Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 03.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор loverrock ()
Публикувано11.10.11 12:50



Не съм яла месо от 8-ми клас, мразя сладкото, пия по 4л. вода на ден! Изкушавам се от биричката и спагети с песто.

domino dancing


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.10.11 12:51



Понеже ми се струва, че ти имаш афинитет към художествената гимнастика, навремето, когато учех за рентгенов лаборант, ни показваха снимки на гимнастички- деформирани гръбначни стълбове и развалени зъби на поразия. Дъщеря ми с волейбола колко пъти си травмира глезени, ръце... Прав е бил оня професор за спорта. Друг е въпросът, че въпреки всичко казано дотук, аз боледувам в пъти по-малко от всякакви настинки и други мижави болести от познатите ми, които по цял ден кесят на бюрата. Та, за едно е добре, за друго- не.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано11.10.11 12:57



Те някои неща са от ЕГН-то и са почти неизбежни.





Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано11.10.11 13:18



Да, това с гръбначния стълб си е самата истина. И моята дъщеря ходи в спортния диспансер за занятия по ЛФК заради сколиоза. Вероятно не натоварва еднакво двете половини на тялото. Обаче каква връзка имат зъбите със спорта?

Преглеждаме зъбите редовно, но не знаех, че има повишен риск.

П.П. Как така реши от рентгенов лаборант да станеш счетоводител?

Редактирано от Бepeзka! на 11.10.11 13:46.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: loverrock]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано11.10.11 13:29



Леле, за пръв път виждам жена, която да мрази сладкото. Блазе ти!
За четирите литра вода - не са ли много? Това не води ли до високо кръвно налягане? Толкова вода /4-6л/ пият хората, страдащи от диабет, защото постоянно изпитват жажда.

А пък спагетите са хубава храна със сравнително нисък гликемичен индекс, което означава, че дълго време ще се чувстваш сита след като си хапнала порция спагети. Още по-бавно ще се освобождава енергията от храната, ако изпиеш една лъжичка оцет преди да изядеш спагетите. Така може и да се отслабне.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.10.11 13:39



Виж откъс от

статия.
Прекомерните тренировки обаче могат да имат вреден ефект върху калциевия баланс. При свръхнатоварвания на млади жени може да настъпи така наречената “вторична аменореа”, която се изразява със спиране на менструацията. Това води до отпадане на защитното действие на женските естрогенни хормони по отношение на структурата на костите и ги прави по-чувствителни към загубата на калций с последваща костна загуба. Ако аменореята продължи, полезният ефект на физическите упражнения върху костната маса се елиминира и се увеличава рискът от мускулно-скелетни увреждания по време на физическите натоварвания , както и риска от развитие на остеопороза в млада възраст.
А как станах счетоводител... Стечение на обстоятелствата. Работех с една шефка доктор-бивш лаборант, много проста жена, която адски ме изнервяше и ми беше ясно, че заради по-ниското си ниво на образование, цял живот ще трябва да разчитам на късмет да попадна на свестен шеф, пък аз не разчитам много на късмета си... В същото време една позната се похвали, че след не знам колко уроци по география изкарала пълно 6 на изпита в икономическия и аз просто я помолих да ми даде темите. Тя беше така добра да го направи и около месец преди изпитите ненадейно се реших да кандидатствам с предмет, който никога не съм понасяла, поради кофти даскали в дисциплината. Те пък взеха, че ме приеха за радост на цялото счетоводителско войнство, състоящо се от мъжа ми и неговите приятели.
Не е за подценяване и факта, че така затворих устата на Мама Свеки, за това, че нямам виШО. Не че тя имаше, де...

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 11.10.11 13:52.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор Лaмa ()
Публикувано11.10.11 15:35



Живея здравословно, но не се вманиячавам. Обичам добра храна и не се тъпча с каквото ми прелети наблизо. Ям салата и плодове, спортувам редовно, защото ми доставя удоволствие. Не искам да спра да ям сладки работи, защото не съм свикнала на лишения и не ги толерирам.

Истината е, че не внимавам за детайли като описаните в твоята тема, понеже ми идва в повече, но пък съм почитателка на табиета: пия кафе в порцеланова чаша, а алкохол - в съответната предназначена за него. Така се чувствам като голям човек, а не като лигава студентка

Освен когато попадна на някое място, където ми изглежда по-хигиенично да пия от бутилка

Не съм пушила никога, пия малко алкохол, защото почти винаги съм с колелото. Какво другооо... гледам да ходя в барове, където не се пуши, но това по-скоро от естетична гледна точка

Не ходя болна на работа, от отговорност към мен и другите. Не винаги си доспивам, но се опитвам да се коригирам.





Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор indra (macondo)
Публикувано11.10.11 15:58




вече подозирам, че не си човек....



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор indra (macondo)
Публикувано11.10.11 16:04



за травмата и тичането - не съм много сигурна. всичките ми лекари обясняват, че трябва да се движа и гледам да го спазвам. тичането е напоследък - от средата на лятото правя опити, понеже един познат толкова въодушевено споделяше прекрасните ефекти, че реших да пробвам.
неприятното е - освен, че умирам от скука -, че зверски ме боли гърба от време на време, но си го обяснявах с това, че не съм привикнала към този тип движение. всъщност е възможно да си права за противопоказността...



подкрепям напълно за свръхнатоварването и спорта - добра приятелка е бивша състезателка и тя твърди, че никога, ама никога няма да позволи на децата си да спортуватпрофесионално.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Лaмa ()
Публикувано11.10.11 16:16



За съжаление мога да потвърдя част от твърденията в статията от опит. Въпреки че бях наясно с всичко това, мислех че се случва само на другите. За щастие се усетих навреме, но месечния ми цикъл се беше удължил и имах косопад, да не говорим за постоянната потребност да ям. Последното може да звучи като благодат - ядеш нон-стоп, без да напълняваш, но истината е, че не беше никак приятно. Иначе приемах 1г калций на ден.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.