще взема да се изкажа :-)
Ядем, за да живее, а не живеем за да ядем. Това според мен е първото и основно правило по отношение на храненето. Не е необходимо огромно количество храна и макар да съм чревоугодник и капризна по темата, внимавам с храненето. Трябва да бъде разнообразно, качествено и често. Мининумът според мен е 3 пъти на ден. Ако може човек да си вмести още две хранения още по-добре. И без преяждане. Разбира се, това е много трудно да се постигне при големи събирания с вкусна храна (ох). И по възможност храната да бъде домашно приготвена и да съдържа минимално количество купени полуфабрикати.
Може би долната схема отразява най-добре мислите ми в тази посока.



По отношение на другите работи:
- пластмасови торбички се опитвам да не ползвам. А когато се случи - употребявам няколко пъти. Когато планирано се ходи на пазар се употребяват платнени торби.
- препаратите в къщи са сведени до най-необходимите. В много случаи нещата могат да се почистят с вода, прах за пране, вода и микрофибърна кърпа.
- парно нямаме в къщи (по технически причини). Не ми и допада. Смятам, че изнежва прекалено много, ако не се ползва умерено.
- не сме привърженици на климатиците - пак по горната причина. Човешкият организъм привиква към температурата (особено високата) и може сам да се регулира, така че да я понася. Непрекъснатата и рязка смята (вътре на климатик и после на улицата на жега) смятам за вредна.
- дрехи - предимно от естествени материи. Особено тези, които директно се допират до тялото.
- козметика - само най-необходимата. Има много неща, които се продават и може да не бъдат ползвани. Тук се сещам за любимия ми момент от Пипи Дългото Чорапче:
.... Затова пък децата минаха покрай някаква парфюмерия. На витрината беше поставен голям буркан с помада против лунички, а до него висеше картонена табела с надпис: «Страдате ли от лунички?»
— Какво пише там? — заинтересува се Пипи.
Нали не искаше да ходи на училище като другите деца, та не можеше да чете чак толкова.
— Пише: «Страдате ли от лунички?» — обясни й Аника.
— Аха, виж ти! — рече Пипи и се замисли. — Е, добре, вежливият въпрос изисква вежлив отговор. Хайде да влезем!
Тя бутна вратата и влезе в магазина, последвана от Томи и Аника. На щанда стоеше възрастна дама. Пипи тръгна право към нея.
— Не! — заяви тя решително.
— Какво обичаш? — попита дамата.
— Не! — повтори Пипи.
— Не разбирам какво искаш да кажеш — учуди се дамата.
— Не, съвсем не страдам от лунички! — заяви Пипи.
Едва сега дамата проумя, но когато се загледа в Пипи, не можа да се въздържи и възкликна:
— Но, мило дете, цялото ти лице е обсипано с лунички!
— Ами че да — отвърна Пипи, — но не страдам от тях, а си ги харесвам! Довиждане!
Преди да излезе от магазина, се обърна и извика:
— Ако ви попадне някоя помада, от която се образуват лунички, може да ми изпратите у дома 7–8 бурканчета! ....

:-) Малко дълго стана, като за човек без работа.



Тема Re: Понеже ме покани специално :-)нови [re: Kapинka]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано19.10.11 20:41



Леле, хора! Аз вчера и днес съм болен от някаква миризлива болест и ме хвана рядкото щастие (т. нар. дришня), ама сега се напихме с чичо ми и предполагам, че утре ще съм здрав като чугунен радиатор.



------------------------------------------



Тема Re:нови [re: Kapинka]  
Автор Jolee (Яка мацка)
Публикувано19.10.11 20:41



Откъса на Пипи отразява и моето отношение към различните козметични продукти


Имам си вече бръчки и им се радвам !

Иначе отскоро се опитвам да го водя пустият здравословен живот. Все пак ми се иска да доживея и посивяла коса освен бръчките :)
Не ми се получава съвсем предвид, че още пуша, но спазвам това, което си написала за храненето.
Изключително много държа на здравият сън.
Движение - много движение.

и гледам да се смея на воля.... на всяка неволя

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: Понеже ме покани специално :-)нови [re: Kapинka]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано19.10.11 21:33



Много хубаво, че се сети да вметнеш за естествените материи на дрехите. И аз не понасям изкуственяци. Поне не изцяло синтетични. особено пък мразя изкуствени нощници, изобщо не мога да спя с такива. Общо взето най-добре си спя по гащи и потник или тънка лятна пижамка с презразки дори и през зимата.
За разлика от теб обаче аз много се радвах на климатика. Втора зима ще се топлим с него. Преди това бяхме на маслени радиатори, не ме питай за сметките, защото си беше истински кошмар. Пестяхме от топло, пускахме ги на минимална мощност, умирахме от студ, а плащахме доста повече в сравнение с климатика.
За градски условия май няма по-добър вариант за отопление.
Що се отнася до торбичките - и аз като теб. Използвам ги многократно и то не от вчера. Не от съображения за икономия, а за да се опитвам поне малко да допринеса за съхраняването на природата. Винаги имам в чантата и в колата няколко торбички, които да използвам при нужда.



Тема Re:нови [re: Jolee]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано19.10.11 21:35



Обичаш ли посивялата коса?


Ей, няма нещо, което да състарява повече жените! Аз съм твърдо и решително за боята. Е, има едно нещо, което е още по-кофти - изпочупени или липсващи зъби.
Като гледах дебата на кандидат-президентите си мислех, че вицето на Плевнелиев /Маргарита не знам коя си/ би изглеждала много по-добре с боядисана коса.



Тема Re: За природното лечениенови [re: Бepeзka!]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано19.10.11 21:37




Тоя биснес план включва ли колко пациента на час могат да използват поле от един декар, примерно, предвижда ли отделни кабинки около всеки корен или лечението ще е буквално сред природата?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: За природното лечениенови [re: Stefan Pan]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано19.10.11 21:42



Пред блока има голямо пространство, което трябва да е градинка. Ако го насеем с корнишони... Кашпировски и он-клиник ряпа да ядат. Един хемороид в обсег от 100 км няма да оставим.
И никви кабинки. Корнишонът не бива да се откъсва. Трябва да си расте на слънце, за да може "силата на земята" да влезе през него където трябва.



Всъщност, най-важното е, използваната за лечение краставица да не стане после на салата.

Редактирано от Бepeзka! на 19.10.11 22:32.



Тема Re:нови [re: Бepeзka!]  
Автор Jolee (Яка мацка)
Публикувано19.10.11 22:00



Идеята да остарея и до посивея ме блазни определено



Такава ми е представата един вид за това, че ще поживея поне още 30 години ...

Щот като си гледам родата / и жени и мъже/ всичките посивяха чак след 60-те...

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: Понеже ме покани специално :-)нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано19.10.11 22:19



Лиско-дриско





Тема Re:нови [re: Jolee]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано19.10.11 22:22



И аз вече си имам бръчки, но не страдам особено.


Иначе пък спрях да пуша ей така, от днес за утре. Вярно, че и не бях кой знае каква запалена пушачка, ама все пак....
За смеха те подкрепям напълно.



Тема Re: Понеже ме покани специално :-)нови [re: LlRA..]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано19.10.11 22:27



Подигравай се, ама като те запука теб рядкото щастие ще видиш!



------------------------------------------



Тема Re: За природното лечениенови [re: Бepeзka!]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано20.10.11 01:00




Ето това ви куца в бизнес плана - пропускаш максималното оползотворяване на средствата за производство. Кой ще знае как са били употребявани корнишоните преди да стигнат до ресторанта или на сергията. Хеле пък до консервната фабрика. Важното е да не бъдат нахапвани - ето в тази насока трябва да се търси решение.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Понеже ме покани специално :-)нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано20.10.11 12:20



Благодородно ти завиждам :-) прочистваш си организма - приеми го от тази гледна точка :-)



Тема Re:нови [re: Jolee]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано20.10.11 12:22



:-) аз почнах да побелявам преди да навърша 30 :-)))))
Тъй като съм тъмно-руса реших въпроса с кичури 3 пъти в годината. В последно време даже си мисля дали да не престана да правя и това - видях една жена, която изглеждаше страхотно с равномерно почти бяла коса.



Тема Re: Понеже ме покани специално :-)нови [re: Бepeзka!]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано20.10.11 12:27



Много ми изсушават въздуха при отопление климатиците. Ама ние не сме се събрали да спускаме постулати :-) всеки както му е най-добре!
Забравих вчера да пиша за автомобила - ние сме с един в семейството и се ползва в градски условия само при нужда. Иначе - пеша или с градския транспорт.



Тема Re: Понеже ме покани специално :-)нови [re: Kapинka]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано20.10.11 20:47



И ние вече сме с един. Моята стара таратайка се скапа и си стои на паркинга в очакване да решим съдбата й - дали да я опрвяме или да ходи за скраб.
Та сега мъжо е моторизиран, а аз съм с градски транспорт.

Много, ама много ми е мъчно за колицата. Тоз транспорт излиза много скъпо, ако имаш няколко работи за вършене на различни места.
Ходенето пеша е за когато не бързаш и времето е хубаво.
Обичам да съм моторизиранааааа!
По едно време карах колело, ама сега е със спукана/спаднала гума и моят мъж все не намира време да види какво му има.



Тема Re: Понеже ме покани специално :-)нови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано20.10.11 20:52



Ми, заведи си колелото на ремонт. На мен са ми сменяли гума и в гумаджийница за коли. Всъщност, там ми я залепиха срещу 2 лева, а в велоработилницата ми я сменят за 4.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Понеже ме покани специално :-)нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано20.10.11 21:09



И как го закара това колело до гумаджийницата? С тътрене? Или с кола?
Не знам около нас да има гумаджийници, пък не мога да си представя да го бутам някъде далеч. И ако е само спаднала, сигурно ще ме гледат накриво.
И помпа нямам.



Всъщност, сещам се, че мога да помоля един комшия за помощ, ама ще изглежда глупаво да моля съсед, щото мъжо не му се занимава.

Редактирано от Бepeзka! на 20.10.11 21:10.



Тема Re: Понеже ме покани специално :-)нови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано20.10.11 21:40



Ми, бутах си го, к`во... Ако е само спаднала, на всяка бензиностанция могат да ти го напомпят и никой няма да те гледа накриво. Там и левче върши работа. Да не говорим, че ти си хубавелка, даже с радост ще ти свършат работа.

Навремето `га бях млада и убава, мъжът ми само мен пращаше в сервиза, щото никога не чаках и за нула време и малко пари ми оправяха колата.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re:нови [re: LlRA..]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано20.10.11 21:42



Аз пък още ни една шарка не съм изкарала. И двете ми сестри са карали, двете ми деца също... Мисля, че вече съм придобила имунитет. Между другото, във връзка с темата си мисля, че когато човек вярва, че няма да се разболее, той просто не се разболява.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Това като вицанови [re: paзбиpaм]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано21.10.11 07:40



Лично на мен ми е важно качеството на живота, а не количеството. Доброто здраве е необходимо за качеството.
е, много от вредните (реално или митично) неща също са необходими за качеството. аргумента на привържениците на нездравословния живот е точно същия - че важно е качеството на живота, а не количеството.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Приемамнови [re: zaphod]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано21.10.11 14:25



и тази гледна точка.

Тя е малко като сентенцията, че хубавите неща в този живот или са неморални, или незаконни, или от тях се пълнее.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Брей!нови [re: Kapинka]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано21.10.11 19:37



Ти малко по-луда от мен ще дойдеш, Кари!



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Брей!нови [re: paзбиpaм]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано21.10.11 22:50



Ама само малко, нали?





Тема Re:нови [re: Бepeзka!]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано22.10.11 22:45



Същото си помислих и аз, когато гледах Маргарита Попова - по-добре би изглеждала с боядисана коса. Голям избор на бои има сега, но може би не обича да експериментира с косата си и повече се харесва така.



Тема Re:нови [re: Jolee]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано22.10.11 22:50



Не бързай да остаряваш

! Когато достигнеш тази възраст, ще искаш отново да си млада . При теб посивяването на косата може да е ген, щом като цялата ти рода е писивяла след 60-те. Ами, радвай се ! Представяш ли си колко пари за боя щеше да дадеш, ако беше започнала да си боядисваш косата на 30?



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано23.10.11 02:00



тази вечер правих сладкиш без брашно - с овесени трици, овесени ядки и други неща - полезно, здравословно



и се сетих за онзи виц дето един дядко и една бабка умрели, попаднали в рая и дядкото ядосано казал: 'ако не бяха твоите овесени трици, отдавна щяхме да сме тук!!!'





Тема Re: Брей!нови [re: Kapинka]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано24.10.11 14:20



Да, само малко, щото не написах всичко.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re:нови [re: dama_spatia]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано24.10.11 20:48



Честно казано, не мога да повярвам, че така се харесва повече. Според мен има две възможности една жена да не си боядисва косата: или е алергична, или просто е немърлива. Попова не вярвам да е немарлива, та предполагам, че има алергия.
Аз също съм едно свръхалергично същество, но добре, че понасям боите, че иначе щях да се гръмна.



Тема Re:нови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано24.10.11 23:18



Според мен има две възможности една жена да не си боядисва косата: или е алергична, или просто е немърлива. А не може ли просто да приема спокойно остаряването си? Колко от нашите баби са се боядисвали навремето? Дали всичките са били немарливи?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re:нови [re: Бepeзka!]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано25.10.11 10:29



можеш да приемеш например, че косата й е боядисана в сребрист цвят.



аз харесвам такива сребристи коси, нейните даже още не са посребрели много, а само малко, тъмнеят ми даже

Редактирано от тpънчeтo на 25.10.11 10:31.



Тема Re:нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано25.10.11 10:32



Аз просто не мисля, че да си боядисваш косата означава да не можеш да приемеш остаряването си. За мен да не се боядисванеш е същото като да не си сложиш имплант, ако ти падне зъб. Може пак да поддържаш устна хигиена и без да имаш зъби в устата си, ама не е хубаво, нали?



Тема Re:нови [re: dama_spatia]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано25.10.11 10:54



Бе тая Маргарита Попова вярно трябва да се понамаже малко, че Росен изглежда 5 пъти по-добре от нея.

------------------------------------------



Тема Re:нови [re: Бepeзka!]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано25.10.11 16:26



Ебати сравнението. На някои жени им отива прошарената коса супер много. Създава им друг тип излъчване. Майката на една приятелка е така, също една преподавателка в университета. Ако се боядисваше, щях да й имам по-малко респект. Това, че твоят вкус е един не значи, че има някаква почва за такива сравнения, които правиш.

..rude & not ginger...



Тема Re:нови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано25.10.11 17:25



Не е едно и също. Без зъб имаш болен вид, събират ти се боклуци по дупките, пък и примляскваш и прочие хубавини. Без боя косата ти може да е сива, но пък е с по-здрав вид, защото и най-хубавите бои малко или много изсушават и развалят косъма.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано25.10.11 18:04



Сравнението може и да е фрапантно, но не може да няма малко истина в него. И да - за мен сивата коса добавя поне 10 годинки отгоре. Може и да е въпрос на вкус, не споря. Но не разбрах защо боядисаната коса те кара по-малко да уважаваш някого.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор World Champ ()
Публикувано25.10.11 19:50



Аз лично живея един изключително скромен, Богоугоден и здравословен живот, изпълнен с разходки сред природата, дишане на чист въздух и предимно органична и домашно приготвена храна, което е нормално когато човек има малко дете. Е, това не винаги е било така:)))))))))))))))))))))))))))))

В днешно време най- вредното, което приемам, е pistaccio ice-cream, и то само когато виртуалният ми любимец се тръшне да си ходи

тогава в целият град pistaccio- то като сладоледен вкус е на back order с месеци!!! Ето това е типичен пример за Ефектът на Пеперудата!!!

*****
"Hey, my turn to talk!" Jacob Black, "New Moon"

Тема Re:нови [re: Бepeзka!]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано25.10.11 20:38



Не някого, но определени дами на определена възраст просто са цялостни с посребрената коса и това е незаменима част от излъчването им, която биха загубили, ако се боядисат. Не мога да си ги представя по друг начин, очарована съм от външния им вид, от излъчването и тн.

За протокола - на други хора си им е добре да се боядисват. То е до състояние на ума и излъчване. Но има жени, на които им е по-красиво небоядисани, по-естествени са в положителния смисъл на това. Едната ходи на страшен кок, има прекласни сини очи и е като фея с тази коса. И естествено мнението ти ме шокира, защото не просто не ти харесва небоядисана коса, а ги съдиш все едно как е възможно да не се боядисват, колко са се неглижирали.... Човекът, за когото говоря се облича безупречно и прическата й е също такава. И й отива.... как да ти кажа, дори след определени години аз бих казала, че на някои хора им е смешно да бъдат боядисани.... но няма да го кажа, защото всеки има право на мнение - ако иска и в синьо да се боядиса. Но в никакъв случай не съм съгласна, че непременно боядисаната коса е по-красива от посребрената. Това, че са рядкост жените, чието излъчване може да го понесе и да извлече дори сериозна полза от това, е друг въпрос. Но той не е в полза на другите.

..rude & not ginger...



Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано26.10.11 13:57



Да, на някои им отиват побелелите коси:









Тема Re:нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано26.10.11 14:09



Е, ти пък, Росенчо е хубавец и освен това той е кандидат за президент, а кандидатът за президент трябва да е по-хубав от вицето, за да фокусира вниманието.
На Калфин да не му е лесно с този макар и застарял секссимвол чичо Стефчо...


Иначе и аз съм за боядисването на Попова, но тя и без нас със сигурност отдавна е взела предвид всички "за" и "против".



Тема Re:нови [re: Asia.]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано26.10.11 14:22



Тези жени са приятни и поддържани. Имат хубави черти. Много би ми се искало да ги видя и с други тонове на косите /примерно с фотошоп/, за да може да се направи сравнение.
Аз все пак оставам на собственото си мнение.



Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано26.10.11 14:23



Дали Попова някога е предполагала, че косата й ще стане такъв предмет на дискусия...



Тема Re:нови [re: Бepeзka!]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано26.10.11 14:40



Няма нужда от фотошоп. В нета има достатъчно тяхни снимки.

тук Джейми Лий Къртис е доста по-млада. Напоследък е все с прошарена коса.







Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано26.10.11 15:02



Но в никакъв случай не съм съгласна, че непременно боядисаната коса е по-красива от посребрената. Това, че са рядкост жените, чието излъчване може да го понесе и да извлече дори сериозна полза от това, е друг въпрос.

Много са рядко такива жени, наистина, но ги има. Почти ежедневно срещам една жена с прекрасни сини очи, бяло-розово лице с много нежна кожа, без бръчки, но косата й е напълно бяла.


Единият ни учител по йога също е със страхотно тяло, младежко лице, сини очи и съвсем бяла дълга, къдрава коса.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.