Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:50 12.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: indra]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.10.11 10:15



В количествата, в които го ползвам понякога аз, спортът си е направо свръхнатоварване, което ми изяжда ставите, излапва всичките минерали и витамини от организма ми и прочие. За проблемните ми колена и тазобедрени стави никак не е добре да ги товаря 3-4 пъти седмично с народни танци, ама какво да правя като са ми тръпка. Карането на колело по мръсните софийски улици също е нож с две остриета, защото количеството вредни газове и прах, които вдишвам, неутрализират положителния ефект от движението "на въздух". За плуването ти спомена хлора, иначе то е един от най-приличните спортове. Ездата също си я бива, но след първото падане преди три-четири години, когато си дръннах яко тиквата, равновесието ми не е същото, а и прекомерното развитие на вътрешните бедрени мускули, по никакъв начин не помага на болките в тазобедрените стави, за които трябва да развия външните мускули, обаче и това ми е тръпка.


Та, хубаво е да живеем здравословно, но все пак да не забравяме, че е хубаво да живеем.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Честно казано е малко трудно постижимонови [re: Бepeзka!]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано11.10.11 10:22



ами онзи ден например си купувам най-обикновено доматено пюре в буркан от 2 кг за готвене. Пише доматено пюре. Какво ми щукна да проверя какво точно има в това доматено пюре, че нещо много гъсто ми се видя и какво да чета - доматено пюре незнам колко си процента, нишесте проценти повече от пюрето и там стандартните е-та.
Значи аз не купувам пюре, а нишесте излиза на практика



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: paзбиpaм]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано11.10.11 10:22



В отговор на:

Шарланът оригинално е орехово масло. В музея "Етъра" има шарланджийница и там е пресата, където се е приготвяло от орехови ядки, ама не знам по каква причина са кръстили слънчогледово масло с това име. И хората нали ни знаят ...



Имам един много стар и пожълтял "речник на чуждите думи", който е без корици, но въпреки това е много меродавен. Та в него пише, че "шарлаган, шарлан" означава "орехово или сусамово масло", но явно викат така и на маслото от слънчоглед.

------------------------------------------



Тема Re: Честно казано е малко трудно постижимонови [re: Virgo]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано11.10.11 10:27



Аз купувам за готвене или нарязани консервирани домати или просто си замразявам във фризера домати и си вадя от тях, за да готвя.
А пък ако провериш колко захар има в кетчупа... И не само захар, ами и нишесте, и оцветители... т.е. всякакви боклуци, но не и домати.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: impulce]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано11.10.11 10:28



аз си взех хлебопекарна на мулинекс. ама много бързо свършва хляба





Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: impulce]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано11.10.11 10:30



За хляба. Полезен е пълнозърнестият хляб. Именно пълнозърнестият, а не посипаният с разни семенца отгоре. Много ми харесва един черен хляб, който се продава на щанд в следкасовата зона на "Кауфланд". Казва се "На мама".



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: paзбиpaм]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано11.10.11 10:30



Давай смело!



Тема Re: Честно казано е малко трудно постижимонови [re: Бepeзka!]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано11.10.11 10:31



правим нещо много приятно именно с това пюре и кускус

- ама се оказа, че те кускуса са ми го сложили вече

иначе трябва да го изварявам

иначе покрай градината около къщата имахме и това лято двайсетина корена домати, които изцяло са смлени през машинката и консервирани в мазата. Зимата с лук е перфектната салата, особено за свинското



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано11.10.11 10:36



Много ми е приятно, че толкова много хора се опитват да се грижат за здравето си. Като пусках темата си мислех, че основно ще ми се присмивате. /Така правят комшиите ми. Подсмихват се, щото упорито отказвам да пия кафе в тънка пластмасова чашка. И ако са им свършили стиропорените в кафенето, се качвам до нас да си взема порцеланова

/

И много искам да развиеш темата за спорта.
Моите знания по въпроса. Знам, че след определена възраст джогингът не е полезен. Защото много натоварва гръбнака. Когато вече има промени в хрущялите между прешлените, не е хубаво да се натоварват допълнително. По-добре е тичането да се замени с бързо ходене.
Давай още. Наистина ми е интересно.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: indra]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано11.10.11 10:39



С травма на гърба, не е ли противопоказно да тичаш? Може би трябва да укрепваш мускулите на гърба, но не и да тичаш.

Пък един руски професор каза по повод на спортуването следното: "Физкултурата е здраве, спортът е болест." Т.е. хубаво е да има мярка. Свръхнатоварванията не носят нищо добро за здравето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.