Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:18 12.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано12.10.11 11:45



А аз гледам да не вземам насериозно всякакви натрапчиви квичежи на екоталибани(част от които си написала и в постинга си). Уточнявам: не те слагам сред тях, а само сред увлечените от "модната" еко-вълн'а овчици.



А когато се жениш, трябва да гледаш дали жената обича Бога и Църквата.

Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано12.10.11 12:37



Березке, здравословният начин на живот обхваща И тези твои съвети, но здравето започва най вече от мозъка ни, от това да можем да контролираме съзнанието си, ума си и да прогонваме от там всяка лоша и негативна мисъл, чистота на ума ни, позитивизмът са според мен първият гарант на здравословен живот



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Kиpo]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано12.10.11 13:06



А, аз не се обиждам. Не вярвам на всичко и не съм склонна сляпо да се доверявам. Това, което съм писала съм го чула от лекари, от хора с огромен авторитет. И определено не е модно увлечение от моя страна. Ако утре стане модерно да се пушат пури, аз със сигурност пак ще мразя пурите.

Иначе, и аз си имам слабости - много обичам тлъстички пържолки и шоколад.





Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: paзбиpaм]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано12.10.11 13:07



Ще чакам. Може пък да се окаже, че си таен "екоталибан".

Спрвка: Киро.
Шегувам се. Да не се обидиш.



Тема Темата ти е прекраснанови [re: Бepeзka!]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано12.10.11 13:52



Най-важното от всичко, което правя за здравето си – душевно и телесно е, че не мразя никого, не завиждам и не ревнувам. Усмихвам се много, обръщам и кофти ситуациите на майтап и така ги преодолявам по-лесно. Гледам трезво на живота, наслаждавам му се. Пазя хигиена на мисли, чувства, постъпки. Не ми е трудно, освен понякога с мислите, които пораждат съответните чувства. Доброволствам, това е толкова зареждащо.
- Не пуша
- Пия по чаша-две хубаво вино по повод – толкова ми е алкохолът. А мога да пия много, щото нося.


- Едно яко голямо кафе сутрин само, ама много искам и от него да се откажа. Ще чакам да стане по естествен начин.
- Движа се много, но според другите, щото според мен, малко се движа, но е по липса на време. Ходя често в планината. Фитнесът ми е нещо много измислено, ходих два пъти и не ща да чуя за такова нещо. Това ще го правя само, ако, пази Боже, нямам никаква друга алтернатива за ЕСТЕСТВЕНО движение.
- Всяка сутрин играя 15 мин. нещо средно между йога и измислени от мен упражнения, после 25 мин. специални дихателни практики. Чат-пат медитирам, макар, че искам да е два пъти дневно. Ще постигна и това, при мен нещата стават бавно и естествено, без насилие.
- Имам здравословно и естествено отношение към секса и сексуалното партньорство.
- От дете не понасям мазни храни, месо не обичам твърде, освен най-финото и постно, без кости, кожи, жили. Но месо ям, макар и не много често, понякога диво ми се прияжда точно месо и не се спирам. Нагледала съм се на озлобели, насилствено станали такива, вегетарианки и не желая да се превърна в такава.
- Пържено ям по изключение, постепенно отвикнах. Като ми се прияде много, позволявам си.
- Обичам черен хляб, ама истински черен, рядко ям друг.
- Предпочитам домашно приготвена храна. Не помня откога не съм яла купена майонеза или картофена салата, например. Готвя много здравословно – с минимум термична обработка, не запържвам, запазвам полезните вещества на продуктите. Ползвам много зехтин, добре ми понася. Придържам се към проста, натурална, доколкото имам възможност, храна. Ползвам много разнообразни и полезни подправки. Понеже често други хора ядат нещата, които правя, все им харесва и това ме радва, защото между тях има такива, които ако знаят, например, че не запържвам тиквата за тиквеник или зеленото за зелена баница и ги слагам сурови, няма да я опитат. Предубеждението е много страшно нещо.
- Пия ежедневно различни билкови чайове от билки, събрани от моята ръка, от чисти места, натурално изсушени, нарязани и прибрани в платнени торбички с етикетчета. Е, зеления чай не си го бера сама, разбира се.
- Газирано не пия от 20-ина години сигурно, освен много рядко сода.
- Общо взето внимавам какво ям, без вманиачаване, с количествата не мога да се оправя обаче – много съм лакома, прекалявам и със сладките неща.
- Лекарства вземам само ако съм на умирачка.
- Няколко пъти съм си правила прочистване, ама ме помързява да си призная. Бива да се прави поне веднъж годишно.
- Преди много години съм правила няколко пъти на серии, такова прочистване чрез жабуркане с олио, за което писа Даващия и вземащия.
Ами, общо взето е това, но за мен главното е, което съм написала с червено. Вече можете да ме адмирирате, да се подигравате, да подражавате – кой както желае, аз все ще се усмихвам.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: paзбиpaм]  
Автор Taigun (женски вУк;)
Публикувано12.10.11 14:38



Вече можете да ме адмирирате, да се подигравате, да подражавате – кой както желае, аз все ще се усмихвам

E, хубава работа - защо пък това? Не може ли всеки да си каже неговото, без непременно друг да му е отправната точка

?!?

Читава тема, Брезичке - поздравления за нея!

Де да знам здравословно ли живея - не съм се запитвала точно по тоя начин...
- Не пуша от... 13 години ще станат вече началото на ноември.
- От него време не пия и нищо газирано, ама като се замисля, май и преди това веднъж на високосна ми се е случвало - не ми е вкусно, просто;
- Пия си с кеф ракия и вино (предпочитам домашни, от "декларирани" региони и проверени майстори;) - с повод и без повод, когато ми се прище. Най-любимо ми е ракия с бистра водица - и двете студени и изпотЕни;).
- Вода поглъщам в чутовни количества (3-4 литра дневно), майце ми все се кОси да нямам диабет (не съм проверявала, пу-пу-пу).
- Сладко не ме влече - година време може да не ми хрумне за същестуването на "блАги работи". Чат-пат зверски ми се прияжда черен шоколад - купувам си един, "сгъвам" го наведнъж... и така до другия път.
- Лакомийка съм здрава - не МОГА да се въздържам от ядене, уви! Много обичам и риба, и мръвка всякаква, най-паче свинската. Луда съм по люто (обаче яко люто!), кисело и въобще: по-пикантните храни ги давайте насам! Обожавам подправки - зелени, пресни, сушени... абе всякакви. За салатата от червено цвекло и каквото има под ръка към него - дума да не отварям (а пък колко ракия пие - просто не е истина)...
- У дома гледам полуфабрикати и боклучаци да не се консумират: готвено и прясно... разбира се, в рамките на разумното и възможното. Девойките са научени, че джанк-фууда не е никакъв фууд. Без вманиачаване, де - и те душа носят, все пак; Майонези, кетчупи и вся остальная сволоч: твърдо найн! Свеки и свеки да са ми живи и здрави: източник на свежи пратки плодове и зеленчуци (е, и на доста ядове, ама пълно щастие нямааа).
- Натискам здраво на секс... от скорпионската си природа човек не може да избяга...
- Хилеж, ама здрав, разтърсващ хилеж: с определени дружки си имаме такъв ритуал "смехотерапия", ала не мога да го опиша - само с демонстрация става. В домашна обстановка по същия начин: толерирам всякакви майтапи от всеки и срещу всеки! По-добре хлевоуст, здрав и във ведро-бодро настроение, отколкото въздържан, благовъзпитан, словесно "прибран" и вечно потиснат!
- Старая се да се движа повечко... е, не винаги успявам. Каквото откача от природка (по линия на работата си и по линия на лятно палатково скиторене из гори и планини) - берекет версин.
- Поспаланка съм и гледам да се наспивам достатъчно... когато има чалъм.
- Обичам да си угаждам на хобитата и малките лудости.
- Обичам да си общувам с хората, а и самите хора обичам - дори и проклетиите обичам!
- Химически илачи не возприимам и избягвам, освен ако работата не е "на мрекЕ".

Това е, в общи линии: бая ферман излезе.
Хубав малък петък на всинца ви!




Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Taigun]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано12.10.11 15:38



E, хубава работа - защо пък това?

Ми щото на това съм свикнала, бе! Най-често ми казват, че съм луда.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор loverrock ()
Публикувано12.10.11 15:52



Сигурно съм и единствената, която не приема съвети от лекари! Повечето са с наднормено тегло, пият кафе със захар, хапват свинско, но много ги бива да дават съвети на хората!Не съм била болна от грип близо 10 години, съвсем сериозно!

domino dancing


Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Taigun]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано12.10.11 20:02



В отговор на:

- Пия си с кеф ракия и вино (предпочитам домашни, от "декларирани" региони и проверени майстори;) - с повод и без повод, когато ми се прище. Най-любимо ми е ракия с бистра водица - и двете студени и изпотЕни;).



Ха-ха, евала! И аз съм голям фен на домашните вино и ракия. Аз какви ракии мога да взема от разни познати... малееей, ще ти изкривят шайбата направо.

------------------------------------------



Тема Re: Да живеем здравословно [re: Kumiko Yanaka]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано12.10.11 21:38



Кумико, чаша червено вино от време на време не вреди


Открих, че действа много бръчкоизглаждащо, особено в приятна компания.
Иначе аз бях несериозен пушач (кутия на седмица) - отказах ги.
Ям само постно месо.
Кафе пия само сутрин, по 1 на ден.
Зелен чай - в промишлени количества.
По зърнени закуски не си падам и мразя да закусвам от дете.
И не ща да живея 100 години.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.